فهرست مطالب

چنانچه قصد مسافرت، فریت بار یا ارسال اضافه بار مسافری یا حتی ارسال بارهای تجاری به صورت کارگو به کانادا را دارید، می‌توانید از خدمات مجموعه فریت بار فرودگاه امام برای “ارسال بار به کانادا” استفاده کنید.

مجموعه ما یکی از کامل ترین و معتبر ترین شرکت های فعال در قسمت باربری فرودگاه امام خمینی است که که با بکارگیری بهترین پرسنل متخصص در حوزه فریت بار و حمل بار هوایی، و کسب تجارب با ارزش که طی سالها فعالیت در اثر ارسال انواع بار تجاری و غیر تجاری به سراسر دنیا کسب کرده است، آماده ارائه بهترین خدمات “حمل بار به کانادا” همچون بسته بندی تخصصی بار، ترابری بار از سراسر کشور به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی، انجام تشریفات گمرکی، صدور بارنامه با بهترین و نازلترین قیمت و… به تجار، مهاجران و مسافران به کانادا است.

شما می‌توانید انواع بارهای تجاری و غیر تجاری خود را از طریق قسمت ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی و با استفاده از ناوگان های مدرن شرکت های هواپیمایی فعال در فرودگاه امام خمینی، با رعایت کلیه قوانین و دستورالعمل های گمرکی به کانادا ارسال کنید. مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی یاری رسان شما در پروسه و روند “فریت بار به کانادا” خواهد بود.  جهت کسب اطلاعات بیشتر و تخصصی تر می‌توانید با مجموعه ما تماس بگیرید و درخواست دریافت مشاوره های رایگان در زمینه های مربوطه را داشته باشید.

فریت بار به کانادا

کانادا سرزمین کار و کوشش

کانادا (Canada) دومین کشور پهناور جهان است که از شرق، غرب و شمال با اقیانوس اطلس، اقیانوس آرام و اقیانوس منجمد شمالی در ارتباط است. همچنین با ایالات متحده آمریکا در جنوب طولانی ترین مرز مشترک زمینی را در دنیا دارد. آب و هوای قسمتی از این کشور سرد و خشک بوده اما، در جنوب غربی یعنی شهر ونکوور آب و هوای معتدلی جریان دارد.

کانادا به دلیل مرز مشترکی که با ایالات متحده آمریکا دارد، از اوضاع اقتصادی خوبی برخوردار است و مراودات تجاری بین آنها از هر کشوری در دنیا بیشتر است. کانادا داری صنایع پیشرفته‌ای است که باعث جذب بسیاری از سرمایه گذاران به این کشور شده. صنایع شیمیایی، خودروسازی، صنایع غذایی، چوب، نفت، صنایع فلزی از جمله آنهاست. علاوه بر آن در صنعت کشاورزی نیز بسیار پیشرفته بوده و محصولات گندم، جو، میوه، سبزیجات، دانه های روغنی و توتون از جمله  محصولات صادراتی کانادا به کشور های خارجی است.

کانادا همچنین از نظام آموزشی بسیار خوبی برخوردار است؛ به طوری که سالانه شمار زیادی از دانشجویان و دانش آموزان از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل به کانادا مهاجرت می‌کنند.

ارسال بار به کانادا بصورت هوایی به چه صورت انجام میشود؟

در جهان امروز، با توسعه تکنولوژی و بکارگیری هواپیماها در جا به جایی مسافران و ارسال هوایی بار به تمام نقاط دنیا و همچنین استقبال مردم از جدید ترین راه حمل بار هوایی به کانادا، شرکت های هواپیمایی زیادی در قسمت باربری فرودگاه امام خمینی به منظور حمل بار هوایی به کانادا شروع به کار کردند.

ارسال بار با هواپیما و از طریق شرکت های فریت فورواردر، علاوه بر اینکه محدودیت سایر روش های ارسال بار به کانادا را ندارد، از سرعت و امنیت بیشتری نیز نسبت به راه های زمینی و دریایی برخوردار است. به گونه ای که هزینه های مقرون به صرفه تری را نسبت به سایر روش های موجود مطالبه می‌کند.

شما نیز اگر قصد ارسال بار مسافری، حمل بار هوایی به کانادا و یا ارسال کارگو با هواپیما به شهر های مختلف این کشور را دارید، می‌توانید با در نظر گرفتن قوانین و مقررات گمرکی و دستورالعمل های شرکت های حمل بار هوایی به کانادا و از طریق ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی اقدام به ارسال هوایی بار به کانادا کنید.

مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی پاسخگوی ۲۴ ساعته و تمام وقت سوالات شما در زمینه ارسال هوایی بار به کانادا می‌باشد.

مزیت های حمل بار هوایی به کانادا از ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی چیست؟

 • زمان بسیار کم ارسال بار به کانادا

از جمله مزیت های مهم و منحصر به فردی که ارسال هوایی بار را از ارسال بار به صورت زمینی و یا دریایی متمایز کرده و برتری بخشیده است، کاهش مدت زمان رسیدن بار به مقصد است. این مزیت در حمل بار هوایی باعث شده است که بهترین راه برای فرستادن کالاهای فاسد شدنی و دارای تاریخ انقضا، مواد غذایی نظیر میوه و… به کانادا باشد.

 • ارسال خرده بار و کارگو به کانادا ، ارزان و سریع

اگر قصد ارسال خرده بار و یا لوازم منزل خود را از راه دریایی به کانادا داشته باشید بایستی هزینه زیادی را بابت کرایه حمل کانتینر تا بندر عباس پرداخت کرده، و زمان زیادی را نیز جهت ارسال بار با کشتی صرف کنید. در حالیکه حمل بار هوایی به کانادا نه تنها محدودیتی در ارسال ندارد، بلکه مقرون به صرفه و سریع تر نیز می‌باشد.

 

بیشتر بدانید: چه زمان جهت فریت کردن بار مسافری می بایست اقدام نمود؟

 

 • ارسال هوایی بار به کانادا، ایمن ترین راه برای ارسال کارگو به کانادا

درست است که هرساله خبرهای بسیاری از سقوط هواپیماها، نقص فنی یا مشکلاتی مشابه آنها را می‌شنویم؛ اما قطعا از میان تمام وسایل نقلیه، هواپیما امن ترین راه برای حمل بار هوایی به کانادا است.

چرا که وجود نیروی انتظامی، حراست، کنترل پی در پی بارهای ارسالی، وجود برج های مراقبت و کارشناسان آب و هوایی که وضعیت آب و هوا و جوی را بررسی می‌کنند، و یا حتی کاهش مسافت و نبود ترافیک های جاده ای از جمله مواردی هستند که باعث ارسال صحیح و سالم بار با هواپیما به کانادا می‌شوند.

 • فریت بار به کانادا همه جانبه و بدون هیچگونه محدودیت

شما می‌توانید انواع بار های تجاری، صنعتی، صادراتی و مسافری خود اعم از لوازم منزل، وسایل آشپزخانه، آثار هنری، اضافه بار مسافری، تجهیزات ورزشی، کالاهای صنعتی و… را بدون نگرانی در رابطه با وزن و حجم آنها و بدون هرگونه محدودیتی، از طریق پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی به کانادا ارسال کنید.

 • شرکت های فریت بار به کانادا (فریت فورواردر)، مشاوره و خدمات جانبی

شرکت های فریت بار که در قسمت باربری فرودگاه امام خمینی مستقر شده اند، نماینده قانونی شرکت های هواپیمایی و‌ حمل و نقل هوایی هستند. شرکت های مذکور وظیفه دارند تا ضمن نظارت بر اجرای درست قوانین و‌مقررات و بررسی فعالیت صحیح شرکت های حمل بار و ایرلاین ها، در صورت لزوم به سوالات فرستندگان بار به کانادا پاسخ داده و جهت رفع ابهامات آنها به ارائه مشاوره و سایر خدمات جانبی به آنها بپردازند.

ارسال هوایی بار به کانادا از پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی به چه صورت است؟

 • پایانه هوشمند بار در فرودگاه امام خمینی در کجا قرار دارد؟

به هنگام مراجعه به فرودگاه امام از سمت اتوبان تهران قم یا همان بزرگراه خلیج فارس، پس از طی حدود بیست و سه کیلومتر از عوارضی اتوبان از سمت تهران به قم، از خروجی فرودگاه امام خارج شده، در بزرگراه فرودگاه از دومین خروجی سمت راست خارج شده ، مجددا  اولین خیابان سمت راست را ادامه داده تا به بلوار پایانه هوشمند بار( بلوار خاتم) برسید، بعد از طی حدود یک کیلومتر در سمت راست شما به ورودی  پایانه هوشمند بار فرودگاه امام می رسید.

نکته مهم: جهت آگاهی شما از فاصله تقریبی چند میدان اصلی شهر  تهران تا قسمت کارگو فرودگاه امام و مدت زمان رفت و آمد در اینجا ذکر می شود. توجه داشته باشید که مدت زمان ذکر شده جهت رفت و آمد، بدون احتساب ترافیک شهر تهران می باشد و بطور قطع مدت زمان رفت و برگشت به بخش فریت بار فرودگاه از زمان ذکر شده بسیار بیشتر خواهد شد!

 • فاصله میدان تجریش تا پایانه هوشمند بار در بخش کارگو فرودگاه امام خمینی حدود شصت کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون در نظر گرفتن ترافیک شهر تهران) دو ساعت است.
 • فاصله میدان آزادی تا پایانه هوشمند بار در بخش کارگو فرودگاه امام خمینی حدود چهل و شش کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت
 • (بدون در نظر گرفتن ترافیک شهر تهران) یک ساعت ونیم است.
 • فاصله میدان فاطمی تا پایانه هوشمند بار در بخش کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه و سه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت
 • (بدون در نظر گرفتن ترافیک شهر تهران) یک ساعت و نیم است.
 • فاصله میدان کاج در سعادت آباد تا پایانه هوشمند بار در بخش کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه و پنج کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت
 • (بدون در نظر گرفتن ترافیک شهر تهران) یک ساعت و نیم است.
 • فاصله میدان هفت تیر تا پایانه هوشمند بار در بخش کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت
 • (بدون در نظر گرفتن ترافیک شهر تهران) دو ساعت است.
 • فاصله میدان هفت حوض تا پایانه هوشمند بار در بخش کارگو فرودگاه امام خمینی حدود شصت و سه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت
 • (بدون در نظر گرفتن ترافیک شهر تهران) حدود دو ساعت است.
 • ساعات کاری پایانه هوشمند بار در قسمت باربری فرودگاه امام 

پایانه هوشمند تحت نظر گمرک فرودگاه امام از ساعت هشت صبح تا پانزده بعد از ظهر به طور رسمی فعالیت میکند. پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی  روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی ، دایر نمی باشد.

 • فرآیند اداری ارسال بار به کانادا در باربری فرودگاه امام چقدر به طول می انجامد؟

با احتساب زمان لازم جهت انجام امور لازمه اداری و حراستی، صدور بارنامه هوایی و تحویل بار به ایرلاین منتخب، از لحظه اظهار بار در گمرک، انجام فرایند اداری حمل بار به کانادا یک روز کامل کاری به زمان نیاز دارد.

 • چه کسانی قادرند از بخش بار فرودگاه امام به کانادا بار بفرستند؟

بر اساس قوانین گمرکی فرودگاه امام خمینی، تمامی افراد جامعه اعم از مسافر، مهاجر، تاجر، دانشجو، هنرمند، ایرانی، غیر ایرانی و… می‌توانند با رعایت قوانین و مقررات حمل و نقل هوایی اقدام به همکاری با مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی جهت ارسال هوایی بار بار به کانادا کنند.

 • انواع کالاهایی را که میتوان از بخش بار و کارگو فرودگاه امام خمینی به کانادا ارسال کرد

این کالاها انواع متفاوتی دارند و طیف وسیعی از موارد را در بر‌می‌گیرند؛ که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

 • فریت اسباب و اثاثیه و‌لوازم خانگی به کانادا

کلیه مهاجرانی که قصد ارسال لوازم منزل خود به کانادا را دارند می‌توانند بدون نگرانی بابت هزینه های ارسال بار به کانادا، از طریق ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی اقدام به حمل بار هوایی بار به مقصد مورد نظر خود در کانادا کنند.

 • ارسال هوایی لوازم شخصی و اضافه بارهای مسافری به کانادا

معمولا پیش می‌آید که مسافران قصد ارسال بار با وزن های بیشتری نسبت به آنچه که توسط ایرلاین ها تعیین شده را داشته باشند. در چنین مواردی مطابق با قوانین ایرلاین ها، مسافران بایستی جهت ارسال اضافه بار هزینه های مازاد پرداخت کنند.

 

بیشتر بدانید:  وسایل ممنوع فریت بار چیست ؟

 

 

اما نگران نباشید! زیرا فریت بار به کانادا توسط مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی راهی است که افراد می‌توانند بدون پرداخت هزینه های سنگین به ایرلاین ها، و حتی بدون محدودیت بار خود را به کانادا ارسال کنند.

 • حمل هوایی لوازم و بارهای دانشجویی به کانادا

همانطور که می‌دانید، کانادا از جمله کشورهایی است که از نظام آموزشی بسیار خوبی برخوردار بوده و از همین حیث همواره شمار زیادی از دانشجویان و حتی دانش آموزان را جهت ادامه تحصیل و‌کسب مدرک های معتبر به خود جذب می‌کند.

در این فرآیند افرادی که برای تحصیل به کانادا مهاجرت می‌کنند می‌توانند جهت ارسال بارها و لوازم ضروری خود با همکاری مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی از سیستم حمل بار هوایی بهره ببرند. برای این‌ کار کافی است به ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی مراجعه کرده و درخواست خود را مبنی بر ارسال هوایی بار به کانادا ثبت کنند.

 • فرستادن انواع بسته های ارسالی به هواپیما به کانادا

گاهی ممکن است بخواهید برای دوستان، خانواده و یا بستگان خود که مقیم کانادا هستند، بسته ای شامل هدیه، سوغاتی خرده بار و… ارسال کنید. در چنین مواردی بهترین راه برای ارسال اینگونه بسته ها، استفاده از سرویس فریت بار است.

فریت بار به کانادا، سریع ترین، امن ترین و مقرون به صرفه ترین راه ارسال بسته به کانادا می‌باشد؛ که مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی امکان استفاده از این روش را برایتان فراهم کرده است.

 • ارسال حیوان های خانگی به صورت هوایی به کانادا

ارسال هوایی حیوان های خانگی به مقاصد دوری نظیر کانادا از حساسیت بسیار بالایی برخوردار بوده و مشمول قوانینی است که حتما بایستی قبل از اقدام به ارسال از آن مطلع باشید.

به طور مثال برخی از ایرلاین ها مجوز ارسال حیوان خانگی را به شما نمی‌دهند و یا محدودیت هایی را جهت ارسال آنها لحاظ می‌کنند. اطلاع از این قوانین و محدودیت ها برای افرادی که قصد ارسال هوایی حیوانات خانگی خود به کانادا را دارند ضروری است.

 • حمل تابوت و جنازه های متوفیان به صورت هوایی به کانادا

با توجه به قوانین ثبت احوال و ارگان های مربوطه و همچنین مقررات حمل بار، بستگان نزدیک متوفی می‌توانند با ارائه درخواست و مدارک لازم همچون گواهی فوت، شناسنامه متوفی و… اقدام به ارسال هوایی جنازه به کانادا کنند. لازم به ذکر است به دلیل حساسیت ها و‌ مشکلات موجود در ارسال هوایی جنازه در گذر زمان، ارسال سریع آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

 • فریت بار و کالاهای صادراتی و اقلام تجاری به کانادا

کلیه تجار، صادرکنندگان و تولید کنندگانی که قصد مراودات تجاری با کانادا و یا ورود به بازار کانادا را دارند، می‌تواند از سیستم فریت بار برای بسته بندی تخصصی و استاندارد بارهای خود و ارسال سریع، ایمن و بدون محدودیت آنها به کانادا بهره ببرند. در ادامه به معرفی برخی از کالاهای صادراتی و تجاری که می‌توان از طریق فریت بار فرودگاه امام خمینی به مقصد کانادا ارسال کرد می‌پردازیم:

 • فرستادن فرش و صنایع ساخت دست به کانادا

صنایع دستی به نوعی نشان‌ دهنده فرهنگ، هنر، تاریخ، هویت و تمدن هر کشور است. به طوری که ارسال آنها به کشور هایی نظیر کانادا می‌تواند فرصت ویژه ای برای در اشتراک گذاشتن آداب و رسوم کشور با سایر ملت ها باشد.

ارسال صنایع دستی و فرش به کانادا مشمول قوانین و مقررات خاصی بوده که بهتر است قبل از ارسال بار از آنها اطلاع داشته باشید.

 • کالاهای صنعتی و لوازم نمایشگاهی

هر ساله نمایشگاه های بزرگ‌ و مطرحی در کانادا در زمینه های متفاوتی نظیر هنر، موسیقی، صنعت، علم، تجهیزات کشاورزی و پزشکی و… برگزار‌می‌شود. به دلیل بین المللی بودن این رویدادها افراد زیادی جهت شرکت و بازدید از آنها اعم از تجار، صنعتگران، علاقه مندان و… حاضر می‌شوند.

اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که قصد شرکت در این نمایشگاه ها و ارائه محصولات خود را دارید، اما نگران چگونگی ارسال آنها هستید؛ ما به شما همکاری با مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی را پیشنهاد می‌کنیم.

این مجموعه امکان ارسال سریع، ارزان و ایمن محصولات شما به مقصد مورد نظر در کانادا را فراهم می‌کند.

 • مواد غذایی و خشکبار و زعفران

مواد غذایی، خوراکی، خشکبار، زعفران، میوه، سبزیجات، شیرینی و… از موادی هستند که گذر زمان، تغییر فشار، رطوبت، شرایط محیطی متفاوت و… می‌تواند به آنها آسیب بزند و باعث خراب شدن و فساد آنها شود.

ارسال سریع با هواپیما ، بسته بندی تخصصی و با دقت می‌تواندمانع از بروز چنین مشکلاتی شود.

 • ارسال آثار هنری و انواع تابلو با هواپیما به کانادا

ارسال آثار هنری به کانادا ملزم به ارائه مدارک مربوط به بار از جمله عکس از آثار، شناسنامه هنری آثار، مجوز اخذ شده جهت خروج آثار از کشور، تاییدیه نظر کارشناس آثار هنری و… می‌باشد. همچنین بسته بندی تخصصی آثار به جهت جلوگیری از آسیب به بار نقش مهمی در پروسه و روند ارسال هوایی بار دارد.

لازم است بدانید مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی، مراحل بسته بندی و انجام امور گمرکی را به نمایندگی از فرستنده بار انجام می‌دهد.

حمل بار به کانادا

حمل بار هوایی به کانادا

محدودیت های ارسال بار به کانادا چیست؟

 • قوانین و قواعد در پایانه هوشمند بار فرودگاه امام و گمرک فرودگاه امام

بر اساس قوانین و مقررات پایانه هوشمند بار و گمرک فرودگاه امام خمینی، ارسال کلیه بار های تجاری و مسافری مستلزم بسته بندی تخصصی، انجام امور گمرکی و تشریفات اداری،صدور بارنامه هوایی و همچنین پرداخت صورتحساب توسط فرستنده بار است.

بعد از انجام این مراحل بار برای ارسال هوایی به کانادا به شرکت هواپیمایی تحویل داده می‌شود.

ارسال انواع مواد مخدر، عتیقه، طلا بیش از ۱۵۰ گرم، انواع اسلحه اعم از سرد و گرم و مهمات، وجه نقد بیش تر از حد مجاز و… ممنوع است.

ارسال کالاهای تجاری با توجه به اوضاع داخلی کشور مشمول قوانین و مقررات خاصی است که با تغییر شرایط اقتصادی و سیاسی، قوانین نیز فرق می‌کند لذا بهتر است قبل از ارسال بار از شرایط حمل آن به کانادا اطلاع حاصل کنید.

 • محدودیت های مصوب خطوط هواپیمایی جهت حمل بار هوایی به کانادا

فرستندگان بار به کانادا موظف‌اند به جهت حفظ سلامت سایر مسافران حاضر در پرواز، ایمنی هواپیما و همچنین ایمنی خود بار، هنگام ارسال بار به کانادا از قوانین زیر تبعیت کنند:

 1. تبعیت از دستورالعمل سازمان حمل هوایی مبنی بر ممنوعیت ارسال کالاهای خطرناک.
 2. بسته بندی تخصصی کلیه بار های ارسالی به منظور جلوگیری از آسیب به بار، هواپیما، خدمه و مسافران و ….
 • ضوابط های گمرکی کشور کانادا

مسافرانی که قصد ارسال بار به کانادا را دارند در نظر داشته باشند که قوانین و‌ مقررات گمرکی فرودگاه های کانادا با فرودگاه امام خمینی متفاوت است و ضوابط و مقررات خاص خود را در پذیرش بار، محاسبه هزینه های مربوطه، تحویل و ترخیص بار دارد. لذا بهتر است قبل از ارسال بار به کانادا با گمرک این کشور در تماس و ارتباط بوده؛ و از قوانین گمرکی آنجا اطلاع حاصل کنید.

هزینه فریت بار به کانادا، به چه چیزهایی بستگی دارد؟

نوع بار، وزن بار و حتی حجم بار، قوانین گمرکی کشور مقصد، فاصله هوایی دو کشور، نحوه انتخاب وسایل، ایرلاین منتخب برای حمل بار، نرخ ارز، بسته بندی تخصصی، انبارداری و…. همه و همه از عواملی هستند که در تعیین هزینه حمل بار هوایی به کانادا موثراند. در ادامه به بررسی سه مورد از مهم ترین عوامل موثر بر هزینه می‌پردازیم:

 

بیشتر بدانید: چگونه در هزینه فریت بار صرفه جویی کنیم ؟

 

 • نوع بار ارسالی در هزینه های ارسال هوایی بار به کانادا موثر است!

عامل های متعددی در هزینه ارسال بار به کانادا نقش دارد که نوع بار را می‌توان از اصلی ترین  و مهم ترین آنها دانست. اینکه بار شما تجاری باشد یا مسافری در تغییر هزینه ارسال بار نقش بسزایی دارد.  بارهای تجاری برای ارسال به کانادا باید مراحل اداری، گمرکی و حراستی بیشتری را نسبت به بار های مسافری طی کنند و فرآیند طولانی تری را شامل می‌شوند.

ارسال بار های تجاری به کانادا مستلزم ارائه مدارکی از قبیل کارت بازرگانی، گواهی مبدا، مجوز خروج و… است. همچنین این گونه بارها بایستی به طور دقیق بررسی و‌کارشناسی شوند و یک لیست دقیق از آنها قبل از ارسال ارائه شود.

توجه داشته باشید در صورتی که بار شما حاوی لوازم شکستنی، مواد غذایی و… باشد، می‌بایست به طور دقیق، استاندارد و تخصصی بسته بندی شود. همچنین شرکت های هواپیمایی نیز برای ارسال بارهای تجاری هزینه‌‌ اضافه تری را بابت انجام مراحل اداری آن طلب می‌کنند و در گمرک فرودگاه مقصد نیز عوارض گمرکی به آن تعلق خواهد گرفت.

اما ارسال اضافه بار مسافری و خرده بار شخصی نیازی به طی مراحل پیچیده گمرکی نداشته و در صورتی که بار مدنظر شامل چمدان لباس، آلبوم خانوادگی، وسایل شخصی، خرده بار و.. باشد فقط و فقط شامل بسته بندی جزئی می‌شود، که هزینه ناچیزی دارد.همچنین در گمرک فرودگاه مقصد نیز عوارض گمرکی مشمول آن نمی‌شود.

 • اثر حجم بار در هزینه حمل بار هوایی به کانادا

وزن و حجم بار شما رابطه مستقیمی با هزینه حمل بار به کانادا دارد. مشخص است که هر چه بار وزن بیشتری داشته باشد و حجم زیادی را اشغال کند هزینه ارسال آن به کانادا نیز بیشتر خواهد بود.

توصیه می‌شود برای کالاهایی که وزن آنها بیشتر از ۴۵ کیلوگرم است به جای استفاده از پست پیشتاز، شرکت های کوریر و… از شرکت های فوروارد و سیستم فریت بار فرودگاه امام استفاده کنید. این روش از حمل بار، سریعتر، امن تر و مقرون به صرفه تر از سایر راه های ارسال بار به کانادا است.

 • تاثیر نحوه انتخاب وسایل در هزینه فریت بار به کانادا

اینکه بار ارسالی شما به کانادا حاوی چه اقلامی باشد، در تغییر و نوسان هزینه های ارسال هوایی بار به کانادا نقش دارد. فرض کنید برای مهاجرت و ارسال لوازم منزل خود به کانادا فقط چمدان لباس، خرده بار شخصی، آلبوم خانوادگی، فرش و لوازمی از این قبیل را انتخاب کرده اید؛ در این صورت بار شما فقط نیاز به یکسری بسته بندی های جزئی دارد و نیازی به طی مراحل پیچیده و دریافت مجوز های مخصوص نمی‌باشد و عوارض گمرکی و مالیات نیز شامل آن نمی‌شود.

اما اگر برای ارسال لوازم منزل، تمام وسایل خانه را جمع کرده باشید، بار شما باید به طور تخصصی بسته بندی شود و در گمرک فرودگاه مقصد نیز بنا به تشخیص افسر گمرک مبنی بر تجاری بودن برخی اقلام ارسالی عوارض گمرکی به بار تعلق می‌گیرد.

معمولا فریت بار به کانادا از باربری فرودگاه امام  چقدر زمان میبرد؟

بطور معمول زمان رسیدن بار به کانادا چهار الی پنج روز کاری به طول می‌انجامد. البته ممکن است این زمان با توجه به شرکت هواپیمایی منتخب شما، مسیر پرواز و ترافیک بار در ترمینال کارگو فرودگاه امام با اندکی تاخیر همراه باشد.

ترخیص بار در گمرک فرودگاه های کانادا به چه صورت است؟

گیرنده بار از لحظه ورود بار به گمرک فرودگاه کانادا تنها تا ۴۸ ساعت پس از آن زمان دارد تا جهت انجام امور اداری و گمرکی بار و ترخیص بار خود اقدام نماید. در غیر این صورت بار مربوطه به انبار منتقل شده و هزینه انبارداری نیز برای آن منظور می‌گردد.

همچنین بار های تجاری پس از بررسی افسر گمرک و پرداخت عوارض گمرکی توسط گیرنده بار آماده ترخیص می‌شوند. توجه داشته باشید عوارض گمرکی تنها به بارهای تجاری تعلق می‌گیرد و فقط در صورتی که وجود اجناس تجاری در بار مسافری توسط افسر گمرک تایید شود، به بارهای مسافری نیز عوارض تعلق خواهد گرفت.

ارسال بار به کانادا

فریت بار به کانادا

چه خدماتی جهت حمل بار هوایی به کانادا در ترمینال بار فرودگاه امام ارائه میشود؟

 • بسته بندی تخصصی جهت فریت بار به کانادا

بسته بندی بارها نقش بالایی در صحیح و سالم رسیدن بار به مقصد دارد و در صورت عدم توجه به آن و سهل انگاری، ممکن است بار دچار آسیب و خسارت های زیادی شود. پس می‌بایست بسیار محتاطانه در این زمینه عمل‌ کرد. مجموعه ما امکان انجام صفر تا صد امور مربوط به بسته بندی تخصصی بار شما را جهت حمل هوایی به کانادا فراهم کرده است.

 • ترابری بار از تمام نقاط کشور

پس از ثبت درخواست شما برای ارسال هوایی بار مسافری یا تجاری به کانادا، پرسنل مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی، جهت بسته بندی  بار به صورت تخصصی در هر نقطه از کشور که باشید خدمت رسیده و پس از آن بارهایتان را با کمترین هزینه به فرودگاه امام خمینی جهت انجام سایر امور لازم منتقل می‌کنند.

 • انبارداری و نگهداری بارهای مشتریان 

گاهی ممکن است افراد به دلایل مختلف خواهان نگهداری بارهای خود برای مدتی معلوم قبل از حمل هوایی به کانادا در انبار باشند. مجموعه ما امکان نگهداری بار های مشتریان (بار هایی که تاریخ انقضای طولانی مدت دارند و بارهایی که برای ارسال نیاز به زمانبندی دارد) را فراهم کرده است.

 • تشریفات گمرکی مورد نیاز برای ارسال بار به کانادا 

همانطور که در جریان هستید، تشریفات گمرکی به مجموعه مراحل و روند های اداری گفته می‌شود که انجام و طی کردن آنها جهت ارسال بار به کانادا ضروری است. مراحل وزن کردن محموله، تایید اصالت کالا، ارائه مدارک شغلی برای ارسال بار تجاری، دریافت مدارک لازم جهت خروج قانونی بار از مرز هوایی ترمینال کارگو فرودگاه امام، ارائه مدارک شناسایی فرستنده و گیرنده بار و… از جمله این مراحل هستند. 

برای انجام مراحل تشریفات گمرکی به مدارک ذیل نیاز پیدا می‌کنید:  

 • لیست بسته‌ بندی کالا به همراه ابعاد 
 • اصل پاسپورت فرستنده و گیرنده با حداقل ۷ ماه اعتبار
 • اصل کارت ملی فرستنده و گیرنده
 • کپی بلیت 
 • آدرس کامل فرستنده و گیرنده همراه با کد پستی گیرنده بار و همچنینی شماره تلفن وی در مقصد

مدارک نام برده شده فقط بخشی از مدارک مورد نیاز جهت فریت بار به کانادا می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید جهت اطلاع بیشتر و‌دقیق تر به سایت های رسمی‌ مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی مراجعه کرده و یا با این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

 • صدور بارنامه رسمی و سپس ارسال بار به کانادا

بارنامه آخرین مرحله از پروسه فریت بار به کانادا است که در گمرک فرودگاه امام خمینی انجام می‌شود.  لذا پس از انجام مراحل فوق، بارنامه هوایی با مناسب ترین قیمت حمل بار به کانادا صادر می‌شود؛ سپس بعد از پرداخت صورتحساب توسط فرستنده، بار مدنظر جهت فریت بار به کانادا تحویل شرکت هواپیمایی داده می‌شود.

در پایان مطالب لازم است ذکر شود که مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی سالیان زیادی است که در زمینه حمل بار هوایی به مقاصد دوری همچون کانادا فعالیت دارد و تجارب زیادی در این زمینه کسب کرده است.

شما عزیزان نیز می‌توانید با اطمینان خاطر بارهای خود را جهت ارسال بار به کانادا و دیگر کشورها به مجموعه ما بسپارید. در صورت داشتن هرگونه سوال نیز می‌توانید با مجموعه تماس حاصل کرده و از مشاوره های رایگان پرسنل مجرب ما در مورد نحوه حمل بار به کانادا بهره مند شوید.

سوالات متداول