فهرست مطالب

چنانچه از آن دسته افرادی هستید که قصد مهاجرت و‌ یا مسافرت به کشور‌ پرتغال، را دارید، یا تصمیم به ارسال بارهای مسافری و تجاری خود از طریق حمل بار هوایی با استفاده از هواپیما به این کشور را گرفته‌ اید،  می‌توانید از خدمات مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی جهت ارسال بارهای خود بهره‌ببرید.

این مجموعه عظیم، با بکارگیری بهترین پرسنل متخصص و مجرب در زمینه کارگو هوایی، به ارائه بهترین خدمات حمل و نقل هوایی از قبیل مشاوره های رایگان، بسته بندی بار، ترابری بار از سراسر کشور، انجام امور‌ و تشریفات گمرکی به نمایندگی از فرستنده بار، نگهداری و انبار داری بار، صدور بارنامه با مناسب ترین نرخ حمل بار به پرتغال و… به شما عزیزان می‌پردازد.

بذا چنانچه قصد دارید بارهای مسافری و تجاری خود را با بهترین روش حمل و نقل بار یعنی فریت بار به پرتغال ارسال کنید، می‌توانید با کارشناسان متخصص این مجموعه جهت دریافت اطلاعات کامل تر در زمینه مربوط تماس حاصل کنید.

ارسال بار به پرتغال

ارسال بار به پرتغال

پرتغال، از سرزمین های عضو ناتو

پرتغال کشوری در ناحیه جنوب غربی قاره اروپا بوده که عضو ناتو و اتحادیه اروپا می‌باشد. شیوه حکومتی این کشور جمهوری پارلمانی است. کشور‌پرتغال توسط اقیانوس اطلس محدود شده است و تنها کشوری که با آن مرز زمینی دارد کشور اسپانیا می‌باشد. پایتخت این کشور لیسبون نام داشته و به عنوان بزرگترین شهر پرتغال نیز محسوب می‌شود.

همچنین دو جزیره آزور و مادیرا واقع در اقیانوس اطلس نیز عضو کشور پرتغال محسوب می‌شوند. این کشور حداکثر بهره برداری را از دریا داشته و جهت ماهیگیری تا نزدیکی های ایسلند نیز پیش‌ می‌رود. ماهیگیری، مصنوعات چوب پنبه‌ای، غذا های آماده و کنسروی و …از صنایع و تولیدات عمده این کشور محسوب می‌شوند. پرتغال سالانه حجم بالایی از سیب زمینی، گوجه سبز، زیتون، انگور، لبنیات، پارچه، کفش ،پلاستیک و… را به کشور های خارجی صادر کرده و از اوضاع اقتصادی نسبتا خوبی برخوردار است.

از جمله مکان های گردشگری کشور پرتغال که سالانه شمار زیادی از توریست ها را به خود جذب می‌کند، می‌توان اشاره کرد به برج بلم، کتابفروشی لیواریا للو، کلیسای سائو فرانسیسکو، لاگوس، آب های کریستالی پونتا دا پیداد، غار بناگیل، کاخ ملی پنا و ….

اطلاعاتی‌ که لازم است در رابطه با ارسال کارگو به پرتغال بدانید

ارسال انواع بار به کشور پرتغال و هزینه های مربوط به آن از جمله مسائلی است که ذهن تمامی تجار، مسافران و مهاجران به این کشور را به خود درگیر کرده است. لذا همواره تمامی فرستندگان انواع بار به دنبال راه و روشی جهت ارسال بارهای خود به پرتغال هستند تا علاوه بر امنیت و سرعت بالا، محدودیتی در انتقال بار نداشته باشد و روش منتخب صرفه اقتصادی نیز به همراه داشته باشد .

در میان تمام مسیر های موجود جهت حمل بار به کشور پرتغال، ساده ترین و کم دردسر ترین آنها ارسال هوایی بار با استفاده از هواپیما و از طریق سیستم فریت بار و کارگو است. با توجه به اینکه جهت ارسال بار به صورت زمینی، دریایی، و یا از طریق پست پیشتاز و شرکت های کریر باید وقت و انرژی زیادی صرف کنید، هزینه‌ی بالایی پرداخت کنید و با محدودیت های فراوانی همراه باشید، ارسال هوایی بار می‌تواند از هر نظر انتخابی عقلانی و منطقی جهت حمل بار به مقاصد دوری نظیر پرتغال باشد.

شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به قسمت پایانه هوشمند بار در فرودگاه امام خمینی و ثبت درخواست خود در مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام، نسبت به ارسال هوایی بار خود اقدام کنید.

اما متاسفانه اکثر افرادی که از هواپیما و سرویس فریت بار جهت حمل بار خود به پرتغال استفاده می‌کنند، اطلاعات کافی را در زمینه نحوه محاسبه هزینه، قوانین گمرکی، محدودیت های ایرلاین ها و… ندارند؛ لذا در پروسه و روند ارسال بار دچار سردرگمی می‌شوند. در ادامه مطلب به بررسی بیشتر این شیوه از ارسال بار به پرتغال پرداخته‌ایم تا آگاهی شما عزیزان را تا حدودی افزایش دهیم.

حمل بار هوایی به پرتغال از مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه‌ امام خمینی چه فوایدی را شامل می‌شود؟

 • ارسال بار در زمان کوتاه

به لطف رشد علم و فناوری و همچنین گسترش صنعت حمل و نقل هوایی، امکان ارسال انواع بار به همراه مسافران به دورترین نقاط دنیا در زمان های بسیار کوتاه فراهم شده است. ارسال بار از طریق ناوگان های مدرن شرکت‌های هواپیمایی و از مبدا فرودگاه امام خمینی، سریع ترین و منحصر به فرد ترین روش‌ ارسال بار به کشور پرتغال است، که باعث می‌شود بارهای شما در کمترین زمان ممکن به مقصد مورد نظر در کشور پرتغال ارسال شود.

 • ارسال بار با هزینه کم

با توجه به مزیت هایی که ارسال هوایی باز نسبت به سایر مسیر های حمل بار از جمله حمل و نقل زمینی و دریایی، پست پیشتاز و شرکت های کریر دارا است، موجب می‌شود که مسافران بتوانند انواع بارهای خود را در امنیت و سرعت بالا و بدون هیچگونه محدودیت، با پرداخت هزینه های مقرون به صرفه به کشور پرتغال ارسال کنند.

در واقع از جمله عواملی که ارسال بار به صورت هوایی و با استفاده از هواپیما را نسبت به سایر روش های انتقال بار برتری می‌بخشد، می‌توان به هزینه کم و به صرفه حمل بار هوایی اشاره کرد.

 • ارسال بار با ایمنی بسیار بالا

اینکه هر راهی خطرات خود را دارد و مطلقا امن نیست منطقی و معقولانه است؛ اما به لطف وجود کارشناسان هوایی که دائما وضعیت و شرایط آب و هوا را با استفاده از سیستم های پیشرفته بررسی می‌کنند و همچنین وجود برج های مراقبتی که در طول پرواز امنیت مسافران را چک می‌کند، می‌توان ارسال بار با استفاده از هواپیما را امن ترین راه حمل بار به کشور پرتغال دانست.

 • ارسال بار به صورت همه جانبه و بدون محدودیت

کلیه مسافران، مهاجران و تجار می‌توانند انواع بارهای مسافری و تجاری خود از قبیل لوازم منزل، وسایل شخصی، لوازم دانشجویی، اضافه بارهای مسافری، آثار هنری، کالاهای صنعتی، بار های تجاری، خرده بار های شخصی و… را بدون هیچگونه نگرانی بابت وزن و حجم و جریمه های مربوط به آنها به کشور پرتغال ارسال کنند.

 • شرکت های فریت بار به پرتغال، مشاوره و خدمات جانبی

از جمله مهمترین وظایف شرکت های حمل بار پاسخگویی به تمامی سوالات فرستندگان بار به کشور پرتغال است. در واقع کلیه مسافران، مهاجران و تجار می‌توانند جهت رفع ابهامات خود و دریافت مشاوره های تخصصی به قسمت باربری فرودگاه امام خمینی مراجعه کرده و از مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام، مشاوره های رایگان و سایر خدمات حمل هوایی را دریافت کنند.

بار های خود را جهت ارسال هوایی به پرتغال، به پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی بسپارید

 • مکان دقیق پایانه هوشمند بار در فرودگاه امام خمینی

به هنگام مراجعه به فرودگاه امام از سمت اتوبان تهران قم یا همان بزرگراه خلیج فارس، پس از طی حدود بیست و سه کیلومتر از عوارضی اتوبان از سمت تهران به قم، از خروجی فرودگاه امام خارج شده، در بزرگراه فرودگاه از دومین خروجی سمت راست خارج شده ، مجددا  اولین خیابان سمت راست را ادامه داده تا به بلوار پایانه هوشمند بار( بلوار خاتم) برسید، بعد از طی حدود یک کیلومتر در سمت راست شما به ورودی  پایانه هوشمند بار فرودگاه امام می رسید.

نکته مهم: جهت آگاهی شما از فاصله تقریبی چند میدان اصلی شهر  تهران تا قسمت کارگو فرودگاه امام و مدت زمان رفت و آمد در اینجا ذکر می شود. توجه داشته باشید که مدت زمان ذکر شده جهت رفت و آمد، بدون احتساب ترافیک شهر تهران می باشد و بطور قطع مدت زمان رفت و برگشت به بخش فریت بار فرودگاه از زمان ذکر شده بسیار بیشتر خواهد شد!

 • فاصله میدان تجریش تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود شصت کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) دو ساعت است.
 • فاصله میدان آزادی تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود چهل و شش کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت(بدون احتساب ترافیک شهر تهران) یک ساعت ونیم است.
 • فاصله میدان فاطمی تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه و سه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) یک ساعت و نیم است.
 • فاصله میدان کاج در سعادت آباد تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه و پنج کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران)یک ساعت و نیم است.
 • فاصله میدان هفت تیر تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) دو ساعت است.
 • فاصله میدان هفت حوض تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود شصت و سه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) حدود دو ساعت است.

 

 • ساعت کاری پایانه هوشمند بار

پایانه هوشمند تحت نظر گمرک فرودگاه امام از ساعت هشت صبح تا پانزده بعد از ظهر به طور رسمی فعالیت میکند. پایانه هوشمند بار  روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی ، دایر نمی باشد.

 • امور اداری جهت فریت بار به پرتغال در باربری فرودگاه امام خمینی 

زمان مورد نیاز و لازم برای انجام امور و تشریفات اداری جهت فریت‌ بار به کشور پرتغال از هنگام ارسال بار به گمرک، انجام تشریفات اداری، صدور بارنامه و تحویل بار به ایرلاین‌ منتخب به طور معمول یک روز کامل کاری به طول می‌انجامد.

 • افراد قادر به ارسال هوایی بار به پرتغال توسط بخش بار فرودگاه امام خمینی

بر اساس قوانین و مقررات حمل و نقل هوایی فرودگاه امام خمینی، تمامی افراد جامعه اعم از ایرانی، غیر ایرانی، مسافر، مهاجر، تاجر، معلم، دانشجو و… می‌توانند از طریق پایانه هوشمند بار در فرودگاه امام اقدام به ارسال انواع بار به کشور پرتغال کنند.

 • کالاهای مجاز جهت ارسال به پرتغال توسط بخش بار و کارگو فرودگاه امام خمینی

مطابق با قوانین وضع شده توسط گمرک‌ و پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی، جهت امنیت پرواز حمل و انتقال برخی کالاها از مبدا ترمینال بار فرودگاه امام خمینی مجاز و برخی دیگر غیر مجاز اعلام شده اند. در ادامه مطلب به معرفی چند قلم از کالاهایی می‌پردازیم که ارسال هوایی آنها بلامانع قلمداد شده است.

  • فریت هوایی اسباب و اثاثیه منزل به پرتغال

در صورتی که قصد مهاجرت به کشور پرتغال را دارید و تصمیم دارید که لوازم و اثاثیه منزل خود را نیز به این کشور ارسال کنید، امن ترین و به صرفه ترین راه ارسال بار، استفاده از سیستم حمل فریت بار از طریق ناوگان مدرن شرکت های هواپیمایی فعال در بخش باربری فرودگاه امام خمینی می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم حمل بار هوایی، انواع بارهای خود را به صورت قانونی و با هزینه های مناسب و اندک به مقصد مورد نظر خود ارسال کنید.

  • فریت هوایی لوازم شخصی و اضافه بار مسافری به پرتغال

مسافران به کشور پرتغال می‌توانند به جای پرداخت هزینه های سنگین و گزاف اضافه بار هنگام سفر، از سیستم فریت بار جهت ارسال بار ها و لوازم شخصی و مسافری خود استفاده کنند و پس از آن بارهای خود را در کمترین زمان در فرودگاه مقصد تحویل بگیرند.

  • فریت هوایی لوازم دانشجویی به پرتغال

با توجه به اینکه دانشجویان همواره در شرایط هزینه برداری به سر میبرند ، مهاجرت و زندگی در کشور جدید نیز هزینه های زیاد و فراوانی را مطالبه می‌کند. اما لازم است بدانید که سیستم فریت بار با امکان ارسال بدون محدودیت بار به کشور پرتغال با هزینه های مناسب بهترین انتخاب جهت ارسال لوازم و امکانات تحصیلی دانشجویان است.

  • فریت هوایی انواع بسته به پرتغال

ارسال انواع بسته های بزرگ‌ و کوچک تا سقف وزن ۴۵ کیلوگرم حاوی لوازم و خرده بارهای شخصی مسافران و مهاجران، هدیه و سوغاتی، مواد غذایی و… به کشور پرتغال توسط مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی و از طریق سیستم حمل بار هوایی فرودگاه امام امکان پذیر است.

  • فریت هوایی حیوانات خانگی به پرتغال

مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی امکان ارسال هوایی حیوان های خانگی را نیز به کشور‌ پرتغال فراهم کرده است. حمل هوایی حیوان های خانگی مشمول قوانین، طی مراحل گمرکی و ارائه مدارکی است که لازم است اطلاعات کافی را در رابطه با آنها داشته باشید تا در روند ارسال دچار مشکل و معطلی نشوید.

  • فریت هوایی تابوت و جنازه به پرتغال

نقل و انتقال جنازه های متوفیان که بایستی به درخواست یکی از بستگان نزدیک آن ها صورت گیرد، مشمول قوانین و مقررات خاصی می‌شود که می‌بایست از آنها اطلاع پیدا کنید. همچنین به جهت حساسیت بالای جنازه و یا جسد در برابر عوامل محیطی و ضرورت ارسال سریع ، بهترین راه جهت ارسال آنها به کشور پرتغال، حمل هوایی از طریق هواپیما است.

  • فریت هوایی انواع بار صادراتی و تجارتی به پرتغال

تجار، تولید کنندگان و بازرگانان می‌توانند به جهت ارسال محصولات تولیدی‌ و تجاری خود به شهرهای مختلف کشور پرتغال، از ارسال هوایی بار سیستم کارگو واقع در قسمت ترمینال بار فرودگاه امام خمینی  اقدام کنند.

کارگو سریع ترین، امن ترین و مقرون به صرفه ترین راه ارسال بار برای افرادی است که قصد مراودات تجاری با کشورهای نظیر پرتغال را دارند.

   • فرش و انواع صنایع دستی

به علت ارزش بالای فرش، تابلو فرش و‌ صنایع دستی اصیل، صادرات آنها به کشور پرتغال بایستی با دقت و احتیاط بالا و فراوانی صورت بگیرد، چراکه بار از هنگام آغاز پروسه ارسال تا ترخیص از گمرک فرودگاه پرتغال دچار آسیب و خسارت نشود. هواپیما ها بهترین وسیله نقل و انتقال فرش و صنایع دستی به پرتغال از حیث سرعت و امنیت در ارسال هستند.

   • کالاهای صنعتی و نمایشگاهی

قطع به یقین تا به حال ماشین ها و کامیون های حامل دستگاه ها و تجهیزات صنعتی را در جاده ها مشاهده کرد اید که تجهیزات مختلفی را از شهری به شهر دیگر منتقل می‌‌‌کنند. با اینکه همواره تدابیر لازم جهت حفظ امنیت آنها لحاظ می‌شود، ولی باز هم نمی‌توان احتمال بروز خطر را نادیده گرفت. اما گاهی بسته به شرایط ممکن است بخواهیم تجهیزات صنعتی را به کشور های خارجی ارسال کنیم؛ در چنین مواردی ارسال بار با استفاده از هواپیما و سیستم فریت بار گزینه مطمئن و منحصر به فرد تری است.

   • مواد غذایی، خشکبار و زعفران

بی شک زعفران  محبوب ترین ادویه جهان است که به نام طلای سرخ شهرت دارد. با توجه به ارزش مادی بالای این ادویه گران قیمت، ارسال آن با حساسیت بسیار بالایی رو به رو است. یکی از خدماتی که مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی به شما عزیزان ارائه می‌دارد، بسته بندی تخصصی و ارسال زعفران و همچنین سایر مواد خوراکی چون خشکبار و مواد غذایی است به مقاصد دوری نظیر کشور‌ پرتغال است.

  • فریت هوایی آثار هنری و تابلو به پرتغال

هنرمندانی که قصد شرکت در نمایشگاه و رویداد هایی که با موضوعات مختلف هنری نظیر نقاشی، موسیقی، عکاسی و …در شهرهای مختلف پرتغال برگزار می‌شود را دارند، می‌توانند جهت بسته بندی تخصصی و ارسال آثار هنری خود از طریق سیستم فریت بار  و ناوگان های مدرن شرکت های هواپیمایی فعال در فرودگاه امام خمینی اقدام به ارسال آنها کنند.

فریت بار به پرتغال

فریت بار به پرتغال

محدودیت های فریت بار به پرتغال را بدانید تا با مشکل مواجه نشوید!

تمامی مسافران ، مهاجران و تجار هنگام فریت بار و ارسال محموله های مسافری و تجاری به کشور پرتغال با سه دسته از قوانین و محدودیت هایی رو به رو هستند که بایستی از آنها تبعیت کنند. این قوانین عبارت اند از:

 • محدودیت های ناشی از پایانه هوشمند بار و گمرک فرودگاه امام خمینی

تمامی افرادی که قصد ارسال بار به صورت هوایی به کشور پرتغال را از مبدا فرودگاه امام خمینی دارند بایستی از قوانین و مقررات گمرکی این فرودگاه تبعیت کنند. برخی از قوانین مذکور عبارت اند از: ارسال انواع مواد مخدر، عتیقه و زیرخاکی، اسلحه و مهمات، پول نقد بیش از حد مجاز، طلا بیش از ۱۵۰ گرم و… ممنوع است.

مسافران می‌توانند بعد از بسته بندی و انجام امور و تشریفات گمرکی، بارنامه هوایی محموله خود را جهت ارسال به کشور پرتغال تحویل بگیرند و پس از آن بار مورد نظر آماده انتقال به پرتغال است. تجار و صادرکنندگان بایستی توجه داشته باشند که ارسال بارهای تجاری  نیازمند ارائه مدارک شغلی و کارت بازرگانی است. همچنین قوانین حمل بار با توجه به اوضاع سیاسی و اقتصادی کشور همواره در حال تغییر است. لذا بهتر است قبل از هرگونه اقدام به ارسال بار اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کنید.

 • محدودیت های ناشی از خطوط هوایی

تمامی خطوط هوایی و ایرلاین ها جهت حفظ ایمنی لازم برای ارسال بار، سلامت مسافران و خدمه پرواز و همچنین جلوگیری از آسیب به بار، قوانینی را وضع کرده‌ اند که رعایت آنها برای کلیه فرستندگان بار اعم از مسافران، مهاجران و تجار ضروری است. به طوریکه عدم رعایت این قوانین می‌تواند باعث عدم پذیرش بار توسط خطوط هوایی یا آسیب به بار منجر شود.

در ادامه به معرفی برخی از این قوانین می‌پردازیم:

 1. تبعیت از دستورالعمل های سازمان حمل هوایی IATA جهت ارسال هوایی کالاهای خطرناک و ریسک پذیر
 2. بسته بندی تخصصی و استاندارد انواع بارهای مسافری و تجاری جهت ارسال به کشور پرتغال و ….
 • محدودیت های ناشی از گمرک پرتغال

همانطور که می‌دانید گمرک فرودگاه های کشور پرتغال قوانین متفاوتی با فرودگاه امام خمینی دارد. لذا توصیه می‌شود قبل از هرگونه اقدام به ارسال بار، از کلیه قوانین گمرکی این کشور اعم از نحوه پذیرش بار، نحوه پرداخت هزینه، چگونگی ترخیص بار از گمرک و… اطلاع حاصل کنید.

شما عزیزان می‌توانید جهت دریافت اطلاعات تکمیلی در این زمینه با مشاوران مجموعه ما تماس حاصل کرده و‌ جویای سوالات خود باشید.

شاخص هایی ک می‌توانند هزینه های فریت بار به پرتغال را دچار نوسان کنند

عامل هایی نظیر نوع بار، وزن‌ و حجم بار و همچنین نحوه انتخاب وسایل تاثیر بسزایی را در تعیین هزینه های فریت بار به کشور پرتغال ایفا می‌کنند. در ادامه به ارائه اطلاعات بیشتری در این زمینه ها پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

 • نوع بار

نوع بار از جمله عواملی است که می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در هزینه های فریت بار به کشور پرتغال داشته باشد. در اینجا منظور از نوع بار، تجاری یا مسافری بودن آن است. در واقع کسانی که قصد ارسال بارهای مسافری به این کشور را دارند بایستی توجه کنند که ارسال اقلامی چون چمدان های لباس، خرده بارهای شخصی، اضافه بارهای مسافری، کتاب، آلبوم های خانوادگی و… تنها به بسته بندی های جزئی جهت حفظ سلامت بار نیاز دارد و مشمول عوارض گمرکی نمی‌شوند.

اما افرادی که قصد ارسال بارهای تجاری به کشور پرتغال را دارند علاوه بر اینکه مراحل اداری بیشتری را طی می‌کنند، باید بابت آن هزینه های بیشتری نیز پرداخت کنند. همچنین اینگونه بارها نیاز به بسته بندی های تخصصی و استفاده از پالت، جعبه های مخصوص حمل هوایی و… دارند و در هنگام ترخیص بار نیز بر اساس قوانین گمرکی فرودگاه های کشور پرتغال عوارض و مالیات های گمرکی نیز به آنها تعلق می‌گیرد.

 • حجم بار

وزن و حجم بار رابطه مستقیمی با هزینه های ارسال هوایی بار دارند. طبیعی است که هر چقدر وزن بار ارسالی بیشتر باشد و حجم بیشتری را اشغال کند، هزینه های ارسال آن نیز بیشتر خواهد شد. چنانچه بار شما بالفطره سنگین وزن است یا وزن آن از ۴۵ کیلو گرم بیشتر است و همچنین حجم بالایی دارد، بهتر است به جای استفاده از روش های حمل و نقل زمینی و دریایی و… از کارگو هوایی در بخش ترمینال بار فرودگاه امام خمینی اقدام به ارسال بار به مقصد مورد نظر خود (پرتغال) کنید.

 • طرز گزینش وسایل

اینکه محموله شما حاوی چه نوع لوازم و ابزاری است، تاثیر بسزایی در هزینه های حمل بار هوایی به کشور پرتغال دارد. به طور مثال اگر بار شما حاوی بارهای نمایشگاهی، تابلو های نقاشی، وسایل بزرگ منزل، لوازم الکترونیکی، مواد غذایی و… باشد، بسته بندی بار باید به طور استاندارد و تخصصی انجام بگیرد که در این صورت به جعبه های چوبی مخصوص حمل بار، پالت، داربست و… نیاز است و در صورتی که بار مورد نظر شما تجاری باشد مشمول عوارض گمرکی خواهد شد ،که بایستی در فرودگاه های پرتغال نقدا پرداخت کنید.

اما در صورتی که بار شما حاوی خرده بارهای شخصی، چمدان  های لباس، انواع کتاب، آلبوم های خانوادگی و… باشد تنها به بسته بندی جزئی نیاز دارد و شامل عوارض گمرکی نیز نخواهد شد.

ارسال کارگو به پرتغال از مبدا باربری فرودگاه امام چند روز طول می‌کشد؟

زمان رسیدن بار به فرودگاه های کشور پرتغال، با در نظر گرفتن عواملی چون شرکت هواپیمایی منتخب، مسیر پرواز (فاصله کشور مبدا تا کشور‌مقصد) و ترافیک بار در بخش پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی متغیر است. اما به طور معمول بین چهار الی پنج روز کامل کاری به طول می‌انجامد تا بار از مبدا فرودگاه امام خمینی به گمرک فرودگاه های کشور پرتغال ارسال شود.

روش های پیشنهادی ما به شما جهت ترخیص بار از گمرک فرودگاه های پرتغال

با توجه به قوانین گمرکی فرودگاه های کشور پرتغال، گیرنده بار از لحظه ورود بار به گمرک، تا ۴۸ ساعت پس از آن می‌تواند جهت انجام امور اداری و ترخیص بار خود اقدام کند. در غیر این صورت بار مورد نظر به انبار فرودگاه منتقل شده و هزینه های انبارداری، نگهداری و جا به جایی بار نیز برای گیرنده بار منظور می‌گردد.

بارهای تجاری پس از ورود به فرودگاه مورد بررسی قرار می‌گیرند و با لیست ارائه شده در بارنامه تطابق داده می‌شوند و در صورت تایید مامور گمرکی و پرداخت عوارض و مالیات های گمرکی توسط گیرنده بار، مجوز ترخیص بار صادر می‌شود. طبق قوانین گمرک کشور پرتغال به بارهای مسافری، عوارض گمرکی تعلق نمی‌گیرد اما در صورتی که اقلام تجاری در بار مسافری پیدا شود بنا به تشخیص مامور گمرک، عوارض گمرکی به آن تعلق می‌گیرد.

حمل بار به پرتغال

حمل بار به پرتغال

مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام چه نوع خدماتی را در حوزه ارسال هوایی بار به پرتغال ارائه می‌دهد؟

 • بسته بندی بارها به صورت استاندارد و تخصصی

بسته بندی بار از آن جهت دارای اهمیت است که انجام آن طبق استاندارد های بین المللی و تخصصی می‌تواند در طول پرواز و جا به جایی های متعدد از ایجاد هرگونه  آسیب و خطرهای احتمالی جلوگیری کند. توجه داشته باشید که عدم توجه به بسته بندی تخصصی بار می‌تواند خسارت های مادی و معنوی زیادی را برای فرستنده بار و یا صاحب کالا به همراه داشته باشد.

 • ترابری بارها از تمامی شهرهای ایران

فرقی نمی‌کند در کدام شهر و کدام نقطه از کشور زندگی می‌کنید. پس از ثبت درخواست شما جهت ارسال بار به کشور پرتغال، کارکنان مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی جهت بسته بندی و انتقال بار شما به فرودگاه امام اقدام خواهند کرد.

 • نگهداری بارها در انبارها

مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی به منظور حفظ سلامت بار شما، امکان نگهداری بارهای فاسد نشدنی، بارهایی که نیاز به زمان‌بندی برای ارسال دارند و یا در صورتی که فرستنده بار درخواست نگهداری آنها را می‌دهد فراهم کرده است.

 • تشریفات گمرکی لازم

وزن کردن بار، تعیین حجم بار، ارائه مدارک شغلی معتبر، تایید اصالت کالا، دریافت مجوز خروج بار از مرز های هوایی گمرک فرودگاه امام خمینی و … از جمله مراحل تشریفات گمرکی هستند که انجام آنها جهت ارسال بار ضرورت دارد. برای انجام مراحل تشریفات و امور گمرکی به مدارک زیر نیاز پیدا خواهید کرد:

 • لیست بسته‌ بندی کالا به همراه ابعاد آن 
 • اصل پاسپورت فرستنده و گیرنده بار 
 • اصل کارت ملی فرستنده و گیرنده بار
 • کپی بلیط 
 • آدرس کامل فرستنده و گیرنده همراه با کد پستی گیرنده بار و شماره تلفن وی در مقصد
 • صدور بارنامه

پس از بسته بندی تخصصی بار، ارائه مدارک لازم و انجام تشریفات گمرکی و همچنین تایید افسر گمرک، بارنامه هوایی با مناسب ترین نرخ حمل بار هوایی به کشور‌ پرتغال صادر می‌شود و فرستنده بار می‌تواند نسبت به تحویل بار خود به شرکت هواپیمایی منتخب حمل بار اقدام کند. همچنین فرستنده بار می‌تواند از طریق کد رهگیری درج شده در بارنامه، جهت اطلاع از آخرین وضعیت محموله خود و زمان دقیق رسیدن آن به مقصد مورد نظر اقدام کند.

در نهایت لازم به ذکر است که مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام‌ خمینی با سالیان سال فعالیت در زمینه ارسال هوایی بار و کسب تجارب فراوان در این زمینه، یاری رسان شما عزیزان جهت فریت بار به مقاصد دوری نظیر پرتغال است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و رفع ابهامات می‌توانید به وب سایت رسمی مجموعه ما مراجعه کرده و یا جهت دریافت مشاوره های رایگان از متخصصان این مجموعه اقدام کنید.

سوالات متداول