فهرست مطالب

چنانچه از جمله افرادی هستید که قصد ارسال بار به کویت را گرفته ‌اید، توجه داشته باشید که مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام امکان ارائه مشاوره های رایگان جهت اطلاع از قوانین گمرکی، محدودیت ها و مدیریت هزینه های ارسال بار را برای مسافران و فرستندگان بار به کویت فراهم کرده است.

این مجموعه عظیم که در قسمت ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی مستقر است، با تکیه بر تجاربی که در طی سالها فعالیت خود در زمینه ارسال هوایی بار به اقصی نقاط دنیا بدست آورده، و با بهره گیری از نیروی های حرفه‌ ای جهت بسته ‌بندی بار، انجام امور گمرکی ، فنی و… به ارائه کلیه خدمات حمل هوایی همانند: ترابری بار از تمام نقاط کشور به قسمت باربری فرودگاه امام خمینی، بسته بندی تخصصی بار، انجام تشریفات گمرکی در گمرکات کشور جهت ارسال بار و خروج کارگو از تمامی مرزهای هوایی ایران، صدور بارنامه شرکت های هواپیمایی در سریع ترین زمان ممکن و‌  با هزینه های مقرون به صرفه، به مسافران، مهاجران و صادرکنندگان بار به کویت می‌پردازد.

بنابراین چنانچه قصد سفر، مهاجرت و یا ارسال انواع بار تجاری و مسافری به این کشور را دارید، می‌توانید از طریق ناوگان های مدرن شرکت های هواپیمایی فعال در قسمت ترمینال بار فرودگاه امام خمینی و از طریق همکاری با مجموعه ما نسبت به ارسال بارهای خود به کشورهای خارجی نظیر کویت اقدام کنید.

ارسال بار به کویت

ارسال بار به کویت

کویت، سرزمینی با سیستم پادشاهی

کویت کشوری در ناحیه غربی قاره آسیا است که با کشورهای عراق و عربستان صعودی مرز مشترک زمینی دارد. لازم به ذکر است که این کشور از طریق خلیج فارس دارای مرزهای آبی با ایران می‌باشد. درصد پایین جرم و جنایت، حقوق و مزایای بالا برای کارمندان، کالج های متنوع برای دانشجویان، وجود مدارس خصوصی و… رفاه اجتماعی در کویت را به سطح بالایی رسانده و درصد مهاجرت به این کشور را در بخصوص در سالهای اخیر به شدت افزایش داده است.

کشور کویت تلفیقی از سنت و مدرنیته است، و وجود هتل های لوکس، فروشگاه های بزرگ و برج های بلند در کنار معماری سنتی اسلامی و بازارهای محلی، تصویر زیبایی را از شهر های این کشور به جا گذاشته است.چنانچه به منظور تفریح و گردش به این کشور سفر می‌کنید،  توصیه می‌کنیم حتما از مکان های گردشگری آن نظیر برج کویت، مسجد جامع کویت، سوق مبارکیه، مرکز خرید آون هیوز، تالار آیینه، جزیره سبز، پارک آبی کویت، جزیره فیلکا و مروج و…. دیدن کنید.

فریت بار به کویت چگونه مقدور می‌شود؟

چنانچه قصد سفر به کویت را دارید، یا به منظور کار، تحصیل و یا سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت می‌کنید، چنانچه به دنیال شرکت در نمایشگاه های مختلف علمی، هنری، صنعتی، فرهنگی و… در کویت هستید و یا حتی قصد صادرات بار به این کشور را دارید، می‌توانید تمامی اقلام مورد نیاز و مدنظر خود برای کار و زندگی از جمله لوازم منزل، اضافه بار مسافری، آثار هنری و…. بدون هیچ گونه دردسر و با رعایت قوانین و مقررات گمرکی به صورت هوایی و از طریق سیستم فریت بار به کویت ارسال کنید.

فریت بار  و کارگو یکی از جدید ترین روش های حمل بار به خارج از کشور است، که محدودیت و معایب سایر روش های ارسال بار نظیر حمل بار زمینی و دریایی را ندارد. این شیوه سریع و ایمن بوده و از هزینه های بسیار ناچیز و مقرون به صرفه ‌ای نیز برخوردار است.

شما عزیزان می‌توانید جهت فریت بار لوازم منزل، چمدان عای لباس، اضافه بارهای مسافری، امکانات تحصیلی و دانشجویی، آثار هنری و… به بخش پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی مراجعه کرده و با استفاده از ناوگان های مدرن شرکت های هواپیمایی فعال در قسمت باربری فرودگاه امام خمینی اقدام به ارسال بارهای مسافری و تجاری خود به کشور کویت کنید.

با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا به ذکر نکات بیشتری در رابطه با قوانین گمرکی کشورهای ایران و کویت، کالاهای مجاز برای ارسال، عوامل محدود کننده ارسال بار و عوامل موثر در هزینه های کارگو و فریت بار و…بپردازیم.

همکاری با مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام‌ خمینی و مزیت های آن

 • ارسال کارگو به کویت در زمان بسیار اندک

بی شک حمل بار هوایی از طریق هواپیما سریع ترین راه ممکن به جهت ارسال بار به کشورهای خارجی نظیر کویت می‌باشد. با اینکه به سبب مرزهای دریایی بین ایران و کویت ارسال بار به کویت به صورت دریایی نیز امکان پذیر است، اما در صورتی که بار شما حاوی اقلامی باشد که مدت زمان بالای ارسال یا جا به جایی های متعدد در ارسال دریایی می‌تواند منجر به خسارت به بار شود، بهتر است از هواپیما برای حمل بارهی خود به این کشور استفاده کنید.

 • ارسال کارگو به کویت با هزینه بسیار کم

با توجه به اینکه ارسال بار به صورت هوایی و با استفاده از هواپیما بدون هیچ گونه محدودیتی همراه است و شما عزیزان می‌توانید انواع بار را بدون نگرانی بابت وزن و حجم آن به کویت ارسال کنید، روشن است هزینه هایی که بابت ارسال اجناس خود به کویت پرداخت می‌کنید نیز مقرون به صرفه و کمتر از هزینه های سایر روش های حمل بار خواهد بود.

 • ارسال کارگو به کویت، ایمن ترین روش ارسال بار

با توجه به اینکه ارسال بار به کویت شامل مراحل پیچیده و جا به جایی های متعدد است، حمل بار به صورت هوایی و با استفاده از هواپیما می‌تواند با کاهش چشمگیر جا به جایی، احتمال بروز آسیب به بار تا حد زیادی کاهش دهد. لذا بهترین راه ارسال کالاهای تجاری و اقلام حساس نظیر ظروف شکستنی، آثار هنری و… فریت بار و کارگو هوایی است.

 • ارسال کارگو به کویت به صورت همه جانبه و به دور از هرگونه محدودیت

در ارسال کارگو به کویت فرستنده بار این اختیار را دارد که انواع بارهای معمولی از قبیل لوازم منزل، چمدان های لباس، اضافه بار مسافری و همچنین بارهای فاسد شدنی همانند مواد غذایی، محصولات لبنی، سبزیجات، میوه و… و حتی کالاهای خطرناک را با مجوز خروج و بسته بندی تخصصی جهت حفظ ایمنی بار  بدون هیچ گونه محدودیت در وزن و حجم بار به کویت ارسال کند.

 • شرکت های فریت بار به کویت، مشاوره و خدمات جانبی، (فریت فوروارد)

شرکت های فریت بار مستقر در ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی موظف هستند تا کلیه اطلاعات لازم جهت ارسال هوایی بار به کویت را در اختیار مسافران و فرستندگان بار قرار بدهند. این شرکت ها همچنین وظیفه دارند تا علاوه بر نظارت بر فعالیت های شرکت های هواپیمایی و اجرای درست و صحیح قوانین گمرکی به راهنمایی، ارائه مشاوره های رایگان و ارائه سایر خدمات جانبی چون ترابری بار و بسته بندی تخصصی محمولات ارسالی به مسافران بپردازند.

 

پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی چگونه انواع بار را به صورت هوایی به کویت ارسال می‌کند؟

 • مکان دقیق پایانه هوشمند بار در فرودگاه امام خمینی

به هنگام مراجعه به فرودگاه امام از سمت اتوبان تهران قم یا همان بزرگراه خلیج فارس، پس از طی حدود بیست و سه کیلومتر از عوارضی اتوبان از سمت تهران به قم، از خروجی فرودگاه امام خارج شده، در بزرگراه فرودگاه از دومین خروجی سمت راست خارج شده ، مجددا  اولین خیابان سمت راست را ادامه داده تا به بلوار پایانه هوشمند بار( بلوار خاتم) برسید، بعد از طی حدود یک کیلومتر در سمت راست شما به ورودی  پایانه هوشمند بار فرودگاه امام می رسید.

نکته مهم: جهت آگاهی شما از فاصله تقریبی چند میدان اصلی شهر  تهران تا قسمت کارگو فرودگاه امام و مدت زمان رفت و آمد در اینجا ذکر می شود. توجه داشته باشید که مدت زمان ذکر شده جهت رفت و آمد، بدون احتساب ترافیک شهر تهران می باشد و بطور قطع مدت زمان رفت و برگشت به بخش فریت بار فرودگاه از زمان ذکر شده بسیار بیشتر خواهد شد.

 • فاصله میدان تجریش تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود شصت کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) دو ساعت است.
 • فاصله میدان آزادی تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود چهل و شش کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت(بدون احتساب ترافیک شهر تهران) یک ساعت ونیم است.
 • فاصله میدان فاطمی تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه و سه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) یک ساعت و نیم است.
 • فاصله میدان کاج در سعادت آباد تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه و پنج کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران)یک ساعت و نیم است.
 • فاصله میدان هفت تیر تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) دو ساعت است.
 • فاصله میدان هفت حوض تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود شصت و سه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) حدود دو ساعت است.
 • ساعت کاری پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی

پایانه هوشمند تحت نظر گمرک فرودگاه امام از ساعت هشت صبح تا پانزده بعد از ظهر به طور رسمی فعالیت میکند. پایانه هوشمند بار  روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی ، دایر نمی باشد.

 • زمان مورد نیاز جهت انجام فرآیند اداری ارسال بار هوایی در بابری فرودگاه امام خمینی

با در نظر گرفتن مراحل اداری، گمرکی و حراستی‌ که بارهای مسافری و تجاری از هنگام اظهار بار در باربری فرودگاه امام خمینی تا تحویل بار به ایرلاین گزینش شده طی می‌کنند، زمان لازم جهت انجام امور اداری برای فریت بار به کویت، یک روز کامل کاری به طول می‌انجامد.

 • افراد قادر به فریت بار از بخش بار فرودگاه امام خمینی

بر اساس قوانین گمرکی فرودگاه امام خمینی تقریبا کلیه افراد اعم از مسافر، مهاجر، دانشجو، تاجر، تبعه های ایرانی و غیر ایرانی، هنرمند و… می‌توانند از قسمت باربری فرودگاه امام خمینی نسبت به ارسال بارهای تجاری و مسافری خود به کشورهای خارجی نظیر کویت اقدام کنند.

 • انواع کالاهایی که می‌توان از بخش بار و کارگو فرودگاه امام خمینی به کویت ارسال کرد

بر اساس قوانین و مقرراتی که توسط مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی به منظور برقراری نظم و امنیت اقتصادی و سیاسی وضع شده است، عبور برخی از کالاها از مرزهای هوایی فرودگاه امام خمینی و ورود به کشورهای خارجی نظیر کویت ممنوع بوده و در مقابل عبور برخی کالا فاقد هرگونه مشکل و بلامانع است. در ادامه به معرفی بخشی از کالاها و اقلامی می‌پردازیم که توسط گمرک فرودگاه امام خمینی مجاز اعلام شده اند.

  • حمل هوایی انواع اسباب و اثاثیه منزل به مقصد کویت

طبق آخرین آمار به دست آمده‌ طی دهه های اخیر، مهاجرت به کشورهای خارجی افزایش یافته و سالانه تعداد زیادی از مردم به کشور هایی نظیر کویت مهاجرت می‌کنند. اما چالشی که اکثر مهاجران هنگام سفر به کویت با آن رو به رو هستند، نحوه ارسال لوازم منزل خود با هزینه های اندک و مقرون به صرفه به کویت است.

در این راستا بایستی بدانید که مناسب ترین روش به جهت ارسال لوازمی همچون امکانات و اثاثیه های منزل به کویت و دیگر کشورهای خارجی فریت بار است. جهت کسب اطلاعات کامل در زمینه نحوه ارسال لوازم منزل، آشنایی با به صرفه ترین ایرلاین ها، نحوه مدیریت هزینه های فریت بار و… با کارشناسان مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی در تماس باشید.

  • حمل هوایی انواع لوازم و امکانات شخصی و اضافه بار های مسافرتی به مقصد کویت

از جمله مشکلاتی که هنگام سفرهای خارجی برای اکثر مسافران پیش می‌آید، مشکلات مربوط به اضافه بار، هزینه و جریمه های سنگین آن است. اما لازم به ذکر است که سیستم فریت بار با امکان ارسال بدون محدودیت بار بهترین روش به جهت ارسال خرده بارهای شخصی و اضافه بارهای مسافری به کویت است. شما عزیزان می‌توانید چند روز قبل از پرواز به قسمت باربری فرودگاه امام مراجعه کنید و جهت فریت بارهای خود اقدام نمایید.

  • حمل هوایی انواع لوازم دانشجویی و تحصیلی به مقصد کویت

کلیه دانشجویان و دانش آموزان می‌توانند با مراجعه به شرکت های حمل بار واقع در ترمینال بار فرودگاه امام خمینی جهت ارسال لوازم دانشجویی و امکانات تحصیلی خود شامل کتاب های درسی، لوازم اولیه منزل، چمدان های لباس و… به کویت اقدام کرده و از تمامی خدمات آنها در  روند ارسال هوایی بار بهره‌ مند شوند.

  • حمل هوایی انواع گوناگون بسته های ارسالی به مقصد کویت

شما عزیزان می‌توانید انواع بسته های کوچک و بزرگ خود حاوی هرگونه کالاها و اقلام مجاز مسافری و تجاری اعم از وسایل شخصی، کتاب، مواد غذایی، هدیه و سوغاتی و… را تا حداقل وزن ۴۵ کیلوگرم از طریق سیستم فریت و کارگو ارائه شده توسط مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی بار به شهر مقصد خود در کویت ارسال کنید.

  • حمل هوایی هرگونه حیوان های خانگی به مقصد کویت

درخواست ارسال هوایی حیوان های نظیر سگ، گربه، انواع پرنده، خرگوش و… به خارج از کشور از جمله مواردی بوده که طی سالهای اخیر با افزایش زیادی همراه بوده است. جهت آشنایی بیشتر با نحوه ارسال هوایی حیوان های خانگی به کویت و قوانین ایرلاین ها در این رابطه با مشاوران ما در مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام تماس حاصل کرده و از مشاوره های رایگان بهره مند شوید.

  • حمل هوایی تابوت و جنازه به مقصد کویت

از دست دادن عزیزان یکی از سخت ترین لحظات زندگی یک انسان است که با درد و رنج زیادی همراه است. حمل هوایی جنازه های متوفیان به کویت به جهت اهمیت زمانی و ضرورت ارسال سریع آنها از اهمیت زیادی برخوردار است. توجه داشته باشید ارسال تابوت و جنازه متوفیان مشمول قوانینی است که بایستی از آن اطلاع داشته باشید.

در واقع حمل تابوت و جنازه از جمله خدمات مجموعه فریت بار فرودگاه امام خمینی است که تحت شرایط خاصی انجام می‌گیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی تمای گرفته و یا به وب سایت رسمی مجموعه مراجعه کنید.

  • حمل هوایی انواع بارهای صادراتی و اقلام تجاری به مقصد کویت

بسیاری از کالاهایی که ما در زندگی روزمره از آنها استفاده می‌کنیم و در اطراف ما وجود دارند، ساخت کشورهای خارجی می‌باشند. ارسال این کالاها که جنبه تجاری داشته و عموما به وسیله کارگو و با استفاده از هواپیماهای مخصوص باربری انجام می‌شود. لذا بیشتر مورد استفاده تجار، صادر کنندگان تولید کنندگان بار است.

چنانچه شما عزیزان نیز قصد ارسال کالاهای صنعتی و تجاری نظیر ابزار آلات، ماشین آلات، دارو، لوازم الکترونیکی و…. را دارید، می‌توانید جهت اطلاع از شرایط ارسال اینگونه اقلام به کویت و مدارک مورد نیاز آن با کارشناسان مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی تماس بگیرید. بخشی از فعالیت های صورت گرفته از مبدا فرودگاه امام خمینی جهت صادرات انواع کالا به مقصد کشور کویت به شرح زیر است:

   • فریت فرش و صنایع ساخت دست

صادرات انواع صنایع دستی ایرانی نظیر فرش، تابلو فرش، گلیم، میناکاری، سفالگری، ظروف چوبی، شیشه‌ای، مسی، چرم دوزی و… با بسته بندی تخصصی جهت کارگو هوایی به کشورهای خارجی نظیر کویت امکان پذیر است. شما عزیزان می‌توانید از خدمات مجموعه فریت بار فرودگاه امام خمینی جهت بسته بندی تخصصی بار، انبارداری و انجام تشریفات گمرکی لازم جهت ارسال هوایی این گونه اقلام به کویت بهره ببرید.

   • کالاها و امکانات نمایشگاهی و اقلام صنعتی

به علت امنیت بالای ارسال بار با استفاده از هواپیما و کاهش احتمال بروز آسیب به کالاهای صنعتی و نمایشگاهی، فریت بار و کارگو این اقلام بهترین راه برای ارسال آنها به کشور های خارجی نظیر نظیر کویت است. چنانچه قصد ارسال و ارائه تولیدات و محصولات خود به نمایشگاه های مختلف کویت که با موضوعات مختلف صنعتی، هنری، تجاری و فرهنگی در شهرهای این کشور برگزار می‌شود را دارید، می‌توانید از خدمات مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی بهره مند شوید.

   • زعفران، خشکبار و مواد غذایی دیگر

انواع مواد غذایی، زعفران و خشکبار از جمله اقلامی هستند که درخواست ارسال آنها به کشورهای خارجی نظیر کویت به طور روز افزون در حال افزایش است. این اقلام از جمله موادی هستند که به سبب کیفیت بالا و استفاده روزانه مورد استقبال بالایی از سوی مردم بومی کویت و ایرانیان مقیم این کشور قرار گرفته اند و از آنجایی که در برابر عوامل محیطی همچون نور، گرما رطوبت و… حساس هستند، مناسب‌ ترین گزینه جهت ارسال آنها از حیث سرعت و ایمنی ارسال سیستم فریت بار می‌باشد.

  • حمل هوایی آثار و تابلو های هنری به مقصد کویت

سالانه گالری ها و نمایشگاه های زیادی با موضوعات مختلف هنری برای به نمایش گذاشتن آثار هنری نظیر تابلو های نقاشی، مجسمه ، تابلو فرش، مجسمه، عکاسی و… در کشور کویت برگزار می‌شود، که هنرمندان و علاقمندان زیادی را جهت شرکت در نمایشگاه ها و تماشای آثار به این کشور می‌کشاند. شما عزیزان نیز می‌توانید از این فرصت طلایی برای ارائه آثار هنری خود استفاده کنید و برای ارسال آثار خود با مشاوران مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی  تماس بگیرید تا از نحوه ارسال این آثار اطلاع پیدا کنید.

فریت بار به کویت

فریت بار به کویت

محدودیت های فریت بار به کویت که بایستی از آنها آگاه باشید

محدودیت هایی که هنگام ارسال بار به کشورهای خارجی نظیر کویت با آنها رو به رو هستید به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 • قوانین گمرک و پایانه هوشمند واقع در فرودگاه امام خمینی

 1. ارسال انواع مواد مخدر، انواع سلاح و مهمات سرد و گرم، انواع عتیقه و زیر خاکی ، طلا بیش از ۱۵۰ گرم ، پول نقد بیشتر از حد مجاز و… ممنوع می‌باشد.
 2. صادرات بار به کویت توسط تجار ملزم به ارائه کارت بازرگانی و طی مراحل مخصوص ارسال بارهای تجاری است.
 3. صادرات بار به کویت در شرایط مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی مشمول قوانین، مقررات و محدودیت های خاصی است که توسط گمرک ایران صادر می‌شود و تجار ملزم به اطلاع و اجرای آنها هستند.
 4. مسافران و مهاجران می‌توانند پس از بسته بندی بار و طی تشریفات گمرکی نسبت به صدور بارنامه و تحویل بار به ایرلاین منتخب اقدام کنند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی تماس بگیرید.

 • خطوط هوایی و محدودیت های ناشی از آن

مسافران، مهاجران و فرستندگان بار به کویت جهت ارسال محموله های تجاری و مسافری خود ملزم به رعایت دو دسته از قوانین هستند:

 1. حمل هوایی انواع بار تجاری و غیر تجاری می‌بایست از قوانین مربوط به ارسال کالاهای خطرناک که توسط سازمان حمل هوایی تعیین شده است تبعیت کند.
 2. بسته بندی تخصصی و اصولی باید برای حمل هوایی انواع بار رعایت شود.

تذکر: توجه داشته باشید این قوانین به جهت حفظ امنیت مسافران، پرسنل، هواپیما و ارسال سالم بار به مقصد وضع شده و به اجرا در آمده‌اند. لذا دانستن و اجرای این قوانین وظیفه فرستنده بار می‌باشد و در صورت بی توجهی به این مطلب، محموله های ارسالی توسط شرکت های هواپیمایی پذیرش نخواهند شد.

 • قوانین گمرک کویت

مسافران، مهاجران و تجار که قصد ارسال بار به کشورهای خارجی نظیر کویت را دارند، ملزم هستند که قبل از هرگونه اقدام به ارسال بار ، با گمرک کشور کویت در تماس بوده و از قوانین گمرکی این کشور ، شیوه ترخیص بار، نحوه محاسبه هزینه های ارسال بار و… اطلاع حاصل کنند. در غیر این صورت مشمول پرداخت هزینه و جریمه های سنگین گمرکی بنا به مقررات گمرکی کشور کویت خواهد شد.

شاخص های تعیین هزینه جهت ارسال کارگو به کویت

نوع بار، حجم بار و نحوه انتخاب وسایل سه مورد از  اصلی ترین عوامل موثر در تعیین هزینه های ارسال به کشور کویت هستند که در ادامه هر کدام را به اختصار توضیح می‌دهیم.

 • نوع بار ارسالی

نوع بار تاثیر بسزایی در تعیین هزینه های حمل بار به کویت دارد. منظور از نوع بار به این است که چنانچه بار شما تجاری باشد، موظف هستید پروسه مخصوص ارسال بار های تجاری را در گمرک طی کنید، که شامل ارائه کارت بازرگانی، ارائه مدارک شغلی معتبر و سایر مدارک مربوطه، گواهی مبدا و… است، و هزینه های بیشتری را مطالبه می‌کند.

در حالیکه ارسال بارهای مسافری همچون اضافه بار مسافری، چمدان های لباس، وسایل شخصی و… هزینه های کمتری داشته و عموما شامل هزینه های مربوط به بسته بندی و سایر موارد جزئی می‌شود.

 • حجم بار ارسالی

طبق قوانین بین المللی ارسال هوایی بار، یک بسته بار به ابعاد “یک متر مکعب” باید حداقل یکصد و شصت و هفت کیلو گرم محاسبه شود. به عبارتی مطابق با فرمول محاسبه حجم بار، وزن محاسباتی بار شما از مقایسه وزن حجمی و وزن باسکول بسته مورد نظر شما محاسبه می‌شود.

برای محاسبه وزن حجمی بسته، حاصل ضرب ابعاد بسته را به سانتی متر بر شش هزار تقسیم می‌کنیم. توجه داشته باشید که شرکت های هواپیمایی حمل بار از بین اعداد وزن باسکول و وزن حجمی، همواره عدد بزرگتر را به عنوان وزن محاسباتی در نظر می‌گیرند.

 • نحوه انتخاب وسایل

یکی از اصلی ترین عوامل موثر در تعیین هزینه های فریت بار و کارگو به کویت را می‌توان نحوه انتخاب وسایل دانست. به نحوی که اگر بار ارسالی شما حاوی لوازم کوچک و جزئی باشد، به بسته بندی های تخصصی نیاز نداشته و عوارض گمرکی نیز به آن تعلق نمی‌گیرد .

در حالیکه چنانچه بار شما حاوی لوازم بزرگ و حساس نظیر اثاثیه های منزل و آشپزخانه، لوازم الکترونیکی، یخچال و تلویزیون، مبلمان، مواد غذایی و ظروف شکستنی، آثار هنری، مجسمه و… باشد، به بسته بندی تخصصی، استفاده از  پالت و… نیاز خواهد داشت. و در صورت وجود اجناس تجاری و نو در بار، عوارض گمرکی نیز به هزینه های پرداختی اضافه خواهد شد.

مدت زمان لازم جهت فریت بار به کویت از باربری فرودگاه امام‌ خمینی

فریت بار به کشورهای خارجی نظیر کویت به طور معمول بین ۴ الی ۵ روز کامل کاری طول می‌کشد. اما با در نظر گرفتن تاثیر عواملی چون شرکت های هواپیمایی، مسیر پرواز و ترافیک بار در ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی، ممکن است زمان اعلام شده با اندکی تاخیر همراه باشد.

طرز ترخیص بارهای ارسالی از گمرک فرودگاه های کویت

از هنگام ورود بار شما به گمرک فرودگاه های کویت، شما عزیزان تنها تا ۴۸ ساعت زمان دارید تا برای تحویل و ترخیص بار خود اقدام نمایید. در غیر این صورت بار شما به انبار منتقل شده و هزینه های جا به جایی و انبارداری نیز برای شما لحاظ می‌شود. همانطور که پیش تر گفتیم کالاهایی که به قصد تجاری وارد کویت می‌شوند از لحاظ گمرکی مورد بررسی قرار گرفته و پس از تطبیق آن با لیست ارائه شده در بارنامه، عوارض گمرکی برای آن منظور می‌گردد. سپس گیرنده بار یا نماینده قانونی او می‌تواند برای ترخیص و تحویل بار خود اقدام نماید.

حمل بار به کویت

حمل بار به کویت

خدمات ارائه شده از مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی برای ارسال هوایی بار به کویت

 • بسته بندی تخصصی بارهای ارسالی

درست است که بسته بندی بار برای حفظ سلامت بار و ایمنی محموله اهمیت زیادی دارد. اما نکته ای‌ که بسته بندی تخصصی بار را حائز اهمیت می‌کند این است که حساسیت و نحوه آسیب پذیری همه اقلام یکی نیست و هر کدام باید بسته بندی ویژه خود را داشته باشند. مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی با بکارگیری پرسنل متخصص در زمینه بندی تخصصی و استاندارد، آماده خدمات رسانی به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

 • ترابری بارهای ارسالی

پس از ثبت درخواست شما عزیزان مبنی بر بسته بندی و ارسال بار به کویت ، پرسنل مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی، بار شما را با هزینه های بسیار مناسب در هر نقطه ای از کشور  که باشد، به طور اصولی بسته بندی کرده و به قسمت باربری فرودگاه امام خمینی منتقل می‌کنند.

 • انبارداری بارهای ارسالی در صورت نیاز و درخواست مشتری

گاهی ممکن است بنا به شرایط خاص، فرستنده بار تصمیم بگیرد برای مدتی بار خود را در انبار نگهداری کند. در این شرایط مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی این امکان را برای مشتریان فراهم کرده که بتوانند بارهای خود را تا زمان ارسال به کویت، در انبار این مجموعه نگهداری کنند. توجه داشته باشید که هزینه  های انبارداری و نگهداری بار تا زمان مشخصی برای مشتری محاسبه نمی‌‌شود و رایگان خواهد بود.

 • انجام تشریفات گمرکی بارها جهت ارسال به کویت

به اظهار شدن یک کالا که جهت واردات یا صادرات بایستی از گمرک خارج شود، ترخیص کالا گفته می‌شود؛ و به مراحلی که فرستنده بار برای ترخیص بار انجام می‌دهد تشریفات گمرکی اطلاق می‌گردد. این  تشریفات شامل مراحلی همچون وزن کردن بار، تایید اصالت کالا، دریافت پته مسافری و… است که انجام آنها نیازمند مدارک زیر است:

 • لیست بسته‌ بندی و پکینگ کالاها و اقلام ارسالی به همراه ابعاد دقیق آنها
 • اصل پاسپورت فرستنده و گیرنده بار
 • اصل کارت ملی فرستنده و گیرنده بار
 • کپی بلیط
 • آدرس کامل فرستنده و گیرنده همراه با کد پستی گیرنده بار و شماره تلفن وی در مقصد

 

 • صدور بارنامه

بارنامه را می‌توان سندی لازم و ضروری در جا به جایی بار عنوان کرد که مشخص می‌کند بار توسط فرستنده بار به شرکت هواپیمایی تحویل داده شده است. بارنامه هوایی پس از بسته بندی بار و انجام تشریفات گمرکی با مناسب ترین نرخ حمل بار به کشور کویت صادر می‌شود و فرستنده بار می‌تواند جهت ارائه بار خود به شرکت هواپیمایی جهت ارسال به کشور کویت اقدام نماید.

لازم به ذکر است که فرستنده و گیرنده بار همچنین می‌توانند با استفاده از کد رهگیری درج شده در بارنامه از زمان دقیق رسیدن بار خود به مقصد مورد نظر اطلاع حاصل کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خدماتی که مجموعه ما (مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی) جهت ارسال هوایی بار به کشورهای خارجی نظیر کویت ارائه می‌دارد، با مشاوران مجموعه تماس گرفته و از مشاوره های رایگان و تخصصی بهره مند شوید.

سوالات متداول