فهرست مطالب

چنانچه از جمله افرادی هستید که قصد مهاجرت به کشورهای خارجی نظیر جمهوری چک را دارید، و یا قصد دارید که به جهت ادامه تحصیل و اخذ مدارک معتبر تحصیلی به این کشور سفر کنید و در این جریان ها به دنبال راهی منحصر به فرد جهت ارسال بار به جمهوری چک هستید، لازم است بدانید‌ که سیستم حمل بار هوایی با استفاده از هواپیما بهترین، سریعترین و امن ترین روش ارسال و انتقال انواع بار به این کشور و سایر کشورهای جهان می‌باشد.

در واقع مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی که در بخش ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی مستقر است، از طریق همکاری با نیروهای مجرب و حرفه‌ای، و با سابقه مدیریتی بالایی که در بخش باربری فرودگاه امام دارد، به ارائه بهترین و مناسب ترین خدمات ارسال بار از قبیل، انتقال بار از تمام نقاط کشور به بخش پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی، بسته بندی تخصصی و استاندارد بار، انجام تشریفات گمرکی به نمایندگی از فرستنده بار، صدور بارنامه به مناسب ترین نرخ حمل بار به جمهوری چک و… بع شما عزیزان می‌پردازد؛ و همچنین پاسخگوی کلیه سوالات شما در طول پروسه و روند ارسال بار به مقصد جمهوری چک می‌باشد.

ارسال بار جمهوری چک

ارسال بار جمهوری چک

جمهوری چک، چک اسلواکی سابق

جمهوری چک کشوری محصور در خشکی واقع در قاره اروپای مرکزی بوده که از ناحیه شمال غربی با کشور آلمان، از ناحیه شمال شرقی با کشور لهستان، از ناحیه جنوب غربی با کشور اتریش و از ناحیه جنوب شرقی با کشور اسلواکی دارای مرز مشترک زمینی می‌باشد. این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا بوده و واحد پول آن کرونا نام دارد.

کشاورزی، دامداری و جنگل داری از شغل های متداول و ‌مرسوم‌ در این کشور می‌باشد. کشور‌ جمهوری چک به دلیل وجود نیروی کار بالا به یکی از قدرت های صنعتی در قاره اروپا تبدیل شده است. در واقع کارخانه های نظیر ماشین سازی‌ و کارخانه های تولید کریستال کمک بسیار زیادی به رشد اقتصادی این کشور کردنده اند. از اصلی ترین صادرات جمهوری چک به کشور های خارجی می‌توان به سنگ آهن و زغال سنگ اشاره کرد.

چنانچه قصد سفر و یا مهاجرت به این کشور را دارید، توصیه می‌کنیم که حتما از مکان های زیبا و گردشگری آن نظیر قلعه پراگ، پل چارلز، ساعت نجومی، موزه یادبود قهرمانان ترور راینهارد هایدریش، گورستان اولسان، موزه کمپانی اپل، باغ وحش پراگ، مجموعه Vysehrad، میدان قدیمی شهر پراگ، میدان ونس سالز، کلیسا جامع سنت ویتوس، رودخانه ولتاوا، کلیسای بانوی ما قبل از تین و …. دیدن کنید.

فریت بار به جمهوری چک چگونه صورت می‌گیرد؟

ارسال بار و چگونگی انجام آن همواره یکی از دغدغه ها و مسائل اصلی و اساسی مسافران و فرستندگان انواع بار به کشور جمهوری چک بوده است. چرا که با توجه به قوانین مسافری ایرلاین ها هر فردی تنها می‌تواند مقدار محدود‌ و مشخص شده ای از بار را با خود به کشور جمهوری چک حمل کند و در صورت ارسال اضافه بار می‌بایست هزینه ها و جریمه های سنگینی را بابت اضافه بار به ایرلاین ها پرداخت کند، که صرفه اقتصادی نداشته و عقلانی نیست.

اما لازم است بدانید که استفاده از سیستم فریت بار که توسط مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی به جهت ارسال انواع بارهای تجاری و غیر تجاری به کشور جمهوری چک ارائه شده است، مشکلات و مسائل فرستندگان بار را حل کرده است. در واقع ارسال بار به صورت هوایی و با استفاده از هواپیما که از طریق پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی انجام می‌شود، نسبت به سایر مسیر های حمل بار از قبیل سرویس پست پیشتاز، خدمات حمل زمینی و دریایی و… ، راهی امن تر، سریع تر، بدون محدودیت و با هزینه های اندک و‌ مقرون به صرفه است که توجه بسیاری از افراد اعم از مسافران، مهاجران و تجار را به خود جلب کرده است.

با اینکه هر روز به تعداد علاقمندان به استفاده از سرویس فریت بار به جهت ارسال  انواع کالاها و اقلام به کشور جمهوری چک بیشتر می‌شود، اما شمار زیادی از آنها با قوانین و‌ مقررات گمرکی ایران و جمهوری چک، نحوه ارسال بار، نحوه پذیرش بار، هزینه‌ ها و… آشنایی ندارند و همین امر موجب سرگردانی آنها شده است. به جهت کسب اطلاعات بیشتر و تکمیلی در رابطه با سیستم فریت بار با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

برخی از مزیت های حمل بار هوایی به جمهوری چک به واسطه مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی

 • زمان اندک در ارسال بار

از جمله مشکلاتی که مسافران، مهاجران و تجار هنگام ارسال انواع بار به صورت زمینی با آن رو به رو هستند، ترافیک های جاده‌ای و همچنین محدودیت‌های جاده‌ای است. در صورتی که ارسال بار با هواپیما و به صورت هوایی اغلب بدون هیچ مانع و محدودیتی انجام شده و خبری از ترافیک های جاده‌ای نیز نیست. همچنین تا به امروز هواپیماها سریع ترین وسیله حمل و نقل شناخته شده اند، لذا ارسال بار به صورت هوایی با هواپیما و سرویس فریت بار در کمترین زمان و بیشترین سرعت انجام می‌شود.

 • هزینه های به صرفه در فرآیند ارسال

با توجه به اینکه در جریان حمل بار به صورت هوایی و با استفاده از هواپیما می‌توانید بدون هیچ گونه محدودیت انواع بارهای خود را، سریع و ایمن ارسال کنید، مطمئنا هزینه هایی که بابت آن پرداخت می‌کنید  نیز مناسب بوده و صرفه اقتصادی دارد. چراکه در ارسال بار به صورت زمینی شما می‌بایست مبلغ های زیادی را بابت کرایه ماشین و کامیون بدهید و زمان بسیار زیادی را منتظر رسیدن و تحویل بار خود در مقصد باشید.

 • ایمنی بالا در روند ارسال بار

ایمنی را می‌توان از بزرگ‌ترین و بهترین مزیت های ارسال بار به صورت هوایی پ با استفاده از‌ هواپیما دانست. قطعا در میان کلیه مسیرهای حمل و نقل بار هیچکدام از آنها امنیت مطلق را ندارند، اما در ارسال به صورت هوایی به دلیل برج‌ های مراقبت که هموار امنیت پرواز را چک می‌کنند و وجود کارشناس های هوایی که وضعیت آب و هوا را به طور مداوم پیش بینی می‌کنند، ارسال بار با هواپیما را به امن ترین راه حمل بار تبدیل کرده است.

 • ارسال همه جانبه بار و فاقد هر گونه محدودیت

کلیه فرستندگان بار اعم ار مسافران، مهاجران، تجار و صادرکنندگان می‌توانند انواع کالاها و اقلام مورد نظر خود به جز کالاهای خطرناک را از طریق سیستم فریت بار بدون وجود هیچ گونه محدودیت و ممنوعیت در حجم و وزن بار به مقاصد دوری نظیر جمهوری چک ارسال کنند.

 • شرکت های فریت بار به جمهوری چک (فریت فوروارد)، مشاوره و خدمات جانبی

شرکت های فریت بار مستقر در بخش باربری فرودگاه امام خمین، موظف هستند تا ضمن نظارت بر اجرای درست و صحیح قوانین و مقررات گمرکی و حمل بار، بر فعالیت های درست شرکت های هواپیمایی و تعامل آنها با فرستندگان بار نیز‌ نظارت کنند. این شرکت های همچنین مسئول ارائه مشاوره های تخصصی و رایگان و سایر خدمات جانبی به مشتریان هستند.

طریقه درخواست فریت بار به جمهوری چک توسط پایانه هوشمند بار فرودگاه‌ امام خمینی

 • مختصات دقیق پایانه هوشمند بار در فرودگاه امام خمینی

به هنگام مراجعه به فرودگاه امام از سمت اتوبان تهران قم یا همان بزرگراه خلیج فارس، پس از طی حدود بیست و سه کیلومتر از عوارضی اتوبان از سمت تهران به قم، از خروجی فرودگاه امام خارج شده، در بزرگراه فرودگاه از دومین خروجی سمت راست خارج شده ، مجددا  اولین خیابان سمت راست را ادامه داده تا به بلوار پایانه هوشمند بار( بلوار خاتم) برسید، بعد از طی حدود یک کیلومتر در سمت راست شما به ورودی  پایانه هوشمند بار فرودگاه امام می رسید.

نکته مهم: جهت آگاهی شما از فاصله تقریبی چند میدان اصلی شهر  تهران تا قسمت کارگو فرودگاه امام و مدت زمان رفت و آمد در اینجا ذکر می شود. توجه داشته باشید که مدت زمان ذکر شده جهت رفت و آمد، بدون احتساب ترافیک شهر تهران می باشد و بطور قطع مدت زمان رفت و برگشت به بخش فریت بار فرودگاه از زمان ذکر شده بسیار بیشتر خواهد شد!

 • فاصله میدان تجریش تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود شصت کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) دو ساعت است.
 • فاصله میدان آزادی تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود چهل و شش کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت(بدون احتساب ترافیک شهر تهران) یک ساعت ونیم است.
 • فاصله میدان فاطمی تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه و سه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) یک ساعت و نیم است.
 • فاصله میدان کاج در سعادت آباد تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه و پنج کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران)یک ساعت و نیم است.
 • فاصله میدان هفت تیر تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) دو ساعت است.
 • فاصله میدان هفت حوض تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود شصت و سه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) حدود دو ساعت است.
 • ساعت کاری پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی چگونه است؟

پایانه هوشمند تحت نظر گمرک فرودگاه امام از ساعت هشت صبح تا پانزده بعد از ظهر به طور رسمی فعالیت میکند. پایانه هوشمند بار روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی ، دایر نمی باشد.

 • برای انجام فرآیند اداری ارسال هوایی بار به جمهوری چک در باربری فرودگاه امام خمینی چه قدر زمان نیاز است؟

انجام مراحل اداری جهت ارسال هوایی بار به جمهوری چک با در نظر گرفتن انجام مراحل بسته بندی تخصصی، مراحل گمرکی، صدور بارنامه و تحویل بار به ایرلاین گزینش شده، از لحظه اظهار بار در گمرک، معمولا یک روز کامل کاری طول خواهد کشید.

 • چه کسانی می‌توانند از بخش بار فرودگاه امام خمینی جهت حمل بار هوایی به جمهوری چک اقدام کنند؟

بر اساس قوانین و مقررات گمرکی، تمامی افراد جامعه اعم از تبعه های ایرانی، تبعه های غیر ایرانی، مسافران، مهاجران، تجار،  معلم ها، هنرمندان، دانشجویان و … می‌توانند با رعایت قوانین و مقررات مربوط به سیستم حمل بار هوایی، نسبت به ارسال قانونی انواع بارهای خود به کشور جمهوری چک اقدام کنند.

 • چه نوع بارهایی را می‌توان از بخش بار و کارگو فرودگاه امام‌ خمینی به جمهوری چک فرستاد؟

بر اساس قوانین و مقررات وضع شده توسط گمرک و پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی، نام برخی از کالاها و اقلام به عنوان کالاهای غیر مجاز جهت ارسال به صورت هوایی اعلام شده اند و یا به عبارتی در لیست سیاه کالاهای ارسالی قرار گرفته اند، اما در مقابل برخی از کالاها هستند که عبور آنها از مرزهای هوایی و ورود به سایر کشورها مجاز بوده و فاقد هرگونه مشکل می‌باشند. در ادامه به معرفی برخی از کالاها و اقلام مجازی می‌پردازیم که فریت آنها به کشور جمهوری چک به راحتی و به طور کاملا قانونی توسط مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی انجام می‌شود.

  • حمل هوایی اسباب و لوازم منزل به جمهوری چک

کلیه مهاجرانی که قصد تشکیل زندگی جدید در کشور جمهوری چک را دارند،‌ می‌توانند کلیه لوازم ، اسباب و اثاثیه های منزل خود را با بسته بندی تخصصی و به طور قانونی از طریق سیستم فریت بار و از مبدا ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی به این کشور ارسال کنند.

  • حمل هوایی لوازم شخصی و اضافه بارهای مسافری به جمهوری چک

فریت بار انواع وسایل شخصی و اضافه بارهای مسافری بهترین راه ارسال بار به کشور جمهوری چک است که بدون پرداخت هزینه های سنگین و جریمه های گمرکی صورت می‌گیرد.

  • حمل هوایی لوازم و وسایل دانشجویی به جمهوری چک

دانشجویان عزیزی که به منظور ادامه تحصیل به کشورهای خارجی نظیر جمهوری چک مهاجرت می‌کنند، در ابتدای زندگی می‌بایست هزینه های زیادی را بابت خرید وسایل نو، جا به جایی و… پرداخت کنند. مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی به منظور کاهش هزینه‌ های زندگی و تحصیل دانشجویان امکان ارسال لوازم دانشجویی را با هزینه های بسیار اندک و مقرون به صرفه را فراهم کرده است.

  • حمل هوایی هرگونه بسته به جمهوری چک

ارسال انواع بسته حاوی وسایل شخصی، هدیه، سوغاتی، مواد غذایی، خرده بارهای مسافری، بارهی تجاری، صادراتی و… تا نهایت وزن ۴۵ کیلوگرم از طریق سیستم فریت بار و از مبدا ترمینال بار فرودگاه امام خمینی به مقصد فرودگاه های کشور جمهوری چک امکان پذیر می‌باشد. در واقع شما عزیزان می‌توانید از تمامی خدمات مجموعه ما (مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی) همچون بسته بندی تخصصی و انجام تشریفات اداری بهره‌مند شوید. همچنین می‌توانید به جهت مدیریت هزینه های خود با کارشناسان مجموعه ما تماس گرفته و از مشاوره های رایگان بهره مند شوید.

  • حمل هوایی حیوان خانگی به جمهوری چک

مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی امکان ارسال حیوانان انواع های خانگی را با رعایت کلیه نکات ایمنی و حفظ قوانین، مقررات گمرکی و محدودیت های ایرلاین ها فراهم کرده است. لذا علاقمندان در این زمینه می‌توانند به جهت ارسال حیوان های خانگی خود به مقصد جمهوری چک، پس از اطلاع از شرایط آن از طریق سیستم فریت بار اقدام به ارسال  کنند.

  • حمل هوایی تابوت و جنازه به جمهوری چک

همان طور که می‌دانید انتقال جنازه های متوفیان به کشورهای خارجی نظیر جمهوری چک دغدغه‌ های بسیاری به همراه دارد. در واقع انتقال جسد به کشور جمهوری چک به سبب حساسیت زیاد در برابر عوامل و شرایط محیطی نظیر نور، فشار، تغییر محیط، گرما و… نسبت به سایر کالاهای ارسالی به این کشور با مشکلات و پیچیدگی های بیشتری همراه است. لذا بهتر است  قبل از هرگونه اقدام به ارسال، اطلاعات کافی را در این زمینه به دست آورده باشید.

  • حمل هوایی انواع بارهای تجاری و صادراتی به جمهوری چک 

هواپیما ها به دلیل امنیت و سرعت بیشتری که نسبت به سایر روش ها و ابزار انتقال بار دارند،  به عنوان مناسب ترین و بهترین گزینه به جهت ارسال بارهای صادراتی تجار و بازرگانان شناخته می‌شوند. لذا تجار، تولیدکنندگان و صادرکنندگانی که قصد انجام تجارت و مراودات تجاری با کشور جمهوری چک را دارند، می‌توانند از طریق مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی تمامی بارهای خود را به کلیه شهر های این کشور ارسال کنند. بخشی از محصولات صادراتی ایران به کشور جمهوری چک که ارسال آنها از مبدا باربری فرودگاه امام خمینی صورت گرفته است، به شرح زیر می‌باشد:

   • صنایع دستی و فرش ایرانی

ارسال انواع فرش، تابلو فرش و صنایع دستی از طریق پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی و با استفاده از سیستم فریت بار به مقصد فرودگاه های جمهوری چک انجام پذیر است. توجه داشته باشید که به دلیل ارزش بالای این اقلام بسته بندی آنها بایستی با دقت بسیار بالا و به صورت کاملا تخصصی انجام بگیرد.

   • انواع کالاهای نمایشگاهی و صنعتی

چنانچه از جمله افرادی هستید که قصد شرکت در نمایشگاه های مختلف کشور جمهوری چک را دارید و میخواهید محصولات و تولیدات خود را به این کشور ارسال کنید، اما از نحوه ارسال، محدودیت ها، شرایط و هزینه های آن اطلاع ندارید، لازم است بدانید که سریعترین و امن ترین روش ارسال اینگونه اقلام استفاده از سیستم حمل بار هوایی  است که بوسیله هواپیما و از طریق ترمینال بار فرودگاه امام خمینی به راحتی و به صورت کاملا قانونی انجام می‌شود.

   • مواد غذایی نظیر زعفران و‌خشکبار

ارسال میوه های خشک نظیر هلو، پرتقال، سیب، انواع خشکبار، فندق، گردو، پسته، کشمش، خرما، زعفران ، انواع مواد غذایی کنسروی و… با انجام بسته بندی تخصصی و هزینه های مناسب جهت ارسال به کشور جمهوری چک از طریق مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی به راحتی امکان پذیر است.

  • حمل هوایی انواع تابلو و آثار هنری به جمهوری چک

تمامی هنرمندان، مجموعه داران هنر و هنر دوستانی که قصد ارسال آثار هنری و تابلو های نقاشی خود را به جمهوری چک به جهت ارائه دادن آنها در نمایشگاه ها و رویدادهای بین المللی که در این کشور برگزار می‌شود را دارند؛ اما اطلاعات لازم و کافی  در رابطه با نحوه ارسال اینگونه اقلام را ندارند، می‌توانند از سرویس فریت بار هوایی و سایر خدمات ارائه شده توسط مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی بهره ببرند.

فریت بار جمهوری چک

فریت بار جمهوری چک

ارسال کارگو به جمهوری چک مشمول چه نوع محدودیت هایی می‌شود؟

 • قوانین مدنظر پایانه هوشمند بار و گمرک فرودگاه امام خمینی

 1. ارسال ‌انواع مواد مخدر، سلاح های گرم و سرد و مهمات، انواع عتیقه و زیرخاکی، طلا بیش از ۱۵۰ گرم ، پول نقد بیشتر از حد مجاز و… بدون دریافت مجوز رسمی برای ارسال به کشور جمهوری چک ممنوع می‌باشد.
 2. کلیه مسافران و مهاجران می‌توانند پس از ثبت درخواست به جهت ارسال هوایی بار، بسته بندی تخصصی، انجام تشریفات گمرکی و صدور بارنامه نسبت به تحویل بار به شرکت حمل هوایی اقدام کرده و بار مذکور را به مقصد مورد نظر در جمهوری چک ارسال کنند.
 3. توجه داشته باشید که قوانین مربوط به ارسال بارهای تجاری در شرایط مختلف اقتصادی، اجتماعی و سیاسی متفاوت است. لذا لازم است قبل از هرگونه اقدام به ارسال بار کلیه اطلاعات لازم را در این زمینه را به دست آورید.
 • قوانین مدنظر خطوط هوایی منتخب جهت فریت بار به جمهوری چک

شرکت های هواپیمایی برای حفظ سلامت و ایمنی مسافران، خدمه پرواز و هواپیما قوانین و محدودیت هایی را در نظر گرفته‌ اند که تمامی افراد اعم از مسافران، مهاجران، تجار جهت ارسال بارهای خود ملزم به رعایت آنها هستند. در غیر این صورت بار مذکور مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد. برخی از این محدودیت ها عبارت اند از:

 1. انواع بار برای ارسال به کشورهای خارجی نظیر جمهوری چک بایستی به طور تخصصی بسته بندی شوند تا احتمال بروز هرگونه آسیب به بار، به خطر انداختن امنیت مسافران یا خسارت به هواپیما تا حد زیادی کاهش پیدا کند.
 2. بر طبق دستورالعمل های سازمان حمل و نقل هوایی IATA تمامی افراد جهت ارسال هوایی بار می‌بایسا از قوانین و مقررات حمل هوایی کالاهای خطرناک تبعیت کنند.
 • قوانین مدنظر گمرک جمهوری چک

با اینکه نحوه ارسال بار، تحویل، ترخیص بار و مدیریت فرودگاه ها، شرکت های حمل بار، پرواز ها و… در تمامی کشور ها دستورالعمل های نسبتا مشابهی دارد. اما با توجه به اوضاع سیاسی، اقتصادی و اجتماعی هر کشور قوانین خاصی برای ورود و خروج کالاهای مسافری و تجاری وجود دارد که جمهوری چک نیز از این قاعده مستثنی نیست. لذا بهتر است قبل از هرگونه اقدام جهت ارسال بار از آنها اطلاع داشته باشید. در غیر این صورت مشمول پرداخت هزینه ها و جریمه های سنگین گمرکی بنا به مقررات گمرکی کشور جمهوری چک می‌شوید.

شاخص های مؤثر در تعیین و تشخیص هزینه های ارسال هوایی بار به جمهوری چک

عوامل متعددی هستند که در تعیین هزینه های فریت بار به کشور‌جمهوری چک نقش دارند، که از مهم ترین آنها می‌توان به نوع بار، وزن و حجم بار و نحوه انتخاب وسایل اشاره کرد. البته عواملی چون نرخ ارز، فاصله هوایی دو کشور و شرکت هواپیمایی منتخب نیز در تعیین هزینه های نهایی حمل بار نقش بسزایی ایفا می‌کنند.

 • نوع بار

منظور از نقش نوع بار ارسالی به کشور جمهوری چک و رابطه آن با هزینه های ارسال بار، تجاری بودن یا غیر تجاری بودن بار است. در واقع ارسال بارهای تجاری مستلزم انجام پروسه های طولانی بوده و مراحل اداری بیشتری را شامل می‌شوند. همچنین برای ارسال اینگونه بارها به مدارکی چون کارت بازرگانی، مدارک شغلی معتبر و مرتبط به بار، گواهی مبدا و.. نیاز است.

توجه داشته باشید که بسته بندی بار های تجاری می‌بایست به صورت کاملا تخصصی و استاندارد انجام شود. درحالیکه بارهای مسافری پروسه و روند مختصرتری داشته و به بسته بندی جزئی نیاز دارند. لازم به ذکر است که به بارهای تجاری عوارض و مالیات های گمرکی تعلق می‌گیرد؛ اما بارهای غیر تجاری و مسافری مشمول عوارض و مالیات نمی‌شوند.

 • حجم بار

حجم و وزن بار شما رابطه مستقیمی با هزینه های ارسال آن دارند. به طوری که هرچه وزن و حجم بار شما بیشتر باشد هزینه‌ ای که بابت ارسال هوایی آن بایستی پرداخت کنید نیز بیشتر می‌شود.

تذکر: چنانچه بار شما بیش از ۴۵ کیلوگرم وزن دارد، در زمره بارهای سنگین وزن است و طبیعتا حجم بالایی دارد. لذا بهتر است به جای استفاده از پست یا شرکت های کریر، از سیستم فریت بار و‌ کارگو به جهت ارسال بارهای خود به کشور‌جمهوری چک استفاده کنید، تا علاوه بر کاهش محدودیت و ممنوعیت ها هزینه های مقرون به صرفه‌ ای بابت ارسال پرداخت کنید.

 • نحوه انتخاب وسایل

نحوه انتخاب وسایل در ارسال بار به کشورهای خاریج نظیر جمهوری چک را می‌توان از اصلی ترین عوامل تاثیرگذار در تعیین هزینه های ارسال بار دانست. به طور مثال چنانچه قصد مهاجرت و یا تحصیل در کشور جمهوری چک را دارید، در صورتی که لوازم شما حاوی چمدان های لباس، کتاب های درسی، وسایل شخصی و خرده بار و…. باشد، طبیعتا بار شما فقط به هزینه های اندک و جزئی بابت بسته بندی نیاز دارد و شامل عوارض گمرکی هم نخواهد شد.

اما اگر قصد دارید لوازم منزل خود همچون، یخچال، میز و صندلی، تخت و… را نیز همراه با خود به کشور‌جمهوری چک ارسال کنید، طبعا بایستی هزینه های بیشتری را بابت بسته بندی تخصصی، پالت، مقوا و جعبه های چوبی مخصوص حمل بار پرداخت کنید. همچنین در صورت تشخیص مامور گمرک به اینکه برخی اقلام ارسالی جنبه مسافری ندارند، عوارض گمرکی نیز به هزینه های ارسال اضافه می‌شود.

فریت بار به جمهوری چک از مبدا باربری فرودگاه امام خمینی چند روز طول می‌کشد؟

به طور معمول زمان رسیدن بار به کشور جمهوری چک بین چهار الی پنج روز به طول می‌انجامد. توجه داشته باشید که مدت زمان اعلام شاه با توجه به شرکت هواپیمایی، مسیر پرواز و ترافیک بار در بخش ترمینال بار فرودگاه امام خمینی و… می‌‌‌تواند با یک الی دو روز تاخیر همراه باشد.

نکاتی جهت ترخیص بار از گمرک فرودگاه های جمهوری چک

با توجه به مقررات گمرکی کشور جمهوری چک:

 1. کالاهایی که به قصد تجاری وارد این کشور می‌شوند، ابتدا در گمرک توسط ماموران گمرکی مورد بررسی قرار گرفته، و با لیست ارائه شده در بارنامه تطابق داده می‌شوند. پس از آن فرستنده بار می‌بایست عوارض گمرکی را که با توجه به مبلغ ارائه شده در فاکتور فروش محموله و تشخیص افسر گمرک تعیین شده است پرداخت کند.
 2. کالاهای مسافری که وارد این کشور می‌شود و حاوی لوازم شخصی، لوازم منزل مهاجران، خرده بار و اضافه بارهای مسافری و… است بنا به تشخیص افسر گمرک و نبود کالای تجاری و نو در بار، شامل عوارض گمرکی نمی‌شود.
 3. گیرنده بار می‌تواند از لحظه رسیدن بار به فرودگاه های جمهوری چک تا ۴۸ ساعت پس از آن نسبت به تحویل و ترخیص بار خود اقدام نماید. در غیر این صورت بار مذکور به انبار فرودگاه منتقل شده و هزینه های انبارداری نیز برای گیرنده بار لحاظ می‌گردد.
حمل بار جمهوری چک

حمل بار جمهوری چک

انواع خدمات ارائه شونده از جانب مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه‌ امام خمینی جهت ارسال کارگو به جمهوری چک

 • انجام مراحل بسته بندی تخصصی بارهای ارسالی

بسته بندی بار در پروسه ارسال بار به مقاصد دوری نظیر جمهوری چک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چرا که عدم دقت در بسته بندی تخصصی بار می‌تواند در پایان پروسه حمل بار و هنگام ترخیص بار در فرودگاه جمهوری چک خسارت های مادی و معنوی زیادی را متحمل فرستنده و گیرنده بار کند.

 • انجام مراحل ترابری بار در سراسر کشور

پس ثبت درخواست فرستنده بار مبنی بر ارسال بار تجاری و یا غیر تجاری به کشور جمهوری چک، کارکنان مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی در هر نقطه از کشور که باشید جهت بسته بندی و انتقال بار مورد نظر به بخش ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی اقدام می‌کنند.

 • انجام امور‌مربوط‌ به انبارداری و نگهداری بارهای مشتری

مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی برای بارهایی که به جهت ارسال به مقصد جمهوری چک نیاز به زمان‌ بندی دارند، امکان انبارداری و نگهداری آنها را فراهم کرده است، لازم به ذکر این که این مجموعه عظیم تا مدت زمان مشخصی هزینه‌ ای بابت نگهداری بار در انبار از مشتری دریافت نمی‌کند.

 • انجام امور مربوط به گمرک جهت ارسال هوایی بار

مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی انجام کلیه مراحل اداری و تشریفات گمرکی اعم از وزن کردن بار و تعیین حجم آن، ارائه مدارک شغلی مرتبط برای بارهای تجاری، تایید اصالت کالا و… را به نمایندگی از فرستنده بار انجام می‌دهد. توجه داشته باشید مه انجام مراحل فوق مستلزم به همراه داشتن مدارک زیر می‌باشد:

 • لیست بسته‌ بندی کالاها و اقلام ارسالی به همراه ابعاد دقیق آنها 
 • اصل پاسپورت فرستنده و گیرنده بار
 • اصل کارت ملی فرستنده و گیرنده بار
 • کپی بلیط 
 • آدرس کامل فرستنده و گیرنده همراه با کد پستی گیرنده بار و شماره تلفن وی در مقصد
 • انجام امور مربوط به صدور بارنامه

پس از طی مراحل بسته بندی و انجام تشریفات گمرکی، بارنامه هوایی جهت ارسال بار به کشور جمهوری چک با مناسب ترین نرخ هزینه های حمل بار به این کشور صادر می‌شود، و پس از پرداخت صورتحساب توسط فرستنده بار، کارکنان این مجموعه رزرو ارسال بار را به فرستنده تحویل داده و بار ذکر شده تحویل شرکت هواپیمایی منتخب داده می‌شود.

در پایان لازم به ذکر است که مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی با سالها فعالیت در زمینه حمل بار هوایی و کسب تجارت فراوان، آماده خدمت و یاری رسانی به شما عزیزان جهت ارسال با به کشورهای خارجی به خصوص جمهوری چک می‌باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت رسمی مجموعه مراجعه کرده و یا با مشاوران ما تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان بهره مند شوید.

سوالات متداول