فهرست مطالب

چنانچه به منظور مهاجرت، گردش، ادامه تحصیل، شرکت در نمایشگاه ها و رویدادهای مختلف علمی، هنری و… قصد سفر و یا ارسال انواع بار به کشورهای خارجی نظیر هنگ کنگ را دارید، و در این جریان ها دنبال راهی هستید تا بتوانید اضافه بارهای مسافری، لوازم منزل، وسایل و خرده بارهای شخصی، آثار هنری و تابلوهای نقاشی، امکانات تحصیلی و دانشجویی، کالاهای صنعتی و… خود را بدون هیچ گونه دردسر و با هزینه های بسیار مقرون به صرفه به شهر مقصد خود واقع در کشور در هنگ کنگ ارسال کنید، پیشنهاد ما به شما عزیزان ارسال بار به صورت هوایی و با استفاده از هواپیما است.

در واقع شما عزیزلن می‌توانید بدون نگرانی بابت هزینه های ارسال بار با هواپیما، محدودیت هایی که سایر روش های حمل بار دارند و…، با مراجعه به بخش پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی و با استفاده از ناوگان های مدرن شرکت های هواپیمایی فعال در این بخش، کلیه بارهای مسافری و تجاری خود را با هزینه های اندک و مقرون به صرفه و با انجام بسته بندی اصولی به شهر مدنظر خود در کشور هنگ کنگ ارسال کنید.

توجه داشته باشید که مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی با ارائه بهترین خدمات حمل و نقل هوایی بار همچون مشاوره های رایگان، بسته بندی تخصصی انواع بار و کارگو، حمل و انتقال زمینی محمولات به بخش ترمینال بار فرودگاه امام خمینی، انجام امور گمرکی، تهیه مدارک اداری و صدور بارنامه هوایی با مناسب ترین هزینه های ممکن،  یاری رسان شما عزیزان در پروسه ارسال بار به هنگ کنگ می‌باشد.

 

ارسال بار به هنگ کنگ

ارسال بار به هنگ کنگ

 

هنگ کنگ، یکی از پرتراکم ترین منطقه های دنیا

هنگ کنگ شهری واقع در کشور در چین است که لقب کشور جزیره ‌ای چین به آن داده شده است. به گونه ای که با ۷ونیم میلیون نفر جمعیت از جمله پر تراکم ترین مناطق دنیا به شمار می‌آید. هنگ کنگ یکی از مهم ترین مراکز مالی و تجاری در قاره آسیا و حتی در کل جهان محسوب می‌شود.

جالب است بدانید، با اینکه هنگ کنگ بخشی از کشور چین است اما با این حال نحوه مهاجرت به این کشور مراحل متفاوتی نسبت به مراحل مهاجرت به چین دارد. زندگی بسیار لوکس و مدرن، فرهنگ غنی، اقتصاد پیشرفته و دارا بودن بیشترین امید به زندگی در این کشور از میان سایر کشور های دنیا، هنگ کنگ را به گزینه‌ ای بسیار مناسب و مطلوب برای مهاجرت تبدیل کرده است.

هنگ کنگ منطقه‌ ای خودمختار در چین است که سالانه گردشگران زیادی را به جهت تماشای مناطق دیدنی و منحصر به فردی که دارد به خود جذب می‌کند. چنانچه قصد گردش در هنگ کنگ را دارید، پیشنهاد می‌کنیم حتما از مناطقی چون قلعه ویکتوریا، کروز استار فری، معبد وانگ تای سین، خیابان ستارگان، اوشن پارک، مجسمه بودای بزرگ و… دیدن کنید.

طریقه فریت بار به هنگ کنگ چگونه است؟

چنانچه از جمله افرادی هستید که قصد ارسال اضافه بارهای مسافری، خرده بار های شخصی، لوازم منزل، آثار هنری و تابلوهای نقاشی، بارهای نمایشگاهی و… را به هنگ کنگ دارید، و به دنبال راهی هستید تا بارهای مسافری و مهاجری خود را بدون هیچ‌ گونه محدودیت و با هزینه های مقرون به صرفه به به هنگ کنگ ارسال کنید، سیستم  فریت بار و کارگو از طریق ترمینال بار فرودگاه امام خمینی امن ترین، سریع ترین و مقرون به صرفه ترین راه ارسال بار به هنگ کنگ است.

همانطور که می‌دانید ارسال انواع بار برای مسافران و سایر افراد همواره با مشکلات و محدودیت هایی همراه بوده که از سوی ایرلاین ها اعمال شده است و با توجه به این محدودیت ها، مسافران تنها قادر به ارسال مقدار مشخص و محدودی از بار خود به هنگ کنگ هستند. اما لازم است بدانید که استفاده از سیستم فریت بار و کارگو از طریق ارسال بدون محدودیت بار با سرعت و امنیت بالا، بدون دردسر و به طور کاملا قانونی، بهترین راه برای ارسال بارهای مسافری و مهاجری به کشورهای خارجی نظیر هنگ کنگ است.

شما عزیزان می‌توانید از طریق مراجعه به قسمت ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی نسبت به بسته بندی تخصصی محموله کالاهای ارسالی خود به هنگ کنگ اقدام نمایید. تذکر: جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نحوه فریت بار به هنگ کنگ با مشاوران ما در مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی تماس حاصل فرمایید.

مزیت های ارسال بار به هنگ‌ کنگ به صورت ارسال هوایی بار

 • حمل بار هوایی به هنگ کنگ در زمان اندک

توجه داشته باشید که در میان تمامی مسیر های حمل بار اعم از مسیر زمینی، دریایی و هوایی، حمل بار به صورت هوایی و با استفاده از هواپیما و ناوگان های مدرن شرکت های هواپیمایی مستقر در بخش باربری فرودگاه امام خمینی سریع ترین راه ارسال بار به هنگ کنگ است.

 • فرستادن خرده بار و کارگو با هواپیما به هنگ کنگ به صورت ارزان و سریع

شما عزیزان می‌توانید کلیه لوازم مورد نیاز خود همچون لوازم منزل، وسایل آشپزخانه، ظروف شیشه ‌ای، تابلوهای هنری، خرده بار شخصی، مواد غذایی و…. را از طریق پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی با هزینه های بسیار اندک و مقرون به صرفه به کشور هنگ کنگ و حتی سایر کشورهای جهان ارسال کنید.

 • فریت بار به هنگ کنگ روشی مطمئن و به صرفه

حمل بار به صورت هوایی و با استفاده از هواپیما، از طریق کاهش جا به جایی و مدت زمان ارسال بار، و همچنین از طریق حذف مشکلات جاده ‌ای، احتمال آسیب به بار را تا حد بسیار زیادی کاهش داده می‌دهد. علاوه بر آن بسته بندی تخصصی و صدور بیمه نامه هوایی از جمله مواردی است که خاطر فرستندگان بار را نسبت به ارسال سالم بارهای خود به مقصد آسوده کرده است.

 • حمل بار هوایی به هنگ کنگ به صورت همه جانبه و بدون هرگونه محدودیتی

شما عزیزان می‌توانید انواع بارهای خود نظیر لوازم منزل، اضافه بارهای مسافری، چمدان های لباس و…، بارهای حجمی و کالاهای خطرناک را فارغ از مقدار وزن و حجم آنها به صورت مسافری و یا غیر مسافری (تجاری) از طریق هواپیما و سیستم فریت بار به مقصد مورد نظر خود واقع در کشور هنگ کنگ ارسال کنید.

 • شرکت های فریت بار به هنگ کنگ (فریت فوروارد)، خدماتی نظیر مشاوره های رایگان

کلیه مسافران و فرستندگان بار می‌توانند جهت دریافت اطلاعات لازم در رابطه با نحوه ارسال بار، مراحل تحویل و ترخیص بار، قوانین گمرکی و… از شرکت های فریت بار مستقر در بخش ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی که به نمایندگی از شرکت های هواپیمایی در حال فعالیت هستند، اقدام به دریافت مشاوره های تخصصی و رایگان نموده و کلیه اطلاعات لازم را در رابطه با ارسال هوایی بار به کشور هنگ کنگ را دریافت کنند.

 

 

حمل بار‌هوایی به هنگ کنگ از پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی چگونه است؟

 • مکان دقیق قرارگیری پایانه هوشمند در فرودگاه امام خمینی

به هنگام مراجعه به فرودگاه امام از سمت اتوبان تهران قم یا همان بزرگراه خلیج فارس، پس از طی حدود بیست و سه کیلومتر از عوارضی اتوبان از سمت تهران به قم، از خروجی فرودگاه امام خارج شده، در بزرگراه فرودگاه از دومین خروجی سمت راست خارج شده ، مجددا  اولین خیابان سمت راست را ادامه داده تا به بلوار پایانه هوشمند بار( بلوار خاتم) برسید، بعد از طی حدود یک کیلومتر در سمت راست شما به ورودی  پایانه هوشمند بار فرودگاه امام می رسید.

نکته مهم: جهت آگاهی شما از فاصله تقریبی چند میدان اصلی شهر  تهران تا قسمت کارگو فرودگاه امام و مدت زمان رفت و آمد در اینجا ذکر می شود. توجه داشته باشید که مدت زمان ذکر شده جهت رفت و آمد، بدون احتساب ترافیک شهر تهران می باشد و بطور قطع مدت زمان رفت و برگشت به بخش فریت بار فرودگاه از زمان ذکر شده بسیار بیشتر خواهد شد!

 • فاصله میدان تجریش تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود شصت کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) دو ساعت است.
 • فاصله میدان آزادی تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود چهل و شش کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت(بدون احتساب ترافیک شهر تهران) یک ساعت ونیم است.
 • فاصله میدان فاطمی تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه و سه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) یک ساعت و نیم است.
 • فاصله میدان کاج در سعادت آباد تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه و پنج کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران)یک ساعت و نیم است.
 • فاصله میدان هفت تیر تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) دو ساعت است.
 • فاصله میدان هفت حوض تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود شصت و سه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) حدود دو ساعت است.

 

 • ساعات رسیدگی به درخواست مشتریان توسط پایانه هوشمند بار فرودگاه‌ امام خمینی

پایانه هوشمند تحت نظر گمرک فرودگاه امام از ساعت هشت صبح تا پانزده بعد از ظهر به طور رسمی فعالیت میکند. پایانه هوشمند بار  روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی ، دایر نمی باشد.

 • برای انجام امور اداری مربوط به ارسال هوایی بار به هنگ کنگ چه مقدار زمان نیاز است؟

مراحل اداری فریت بار به کشورهای خارجی نظیر هنگ کنگ به طور معمول، به یک روز کامل کاری زمان نیاز دارد. این زمان از هنگام اظهار بار در گمرک و صدور بارنامه آغاز شدع و پس ار انجام امور حراستی و گمرکی و تحویل بار به ایرلاین منتخب شده پایان می‌یابد.

 • افراد دارای صلاحیت جهت حمل بار هوایی به هنگ کنگ به واسطه بخش بار فرودگاه امام خمینی چه کسانی هستند؟

بر اساس قوانین و مقررات گمرکی فرودگاه امام خمینی، تقریبا همه افراد اعم از ایرانی، غیر ایرانی، مسافر، مهاجر، دانشجو، تاجر و… می‌توانند با مراجعه به قسمت ترمینال بار فرودگاه امام خمینی نسبت به ارسال هوایی بارهای مسافری و تجاری خود به کشور هنگ کنگ اقدام کنند.

 • چه نوع کالاهایی را می‌توان توسط‌ بخش بار و کارگو فرودگاه امام خمینی به هنگ کنگ ارسال کرد؟

همانطور که می‌دانید به جهت برقراری نظم و امنیت سیاسی و اقتصادی جامعه، قوانین و مقرراتی توسط گمرک و پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی به تصویب رسیده است؛ که بر اساس آنها عبور برخی از کالاهای از مرزهای هوایی فرودگاه امام خمینی و ورود آنها به کشورهای خارجی نظیر هنگ کنگ ممنوع است. اما در مقابل این قوانین در رابطه با عبور و ارسال کالاهای مجاز م فاقد مشکل نیز سخن می‌گوید. در ادامه به معرفی برخی کالاهایی می‌پردازیم که به جهت انتقال به صورت هوایی و با استفاده از هواپیما بلامانع می‌باشند.

  • فرستادن اسباب و‌ لوازم خانه با استفاده از هواپیما به مقصد هنگ کنگ

چنانچه قهد مهاجرت به هنگ کنک را دارید و دغدغه ارسال اسباب و اثاثیه های منزل ذهنتان را به خود مشغول کرده است، دیگر نیازی به نگرانی نیست! چرا مه مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی صفر تا صد امورات مربوط به حمل بارهای مورد نظرتان را بر عهده می‌گیرد. لازم است بدانید که روند ارسال بار و امکانات منزل  توسط این مجموعه هزینه های اندک و مقرون به صرفه ای را مطالبه می‌کند.

  • حمل هوایی لوازم شخصی و اضافه بارهای مسافری به هنگ‌ کنگ

در صورتی که مسافر هنگ کنگ هستید و قصد دارید بار بیشتری از مقدار مشخص شده توسط ایرلاین ها (حدود ۴۵ کیلوگرم) را با خود به هنگ کنگ حمل کنید، می‌توانید با استفاده از سیستم فریت بار و بدون پرداخت هزینه ها و جریمه های سنگین اضافه بار، بارهای شخصی خود را بدون هیچ گونه دردسر و نگرانی به هنگ کنگ ارسال کنید.

  • ارسال هوایی لوازم و بارهای دانشجویی به مقصد هنگ کنگ

چنانچه قصد ادامه تحصیل و اخذ مدارک معتبر در هر یک از مقاطع تحصیلی در هنگ کنگ را دارید، و به دنبال راهی هستید تا امکانات دانشجویی، وسایل شخصی و قسمتی از لوازم منزل مورد نیاز خود را با هزینه های مناسب و مقرون به صرفه به هنگ کنگ ارسال کنید، می‌توانید از خدمات مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی در جریان بسته بندی تخصصی و ارسال بار به اقصی نقاط دنیا بهره ببرید.

  • فریت انواع بسته های‌ بزرگ و کوچک به مقصد هنگ کنگ

کلیه تجار، مسافران و مهاجران می‌توانند انواع بارهای مسافری و تجاری خود را با حداقل وزن ۴۵ کیلوگرم در بسته های کوچک و بزرگ، فاقد از هرگونه محدودیت از طریق مراجعه به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی به هنگ کنگ ارسال کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران ما در مجموعه باربری فرودگاه امام خمینی تماس حاصل کنید.

  • ارسال حیوان های خانگی به صورت کارگو به هنگ کنگ

چنانچه علاقه دارید تا حیوان های خانگی خود همچون سگ، گربه، خرگوش، انواع پرنده و… را به صورت هوایی و با استفاده از هواپیما به هنگ کنگ ارسال کنید، می‌توانید از خدمات ارائه شده توسط مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی در این راستا بهره ببرید. شما عزیزان می‌توانید جهت اطلاع از ضوابط و مقررات ارسال حیوان های خانگی به هنگ کنگ با کارشناسان ما تماس گرفته و مشاوره های رایگان دریافت کنید.

  • حمل تابوت و جنازه های متوفی به صورت هوایی به مقصد هنگ کنگ

چنانچه مایل به ارسال جنازه به هنگ کنگ هستید، در ابتدا بایستی با مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی تماس بگیرید، تا باضوابط و قوانین حمل تابوت و جنازه متوفی آشنایی کامل پیدا کنید. توجه داشته باشید که حمل جنازه و جسد از  حیث حساسیت و واکنش پذیری بالای آنها در برابر عوامل و شرایط محیطی همچون نور، دما، فشار، رطوبت و…. بسته بندی تخصصی آنها بایستی به صورت کاملا استاندارد و صحیح انجام شود.

  • فرستادن بار های صادراتی و کالاهای تجاری به صورت هوایی به هنگ کنگ

فریت بار و کارگو ، بهترین، امن ترین و سریع ترین روش ارسال بارهای تجاری و محصولات تولیدی به هنگ کنگ می‌باشد. در واقع ارسال بار به صورت کارگو با حذف محدودیت ها و ممنوعیت ها، این امکان را برای تجار و صادرکنندگان بار فراهم کرده است که کلیه اجناس تجاری خود را با ایمنی و سرعت بالا به مقصد مورد نظر خود واقع در هنگ کنگ ارسال کنند. در ادامه به معرفی بخشی از فعالیت های صورت گرفته توسط سیستم فریت بار و کارگو به جهت حمل بار هوایی  تجاری به هنگ کنگ می‌پردازیم:

   • فریت فرش و صنایع دستی

کشور ما، ایران، دارای تنوع بالای قومی، نژادی و فرهنگی است. به همین دلیل تنوع بالایی در صنایع دستی که نشان دهنده فرهنگ و هنر ایرانی است دارد. صنایع دستی مشهور ایرانی از قبیل فرش، تابلو فرش، گلیم، میناکاری، سفالگری، چرم دوزی، ظروف چوبی، مسی، شیشه ‌ای و… بخش عمده‌ای اقتصاد عشایر و روستاییان در ایران را به خود اختصاص داده است. لازم است بدانید که بهترین روش ارسال اینگونه اقلام به مقصدهای دوری همچون هنگ کنگ استفاده از فریت باز و کارگو می‌باشد.

   • فریت کالاهای صنعتی و اقلام نمایشگاهی

برگزاری نمایشگاه ها و رویدادهای برجسته علمی، صنعتی، کشاورزی، فرهنگی، مهندسی و… در هنگ کنگ، علاقه مندان زیادی که در این زمینه ها فعالیت می‌کنند را جهت شرکت و بازدید از این نمایشگاه ها به خود جذب کرده است. شما عزیزان می‌توانید کلیه ابزار صنعتی، ماشین آلات، کالاهای نمایشگاهی و… را از طریق سیستم فریت بار و کارگو ارائه شده توسط مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی به هنگ کنگ ارسال کنید.

   • فریت مواد غذایی، خشکبار و زعفران

انواع مواد غذایی، خشکبار، زعفران و سایر مواد خوراکی بخش عمده‌ ای از محصولات صادراتی ایران به کشورهای خارجی را به خود اختصاص داده اند. با دقت به اینکه ارسال این گونه اقلام از حساسیت های بالایی برخوردار است و نیازمند دقت بالایی در طی مراحل بسته بندی بار و جا به جایی است، فریت بار، سریع ترین و امن ترین راه ممکن برای ارسال ایمن این اقلام به هنگ کنگ می‌باشد.

  • فریت اثرات هنری و انواع تابلو به مقصد هنگ کنگ

چنانچه شما عزیزان نیز از جمله افرادی هستید که قصد شرکت در نمایشگاه های مختلف هنری در هنگ کنگ را دارید و تمایل دارید آثار هنری نظیر تابلوهای نقاشی، مجسمه، عکس و…. را به هنگ کنگ ارسال کنید، بهتر است بدانید بهترین راه برای ارسال آثار هنری حمل بار هوایی است. اگر در زمینه حمل هوایی بار به هنگ کنگ به مشاوره نیاز دارید، کارشناسان ما راهنما و پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

 

فریت بار به هنگ کنگ

فریت بار به هنگ کنگ

 

موانع موجود در مسیر ارسال کارگو به هنگ کنگ

توجه داشته باشید که هنگام ارسال اضافه بارهای مسافری، ارسال لوازم منزل، فریت بار هوایی و کارگو تجاری به هنگ کنگ می‌بایست از سه دسته قوانین و‌مقررات تبعیت کنید که عبارت اند از:

 • قوانین منع کننده پایانه هوشمند بار و گمرک فرودگاه امام خمینی

 1. ارسال انواع مواد مخدر ، سلاح و مهمات ، انواع عتیقه و زیرخاکی، طلا بیش از ۱۵۰ گرم ، پول نقد بیشتر از سقف مجاز و تعیین شدع و… به هنگ کنگ ممنوع است.
 2. مهاجران  و مسافران می‌توانند پس از انجام مراحل بسته بندی تخصصی و استاندارد بارهای خود و صدور بارنامه هوایی نسبت به فریت بار محمولات خود برای ارسال به هنگ کنگ اقدام کنند.
 3. ارسال بارهای تجاری در دوره های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در ایران مشمول قوانین و مقررات مختلف می‌شود، که توسط گمرک ایران صادر می‌گردد. تجار می‌توانند پس از کسب اطلاعات لازم در این زمینه با ارائه کارت بازرگانی، گواهی مبدا و انجام تشریفات گمرکی بارهای تجاری خود را با استفاده از هواپیما و از طریق سیستم فریت بار و کارگو به هنگ کنگ ارسال کنند.

 توجه: لازم به ذکر است کلیه مسافران و فرستندگان بار به هنگ کنگ جهت حمل هوایی بار به هواپیما ملزم به دانستن این قوانین و تبعیت از آنها هستند. در غیر اینصورت ملزم به پرداخت جریمه های مربوطه به شرکت های هواپیمایی می‌شوند. و بار مذکور توسط مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی  پذیرش نخواهد شد.

 • برخی محدودیت های خطوط هوایی منتخب جهت حمل بار هوایی به مقصد هنگ کنگ

شرکت های هواپیمایی به منظور حفظ سلامت مسافران و اطمینان از ارسال سالم بار به مقصد، قوانین و مقرراتی را وضع کرده اند که رعایت آنها برای کلیه مسافران و فرستندگان بار به هنگ کنگ الزامی و ضروری است. مطابق این قوانین ارسال بار هوایی به هنگ کنگ می‌بایست از قوانین حمل کالاهای خطرناک که توسط سازمان حمل هوایی تعیین شده، تبعیت کند. همچنین بسته بندی تخصصی و استاندارد برای ارسال تمامی بارهای مسافری و تجاری به هنگ کنگ باید رعایت شود.

 • قوانین مربوط به گمرک کشور هنگ کنگ

با توجه به اینکه قوانین گمرکی فرودگاه های هنگ کنگ نسبت به قوانین گمرکی فرودگاه امام خمینی متفاوت است، مسافران ملزم هستند که قبل از هرگونه اقدام به ارسال بار ، با گمرک هنگ کنگ در تماس بوده و از قوانین گمرکی هنگ کنگ، نحوه پذیرش و ترخیص بار، نحوه محاسبه هزینه های ارسال بار، کالاهای مجاز برای ارسال و…اطلاعات لازم را کسب کنند.

در غیر این صورت مشمول پرداخت هزینه و‌جریمه های سنگین گمرکی بنا به مقرارت گمرکی هنگ کنگ خواهند شد. شما عزیزان می‌توانید به جهت رفع ابهامات خود و کسب مشاوره های تخصصی و رایگان با کارشناسان مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی تماس حاصل فرمایید.

عامل های تأثیر‌گذار در تعیین هزینه های ارسال هوایی بار به‌ مقصد هنگ کنگ

نوع بار، حجم بار و نحوه گزینش وسایل از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در تعیین هزینه های ارسال بار به هنگ کنگ هستند، که در ادامه هر یک را جداگانه مورد بررسی قرار می‌دهیم. توجه داشته باشید که عوامل دیگری همچون قوانین گمرکی دو کشور، نرخ ارز، شرکت هواپیمایی، فاصله هوایی دو کشور و… نیز در محاسبه هزینه های نهایی حمل بار هوایی به هنگ کنگ تاثیر بسزایی دارند.

 • تأثیر‌گذاری نوع بار در هزینه های ارسال

مسافری یا تجاری بودن بار ارسالی شما عزیزان نقش بخصوصی در تعیین هزینه های ارسال فریت بار و کارگو به هنگ کنگ دارد. حمل هوایی بارهای تجاری ملزم به انجام پروسه و روندهای اداری و حراستی طولانی و تشریفات گمرکی مخصوص به بار های تجاری است. همچنین ارائه کارت بازرگانی، تایید اصالت کالا توسط مامور گمرک، گواهی مبدا و… از اقدامات مهمی است که برای ارسال بار تجاری به هنگ کنگ بایستی طی شود.

در صورتی که ارسال بار های مسافری نیازی به تشریفات خاصی نداشته و فقط انجام بسته بندی های جزئی که جهت جلوگیری از آسیب به بار صورت می‌گیرد ضروری است. لذا روشن است که ارسال بارهای تجاری به هنگ کنگ هزینه های بیشتری نسبت بارهای مسافری به همراه دارد.

 • تاثیرگذاری حجم بار در هزینه های ارسال بار به مقصد هنگ کنگ

قانون بین المللی نحوه محاسبه “وزن محاسباتی” در حمل هوایی بار می گوید:  یک بسته بار به ابعاد “یک متر مکعب” می بایست حداقل یکصد و شصت و هفت کیلو گرم  محاسبه گردد. وزن محاسباتی از مقایسه “وزن حجمی” یک بسته و “وزن باسکول” همان بسته بست می آید: فرمول جهانی محاسبه “وزن حجمی” یک بسته بدین صورت است: “وزن حجمی یک بسته از حاصل ضرب ابعاد بسته به سانتی متر، تقسیم بر عدد شش هزار، به دست می آید.

” شرکت های هواپیمایی عدد بزرگتر را از بین “وزن باسکول” و  “وزن حجمی” ، به عنوان “وزن محاسباتی”،  برای بار شما در نظر میگیرند. چنانچه بار شما نسبت به قانون فوق حجمی محسوب شود، مبنای هزینه های شما برای حمل هوایی به هنگ کنگ “وزن حجمی” خواهد بود.

 • تأثیرگذاری نحوه انتخاب وسایل در تعیین هزینه های ارسال هوایی بار به مقصد هنگ کنگ

واضح است که انتخاب وسایلی که قصد ارسال آنها را دارید می‌تواند تاثیر بالا و بسزایی در تعیین  هزینه های نهایی ارسال بار به هنگ کنگ داشته باشد. برای مشخص تر کردن این موضوع می‌توان چنین عنوان کرد که چنانچه بار شما وسایل شخصی، اضافه بار، لوازم دانشجویی، فرش، کتاب و چمدان های لباس باشد، به بسته بندی تخصصی و استفاده از پالت و جعبه های مخصوص حمل بار نیاز ندارد در این صورت شامل عوارض و مالیات نیز نمی‌شود.

اما اگر قصد ارسال لوازم منزل و قطعات بزرگ الکترونیکی مانند یخچال، تلویزیون و تخت و مبلمان و… و بار های تجاری نظیر مواد غذایی و ظروف شکستنی و…. را به هنگ کنگ داشته باشید، به بسته بندی تخصصی، پالت و جعبه های مخصوص حمل بار نیاز خواهید داشت. و در صورت تشخیص افسر گمرک مبنی بر تجاری بودن برخی اجناس، عوارض گمرکی نیز به بار تعلق خواهد گرفت.

چه مقدار زمان جهت فرستادن بار با هواپیما به هنگ کنگ نیاز است؟

زمان رسیدن بار به هنگ کنگ با توجه به تاثیر عواملی چون شرکت هواپیمایی، مسیر پرواز و ترافیک بار در ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی متغیر است. با این حال زمان لازم جهت ارسال بار ب هنگ کنگ به طور معمول به ۴ الی ۵ روز کامل کاری در نظر گرفته می‌شود.

چگونه بایستی بار های ارسالی به هنگ‌ کنگ را از گمرک فرودگاه ها ترخیص کرد؟

از هنگام ورود بارهای تجاری و مسافری شما عزیزان به گمرک فرودگاه های هنگ کنگ، تا ۴۸ ساعت زمان دارید که جهت ارائه مدارک لازم و انجام امور اداری برای ترخیص بارهای خود اقدام کنید. در غیر این صورت پس از گذشت ۴۸ ساعت بار شما به انبار منتقل شده و هزینه های انبارداری برای شما لحاظ می‌شود. لازم به ذکر است که شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات تکمیلی با گمرک هنگ کنگ در تماس باشید و یا با مشاوران ما در مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی تماس بگیرید و مشاوره های رایگان دریافت کنید.

 

حمل بار به هنگ کنگ

حمل بار به هنگ کنگ

 

خدمات قابل توجه مجموعه فریت بار فرودگاه امام خمینی جهت حمل بار هوایی به هنگ کنگ

 • انجام مراحل بسته بندی بارها به صورت تخصصی

همانطور که می‌دانید بسته بندی از مهم ترین مراحل ارسال هوایی بار به هنگ کنگ می‌باشد که به جهت جلوگیری از آسیب به بار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در واقع فرقی نمی‌کند بار ارسالی شما از چه نوعی باشد، محتویات آن چه باشد یا تا چه حدی در مقابل ضربه آسیب پذیر یا مقاوم باشد، بسته بندی تخصصی بار احتمال بروز هرگونه حادثه در حین جا به جایی و پرواز را به حداقل ممکن می‌رساند.

مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی با بکارگیری پرسنل متخصص در اجرای این امر آماده بسته بندی تخصصی بارهای مسافری و تجاری شما عزیزان با بهترین کیفیت و مناسب ترین هزینه های ممکن است.

 • انجام امور ترابری بار در اقصی نقاط ایران

پس از ثبت درخواست شما عزیزان برای ارسال انواع  بار به هنگ کنگ و بسته‌ بندی تخصصی کالا، محموله شما از هر نقطه در کشور که باشد توسط  مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی با کمترین هزینه های ممکن به فرودگاه امام خمینی منتقل می‌شود.

 • انبارداری انواع بار در صورت لزوم

فرستندگان بار به هنگ کنگ و سایر نقاط دنیا این امکان را دارند تا در صورت بروز هرگونه مشکل در پروسه ارسال بار، تا زمان ارسال بار به هنگ کنگ، کلیه بارهای مسافری، مهاجری، تجاری، بارهای فاسد شدنی و… را در انبار این مجموعه عظیم نگهداری کنند. توجه داشته باشید که هزینه های انبارداری  شما تا مدت زمان معینی برای شما محاسبه نمی‌شود.

 • انجام تشریفات اداری و گمرکی مورد نیاز

مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی کلیه مراحل تشریفات گمرکی اعم از وزن کردن محموله، ارائه مدارک و دریافت مجوزات لازم جهت خروج بار از گمرک فرودگاه امام خمینی، دریافت پته مسافری، تایید اصالت کالا و… را به نمایندگی از فرستنده بار به طور قانونی و با کمترین هزینه های ممکن انجام می‌دهد. توجه داشته باشید که به همراه داشتن مراحل زیر جهت انجام تشریفات گمرکی ضروری است:

 • پکینگ لیست کالاها و اقلام ارسالی به همراه ابعاد دقیق آنها
 • اصل پاسپورت فرستنده و گیرنده بار
 • اصل کارت ملی فرستنده و گیرنده بار
 • کپی بلیط
 • آدرس کامل فرستنده و گیرنده بار همراه با کد پستی گیرنده بار و شماره تلفن وی در کشور مقصد
 • انجام امور مربوط به صدور بارنامه

پس از انجام مراحل بسته بندی تخصصی بار و تشریفات گمرکی و اداری لازم جهت ارسال بار به هنگ کنگ، بارنامه هوایی با مناسب ترین نرخ حمل بار هوایی به هنگ کنگ صادر می‌شود و پس از پرداخت صورتحساب توسط فرستنده بار، بارنامه بار  توسط پرسنل  مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی به فرستنده بار تحویل داده می‌شود. توجه داشته باشید که شما عزیزان می‌توانید با استفاده از کد رهگیری بار از زمان دقیق رسیدن بار به مقصد اطلاع حاصل نمایید.

در پایان لازم است بیان شود که مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی با سالها فعالیت در زمینه حمل بار به صورت هوایی و‌ استفاده از هواپیما و از طریق کسب تجارب فراوان و ارزنده، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در زمینه ارسالی هوایی بار به تایلند و‌سایر کشورهای جهان می‌باشد. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر‌ و تکمیلی به وب سایت رسمی ما مراجعه کرده و یا با مشاوران مجموعه تماس حاصل کنید و از مشاوره های رایگان بهره مند شوید.

سوالات متداول