فهرست مطالب

چنانچه از جمله افرادی هستید که قصد مهاجرت و‌ یا سفر خانوادگی به کشورهای خارجی نظیر مجارستان را دارید، و یا قصد ارسال بار به مجارستان را دارید، می‌توانید از خدمات ارائه شده توسط مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی بدون هیچگونه محدودیتی استفاده کنید.

در واقع این مجموعه عظیم و با سابقه، از طریق ارائه بهترین خدمات حمل و نقل هوایی از قبیل، باربری از تمامی شهر های ایران به سمت فرودگاه امام خمینی‌، بسته بندی بارها به صورت تخصصی و استاندارد، انجام امور گمرکی به نمایندگی از فرستنده بار، صدور بارنامه هوایی با بهترین و‌ مناسب ترین نرخ حمل بار به مجارستان و …. یاری رسان شما عزیزان در پروسه و روند ارسال بار به صورت هوایی و با استفاده از هواپیما به مقصد مجارستان می‌باشند.

فراموش نکنید که این روش از ارسال بار امن ترین، سریع ترین، مقرون به صرفه ترین و منحصر به فرد ترین در میان تمامی روش ها است؛ به گونه که در دهه های اخیر تقاضاهای زیادی داشته و مورد توجه همگان بوده است. شما عزیزان می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و تکمیلی و همچنین آشنایی بیشتر با سیستم حمل بار هوایی مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

ارسال بار به مجارستان

ارسال بار به مجارستان

 

 

مجارستان، سرزمینی در حوضه پانونی

مجارستان کشوری در حوضه پانونی واقع در اروپای مرکزی بوده که با کشورهای اسلواکی، اوکراین، رومانی، صربستان، کرواسی، اسلوونی و اتریش مرزهای مشترک زمینی دارد. با اینکه در سالهای گذشته و اخیر اقتصاد این کشور با بحران های زیادی رو به رو بود، اما به خوبی توانسته با صادرات اقلامی چون ماشین آلات کشاورزی، ابزارهای مهندسی، غلات و ماشین های صنعتی به کشور های خارجی به خصوص کشور های همسایه کمی از کسری بودجه خود را جبران کند.

مساحت این کشور به طور تقریبی ۹۳٬۰۳۰ کیلومتر مربع می‌باشد و جمعیتی حدود ۹٫۷ میلیون نفر را شامل میشود. زبان رسمی این کشور مجاری بوده که از خانواده فین‌واوگری و‌ پرگویش‌ترین میان زبان‌های اورالی است. پایتخت این کشور بوداپست نام دارد و از جمله شهرهای مهم آن، شهرهای دبرسن، سگد، میشکولتس، پچ و دیود هستند. چنانچه قصد سفر و یا مهاجرت به این کشور را دارید توصیه می‌کنیم حتما از مکان های گردشگری آن نظیر قلعه بودا، دریاچه بالاتون، شهر اگر، سوپرون، پارک ملی آگتلک، دریاچه هویز، پارک ملی هورتو باگ و … دیدن کنید.

اطلاعاتی در رابطه با ارسال کارگو به مجارستان

کلیه فرستندگان محترم انواع بار می‌توانند با مراجعه به قسمت ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی نسبت به ارسال هوایی انواع بار خود به مقصد مجارستان اقدام نمایند. لازم به ذکر‌ است که در میان تمامی روش های انتقال بار و ابزارهای باربری، تا به امروز استفاده از هواپیماها سریع ترین راه حمل بار به مقاصد دوری نظیر مجارستان شناخته می‌شود.

در‌واقع این شیوه از حمل بار نسبت به سایر شیوه ها همچون سرویس پست پیشتاز، شرکت های کریر، حمل و نقل زمینی و یا دریایی و …از سرعت و امنیت بیشتری برخوردار بوده و هیچگونه محدودیتی  را نیز در روند ارسال بار شامل نمی‌شود. همچنین از هزینه های مناسبتری نیز برخوردار است تا کلیه افراد جامعه بتوانند از این روش جهت ارسال بارهای خود به مقصد مدنظر استفاده  کنند.

لذا کلیه مسافران، مهاجران و حتی تجار می‌توانند لوازم و امکانات منزل، اضافه بارهای مسافری و انواع بارهای تجاری را با مراجعه به قسمت پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی به شهر مقصد خود در مجارستان ارسال کنند. با توجه به اینکه اکثر فرستندگان بار به این کشور از قوانین گمرکی دو کشور، نحوه پذیرش و ترخیص بار،  نحوه محاسبه هزینه های ارسال بار و… اطلاعات کافی را ندارند همواره با مشکل و مسائل اساسی روبه رو می‌شوند. با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا با کسب آگاهی های لازم، از موانع ارسال هوایی بار به کشور مجارستان در امان باشید.

برخی از فواید همکاری با مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام جهت ارسال کارگو به مجارستان

 • ارسال بار به مجارستان در زمان اندک

در جهان امروز به لطف پیشرفت تکنولوژی و فناوری، هواپیماها سریع ترین وسیله و ابزار حمل انواع بار و انتقال مسافران شناخته می‌شوند؛ به طوریکه می‌توان با استفاده از آنها به دور ترین نقاط جهان در کمترین زمان ممکن سفر کرد. جالب است بدانید طبق گفته دانشمندان و محققان، صنعت حمل و نقل هوایی طی دهه های آینده به حدی پیشرفت خواهد کرد که می‌توان طی دو الی سه ساعت در دور دست ترین نقاط دنیا فرود آمد. با این تفاسیر می‌توان ‌گفت که ارسال انواع بار به صورت هوایی و با استفاده از هواپیما از حیث سرعت بسیار بالا تا حد زیادی در مصرف وقت صرفه جویی خواهد کرد.

 • ارسال بار به مجارستان با هزینه اندک

با توجه به اینکه سیستم فریت بار و کارگو هوایی فواید و مزیت هایی را شامل می‌شود که سایر مسیر های حمل بار از آنها محروم اند، قطعا هزینه هایی که بابت ارسال بار به این روش باید پرداخت کرد نیز به صرفه تر و کم تر از سایر روش های حمل بار است. به عبارتی در مقایسه ارسال بار به روش های هوایی، زمینی و‌ دریایی در آخر ارسال بار به صورت هوایی از حیث مزیت های فراوانی که دارد مرتبه برتر را کسب می‌کند. به گونه ای که شما‌عزیزان می‌توانید انواع بارهای خود را بدون هیچگونه محدودیت و دردسر با هزینه های بسیار مقرون به صرفه به مقاصد دوری نظیر مجارستان ارسال کنید.

 • ارسال بار به مجارستان با ایمنی بالا

همان طور که در جریان هستید، فرودگاه ها در تمامی کشور های دنیا از امنیت بالایی برخوردار اند و ورود و خروج بار از آنها به شدت کنترل می‌شود. همچنین وجود نیرو های انتظامی و حراست نیز در حفظ امنیت داخلی فرودگاه تاثیر و نقش زیادی را ایفا می‌کنند. علاوه بر آن برج های مراقبت نیز همواره در طول پرواز امنیت هواپیما را چک کرده و نقش موثری دارد. لذا شما عزیزان می‌توانید با خاطری آسوده و بدون هیچگونه نگرانی بارهای خود را به شرکت های فریت بار واقع در ترمینال بار فرودگاه امام خمینی جهت ارسال هوایی به کشورهای خارجی نظیر مجارستان بسپارید.

 • ارسال بار به مجارستان به صورت همه جانبه و بدون محدودیت

کلیه مسافران، مهاجران، تجار و فرستندگان  بار می‌توانند انواع بار های تجاری و غیر تجاری خود را اعم از لوازم و اثاثیه های منزل، وسایل و امکانات آشپزخانه، اضافه بارهای مسافری، لوازم دانشجویی و تحصیلی، آثار هنری، خرده بارهای شخصی و… را از طریق سیستم حمل بار هوایی مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی به کلیه شهر های مورد نظر در مجارستان ارسال کنند. لازم به ذکر است که در روند ارسال توسط این مجموعه محدودیتی در  وزن، حجم و نوع بار وجود ندارد. فقط کافی است که از قوانین ارسال آگاه باشید.

 • شرکت های فریت بار به مجارستان (فریت فوروارد)، مشاوره های رایگان و سایر خدمات جانبی

شرکت های فریت بار که به عنوان نماینده های قانونی شرکت های حمل بار در قسمت پایانه هوشمند بار فرودگاه امام  خمینی واقع شده و در حال فعالیت هستند، وظیفه دارند تا علاوه بر حفظ تعامل بین فرستندگان بار به کشور مجارستان و نهاد های دیگر، به نظارت اجرای درست و صحیح قوانین و مقررات گمرکی و شرکت های هواپیمایی بپردازند.

این شرکت های همچنین موظف اند به درخواست فرستنده بار به ارائه مشاوره های رایگان و‌تخصصی در رابطه با نحوه ارسال بار، نحوه ترخیص بار، هزینه های حمل بار هوایی به مجارستان و … پرداخته و مسئول ارائه سایر خدمات جانبی به آنها هستند.

 

 

چگونگی ارسال هوایی بار به مجارستان توسط پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی

 • پایانه هوشمند بار در کجا قرار گرفته است؟

به هنگام مراجعه به فرودگاه امام از سمت اتوبان تهران قم یا همان بزرگراه خلیج فارس، پس از طی حدود بیست و سه کیلومتر از عوارضی اتوبان از سمت تهران به قم، از خروجی فرودگاه امام خارج شده، در بزرگراه فرودگاه از دومین خروجی سمت راست خارج شده ، مجددا  اولین خیابان سمت راست را ادامه داده تا به بلوار پایانه هوشمند بار( بلوار خاتم) برسید، بعد از طی حدود یک کیلومتر در سمت راست شما به ورودی  پایانه هوشمند بار فرودگاه امام می رسید.

نکته مهم: جهت آگاهی شما از فاصله تقریبی چند میدان اصلی شهر  تهران تا قسمت کارگو فرودگاه امام و مدت زمان رفت و آمد در اینجا ذکر می شود. توجه داشته باشید که مدت زمان ذکر شده جهت رفت و آمد، بدون احتساب ترافیک شهر تهران می باشد و بطور قطع مدت زمان رفت و برگشت به بخش فریت بار فرودگاه از زمان ذکر شده بسیار بیشتر خواهد شد!

 • فاصله میدان تجریش تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود شصت کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) دو ساعت است.
 • فاصله میدان آزادی تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود چهل و شش کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت(بدون احتساب ترافیک شهر تهران) یک ساعت ونیم است.
 • فاصله میدان فاطمی تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه و سه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) یک ساعت و نیم است.
 • فاصله میدان کاج در سعادت آباد تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه و پنج کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران)یک ساعت و نیم است.
 • فاصله میدان هفت تیر تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) دو ساعت است.
 • فاصله میدان هفت حوض تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود شصت و سه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) حدود دو ساعت است.

 

 • ساعت کاری پایانه هوشمند بار چگونه است؟

پایانه هوشمند تحت نظر گمرک فرودگاه امام از ساعت هشت صبح تا پانزده بعد از ظهر به طور رسمی فعالیت میکند. پایانه هوشمند بار  روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی ، دایر نمی باشد.

 • فرآیند اداری فریت بار به مجارستان در باربری فرودگاه امام خمینی

با احتساب زمان لازم جهت انجام تشریفات اداری، صدور بارنامه و تحویل بار به ایرلاین منتخب، از هنگام اظهار بار در گمرک فرودگاه امام خمینی، پروسه و روند اداری فریت بار به کشور مجارستان یک روز کامل کاری به طول می‌انجامد.

 • افرادی که می‌توانند با همکاری بخش بار فرودگاه امام خمینی انواع بار را به مجارستان ارسال کنند

اگر از قوانین و مقررات گمرکی‌فرودگاه امام خمینی آگاهی داشته باشید، حتما کی‌دانید که کلیه افراد جامعه در هر قشر و جایگاهی که باشند می‌توانند با رعایت کامل قوانین گمرکی و دستورالعمل های شرکت های حمل بار، به طور قانونی اقدام به ارسال انواع بارهای خود به مجارستان و دیگر کشورهای خارجی کنند.

 • کالاهای فاقد مشکل جهت ارسال به مجارستان توسط بخش بار و کارگو فرودگاه‌ امام خمینی

به جهت رعایت ایمنی و برقراری امنیت در گمرک و پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی، قوانین و مقرراتی‌ وضع شده است که همگان ملزم به پیروی و اطاعت از این قوانین هستند. به طوریکه با متخلفان این مقررات به شدت برخورد خواهد شد. بخشی از این قوانین مربوط به کالاهای مجاز و غیرمجاز جها ارسال هوایی به کشور مجارستان هستند. در ادامه برخی از این کالاهای مجاز جهت عبور از مرزهای هوایی را بیان می‌کنیم‌ و به اختصار در رابطه با آنها توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

  • حمل هوایی اسباب و لوازم منزل به مجارستان

اگر به هر دلیلی قصد مهاجرت به کشور مجارستان را دارید و برای ارسال لوازم و امکانات زندگی خود به خانه جدید به دنبال راهی ایمن و مقرون به صرفه هستید، پیشنهاد ما به شما استفاده ار سیستم‌ و سرویس حمل بار هوایی ارائه شده از جانب مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی است.

در واقع فریت بار از طریق بخش باربری فرودگاه امام خمینی با مزایایی که دارد، بهتری گزینه شما عزیزان جهت ارسال بارهای مهاجری به کشورهای خارجی نظیر مجارستان می‌باشد.

  • فرستادن لوازم شخصی و اضافه بارهای مسافری به مجارستان

از جمله مشکلات و مسائلی که تقریبا ذهن تمامی مسافران را درگیر خود کرده، محدودیت ها و ممنوعیت های ایرلاین ها در ارسال بار است. به طوریکه مسافران تنها می‌توانند مقدار معین و مشخص شده ای از بار را با خود به مجارستان حمل کنند، و به جهت ارسال بار بیشتر از سقف مجاز بایستی هزینه های زیادی را به عنوان جریمه به ایرلاین ها بپردازند.

اما جای هیچگونه نگرانی نیست! چراکه مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی  از طریق ارائه سیستم حمل بار هوایی  بدون هیچگونه محدودیت در وزن و‌حجم‌بار و همچنین هزینه های مقرون به صرفه این مشکل را برای مسافران حل کرده است.

  • حمل بارها و لوازم دانشجویی به صورت هوایی به مجارستان

دانشجویان عزیزی که به قصد تحصیل و اخذ مدارک معتبر به کشورهای خارجی همچون مجارستان سفر می‌کنند، در ابتدای زندگی و در آغازین روزهای زندگی جدید در کشور مقصد، به لوازم ابتدایی زندگی چون لوازم منزل، کتاب های درسی، وسایل شخصی و… نیز پیدا می‌کنند. مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی جهت آسودگی خیال دانشجویان امکان ارسال تمامی لوازم مورد نیاز آنها را به مجارستان به صورت کاملا قانونی و مقرون به صرفه فراهم کرده است.

  • فرستادن انواع بسته ها با هواپیما به مجارستان

شما عزیزان می‌توانید انواع بسته های کوچک و بزرگ خود که حاوی لوازم شخصی، هدیه و سوغاتی و… هستند را برای دوستان و بستگان خود که مقیم کشورهای خارجی نظیر مجارستان می‌باشند از مبدا ترمینال بار فرودگاه امام خمینی با هزینه های مناسب و بدون هیچگونه محدودیت به مقصد مجارستان ارسال کنید.

  • حمل هوایی حیوانات خانگی به مجارستان

ارسال حیوان های خانگی به خارج از ایران نظیر کشور مجارستان، مشمول قوانین و‌مقررات متفاوت و خاصی است که بایستی قبل از هرگونه اقدام به ارسال، از آنها اطلاع داشته باشید تا در گمرک فرودگاه مقصد به مشکل برنخورید. انجام آزمایشات جهت تایید سلامت حیوان، قرنطینه حیوان در صورت لزوم و… از جمله مراحلی است که جهت ارسال حیوان های خانگی خود به کشور مجارستان می‌بایست طی کنید.

  • فرستادن تابوت و جنازه متوفی با هواپیما به مجارستان

حمل هوایی تابوت و جنازه های متوفیان از اقلامی است که ارسال آنها با پیچیدگی ها و مشکلات فراوانی همراه بوده و قوانین سختگیرانه‌ای در گمرک فرودگاه امام خمینی و فرودگاه های کشور مجارستان برای آن وضع شده است. همچنین به دلیل حساسیت بالای جنازه در برابر عوامل و شرایط محیطی همچون نور، فشار، گرما و…ارسال سریع آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

به همین جهت می‌توان گفت استفاده از سیستم حمل بار هوایی که توسط مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی ارائه می‌شود، مناسب ترین روش ارسال جسد و جنازه می‌باشد.

  • حمل بارهای صادراتی و کالاهای تجاری به صورت هوایی به مجارستان

پس از پایان و اتمام جنگ جهانی دوم مراودات ایران با کشور مجارستان آغاز شد و همچنان نیز ادامه دارد. به گونه ای که همواره کالاهای صادراتی و تجاری زیادی بین این دو کشور جا به جا می‌شود.

کلیه تجار، تولید کنندگان و بازرگانانی که قصد تجارت با با این کشور را دارند، می‌توانند از طریق سیستم کارگو در باربری فرودگاه امام خمینی، تمامی بار های خود را با ایمنی و سرعت بالا و همچنین هزینه های مناسب به شهر های مختلف مجارستان ارسال کنند. در ادامه به معرفی بخشی از کالاهای صادراتی ایران به کشور مجارستان از مبدا ترمینال بار فرودگاه امام خمینی می‌پردازیم:

   • فریت انواع صنایع دستی و فرش

فرش محبوب ترین کالای تولیدی در ایران بوده که طرفداران زیادی در سراسر دنیا پیدا کرده است و سالانه تجار مبلغ های بسیار بالایی را جهت صادرات این کالا به کشور مجارستان و سایر کشورهای جهان و همچنین فروش آن در بازار های خارجی به دست می‌آورند. ارسال فرش و صنایع دستی نیازمند دقت و حساسیت بالایی است لذا بسته بندی تخصصی و استاندارد در ارسال این کالاها اهمیت بالایی دارد. جهت ارسال فرش و صنایع دستی خود می‌توانید آنها به مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی بسپارید.

   • فریت کالاهای صنعتی و نمایشگاهی

برگزاری نمایشگاه ها و رویداد‌ های متنوع و با موضوعات مختلف علمی‌، فرهنگی، صنعتی و هنری در کشور مجارستان، سالانه طیف وسیعی از هنرمندان، دانشمندان، فرهنگیان، صنعتگران و علاقمندان به هنر، مجموعه داران و… را از کشور های مختلف دنیا به خود جذب کرده تا به بازدید و یا ارائه آثار هنری، تولیدات، ماشین آلات و… بپردازند.

به علت امنیت و سرعت بالای ارسال هوایی، بهترین راه برای ارسال کالاهای صنعتی و نمایشگاهی به کشور مجارستان و دیگر کشورهای خارجی، حمل بار به صورت هوایی و با استفاده از هواپیما می‌باشد.

   • فریت مواد غذایی، خشکبار و زعفران

کشور ایران به عنوان بزرگترین تولید کننده و اولین صادرکننده گرانترین ادویه یعنی زعفران یا همان طلای سرخ در دنیا شناخته می‌شود. از اینرو ارسال زعفران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. لذا پروسه بسته بندی و ارسال آن بایستی با دقت و توجه بالایی انجام بگیرد. با این تفاسیر فریت بار  بهترین و به صرفه ترین روش‌ارسال انواع مواد غذایی، خشکبار و زعفران به کشور مجارستان است.

  • ارسال هوایی آثار هنری و انواع تابلو به مجارستان

هنر به دلیل آنکه تجلی فرهنگ، تاریخ و هویت هر کشور است، در میان تمامی کشورهای دنیا با ارزش بوده و همواره توجه زیادی به آن ‌می‌شود. برگزاری نمایشگاه‌های هنری که با موضوعات مختلف هر ساله در کشور مجارستان در حال برگزاری است، توانسته همواره توجه علاقمندان زیادی را به خود جلب کند.

چنانچه شما نیز از جمله افرادی هستید که قصد شرکت در نمایشگاه های هنری مجارستان را دارید، سیستم حمل بار هوایی ارائه شده توسط مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی بهترین، امن ترین و سریع ترین راه ارسال بار به کشور مجارستان است.

 

فریت بار به مجارستان

فریت بار به مجارستان

 

 

فریت بار به مجارستان و محدودیت های شامل آن

تمامی فرستندگان بار به کشور مجارستان هنگام ارسال بار از مبدا پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی با ممنوعیت ها و محدودیت هایی رو به رو می‌شوند که ملزم به رعایت آنها هستند. برخی از ممنوعیت های مذکور عبارت اند از:

 • ممنوعیت های ناشی از پایانه هوشمند بار و گمرک فرودگاه امام خمینی

ممنوعیت در ارسال انواع مواد مخدر، اسلحه و مهمات، طلا بیش از ۱۵۰ گرم، عتیقه، زیرخاکی و آثار ملی با ارزش های مادی و معنوی بالا، پول نقد بیش از حد مجاز و… از‌جمله محدودیت های ارسال بار به کشور مجارستان می‌‌باشد که افراد ملزم به رعایت آن هستند. علاوه بر آن بسته بندی تخصصی بارهای ارسالی نیز باید حتما رعایت شود.

به طوریکه تمامی کسانی که قصد ارسال بارهای تجاری و غیر تجاری به کشور مجارستان را دارند، بایستی در ابتدا اقدام به بسته بندی استاندارد بار خود نموده و  پس از انجام مراحل تشریفات گمرکی، ارائه مدارک لازم، دریافت مجوز حمل بار و صدور بارنامه می‌توانند نسبت به ارسال بار خود از پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی اقدام نموده و بار خود را تحویل شرکت هواپیمایی منتخب بدهند.

توجه داشته باشید همان طور که پیشتر بیان کردیم، ارسال بار های تجاری نیاز به ارائه کارت بازرگانی و ارائه مدارک شغلی معتبر و طی کردن مراحل متفاوتی نسبت به ارسال بار های مسافری دارد. لذا بهتر است هنگام ارسال بار از کلیه این قوانین اطلاع داشته باشید تا در گمرک فرودگاه مقصد دچار هیچ گونه مشکل نشوید.

 • ممنوعیت های ناشی از خطوط هوایی

تمامی خطوط هوایی جهت ارسال بار به کشور مجارستان و دیگر کشورهای خارجی قوانین و مقرراتی  را تعیین کرده اند که تبعیت از آنها برای کلیه مسافران، مهاجران  و تجار ضروری و الزامی می‌باشد. رعایت قوانین مربوط به ارسال کالاهای خطرناک که از دستورالعمل سازمان حمل و نقل هوایی IATA تبعیت می‌کند نیز برای کلیه ارسال‌کنندگان بار ضروری است.

بسته بندی استاندارد و تخصصی جهت ارسال انواع بار مسافری و تجاری به کشور مجارستان از حیث امنیت پرواز و خود بار می‌بایست رعایت شود.

توجه داشته باشید که عدم توجه به نکات فوق می‌تواند مانع از پذیرش بار یا منجر به آسیب و خسارت به بار شما شود.

 • ممنوعیت های ناشی از گمرک مجارستان

افرادی که قصد ارسال بار به کشور مجارستان را دارند اعم از مسافران، مهاجرتم، تجار و …. بایستی به طور مداوم با گمرک این کشور در تماس بوده و از کلیه قوانین و دستورالعمل های گمرکی آنها جهت ارسال بار خود آگاهی کسب کنند. در غیر این صورت در هنگام ترخیص بار دچار مشکل شده و مشمول پرداخت هزینه های سنگین گمرکی بنا به مقررات کشور مجارستان خواهند شد.

کارشناسان مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی در خدمت شما عزیزان هستند تا تمامی اطلاعات لازم در رابطه با ممنوعیت‌های گمرکی کشور مجارستان را در اختیار شما عزیزان بگذارند.

چه عواملی می‌توانند بر هزینه نهایی ارسال کارگو به مجارستان مثمرثمر واقع شوند؟

 • نوع بارها

واضح است که تجاری یا مسافری بودن بار شما تاثیر بسیار زیادی بر هزینه های ارسال بار می‌گذارد. افرادی که قصد ارسال بار های تجاری به کشور مجارستان را دارند، بایستی پروسه مربوط به بار های تجاری و صادراتی را طی کرده و ملزم به ارائه مدارکی چون کارت بازرگانی، گواهی مبدا، مدارک شغلی مرتبط و… هستند که هزینه های خاص مربوط به خود را دارد.

همچنین در صورتی که بار تجاری حاوی لوازم منزل، مواد غذایی، کالاهای حساس و… باشد هزینه های بسته بندی تخصصی بار جهت استفاده از پالت، داربست، جعبه های مخصوص حمل هوایی و… نیز لحاظ شده و در گمرک مجارستان می‌بایست عوارض گمرکی پرداخت.

اما در مقابل‌ ارسال بار های مسافری به کشور مجارستان پروسه‌ روند پیچیده‌ای را شامل نشده و در صورتی که حاوی اضافه بار مسافری، کتاب، آلبوم های خانوادگی، چمدان های لباس، خرده بارهای شخصی و… باشد نیازی به استفاده از پالت و.. برای بسته بندی نیست و فقط هزینه کمی جهت بسته بندی جزئی بایستی پرداخت شود. لازم به ذکر است عوارض گمرکی شامل بار های مسافری نمی‌شود.

 • حجم بارها

وزن و حجم بار تاثیر بسزایی در تعیین هزینه های ارسال بار داشته و رابطه مستقیمی با آن دارند. به طوری که با افزایش حجم و وزن بار، هزینه های ارسال آن نیز افزایش پیدا می‌کند. لذا بهترین راه جهت ارسال بارهایی که بیشتر از ۴۵ کیلوگرم وزن دارند، استفاده از فریت بار  از مبدا پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی است.

 • طرز گزینش وسایل

چنانچه باری که جهت ارسال به کشور مجارستان انتخاب می‌کنید، حاوی وسایل شخصی، چمدان های لباس، خرده بارهای مسافری، کتاب های درسی و… باشد، مشخص است که هزینه های زیادی برای بسته بندی به آن تعلق نمی‌گیرد و چون اقلام تجاری یا نو در آن وجود ندارد عوارض گمرکی نیز شامل حال آنها نمی‌شود.

اما چنانچه بارهای ارسالی شما حاوی فرش، مواد غذایی، لوازم الکترونیکی، لوازم منزل و… باشد، در این صورت می‌بایست هزینه‌ هایی را بابت بسته بندی تخصصی و استفاده از پالت، جعبه های مخصوص حمل بار  و… پرداخت کنید و در صورت تشخیص افسر گمرک مبنی بر وجود بار تجاری یا اجناس نو در بار، باید عوارض گمرکی مخصوص ارسال بار های تجاری را نیز بپردازید.

جهت کسب اطلاعات تکمیلی در زمینه نحوه محاسبه هزینه های ارسال بار به کشور مجارستان می‌توانید با مشاوران مجموعه ما تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان و تخصصی بهره مند شوید.

محدوده زمانی لازم جهت فریت بار به مجارستان

بطور معمول زمان رسیدن بار به کشور مجارستان بین چهار الی پنج روز طول می‌کشد، که این زمان با در نظر گرفتن عواملی چون شرکت هواپیمایی، مسیر پرواز (فاصله بین کشورهای مبدا و مقصد) و ترافیک کارگو فرودگاه امام خمینی متغیر است.

گمرک فرودگاه های مجارستان و نحوه ترخیص بار از آنها

بر اساس قوانین گمرکی  کشور مجارستان، بارهای تجاری پس از ورود به این کشور مورد بررسی دقیق قرار گرفته و با لیست درون بارنامه تطابق داده می‌شوند. در صورت عدم مغایرت و پرداخت عوارض و مالیات های گمرکی که فقط به بارهای تجاری تعلق می‌گیرد، مجوز ترخیص بار صادر شده و گیرنده می‌تواند بار خود را به طور کاملا قانونی تحویل بگیرد.

توجه داشته باشید که بار های مسافری تنها در صورتی مشمول عوارض گمرکی می‌شود که وجود اجناس تجاری و نو در بار،  توسط افسر گمرک تایید شود.

 

حمل بار به مجارستان

حمل بار به مجارستان

 

 

خدمات عرضه شونده از جانب مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام در ارسال هوایی بار به مجارستان

 • بسته بندی بارها به صورت تخصصی و استاندارد

همانطور که می‌دانید یکی از حساس ترین و مهم ترین مراحل فریت بار به کشورهای خارجی نظیر مجارستان، بسته بندی بار است. چراکه هرگونه بی دقتی و سهل انگاری در این مورد می‌تواند خسارت های فراوان و جبران ناپذیری را برای صاحب بار ایجاد کند. اما نیازی به هیچ گونه نگرانی نیست! زیرا پرسنل مجرب مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی بارهای شما را با دقت و به طور تخصصی جهت ارسال به مقصد مجارستان بسته بندی میکنند.

 • ترابری بار ها از تمام شهرهای ایران

پس از ثبت درخواست شما عزیزان جهت ارسال بار به کشور مجارستان، پرسنل مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی  در هر شهر و هر نقطه از ایران که باشید، جهت بسته بندی و ارسال بار شما به بخش باربری فرودگاه امام خمینی خدمت می‌رسند.

 • انبارداری بارها در صورت لزوم

مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی جهت آسودگی خیال مشتریان، امکان انبارداری و نگهداری انواع بار های فاسد شدنی و‌ فاسد نشدنی، یا بارهایی که برای ارسال نیاز به زمان بندی دارند را فراهم کرده است.

 • امور و تشریفات گمرکی بارها

تشریفات گمرکی به مراحلی همچون وزن کردن محموله، دریافت مدارک لازم جهت خروج قانونی بار از مرز هوایی کارگو فرودگاه امام خمینی ، تایید اصالت کالا، دریافت پته مسافری و… گفته می‌شود، که انجام آنها ملزم به همراه داشتن مدارک زیر است:

 • لیست بسته‌بندی کالاها و اقلام ارسالی به همراه ابعاد دقیق آنها
 • اصل پاسپورت فرستنده و گیرنده بار
 • اصل کارت ملی فرستنده و گیرنده بار
 • کپی بلیط
 • آدرس کامل فرستنده و گیرنده همراه با کد پستی گیرنده بار و شماره تلفن وی در مقصد
 • صدور بارنامه

پس از انجام مراحل فوق، بارنامه هوایی با مناسب ترین قیمت ارسال هوایی بار به کشور مجارستان صادر می‌شود و پس از پرداخت صورتحساب توسط فرستنده بار، محموله جهت ارسال به مقصد مورد نظر در مجارستان تحویل شرکت هواپیمایی منتخب داده می‌شود. فرستنده بار می‌تواند با استفاده از کد رهگیری درج شده در بارنامه هوایی از آخرین وضعیت بار و زمان دقیق رسیدن آن به مقصد اطلاع حاصل کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تکمیلی می‌توانید به وب سایت مجموعه ما (مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی) مراجعه کرده و یا با مجموعه تماس حاصل کنید و از مشاوره های رایگان و تصصی پرسنل مجرب ما بهره کند شوید. لازم به ذکر است که شما عزیزان می‌توانید تمامی بارهای ارسالی خوب به کشورهای خارجی نظیر مجارستان را  با خیالی آسوده به مجموعه خدما فریت بار فرودگاه امام خمینی بسپارید.

 

سوالات متداول