فهرست مطالب

ارسال بار به نیوزیلند به شکل حمل هوایی کارگو، فریت بار یا اضافه بار مسافری، از جمله خدمات مخصوص این مجموعه می باشد. چنانچه مایل به ارسال بار یا انواع کارگو تجاری به شهرهای مختلف کشور نیوزیلند هستید،‌ ما  کامل‌ترین و بی نقص ترین شبکه خدمات حمل بار هوایی خارجی موجود در بخش کارگو فرودگاه امام خمینی را جهت ارسال بار یا کارگو تجاری شما، به همه شهرهای نیوزیلند، با معتبرترین خطوط هواپیمایی بین‌المللی فعال در ایران را گردآوری نموده ایم.

 شما به وسیله حمل و نقل هوایی بار و با استفاده از ناوگان سازمان یافته شرکت های هواپیمایی فعال در بخش کارگو فرودگاه امام، قادر هستید انواع بار و یا کارگو خود را من جمله خرده‌بار شخصی، اضافه بار مسافری، اثاثیه منزل و یا هر گونه کارگو تجاری و صادراتی را با قبول قوانین باربری هوایی به نیوزیلند ارسال کنید.حمل و نقل هوایی، امن‌ترین، آسان ترین، مقرون به صرفه ترین و از همه مهم تر، سریع‌ترین راه برای ارسال وسایل به نیوزیلند می باشد.

 اگر شما تمایل دارید بار خود را در کمترین زمان و با ارزان ترین نرخ به نیوزیلند برسانید، فقط کافی است با مجموعه ما تماس بگیرید، مجموعه ikafreight با ارائه خدماتی همچون مشاوره تماما رایگان، بسته بندی تخصصی و حرفه ای انواع بار و کارگو، حمل زمینی بار تا فرودگاه امام، انجام کلیه امور گمرکی، مهیا نمودن اسناد اداری و صدور بارنامه هوایی، من باب ارسال بار به نیوزیلند و با معقول ترین هزینه، در خدمت شما است.

آیا می خواهید اضافه بار مسافری، اثاث منزل یا کارگو خود را به نیوزیلند بفرستید و مسیرش را نمی دانید؟ همراه ما باشید تا در این نوشتار با بهترین، ساده ترین و آسان ترین روش حمل بار مسافری، مهاجری و یا ارسال بار تجاری آشنا شوید. قبل از هر چیزی کمی درباره کشور نیوزیلند و موقعیت جغرافیایی‌اش بخوانید.

ارسال بار به نیوزیلند

ارسال بار به نیوزیلند

نیوزیلند، کشوری با نرخ رفاه بالا

شاخص توسعه انسانی صندوق توسعه اقتصادی در این کشور در دنیا رتبه سوم را دارد، کیفیت زندگی کشور نیوزلند در مجله اکونومیست در سال‌های گذشته ۱۰ اما در سال ۲۰۱۸ در حدود ۶ اعلام شده است. بررسی رضایت از زندگی در نیوزلند در دنیا رتبه اول را دارد به طوری‌که افرادی که زندگی در نیوزلند را انتخاب کرده‌اند از شرایط موجود در این کشور رضایت کامل دارند.

سطح کامروایی در کشور نیوزلند در وضعیت عمومی رتبه ۱۰ است. بررسی کیفیت زندگی به طور کلی ۴ در دنیا است این کشور دارای شهرهای بسیار مناسب برای مهاجران است.

ضریب جینی در کشور نیوزلند در وضعیت توزیع عادلانه درآمد در حدود ۵۴ اعلام شده است و نیوزلند در زمینه شاخص صلح جهانی رتبه اول را دارد. این کشور در زمینه آزادی مطبوعات رتبه ۵ در دنیا را دارد. شاخص فساد اقتصادی در کشور نیوزلند اول است به این معنی که این کشور کمترین میزان فشار اقتصادی را شامل می‌شود.

کشور نیوزلند در زمینه کشاورزی توانسته رشد خوبی داشته باشد به طوریکه در این کشور فضای کشاورزی بسیار مدرن پیش می‌رود در نظر داشته باشید که امروزه از ماشین آلات بسیار پیشرفته برای کشاورزی استفاده می‌شود و کیفیت شرایط کشاورزی در نیوزلند بسیار بالا است. جنگلداری از دیگر بخش‌های رتبه دار در کشور نیوزلند است. اینطور که شواهد نشان می‌دهد جنگلداری در این کشور در شرایط توسعه قرار دارد. زبان نیوزلند انگلیسی است.

تولید در کشور نیوزلند رتبه بالایی دارد، محصولات دامی در این کشور در بخش های اقتصادی نقش مهمی ایفا می‌کند. در کل رتبه کشور نیوزلند در زمینه محصولات دامی در دنیا بالا است.

این کشور از نظر شرایط آسان زندگی نیز رتبه خوبی دارد به طوری‌که افراد با درآمد حاصل از آن می‌توانند یک زندگی خوب در کشور نیوزلند داشته باشند.کشور نیوزلند یک کشور بدون جرم است در این کشور خبری از جرم و جنایت‌های عجیب و غریب نیست و شاید تنها فضای جنایتی در کشور نیوزلند همان کیپ قاپی‌های جزئی باشد که دولت این کشور با دزدان بسیار برخورد جدی می‌کند.

حمل بار به نیوزیلند با هواپیما چگونه انجام پذیر است؟

 ارسال بار یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های اصلی مسافران، مهاجران و بالاخص تجار است. با توجه به قوانین مسافری خطوط هواپیمایی، هر مسافر فقط می تواند مقدار محدودی بار همراه خود به نیوزیلند ببرد و از آن مقدار بیشتر باید هزینه بسیار زیادی به علت جریمه اضافه بار مسافری بپردازد، فلذا مسافرین به نیوزیلند در صورت نیاز به حمل بیشتر بار همراه، همیشه به دنبال راهی امن و مطمئن، بی دردسر و کاملا آسان، با هزینه ای بسیار مناسب، برای ارسال بار خود به نیوزیلند هستند.

از راه های مناسب جهت ارسال بار به نیوزیلند، می توان به خدمات پست پیشتاز، خدمات حمل سریع شرکت‌های کوریر، حمل و نقل زمینی و حمل دریایی اشاره کرد. اما با توجه به محدودیت‌های انبوه در سرویس پست پیشتاز ، یا سرعت بسیار کم در حمل و نقل دریایی و زمینی، همچنین هزینه‌ گزاف خدمات کوریر و… ما به شما سرویس ویژه دیگری  که همان حمل هوایی خرده بار و اضافه بار مسافری با هواپیما، از طریق سرویس فریت بار می‌باشد را پیشنهاد می‌کنیم. 

در این زمانه فریت بار به نیوزیلند و ارسال کارگو به وسیله هواپیما بی تردید مقرون به صرفه ترین، امن‌ترین و سریع ترین مسیر می‌باشد. با توجه به تلاش مهاجرت به نیوزیلند در چندین سال گذشته، بسیاری از مسافران می خواهند اسباب و اثاث منزل خود را چه به شکل خرده بار مثل کتاب ها، آلبوم های خانوادگی، لوازم آشپزخانه و‌… چه به صورت کلی، یعنی تمام لوازم منزل را به کشور  زیبای نیوزیلند ارسال کنند‌. 

اما اغلب این افراد در مواجهه با قوانین گمرکی کشورهای ایران و نیوزیلند، اشتباه در نحوه محاسبه هزینه ها به علت بی اطلاعی از صنعت حمل و نقل هوایی بار و همچنین بی اطلاعی از قوانین و محدودیت‌های خطوط هوایی در سرویس حمل هوایی انواع بار و کارگو، دچار سردرگمی می‌شوند.  در جهت آشنایی بیشتر شما با نکات گفته شده، ما در این نوشتار به امن ترین، سریع ترین، مقرون به صرفه‌ترین مسیر یعنی ارسال بار هوایی به نیوزیلند می پردازیم.

مزیت ها و نحوه حمل هوایی بار به نیوزیلند از بخش بار فرودگاه امام خمینی 

۱- زمان بسیار کم ارسال بار به نیوزیلند

به التفات رشد و نمو صنعت و تکنولوژی در این ایام، فریت بار به نیوزیلند از طریق حمل و نقل هوایی و با استفاده از ناوگان مدرن هواپیمایی های فعال در بخش کارگو فرودگاه امام خمینی، سریع ترین راه است زیرا محدودیت ‌های حمل و نقل زمینی و دریایی را ندارد، و صد البته ارسال بار با هواپیما ترافیک ‌های معمول جاده‌ای را شامل نمی شود.

۲- حمل بار و کارگو به نیوزیلند، ارزان و مطمئن

ارسال بار هوایی، نسبت به سرویس کوریر علاوه بر سریع تر بودن بسیار ارزان تر است، همچنین استفاده از کانتینر های بزرگ دریایی و یا اجاره کردن کل فضای کامیون و یا تریلی ها برای حمل بار و کارگو در حجم و وزن کم، خردمندانه و بدون صرفه اقتصادی است.

 بنابراین اگر تاجر، مسافر و یا مهاجر هستید و قصد ارسال خرده بار، چه بصورت اضافه بار مسافری و  یا اثاثیه منزل و یا چه به شکل تجاری و کارگو، به کشورهای اروپایی همچون نیوزیلند را دارید، ارسال بار از طریق حمل بار به نیوزیلند و با استفاده از سیستم مدرن شرکت های هواپیمایی فعال در قسمت کارگو فرودگاه امام، به صرفه ترین، بی دردسر ترین و ساده ترین روش است.

۳- ارسال هوایی بار به نیوزیلند، امن ترین راه برای حمل بار و کارگو به نیوزیلند 

همان طور که گفته شد ایمن ترین راه برای ارسال بار، ارسال بار هوایی است زیرا جا‌به‌جایی کمتری نسبت به سایر مسیرها صورت می گیرد و فرودگاه ها در همه جای دنیا به عنوان یکی از ایمن ترین مکان های حمل و نقل بین المللی شناخته می شوند، به همین خاطر درصد بروز خسارت و صدمه به بار بسیار کمتر از شیوه های دیگر حمل می باشد.

۴- ارسال بار به نیوزیلند همه جانبه و بدون هیچگونه محدودیت

ارسال بار به نیوزیلند یا فریت بار بوسیله هواپیما، به شکلی است که همه افراد جامعه اعم از مسافر، مهاجر، دانش آموز و دانشجو، تاجر، مهندس، پزشک و… می‌توانند از این طریق برای انتقال بارهای خود به نیوزیلند استفاده نمیاند و هیچگونه محدودیت برای افراد جهت ارسال بار به نیوزیلند ، با رعایت و دانستن قوانین و مقرارت موجود، وجود ندارد.

5- مشاوره و خدمات جانبی درباره شرکت های ارسال بار به نیوزیلند (فرواردر)

معمولا کارکنان شرکت های هواپیمایی به خاطر مشغله زیاد روزمره و سختی کار شبانه روزی حمل و نقل هوایی در فرودگاه امام، جوابگوی درخواست کنندگان ارسال بار به نیوزیلند نیستند و البته این امر جزو دستورات و وظایف کاری ایشان نیست. از طرفی دیگر دریافت اطلاعات و قوانین گمرکی در مورد ارسال بار به نیوزیلند، چه به شکل فریت بار به نیوزیلند، مخصوصا در ایران و بصورت حرفه ای و مورد به مورد، کاری بسیار دشوار می باشد. 

در این میان شرکت های فریت باری در باربری فرودگاه امام یا همان بخش کارگو فرودگاه امام هستند که به عنوان نمایندگان رسمی شرکت های هواپیمایی متعهدند تعامل بین فرستندگان بار به نیوزیلند و نهادهای دیگر و همچنین نظارت بر اجرای قوانین گمرکی و دستورالعمل های شرکت های هواپیمایی را دارند.

شرکت های فریت بار در بخش فریت بار فرودگاه امام خمینی مسئولیت ارائه مشاوره و سایر خدمات جانبی به فرستندگان بار و کارگو به نیوزیلند را دارند و از طرفی دیگر موظف به اعمال تمامی قوانین و دستور العمل های شرکت های هواپیمایی  در پذیرش بار از فرستنده و تحویل آن به ایرلاین هستند. 

در این صورت همه افراد جامعه با مراجعه به شرکت های فریت بار مستقر در پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی میتوانند با دریافت این چنین سرویس ها از این شرکت ها به سادگی و بدون پیچیدگی بار خود را به نیوزیلند ارسال کنند. اگر نیاز به دریافت مشاوره جهت حمل بار به نیوزیلند و یا درخواست ارائه سایر خدمات دارید، با این مجموعه تماس بگیرید.

مکان پایانه هوشمند بار در فرودگاه امام کجاست؟

در مسیر فرودگاه امام از سمت آزاد راه تهران قم یا همان بزرگراه خلیج فارس، پس از طی حدود بیست و سه کیلومتر از عوارضی آزاد راه از سمت تهران به قم، از خروجی فرودگاه امام خارج شوید در بزرگراه فرودگاه از دومین خروجی سمت راست خارج شوید، دوباره اولین خیابان سمت راست را ادامه دهید تا به بلوار پایانه هوشمند بار( بلوار خاتم) برسید، پس از گذشت حدود یک کیلومتر در سمت راست شما به ورودی پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی می رسید.

نکته مهم: برای آگاهی شما از فاصله حدودی چند میدان اصلی شهر تهران تا بخش کارگو فرودگاه امام خمینی و مدت زمان رفت و آمد در اینجا گفته می شود. توجه داشته باشید که مدت زمان گفته شده جهت رفت و آمد، بدون در نظر گرفتن ترافیک شهر تهران می باشد و بطور قطع مدت زمان رفت و برگشت به بخش فریت بار فرودگاه از زمان ذکر شده بسیار بیشتر خواهد شد!

 • فاصله میدان تجریش تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود شصت کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) دو ساعت است.
 • فاصله میدان آزادی تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود چهل و شش کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت(بدون احتساب ترافیک شهر تهران) یک ساعت ونیم است.
 • فاصله میدان فاطمی تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه و سه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) یک ساعت و نیم است.
 • فاصله میدان کاج در سعادت آباد تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه و پنج کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران)یک ساعت و نیم است.
 • فاصله میدان هفت تیر تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) دو ساعت است.
 • فاصله میدان هفت حوض تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود شصت و سه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) حدود دو ساعت است.
 • ساعات کاری پایانه هوشمند بار در قسمت باربری فرودگاه امام از چند تا چند است؟

پایانه هوشمند زیر نظر گمرک فرودگاه امام از ساعت هشت صبح تا پانزده بعد از ظهر رسما فعالیت میکند. پایانه هوشمند بار روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی، دایر نمی باشد.

 • فرآیند اداری ارسال بار به نیوزیلند در باربری فرودگاه امام چقدر به طول می انجامد؟

پروسه اداری فریت بار به نیوزیلند در حالت معمول، خوشبینانه، یک روز کامل کاری از اعلام بار در گمرک تا صدور بارنامه، انجام امور گمرکی و حراستی و تحویل بار به ایرلاین به طول خواهد کشید.

 • آیا همه می توانند از قسمت بار فرودگاه امام به نیوزیلند بار ارسال کنند؟

بله! تقریبا تمامی افراد چه ایرانی و چه غیر ایرانی، مسافر، مهاجر (حتی پس از مهاجرت و ترک کشور)، دانش آموز و دانشجو، هنرمند و تاجر و… با رعایت ضوابط و شرایط میتوانند از سرویس فریت بار به نیوزیلند جهت ارسال بار خود اقدام کنند.

 • چه نوع کالاهایی را میتوان از قسمت بار و کارگو فرودگاه امام به نیوزیلند فرستاد؟

  • ارسال لوازم منزل، وسایل شخصی و اضافه بار مسافری به نیوزیلند

مهاجرین به نیوزیلند میتوانند قبل از مهاجرت به کشور نیوزیلند با مشخص کردن تعدادی از وسایل منزل، نسبت به ارسال آنها به کشور نیوزیلند اقدام نمایند. ارسال اقلامی همچون فرش، کتاب، آلبوم های عکس، بعضی از وسایل الکتریکی، وسایل آشپزخانه… به نیوزیلند، همیشه ارزشمند بوده و در روزهای نخست مهاجرت از هزینه های گزاف خرید مجدد این وسایل جلوگیری میکند.

همچنین مهاجرینی که در حال حاضر در کشور نیوزیلند هستند و تمایل به ارسال بخشی و یا تمامی وسایل خانه خود به منزل جدید  در کشور نیوزیلند را دارند میتوانند نسبت به حمل هوایی وسایل منزل خود به کشور نیوزیلند از طریق باربری فرودگاه امام اقدام نمایند.

اگر شما مسافر کشور نیوزیلند هستید و تمایل به ارسال مقدار اضافه تری بار و چمدان با خود دارید، میتوانید بدون پرداخت جریمه اضافه بار در پای کانتر پرواز و فقط از طریق استفاده از سرویس فریت بار در بخش باربری فرودگاه امام، اضافه بار و وسایل شخصی خود را به طور کاملا قانونی و به آسانی و بی دردسر و با قیمتی بسیار مناسب تر از جریمه اضافه بار به نیوزیلند ارسال بفرمائید.

  • فریت بار اثاثیه دانشجویی و هر نوع محموله به نیوزیلند

دانشجویان برای شروع زندگی جدید در نیوزیلند حتما نیاز به حمل بخشی از لوازم منزل و همچنین کتب درسی و مقداری خوراکی و… دارند.  محدودیت های اعمال شده بر حمل بار همراه مسافر مانع به همراه بردن وسایل دانشجویان نخواهد شد چون میتوانند از طریق سیستم فریت بار در قسمت کارگو فرودگاه امام نسبت به ارسال تمامی وسایل لازم به نیوزیلند بدون دردسر و با قیمتی مناسب اقدام نمایند.

ارسال انواع بسته شامل وسایل شخصی، هدیه و یا مقادیر مشخصی از مواد غذایی با بسته بندی تجاری با حداقل وزن 45 کیلوگرم و با موافقت اداره فریت گمرک فرودگاه امام خمینی به نیوزیلند از دیگر خدمات ارائه شده در ترمینال بار فرودگاه امام خمینی می باشد. پیش از ارسال این چنین محمولات حتما از قوانین گمرکی کشور نیوزیلند در خصوص نحوه ترخیص هدیه، لوازم شخصی و مواد غذایی مطالعه بفرمایید.

  • ارسال حیوان خانگی (پت) به نیوزیلند

علاقه مندان به حیوانات خانگی با در نظر گرفتن ضوابط و قوانین، میتوانند نسبت به حمل هوایی حیوان خانگی خود به کشور نیوزیلند از بخش کارگو فرودگاه امام اقدام نمایند. اسناد بهداشتی حیوان خانگی بر مبنای قوانین ایران و کشور نیوزیلند جهت حمل حیوان خانگی به نیوزیلند ضروری است همچنین قوانین شرکت هواپیمایی میبایست به طور دقیق اجرا گردد.  

  • حمل هوایی تابوت و جنازه در گذشته به نیوزیلند

در صورتی که نیاز به حمل تابوت به کشور نیوزیلند است و یا اینکه متوفی یکی از بستگان مهاجرین به کشور نیوزیلند باشد و بنا به درخواست بستگان نیاز به ارسال تابوت متوفی به نیوزیلند باشد. این امر میتواند از رابطه سیستم فریت بار واقع در قسمت بار فرودگاه امام با ضوابط و قوانین مشخص و در اسرع وقت انجام گیرد.

  • ارسال هوایی بار صادراتی و بازرگانی به نیوزیلند

تولید کنندگان، صادر کنندگان و تاجرانی که در حال مراودات تجاری با کشور نیوزیلند هستند، همیشه به دنبالی راهی سریع، ایمن و مقرون به صرفه جهت رساندن بار تجاری خود به این کشور می باشند. همانطور که قبلا گفته شد حمل بار به نیوزیلند از قسمت بار و فریت فرودگاه امام خمینی از طریق ناوگان مدرن شرکت های هواپیمایی فعال در ایران صورت می پذیرد. بخشی از فعالیت های صورت گرفته از فرودگاه امام جهت صادرات انواع کالا به کشور نیوزیلند بدین شکل هستند:

   • فرستادن فرش و صنایع دستی به نیوزیلند

فرش را می توان یکی از مهمترین کالاهای صادراتی از ایران به نیوزیلند دانست که سالیان زیادی است که بوسیله ناوگان هواپیمایی مدرن فعال در قسمت کارگو فرودگاه امام به نیوزیلند ارسال میگردد. حائز اهمیت است به علت امنیت و سرعت در حمل، ارسال فرش و صنایع دستی به نیوزیلند با هواپیما بهترین روش حمل این کالای نفیس به این کشور می باشد.

   • حمل و نقل هوایی کالاهای صنعتی و نمایشگاهی با ارزش به نیوزیلند

معمولا کالاهای صنعتی جهت مرمت و تعویض موقتا از کشور ما به نیوزیلند ارسال می گردد. به علت امنیت و سرعت در پروسه حمل بار به نیوزیلند، کالاهای صنعتی از قسمت باربری فرودگاه امام به نیوزیلند ارسال می گردد.همچنین نمایشگاه های معتبر تجاری، فرهنگی و هنری با مشارکت سایر کشور های جهان در کشور نیوزیلند، به طور دائم در حال اجرا است و طیف گسترده ای از متقاضیان متشکل از تاجر و تولیدکننده و هنرمند، مایل به شرکت در این نمایشگاه ها هستند.

 حمل هوایی کالای نمایشگاهی، چه جهت تجارت و چه برای نمایشگاه های هنری در کشور نیوزیلند مطمئن ترین روش جهت انتقال امن و سریع این محمولات به کشور نیوزیلند می باشد. سالیانه مقادیر زیادی از این مرسولات از قسمت بار تجاری فرودگاه امام و با هواپیماهای مدرن به این کشور ارسال می شود.

   • حمل و نقل و ارسال مواد غذایی، خشکبار و زعفران به نیوزیلند

مواد غذایی ایرانی پسند و زعفران و خشکبار ایرانی از موارد مهم صادراتی از ایران به نیوزیلند می باشد که مورد استفاده مهاجرین ایرانی و افراد مقیم این کشور می باشد. حمل هوایی این نوع از کالا به دلیل اهمیت در زمان رسیدن آن به نیوزیلند، قبل از تاریخ انقضای کالا، باید با سرعت و امنیت کامل انجام گیرد. سالانه مقادیر زیادی از مواد غذایی ایرانی، همچنین خشکبار و زعفران ایرانی از بخش کارگو فرودگاه امام به نیوزیلند ارسال می شود.

   • ارسال آثار هنری و تابلو های نفیس با هواپیما به نیوزیلند

هنرمندان و هنر دوستانی که مایل به ارسال تابلوهای نقاشی هستند هر ساله جهت شرکت در نمایشگاه های هنری تابلو و آثار هنری خود را از طریق سیستم فریت بار در فرودگاه امام به نیوزیلند ارسال می کنند. هنردوستان نیز از این امکان استفاده کرده و با اطمینان خاطر تمام، تابلو های هنری مورد علاقه خود را با رعایت قوانین کشوری مبدا و مقصد و همچنین دستورالعمل های شرکت های هواپیمایی در رابطه با بسته بندی اصولی این محمولات، به نیوزیلند ارسال می کنند. 

نکته مهم: مجموعه ikafreight، در قسمت بار فرودگاه امام خمینی قرار دارد.  

با بهره گیری از نیروی های مجرب و متخصص در بسته‌بندی بار، گمرکی، بخش فنی و فروش بار هوایی با تجربه فعالیت سال های طولا در دپارتمان کارگو فرودگاه امام، گمرک فرودگاه امام خمینی و با سابقه کاری و ریاست در بخش کارگو ایرلاین های معتبر فعال در ایران، کلیه خدمات حمل هوایی از قبیل حمل و جابجایی بار از تمام نقاط کشور به قسمت باربری فرودگاه امام خمینی، انجام تشریفات گمرکی در گمرک های کشور جهت ارسال بار و خروج کارگو از تمامی مرزهای هوایی ایران، صدور بارنامه شرکت های هواپیمایی را در سریع ترین زمان ممکن و‌منصفانه ترین هزینه، امکان‌پذیر کرده اند. 

بنابراین چنانچه مهاجر، مسافر یا تاجر باشید، می توانید از تمامی خدمات این مجموعه جهت ارسال انواع کالا به کشور نیوزیلند با هواپیما با این مجموعه تماس بگیرید، همکاران متخصص این مجموعه صفر تا صد پروسه امر را بدون نیاز به حضور شما با مناسبترین هزینه ممکن انجام خواهند داد.

فریت بار به نیوزیلند

فریت بار به نیوزیلند

نیوزیلند چه قوانین و محدودیت های ارسال باری دارد؟

توجه داشته باشید جهت ارسال بار به نیوزیلند به صورت هوایی، شما باید از سه دسته از قوانین آگاه باشید:

 1. قوانین و محدودیت ها در بخش باربری فرودگاه امام
 2. قوانین و محدودیت های حمل و نقل بار شرکت های هواپیمایی
 3. قوانین و محدودیت های گمرک کشور نیوزیلند

گفتنی است مطابق با قانون در سراسر دنیا “فرستنده بار باید نحوه و اجرای تمام قوانین ارسال بار را بداند”،در صورت عدم رعایت قوانین “فرستنده بار ملزم به پرداخت جریمه به شرکت هواپیمایی و فرودگاهی است”، ولی اصلا جای نگرانی وجود ندارد چرا که شما به راحتی می توانید با یک تماس با ما از مشاوره کاملا رایگان بهرمند شوید و از تمام قوانین حمل هوایی مربوط به ارسال بار به نیوزیلند، اطلاعات کامل را کسب نمایید.

هر مسافر، مهاجر و یا تاجر قادر است با مراجعه به گمرک فرودگاه امام خمینی چه به صورت حضوری و شخصی و چه از طریق نماینده و وکیل خود، اضافه بار مسافری، لوازم منزل و یا کارگو صادراتی خود را از طریق سرویس فریت بار و رعایت مقدمات گمرکی با صدور بارنامه شرکت های هواپیمایی به نیوزیلند ارسال کند.

 • قوانین ترانزیت و گمرک فرودگاه امام خمینی و خطوط هواپیمایی

سلاح و مهمات، انواع عتیقه، ‌مواد مخدر، طلا بیش از ۱۵۰ گرم، پول نقد و…

نکته مهم: مهاجرین می‌‌توانند پس از بسته‌بندی مساعد تمام لوازم استفاده شده خود را با سرویس فریت بار به صورت قانونی با صدور بارنامه کتبی هوایی شرکت هواپیمایی به کشور نیوزیلند ارسال کنند. بازرگانان و صادر کنندگان نیز فقط با استفاده از کارت بازرگانی و رعایت تشریفات گمرکی می‌توانند بار صادراتی خود را به کشور نیوزیلند ارسال کنند. فرستادن بار تجاری در دوره های مختلف سیاسی و اقتصادی در ایران، مشمول قوانین مختلف است که توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران صادر می‌گردد. 

جهت کسب اطلاع بیشتر درباره قوانین به روز گمرکی برای ارسال بار به نیوزیلند،  با مشاوران مسلط به این امر مجموعه ما تماس بگیرید. شرکت‌های هواپیمایی برای حفظ جان مسافرین، خدمه پرواز و البته سرمایه خود که همان هواپیما و تجهیزات فرودگاهی می باشد، قوانین و مقرراتی را ترتیب داده اند، که مهاجر، مسافر و تاجر جهت حمل هوایی بار خود، ملزم به رعایت دقیق و مو به موی آن می‌باشند و در صورت عدم اجرا این قوانین بار مورد پذیرش قطعی قرار نخواهد گرفت.

 انواع بار هوایی طبق دستور  العمل بار هوایی باید از قوانین حمل کالاهای خطرناکی که توسط سازمان حمل هوایی یا همان IATA تبعیت کندهمچنین “بسته بندی اصولی و تخصصی” جهت حمل هوایی هر نوع کالا باید رعایت گردد. حمل هر نوع بار که “احتمال” صدمه به هواپیما یا ایجاد خسارت به مسافرین و کارکنان فرودگاهی را داشته باشد، بدون رعایت دستورالعمل ها، کاملا قدغن می باشد.

 • ضوابط گمرکی کشور نیوزیلند

مسافران ملزمند که قبل از ارسال بار، با گمرک کشور نیوزیلند در ارتباط بوده و از قوانین گمرکی نیوزیلند جهت بار خود اطلاعات کامل کسب کنند، در غیر این صورت مشمول پرداخت جریمه سنگین گمرکی بنا به مقرارت کشور نیوزیلند خواهد شد. مشاوران مجموعه ikafreight در خدمت شما هستند تا هر نوع اطلاعات در زمینه‌ی ممنوعیت‌های گمرکی را در اختیار شما بگذارند تا فریت بار راحت تری داشته باشید.

عوامل موثر در هزینه فریت بار به نیوزیلند چه چیزهایی هستند؟

در ابتدای صحبت باید گفت هزینه‌های ارسال بار با نوع کالا، حجم  و وزن بار ارسالی شما ارتباط مستقیم دارد، در این قسمت به طور خلاصه در مورد این مطالب به شما توضیح خواهیم داد. برای کسب “اطلاعات کامل” در مورد هر نوع هزینه فریت بار به نیوزیلند، می توانید به “صفحه هزینه فریت بار” مراجعه کنید.

 • نوع بار ارسالی و حجم آن در هزینه های فریت بار به نیوزیلند چه تاثیری دارد؟

نوع بار ارسالی جهت ارسال بار به نیوزیلند، طبیعتاً بر هزینه ای که فرستنده بار به نیوزیلند میبایست بپردازد تاثیر دارد. به طور مثال بار لوازم منزل و شکستنی ها نیازمند انجام بسته بندی مناسب و تهیه جعبه های چوبی می باشد. اما اگر بار شما فقط کتاب و فرش و لباس باشد، حقیقتا هزینه هایی جزئی برای بسته بندی خواهد داشت.

اگر بار شما تجاری باشد لازمه انجام پروسه تجاری صادراتی در گمرک می باشد و تهیه مدارکی همچون گواهی مبدا و… که هزینه های مربوطه را دارد. ولی اگر بار شما چند عدد چمدان محتوی البسه شخصی و اغذیه هست، هزینه های گمرکی بسیار تقلیل پیدا میکنند و به هزینه دریافت پته مسافری از گمرک مسافری فرودگاه امام تبدیل می شوند.

اگر بار شما محتوی کالای خطرناک باشد، باید هزینه های بسته بندی کالای خطرناک، طبق دستورالعمل های جهانی پرداخت شود و شرکت های هواپیمایی نیز مبلغی جهت انجام امور اداری این گونه بارها از فرستنده کالا دریافت می کنند، این در حالی است که بار های تجاری بدون خطر مانند فرش، سبزیجات و کتاب و… نیازی به پرداخت اینگونه هزینه ها ندارند. پس نوع و ماهیت بار شما برای ارسال به نیوزیلند در هزینه های نهایی بسیار موثر خواهد بود.

قانون بین المللی نحوه محاسبه “وزن محاسباتی” در حمل هوایی بار می گوید:  یک بسته بار به ابعاد “یک متر مکعب” میبایست حداقل یکصدو شصت و هفت کیلو گرم  محاسبه گردد. وزن محاسباتی از مقایسه “وزن حجمی” یک بسته و “وزن باسکول” همان بسته بست می آید: فرمول جهانی محاسبه “وزن حجمی” یک بسته بدین صورت است: “وزن حجمی یک بسته از حاصلضرب ابعاد بسته به سانتی متر، تقسیم بر عدد شش هزار، به دست می آید.

بدیهی است که شرکت های هواپیمایی عدد بزرگتر را از بین “وزن باسکول” و  “وزن حجمی”، به عنوان “وزن محاسباتی”،  برای بار شما در نظر می گیرند. حال اگر بار شما نسبت به قانون فوق حجیم به حساب بیاید، مبنای محاسبه هزینه های شما برای ارسال بار به نیوزیلند “وزن حجمی” خواهد بود.  در صورتیکه بار شما بالفطره بار سنگینی به حساب بیاید، مانند ماشین الات صنعتی، فرش، کتاب و….، “وزن باسکول” ، مبنای محاسبه برای حمل هوایی بار شما به نیوزیلند میشود.

 • آیا می دانید که “نحوه انتخاب بار ارسالی” توسط شما، در هزینه حمل هوایی به نیوزیلند چه تاثیری دارد؟

اگر بار شما وسایل شخصی و یا اسباب و اثاثیه منزل است و شما قصد ارسال آن را به نیوزیلند دارید، طبیعی است که اولین عامل موثر در هزینه حمل بار به نیوزیلند، نحوه انتخاب وسایلی است که شما میخواهید به نیوزیلند ارسال کنید. برای مثال، در صورتیکه بار شما لوازم دست دوم و مورد استفاده مانند فرش و کتاب و آلبوم عکس باشد، طبیعتا بار شما حجمی نمی شود، احتیاجی به پالت و یا جعبه چوبی برای حمل هوایی، نیست.همچنین پر واضح است که در مقصد شامل عوارض ورود و مالیات های سنگین نخواهد شد.

اما در صورتی که شما تصمیم به ارسال تمامی لوازم منزل داشته باشید طبیعتا بار شما بصورت حجمی محاسبه خواهد گردید، هزینه های بسته بندی، جعبه چوبی و پالت های صنعتی به آن اضافه خواهد شد و در صورتی که افسر گمرک در نیوزیلند تشخیص دهد که این وسایل مستعمل و کارکرده نیستند و یا جنبه شخصی و لوازم منزل را ندارند، هزینه عوارض و حقوق گمرکی در نیوزیلند به هزینه بار شما اضافه خواهد شد.

یقینا، با تشریح فوق، نحوه انتخاب وسایل منزل و لوازم شخصی جهت ارسال آنها به نیوزیلند، اصلی ترین فاکتور در تعیین هزینه های شما در ارسال بار به نیوزیلند خواهد بود و بسیار حائز اهمیت است.

نکته مهم: توجه داشته باشید وزن بار مورد قبول در حمل هوایی و ارسال بار با هواپیما به نیوزیلند از طریق سرویس فریت بار حداقل ۴۵ کیلوگرم بوده، یعنی بارهای زیر ۴۵ کیلوگرم باید از طریق سرویس های دیگر مانند پست پیشتاز یا شرکت‌های کوریر میبایست انجام گیرد. در صورتی که وزن بار شما ۴۵ کیلوگرم یا بیشتر باشد منطقی تر است به جای استفاده از روش‌های دیگر مثل پست، حمل کوریر و …. حتما از سرویس فریت بار در قسمت باربری فرودگاه امام خمینی استفاده کنید.

علاوه بر نوع کالا، وزن و حجم  بار ارسالی، هزینه های ارسال بار به نیوزیلند بسته به اینکه محموله شما به چه شهری در نیوزیلند ارسال می شود و با کدام یک از خطوط هواپیمایی دنیا و از چه مسیری ارسال بار انجام می‌گیرد،  متفاوت است. مثلا هزینه پرداختی شما، وقتی با ایران ایر بار خود را به لینز ارسال می‌کنید با هزینه‌ی ارسال همان بار توسط خطوط هواپیمایی امارات کاملا متفاوت است.

برای دریافت “اطلاعات کامل” در مورد هزینه فریت بار به نیوزیلند، می توانید به “صفحه هزینه فریت” بار مراجعه بفرمایید. شما می توانید جهت آشنایی بیشتر با خطوط هواپیمایی و هزینه ها ارسال بار به شهرهای مختلف نیوزیلند با مشاوران مجموعه ما در تماس باشید.

مدت رمان ارسال بار و نحوه ترخیص آن در مقصد

زمان رسیدن بار به نیوزیلند به شرکت هواپیمایی و مسیر پرواز و ترافیک بار در ترمینال کارگو فرودگاه امام بستگی دارد. ولی به طور معمول ارسال بار به نیوزیلند به صورت هوایی و از مقصد باربری فرودگاه امام، چهار تا پنج روز طول خواهد کشید. چه در نیوزیلند و چه در کشورهای اقیانوسیه هیچگونه محدودیتی در مقدار و ارزش کالاهایی که برای مصرف شخصی هست، وجود ندارد.

 کالاهای که به قصد تجارت وارد می‌شوند از لحاظ گمرکی مورد بازبینی قرار می‌گیرند تا مقدار کالا مطابق با لیست ارائه شده باشد.خارج سازی کالا توسط گمرک شهر مقصد صورت می‌گیرد. شما نهایتا بعد از ۴۸ ساعت باید برای ترخیص بار خود اقدام کنید. پس از آن بار شما به انبار انتقال پیدا می‌کند و از آن به بعد هزینه انبارداری به هزینه های شما اضافه می‌گردد.

حمل بار به نیوزیلند

حمل بار به نیوزیلند

خدمات قابل ارائه جهت ارسال بار متقاضیان به نیوزیلند چه چیزهایی هستند؟

 • بسته بندی تخصصی و ویژه کالا برای ارسال بار هوایی

همانطور که میدانید در هر جا‌به‌جایی بسته‌بندی لوازم از جمله مهم ترین عامل هاست چرا که در بسته‌بندی، کوچکترین اشتباه ممکن است باعث آسیب و خسارت جدی و جبران ناپذیری شود. ارسال بار هوایی در این مورد نیز مستثنی نبوده، فلذا دقت در بسته بندی باعث حفاظت از کالا می‌شود، پیشنهاد ما به شما این است برای حفظ لوازم از هرگونه آسیب احتمالی در ارسال بار هوایی بسته‌بندی کالا را به فردی متخصص بسپارید، مجموعه فرودگاه امام با داشتن کادری بسیار حرفه ای در بسته‌بندی کالاها می‌تواند به بهترین نحو ممکن لوازم مورد نیاز شما را به شکلی مثال زدنی بسته‌بندی کرده و خیال شما را از هر جهت در این مورد آسوده کند.

 • ترابری بار از تمام نقاط کشور

بعد از ثبت درخواست شما برای ارسال بار به نیوزیلند و بسته‌بندی کالا بار شما از هر نقطه در کشور توسط این مجموعه با کمترین هزینه و با سریعترین ناوگان، به فرودگاه امام منتقل می‌شود.

 • انبارداری و نگهداری حرفهای بارهای مشتریان

ممکن است فرستنده بار بنا به دلایل مختلفی تصمیم داشته باشد به مدت چند وقت بار خود را در یک انبار نگهداری کند در این شرایط مجموعه ما این امکان را برای مشتریان فراهم کرده تا بار خود را تا زمان ارسال به کشور مقصد با خیالی آسوده در انبار این مجموعه نگهداری کنند. باعث افتخار است که بگوییم مجموعه ما تا مدت معینی هزینه ای انبارداری را برای مشتری محاسبه نمی‌‌کند.

 • تشریفات گمرکی مورد نیاز برای ارسال بار به نیوزیلند  

تشریفات  شامل وزن کردن محموله و دریافت مدارک لازم جهت خروج قانونی بار از مرز هوایی کارگو فرودگاه امام، دریافت پته مسافری و یا جواز گمرکی همه و همه به وسیله پرسنل ما در باربری فرودگاه امام و با به همراه داشتن مدارک ذیل ممکن است:

 • لیست بسته‌بندی کالا به همراه ابعاد 
 • اصل پاسپورت فرستنده و گیرنده
 • اصل کارت ملی فرستنده و گیرنده
 • کپی بلیت 
 • آدرس کامل فرستنده و گیرنده همراه با کد پستی گیرنده بار و شماره تلفن وی در مقصد
 • صدور آسان بارنامه و ارسال بار به راحتی کامل

بعد از مرحله تشریفات گمرکی بار شما توسط مجموعه باربری فرودگاه امام با یکی از ایرلاینهای معتبر فعال در قسمت بار فرودگاه امام خمینی، بارنامه شده و به نیوزیلند ارسال خواهد شد. در کل مسیر حمل بار شما می توانید، از طریق پایانه‌ی رهگیری بار با درج شماره بارنامه دریافتی، محموله خود را پیگیری کنید. به این صورت می‌توانید زمان دقیق رسیدن وسایلتان به فرودگاه مقصد را بدانید تا در زمان مناسب برای ترخیص اقدامات لازمه را انجام دهید.

سوالات متداول