فهرست مطالب

مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی یکی از بهترین و معتبر ترین شرکت های ارائه دهنده خدمات حمل و نقل هوایی با بهترین کیفیت و مقرون به صرفه ترین هزینه های ممکن است که در قسمت ترمینال بار فرودگاه امام خمینی مستقر شده و به فعالیت می‌پردازد.

این مجموعه عظیم با به کارگیری نیروهای متخصص و مجرب و همچنین با سابقه مدیریتی که در بخش کارگو ایرلاین های معتبر و فعال در ایران دارد، به ارائه کلیه خدمات حمل و نقل هوایی بار از قبیل انتقال بار از سراسر کشور به قسمت باربری فرودگاه امام، انجام تشریفات گمرکی به نمایندگی از فرستنده بار، انجام بسته بندی تخصصی بار، صدور بارنامه شرکت های هواپیمایی در سریع ترین زمان ممکن و‌ با منصفانه ترین قیمت حمل بار به مقاصد دوری چون روسیه می‌پردازد.

تمامی مسافران، مهاجران و تجار می‌توانند جهت ارسال انواع بارهای خود به کشور روسیه از خدمات این مجموعه بزرگ و معتبر جهت حمل بارهای خود با استفاده از هواپیما بهره ‌مند شوند.

 

ارسال بار به روسیه

ارسال بار به روسیه

 

 

روسیه پهناورترین سرزمین جهان

کشور‌ روسیه که لقب پهناور ترین سرزمین جهان را به خود گرفته، در بخش شمالی اوراسیا قرار دارد. این کشور از ناحیه غربی با کشورهای اوکراین، بلاروس، لتونی، استونی، فنلاند و نروژ، از ناحیه جنوب غربی با کشورهای جمهوری آذربایجان و گرجستان، از ناحیه جنوب شرقی با کشورهای چین، کره شمالی، مغولستان و قزاقستان مرز زمینی داشته و همچنین با اقیانوس های آرام و منجمد شمالی، دریای خزر، دریای سیاه و دریای بالتیک نیز مرزهای دریای دارد.

با وجود اینکه روسیه کشور پهناوری است اما بیشتر مساحت آن مخصوصا سیبری خالی از سکنه است و امکان فعالیت هایی نظیر کشاورزی در آن وجود ندارد. مسکو پایتخت روسیه یکی از زیبا ترین شهر های دنیا محسوب می‌شود که مرکز امور سیاسی و اقتصادی این کشور می‌باشد. کشور روسیه همانند عربستان عضو بزرگترین تولیدکنندگان نفت در جهان بوده که نفت خود را به بخش های مختلف دنیا مخصوصا کشورهای واقع در قاره اروپا صادر می‌کند.

چنانچه قصد مهاجرت و یا مسافرت به این کشور را دارید توصیه می‌کنیم حتما از مکان های گردشگری این کشور نظیر موزه فضانوردی واقع در مسکو، کلیسای جامع سنت باسیل، کلیسای کاتولیک مریم مقدس، موزه هنر‌ پوشکین، موزه صندوق الماس، موزه گولاگ، صومعه نوودویچی، صومعه نو اسپاسکی و …. دیدین کنید.

چگونه می‌توان از طریق ارسال هوایی انواع بارها را به کشور روسیه فرستاد؟

طریقه ارسال بار یکی از مشکلات و مسائل اصلی مسافران، مهاجران و حتی تجار است. با توجه به محدودیت ها و‌ ممنوعیت های فراوان ایرلاین ها، هر فردی تنها می‌تواند مقدار محدودی از بار را همراه خود به کشور روسیه منتقل کند و برای ارسال بار بیشتر از سقف تعیین شده بایستی هزینه های سنگین و‌ گزافی را به ایرلاین ها پرداخت کند که صرفه اقتصادی ندارد. اما در مقابل فریت بار به صورت هوایی و با استفاده از هواپیما  روشی امن، سریع، بی دردسر، بدون محدودیت و با هزینه های مقرون به صرفه است که توجه هر مسافر، مهاجر و تاجری را به خود جلب کرده می‌کند.

در واقع شما عزیزان می‌توانید با استفاده از سرویس فریت بار و کارگو هوایی کلیه لوازم و‌امکانات مورد نیار خود اعم از اثاثیه های منزل، وسایل شخصی، خرده بارهای مسافری، اقلام تجاری، کالاهای صنعتی و… را از طریق پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی به شهر مقصد خود در کشور روسیه ارسال کنید.

لازم است بدانید که حمل بار با استفاده از هواپیما شامل قوانین، مقررات، دستورالعمل و محدودیت هایی است که بسیاری از افراد از آنها اطلاعی ندارند. لذا هنگام ارسال بار دچار مشکلات اساسی شده و مجبور به پرداخت جریمه های نقدی بنا به مقررات گمرکی فرودگاه های دو کشور مبدا و مقصد می‌شوند. مشاوران مجموعه ما جهت آشنایی بیشتر شما با نکات ذکر شده در ادامه مطلب به ارائه نکاتی در رابطه با امن ترین، سریع ترین و مقرون به صرفه ترین روش ارسال بار (فریت بار) به کشور‌ روسیه می پردازند.

چند نمونه از مزیت های حمل بار هوایی به روسیه از طریق ترمینال بار فرودگاه امام

 • صرفه جویی در زمان ارسال

بی شک تا به امروز، هواپیماها سریع ترین وسیله حمل و نقل بوده است. به طوری که می‌توان به دورترین نقاط دنیا با صرف مدت زمان بسیار کم سفر کرد. حتی طبق گفته کارشناسان طی دهه های آینده سرعت هواپیماها به حدی زیاد می‌شود که می‌توان در دو الی سه ساعت به دورترین نقطه از کره زمین هم سفر کرد. با این تفاسیر سریع ترین راه ارسال بار به مقاصد دوری نظیر روسیه استفاده از سیستم فریت بار و هواپیما می‌باشد که مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی امکان استفاده از این روش را فراهم کرده است.

 • صرفه جویی در هزینه ارسال

چنانچه تجربه سفر و یا ارسال بار به صورت زمینی زمینی یا دریایی را داشته باشید، حتما می‌دانید که بایستی مبلغ و هزینه های زیادی را جهت کرایه کامیون و کانتینر های حمل بار پرداخت کنید. البته توجه داشته باشید که این شیوه از ارسال بار با محدودیت زیادی نیز رو به رو است و ممکن است نتوانید تمام اقلام مورد نظر خود را به مقصد ارسال کنید. در حالیکه ارسال بار به صورت هوایی و با استفاده از هواپیما بدون هیچگونه محدودیت و پرداخت هزینه های مقرون به صرفه و اندک امکان پذیر است.

 • ایمنی بالا در ارسال بار

همان طور که می‌دانید هیچ چیزی در دنیا بی عیب و نقص نیست و به تبع از آن  ارسال بار به صورت هوایی و با استفاده از هواپیما نیز مشکلات خود را دارد که از جمله آنها می‌توان به شرایط بد جوی در برخی زمان ها اشاره کرد. اما امروزه با پیشرفت فناوری و تکنولوژی و امکان پیش بینی آب و هوا می‌توان تا حد زیادی از بروز مشکلات این چنینی جلوگیری‌ کرد و مانع آنها شد.

همچنین در ارسال هوایی بار با استفاده از هواپیما امنیت مسافران، خدمه و بارها از طریق برج مراقبت به طور پی در پی در طول پرواز چک می‌شود که می‌توان آن را به عنوان امتیازی برتر برای حمل بار هوایی در نظر گرفت.

 • ارسال فاقد محدودیت و همه جانبه

ارسال بار به صورت هوایی و با استفاده از هواپیما و همچنین از طریق سیستم فریت بار و کارگو هوایی به این شکل است که کلیه افراد از جمله مسافران، مهاجران، تجار، معلمان، ورزشکاران، هنرمندان، صنعتگران، دانشجویان و… می‌توانند جهت انتقال بارهای خود به کشورهای خارجی نظیر روسیه بدون هیچگونه محدودیتی در وزن و حجم بار به طور قانونی از آن استفاده کنند.

 • شرکت های فریت بار به روسیه، دریافت مشاوره های رایگان و سایر خدمات جانبی

شرکت های فریت بار که در بخش ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی‌ به نمایندگی از شرکت های هواپیمایی حضور دارند، وظیفه نظارت بر اجرای صحیح قوانین گمرکی و دستورالعمل های شرکت های هواپیمایی را به عهده دارند. همچنین به عنوان نماینده قانونی شرکت های هواپیمایی وظیفه حفظ تعامل بین فرستندگان بار به روسیه و نهاد های دیگر را داشته و در صورت نیاز بایستی جهت ارائه مشاوره های رایگان و سایر خدمات جانبی به فرستندگان بار در دسترس باشند.

 

 

پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی جهت فریت بار به روسیه چگونه اقداماتی را انجام می‌دهد؟

 • مکان دقیق پایانه هوشمند بار در فرودگاه امام خمینی

به هنگام مراجعه به فرودگاه امام از سمت اتوبان تهران قم یا همان بزرگراه خلیج فارس، پس از طی حدود بیست و سه کیلومتر از عوارضی اتوبان از سمت تهران به قم، از خروجی فرودگاه امام خارج شده، در بزرگراه فرودگاه از دومین خروجی سمت راست خارج شده ، مجددا  اولین خیابان سمت راست را ادامه داده تا به بلوار پایانه هوشمند بار( بلوار خاتم) برسید، بعد از طی حدود یک کیلومتر در سمت راست شما به ورودی  پایانه هوشمند بار فرودگاه امام می رسید.

نکته مهم: جهت آگاهی شما از فاصله تقریبی چند میدان اصلی شهر  تهران تا قسمت کارگو فرودگاه امام و مدت زمان رفت و آمد در اینجا ذکر می شود. توجه داشته باشید که مدت زمان ذکر شده جهت رفت و آمد، بدون احتساب ترافیک شهر تهران می باشد و بطور قطع مدت زمان رفت و برگشت به بخش فریت بار فرودگاه از زمان ذکر شده بسیار بیشتر خواهد شد!

 • فاصله میدان تجریش تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود شصت کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) دو ساعت است.
 • فاصله میدان آزادی تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود چهل و شش کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت(بدون احتساب ترافیک شهر تهران) یک ساعت ونیم است.
 • فاصله میدان فاطمی تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه و سه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) یک ساعت و نیم است.
 • فاصله میدان کاج در سعادت آباد تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه و پنج کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران)یک ساعت و نیم است.
 • فاصله میدان هفت تیر تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) دو ساعت است.
 • فاصله میدان هفت حوض تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود شصت و سه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) حدود دو ساعت است.

 

 • ساعت کاری دقیق پایانه هوشمند بار

پایانه هوشمند تحت نظر گمرک فرودگاه امام از ساعت هشت صبح تا پانزده بعد از ظهر به طور رسمی فعالیت میکند. پایانه هوشمند بار  روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی ، دایر نمی باشد.

 • انجام امور اداری در باربری فرودگاه امام خمینی جهت فریت بار به رودسر چه قدر زمان می‌برد؟

زمان انجام امور اداری و تشریفات گمرکی لازم جهت ارسال بار به کشور روسیه از زمان اظهار بار در گمرک فرودگاه امام خمینی و انجام امور حراستی تا صدور بارنامه و تحویل بار به ایرلاین گزینش شده به طور خوشبینانه تنها یک روز کامل کاری طول خواهد کشید.

 • چه کسانی دارای صلاحیت جهت ارسال کارگو به روسیه توسط بخش بار فرودگاه امام خمینی هستند؟

بر اساس قوانین و مقررات گمرکی فرودگاه امام خمینی تقریبا تمامی  افراد اعم از، مسافر، مهاجر، تاجر، معلم، هنرمند، دانشجو، ایرانی، غیر ایرانی و… می‌توانند جهت ارسال بارهای مسافری و تجاری خود از مبدا ترمینال بار فرودگاه امام به مقصد روسیه با رعایت کامل قوانین گمرکی اقدام کنند.

 • کالاهای مجاز اعلام شده توسط بخش بار و کارگو فرودگاه امام خمینی جهت فریت بار به روسیه

بر اساس آیین نامه های تصویب شده توسط گمرک‌ و پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی عبور برخی کالاها از مرزهای هوایی و انتقال آنها به کشورهای خارجی ممنوع بوده و عبور برخی دیگر مجاز و بلامانع است. در ادامه به معرفی و بررسی بخشی از کالاهای مجاز جهت ارسال هوایی به کشور روسیه می‌پردازیم.

  • ارسال هوایی لوازم و اثاثیه منزل به روسیه

افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای خارجی نظیر روسیه را دارند، می‌توانند قبل از خارج شدن از کشور، تمامی لوازم و امکانات مورد نیاز خود را مشخص نموده و نسبت به فریت آنها به مقصد مدنظر اقدام کنند. لازم است بدانید که فریت انواع بار و اسباب و اثاثیه منزل از مبدا ترمینال بار فرودگاه امام خمینی سریع ترین، امن ترین و مقرون به صرفه ترین روش ارسال لوازم مهاجران، مسافران و تجار به کشور روسیه می‌باشد.

  • ارسال هوایی هرگونه لوازم شخصی و اضافه بار مسافری به روسیه

یکی از مهم ترین مشکلات و مسائلی که اکثر مسافران درگیر آن هستند، اضافه بارها و هزینه های بالایی است که بایستی جهت ارسال آن باید به ایرلاین ها پرداخت کنند. اما دیگر نیازی به نگرانی و پرداخت جریمه نیست! مجموعه خدمات فریت بار  فرودگاه امام خمینی امکان ارسال کلیه  اضافه بارها، لوازم شخصی و خرده بارهای مسافری با هزینه های مقرون به صرفه به مقاصد دوری همچون کشور روسیه را فراهم کرده است.

  • ارسال هوایی لوازم و امکانات دانشجویی به روسیه

مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی جهت کاهش هزینه های دانشجویان مهاجر به کشورهای خارجی نظیر روسیه، امکان حمل هوایی لوازم دانشجویی از قبیل وسایل شخصی، لباس، کتاب های درسی و… را به صورت هوایی و با استفاده از هواپیما فراهم کرده است. به طوریکه شما عزیزان می‌توانید پس از بسته بندی و انجام امور اداری، جهت خروج قانونی بارهای خود از مرزهای گمرک فرودگاه امام خمینی اقدام نمایید.

  • ارسال هوایی هرگونه بسته به روسیه

شما عزیزان می‌توانید انواع هدیه، سوغاتی، خرده بارهای مسافری، لوازم شخصی، نمونه بارهای تجاری، مواد غذایی، خشکبار و… را در بسته های کوچک و‌ بزرگ تا وزن ۴۵ کیلو گرم به مقصد مورد نظر خود در روسیه ارسال کنید.

  • ارسال هوایی حیوان های خانگی به روسیه

مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی امکان ارسال حیوان های خانگی را به کشور روسیه برای علاقمندان به حیوانات و افرادی که حیوان خانگی دارند، فراهم کرده است. لذا چنانچه هنگام سفر یا مهاجرت قصد دارید حیوان خانگی خود را نیز با خود همراه کنید، می‌توانید از خدمات این مجموعه عظیم جهت فریت هرگونه حیوان های خانگی مجاز به کشور روسیه استفاده کنید.

  • ارسال هوایی جنازه و‌ تابوت به روسیه

در مقایسه با سایر کالاهای ارسالی به کشورهای خارجی نظیر روسیه، پروسه و روند حمل و انتقال جسد انسان به این کشورها جزئیات و مراحل بیشتری را دارا است؛ و به دلیل حساسیت جنازه در برابر شرایط جوی چون دما، فشار و…، بایستی اسال آنها با سرعت بسیار بالایی انجام شود. توجه داشته باشید که معمولا برای ارسال هوایی جسد حضور یکی از بستگان نزدیک ضروری می‌باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه ارسال تابوت و جنازه های متوفیان با مشاوران ما تماس حاصل کنید و از مشاوره های رایگان در این زمینه به طور تخصصی بهره مند شوید.

  • ارسال هوایی بار های صادراتی و تجاری به روسیه

فریت بار و ارسال هوایی بار با استفاده از هواپیما به دلیل عدم وجود محدودیت، افزایش سرعت ارسال، امنیت بالا و هزینه های مقرون به صرفه بهترین روش ارسال بار های صادراتی و تجاری به کشور روسیه محسوب می‌شود، که از طریق ترمینال بار فرودگاه امام خمینی و به وسیله ناوگان های مدرن شرکت های هواپیمایی فعال در ایران صورت می‌گیرد. در ادامه به بررسی بیشترین کالاهای صادراتی از مبدا باربری فرودگاه امام به مقصد روسیه می‌پردازیم:

   • فریت هوایی فرش و صنایع دستی

صنایع دستی ایرانی با نقش و نگار و رنگ های زیبای خود جلوه فرهنگ، هنر و تمدن ایرانی است. فرش نیز یکی از قدیمی ترین و اصلی ترین کالاهای صادراتی ایران به کشور‌ روسیه به شمار می‌آید. همچنین صادرات ظروف شیشه‌ای، مسی، چوبی، سفالی، چرم دوزی های زیبا، نمد و…. از جمله صنایع دستی ارسالی به شهرهای مختلف روسیه محسوب می‌شوند.‌ که می‌توان آنها را با روش فریت بار‌ توسط مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی به صورت کاملا ایمن به مقصد مورد نظر ارسال کرد.

   • فریت هوایی کالاهای صنعتی و نمایشگاهی

شما عزیزان می‌توانید کالاهای صنعتی‌ و امکانات هنری خود را جهت تعمیر و‌ یا صادرات و تجارت به کشور روسیه ارسال کنید. استفاده از سیستم‌حمل‌ بار هوایی مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی به جهت امنیت و سرعت بالا جهت ارسال اینگونه بارها به کشور روسیه توصیه می‌شود.

   • فریت مواد غذایی، خشکبار و زعفران

انواع خشکبار نظیر پسته، گردو، فندق، بادام، کشمش، میوه های خشک چون زردآلو، انجیر، سیب، پرتقال، گلابی، هلو و… و  و زعفران (طلای سرخ) از جمله مواد خوراکی محبوب و صادراتی ایران به کشور روسیه محسوب می‌شوند که با استقبال های فراوانی از سوی مهاجران ایرانی مقیم روسیه و مردم بومی این کشور رو به رو شده است.

در میان خشکبارهای ارسالی حدود ۹۰ درصد آن مربوط به کشمش، پسته و خرما است. لازم است بدانید که اینگونه مواد را می‌توان با خیالی آسوده از طریق سیستم حمل بار هوایی مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی به کشور روسیه و حتی سایر کشورهای جهان ارسال کرد.

  • ارسال هوایی آثار هنری و انواع تابلو به روسیه

علاقه بسیاری از مجموعه داران، گالری‌ها و‌موسسات مطرح هنری، هنرمندان و … به شرکت در جشنواره ها و نمایشگاه های مختلف هنری که سالانه با موضوعات متفاوت در کشور روسیه برگزار می‌شود، موجب شده تا ارسال آثار هنری از قبیل تابلوهای نقاشی و… از اهمیت بالایی برخوردار شود، و در روزهای نزدیک به برگزاری این رویدادها ها درخواست ارسال اینگونه بارها افزایش پیدا کند.

با توجه به اینکه آثار مورد نظر  می‌بایست در زمان های مشخصی‌ در مقصد باشند، سرعت ارسال  آن اهمیت بسیار زیادی دارد. لذا فریت بار بهترین و‌ مناسب ترین  گزینه برای ارسال این اقلام است.

فریت بار به روسیه

فریت بار به روسیه

 

 

انواع محدودیت های ارسال هوایی بار به روسیه

فرستندگان بار به کشور روسیه موظف هستند‌ که از سه دسته قوانین و محدودیت هایی که توسط گمرک فرودگاه امام خمینی، گمرک فرودگاه های روسیه و شرکت های حمل بار تعیین شده تبعیت کنند. این سه دسته از قوانین عبارت اند از:

 • مقررات منع کننده پایانه هوشمند بار و گمرک فرودگاه امام خمینی

 1. ارسال ‌انواع مواد مخدر، سلاح و مهمات جنگی، انواع عتیقه و زیرخاکی، طلا بیش از ۱۵۰ گرم،پول نقد بیشتر از حد مجاز و… به کشور روسیه ممنوع می‌باشد.
 2. کلیه مسافران و مهاجران می‌توانند پس از بسته بندی بار، انجام تشریفات گمرکی، ارائه مدارک لازم، بازرسی بار و صدور بارنامه نسبت به تحویل بارهای خود به شرکت های حمل بار منتخب و ارسال آنها به کشور روسیه اقدام نمایند.
 3. توجه داشته باشید که ارسال بار های تجاری به روسیه شرایط متفاوت تر و مراحل بیشتری نسبت به ارسال بار های مسافری داشته و انتقال این اجناس به خارج از کشور با توجه به دوره های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی مشمول قوانین متفاوتی است که بایستی قبل از هرگونه اقدام جهت ارسال از آنها اطلاع حاصل کنید.
 • مقررات منع کننده خطوط هوایی 

 1. ایرلاین ها و شرکت های حمل بار جهت حفظ امنیت مسافران در طول پرواز، حفظ ایمنی هواپیما و مراقبت از بار های ارسالی شما قوانینی را وضع کرده اند که فرستندگان بار جهت ارسال اجناس خود موظف به رعایت تمام و کمال آنها هستند.
 2. ارسال بار های ممنوع و کالاهای خطرناک طبق دستورالعمل های سازمان حمل هوایی IATA ممنوع می‌باشد.
 3. کلیه بارهای ارسالی اعم از تجاری و مسافری می‌بایست به صورت تخصصی بسته بندی شوند. در غیر این صورت محموله توسط شرکت حمل بار پذیرش نخواهد شد.
 • مقررات منع کننده گمرک روسیه

کشور‌ روسیه جهت حفاظت از اقتصاد خود و همچنین حفاظت از ملت خود قوانینی را مبنی بر مقررات گمرکی وضع کرده است که تمامی افراد اعم از مسافران، مهاجران و تجاری که قصد ارسال بار به این کشور را دارند، موظف هستند تا قبل از هرگونه اقدام جهت ارسال بار به روسیه از قوانین و مقررات گمرکی این کشور در رابطه با نحوه ترخیص بار، پرداخت هزینه ها و… اطلاعات کافی را کسب کنند. در غیر این صورت مشمول پرداخت هزینه های سنگین گمرکی بنا به قوانین گمرکی کشور روسیه خواهند شد.

عوامل مؤثر در تعیین هزینه های فریت بار به روسیه کدامند؟

علاوه بر نوع بار، وزن بار، حجم بار و نحوه انتخاب وسایل عوامل دیگری نیز در هزینه های ارسال بار موثر اند؛ که از جمله آنها می‌توان به فاصله هوایی دو کشور مبدا و مقصد، نرخ ارز، ایرلاین منتخب جهت ارسال بار، هزینه های جابجایی و انبارداری و… اشاره کرد. در ادامه به بررسی برخی از این عوامل جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان می‌پردازیم.

 • تاثیر نوع بار

تاثیر نوع بار بر هزینه های ارسال بار را می‌توان از این جهت مورد بررسی قرار داد که، چنانچه جهت ارسال بارها مهاجری به کشور روسیه لوازم بزرگ منزل چون، یخچال، تلویزیون، مبلمان، تخت، ظروف شکستنی و… را انتخاب کنیم، بایستی هزینه های بالاتری را بابت بسته بندی، جعبه های چوبی و کارتن های مخصوص حمل بار پرداخت کنیم.

اما در صورتی که لوازم انتخابی ما وسایل شخصی،چمدان های‌ لباس و… باشد فقط و فقط نیاز به بسته بندی جزئی دارد که هزینه های بالایی مشمول آنها نمی‌شود. البته تجاری بودن یا مسافری بودن بار نیز مهم است. چنانچه بار مدنظر شما تجاری باشد. طی مراحل بیشتر اداری، بسته بندی و عوارض گمرکی را شامل خواهد شد. در حالیکه بار های مسافری مراحل اداری کمتری داشته و شامل عوارض و‌مالیات های گمرکی نیز نمی‌شود.

 • تاثیر حجم بار

وزن و حجم بار تاثیر بسزایی در تعیین هزینه های نهایی ارسال بار به کشور روسیه دارند. به طوری که هر چقدر وزن و حجم بار شما بیشتر باشد قاعدتا هزینه های ارسال آنها نیز بیشتر خواهد بود.

توجه داشته باشید که بهتر است برای ارسال بارهایی که بیشتر از ۴۵ کیلوگرم وزن دارند و حجم زیادی را اشغال می‌کنند، به جای استفاده از پست پیشتاز و شرکت های کریر، از سرویس فریت بار فرودگاه امام خمینی استفاده کنید. چرا که علاوه بر عدم محدودیت در ارسال، هزینه های اندک و مقرون به صرفه‌ای‌ نیز از شما مطالبه می‌کند.

 • تاثیر نحوه انتخاب وسایل

اینکه محموله شما حاوی چه نوع لوازم و ابزاری باشد، تاثیر بسزا و تعیین کننده از در هزینه های ارسال هوایی بار به کشورهای خارجی نظیر روسیه دارد. به طور مثال چنانچه بارها شما حاوی لوازم نمایشگاهی، تابلو های نقاشی، وسایل بزرگ منزل، لوازم الکترونیکی، مواد غذایی و… باشد، بسته بندی بار می‌بایست به طور استاندارد و تخصصی انجام بگیرد که در این صورت به جعبه های چوبی مخصوص حمل بار، پالت و… نیاز است.

در صورتی که بار مورد نظر شما تجاری باشد مشمول عوارض و‌ مالیات های گمرکی خواهد شد ،که بایستی در فرودگاه های روسیه به صورت نقدی پرداخت کنید. اما چنانچه بارهای شما حاوی خرده بارهای شخصی، چمدان  های لباس، انواع کتاب، آلبوم های خانوادگی و… باشد، فقط‌ و فقط به بسته بندی جزئی نیاز داشته و شامل عوارض و‌مالیات های گمرکی نیز نخواهد شد.

ارسال کارگو از مبدا باربری فرودگاه امام خمینی به مقصد روسیه چه مقدار زمان می‌برد؟

مدت زمان حمل بار هوایی به کشور روسیه با توجه به عواملی چون شرکت های هواپیمایی، مسیر پرواز (فاصله کشور مبدا تا کشور مقصد) و ترافیک بار در ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی تغییر می‌کند. اما بطور معمول و تقریبی ارسال هوایی بار به کشور روسیه چهار الی پنج روز‌ کاری زمان می‌برد.

چگونه بایستی محموله های ارسالی به روسیه را از گمرک فرودگاه های این کشور ترخیص کرد؟

با توجه به مقررات گمرکی فرودگاه های روسیه از لحظه رسیدن بار  به مقصد،  تا ۴۸ ساعت پس از آن گیرنده بار می‌تواند جهت انجام امور اداری و ترخیص بار خود اقدام کند؛ در غیر این صورت بار مذکور به انبار فرودگاه منتقل شده و هزینه های جابجایی و انبارداری برای آن منظور می‌گردد.

پروسه ترخیص بار های گمرکی پس از بررسی بار توسط افسر گمرک آغاز شده و گیرنده بار می‌تواند پس از پرداخت عوارض و‌مالیات های گمرکی که به بار های تجاری تعلق می‌گیرد، بار خود را تحویل بگیرد. توجه داشته باشید که عوارض گمرکی شامل حال بارهای مسافری که دارای اجناس تجاری و نو نمی‌باشند نمی‌شود.

 

حمل بار به روسیه

حمل بار به روسیه

 

انواع خدمات مجموعه فریت بار فرودگاه امام در زمینه ارسال هوایی بار به روسیه

 • بسته بندی اختصاصی بارهای ارسالی

مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی با داشتن کادری حرفه‌ای و‌ مجرب در زمینه بسته بندی تخصصی بار، آماده ارائه بهترین خدمات بسته بندی انواع بارهای مسافری و تجاری به شما عزیزان هستند. شما می‌توانید جهت ثبت درخواست خود با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل کنید.

 • ترابری بارها از سراسر کشور

پس از ثبت درخواست شما مبنی بر فریت بار به کشور روسیه و انجام بسته ‌بندی تخصصی بار، بار شما در هر نقطه از کشور که باشد، توسط مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی با مناسب ترین هزینه به فرودگاه امام انتقال داده می‌شود.

 • نگهداری بارهای مشتری در انبار

مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی برای کالاهایی جهت ارسال نیاز به زمان‌بندی دارند و همچنین بار هایی که به درخواست فرستنده نیاز به نگهداری دارند، خدمات انبارداری ارائه می‌دهد. لازم است بدانید که تا مدت مشخصی هزینه‌ای بابت نگهداری بار از شما عزیزان دریافت نخواهد شد.

 • تشریفات گمرکی مورد نیاز

انجام امور اداری که جهت ارسال بار به کشور روسیه، ترخیص آن از فرودگاه امام خمینی و تحویل آن از فرودگاه مقصد ضروری است را در اصطلاح تشریفات گمرکی می‌گویند؛ که برای انجام آن به مدارک زیر نیاز است:

 • لیست بسته‌ بندی کالاها و اقلام ارسالی به همراه ابعاد دقیق آنها
 • اصل پاسپورت فرستنده و گیرنده
 • اصل کارت ملی فرستنده و گیرنده
 • کپی بلیط
 • آدرس کامل فرستنده و گیرنده همراه با کد پستی گیرنده بار و شماره تلفن وی در مقصد

 

 • صدور بارنامه

صدور بارنامه را می‌توان آخرین مرحله از پروسه ارسال بار به کشورهای خارجی نظیر روسیه از میدا باربری فرودگاه امام خمینی دانست. به نحوی که پس از انجام مراحل فوق بارنامه هوایی حمل بار با مناسب ترین قیمت حمل هوایی به کشور‌روسیه صادر شده و پس از پرداخت صورتحساب توسط فرستنده بار، پرسنل مجموعه ما بار ارسالی را به شرکت هواپیمایی تحویل می‌دهند.

شما عزیزان می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و تخصصی تر با مجموعه ما تماس حاصل کرده و از مشاوره های رایگان بهره مند شوید. مجموعه ما می‌تواند با کسب تجارب فراوان و ارزنده طی سالها فعالیت در این زمینه، ارسال سریع و ایمن بارهای شما به کشورهای خارجی نظیر روسیه را بر‌ عهده بگیرد.

سوالات متداول