فهرست مطالب

اگرچه شما عزیزان از جمله افرادی هستید که قصد سفر به کشورهای خارجی نظیر بلژیک را دارید و در تکاپوی حمل و انتقال بار بیشتر از سقف مجاز هستید و یا چنانچه قصد دارید اجناس تجاری و تولیدی خود را به این کشور ارسال کنید، می‌توانید از طریق مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی در راستای فریت بار، از خدماتی چون حمل هوایی کارگو و ارسال اضافه بارهای مسافری بهره‌‌ مند شوید.

مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی یکی از معتبر ترین شبکه های حمل و نقل هوایی بار، مستقر در بخش ترمینال بار فرودگاه امام خمینی بوده که در جهت حمل بار هوایی، کارگو و فریت بار به کشورهای خارجی نظیر بلژیک از طریق همکاری با شرکت های هواپیمایی معتبر و فعال در ایران، آماده خدمت و یاری رسانی به شما مسافران، مهاجران و تجار عزیز است.

به طوریکه شما عزیزان می‌توانید کلیه‌ بار های تجاری و مسافری خود از جمله اضافه بارهای مسافری، وسایل و خرده بارهای شخصی و همچنین کلیه اجناس تجاری مجاز را با رعایت کلیه قوانین و مقررات حمل و نقل هوایی و  با استفاده از ناوگان های مدرن شرکت های هواپیمایی مستقر در ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی به مقصد خود در فرودگاه های کشور بلژیک ارسال کنید.

به عبارت دیگر چنانچه تمایل دارید انواع بارهای خود را با کمترین نگرانی از بروز آسیب و خطرهای احتمالی و با پرداخت کمترین هزینه های ممکن به بلژیک ارسال کنید، لازم است بدانید که در میان کلیه روش های ارسال بار، حمل بار هوایی امن ترین، سریع ترین و مقرون به صرفه ترین راه جهت انتقال بار به این کشور است.

شما عزیزان می‌توانید جهت ارسال بار خود از خدمات این مجموعه نظیر مشاوره های رایگان، بسته بندی های تخصصی و استاندارد بار، انجام تشریفات گمرکی، حمل بار تا باربری فرودگاه امام خمینی، انجام امور اداری و تهیه مدارک لازم و همچنین صدور بارنامه هوایی با مناسب ترین قیمت استفاده کنید.

 

ارسال بار به بلژیک

ارسال بار به بلژیک

 

بلژیک، سرزمینی ملقب به میدان جنگ اروپا

بلژیک از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپاست که در بخش غربی قاره اروپا واقع شده است. این کشور از ناحیه شرقی با کشور آلمان، از ناحیه شمالی با کشور هلند، از ناحیه شمال غربی با دریای شمال و از ناحیه جنوب شرقی با کشور لوکزامبورگ دارای مرز مشترک است. این کشور در قلب یکی از اصلی ترین و مهمترین مناطق صنعتی جهان قرار گرفته، به گونه ای که بیشتر اقتصاد آن بر همین پایه استوار می‌باشد. مردم این کشور چند زبانه هستند و به زبان های هلندی، فرانسوی و والونی صحبت می‌کنند.

در واقع کشور بلژیک با معماری شگفت انگیز، جاذبه های طبیعی و هنرهای بسیار زیبا به یکی از مقاصد اصلی گردشگران در سراسر دنیا به ویژه اروپا تبدیل شده است. چنانچه قصد سفر به این کشور را دارید، توصیه می‌کنیم حتما از مکان هایی همچون اتومیوم، گلخانه سلطنتی لایکن، واترلوی ناپلئون، میدان گرند پلاس، خانه های طراحی شده از ویکتور هورتا، کلیسای جامع سنت بوو، موزه میدان جنگ فلاندرز، جنگل آبی یا هالربوس و… دیدن کنید.

ارسال بار به بلژیک به روش فریت بار

همواره تمامی مسافران، مهاجران و حتی تجار به دنبال راه و روشی بوده و هستند که بتوانند به دور از هرگونه محدودیت ایرلاین ها انواع بارهای مسافری و تجاری خود را به کشورهای خارجی نظیر بلژیک ارسال کنند. در واقع از میان تمامی مسیر های ارسال بار به کشور بلژیک، از حمل بار به صورت زمینی و دریایی گرفته تا پست پیشتاز و شرکت های کریر، امن ترین، بی دردسر ترین، سریع ترین، راحت ترین و مقرون به صرفه ترین راه ارسال بار به این کشور، فریت بار با استفاده از هواپیما بوده است.

شما عزیزان می‌توانید از طریق فریت بار و با استفاده از ناوگان های مدرن شرکت های هواپیمایی فعال در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی، انواع بارهای مسافری، بارهای تجاری، لوازم و امکانات منزل و… را به مقصد خود در کشور بلژیک ارسال کنید.

با توجه به اینکه طی سالهای اخیر استقبال های بالا و بسیاری از سوی تجار، مهاجران و مسافران جهت فریت بار به مقاصد دوری نظیر بلژیک صورت گرفته، اما متاسفانه اکثر افرادی که این روش را جهت انتقال بارهای خود انتخاب می‌کنند، اطلاعات کافی در زمینه های مربوط  و قوانین گمرکی کشور های ایران و بلژیک ندارد. همین مسئله هم موجب می‌شود در نحوه ارسال بار، محاسبه و پرداخت هزینه ها، ترخیص بار و… دچار مشکل شده و هزینه های زیادی را بابت جریمه پرداخت کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

منافع مفید حمل بار هوایی به بلژیک توسط مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی

 • ارسال در زمان کم

حمل بار هوایی با استفاده از هواپیما سریع ترین روش ممکن جهت ارسال بار به کشورهای خارجی نظیر بلژیک می‌باشد. چرا که تا به امروز هیچ گونه وسیله‌ نقلیه ای سریع تر از هواپیما برای جا به جایی بار و انتقال مسافران ساخته نشده است. طبق گفته محققان طی دو تا سه دهه آینده، سرعت هواپیما ها به حدی افزایش می‌‌یابد که می‌توان طی دو الی سه ساعت به دور ترین نقاط دنیا سفر کرد.

 • ارسال با هزینه اندک

ارسال هوایی بار با استفاده از هواپیما و از طریق مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی، بدون محدودیت، به راحتی، ایمن و سریع انجام می‌شود. همچنین این مجموعه عظیم این امکان را برای شما عزیزان فراهم کرده است تا بدون پرداخت هزینه های بالا و گزاف به منظور کرایه و… بتوانید بارهای خود را با نصف قیمت و یا حتی کمتر به مقصد مورد نظر خود در کشور بلژیک‌ارسال کنید.

 • ارسال بار با اطمینان کامل و منحصر به فرد

همه ما فرودگاه ها را به عنوان یکی از مراکز امن عمومی می‌شناسیم. علاوه بر کنترل هایی که برای ورود و خروج بار در فرودگاه ها انجام می‌شود و همچنین مانع هایی که برای ارسال و جا به جایی کالاهای خطرناک وجود دارد، امنیت هواپیماها و مسافران نیز هنگام پرواز ، بارها و بارها توسط برج مراقبت و ماموران امنیت چک شده تا جلوی بروز خطرات احتمالی را که ممکن است به مسافران، خدمه پرواز، بارهای ارسالی و… وارد شود، گرفته شود.

 • ارسال بار بدون هرگونه ممنوعیت و محدودیت

تمامی مسافران، مهاجران، تجار و به طور کلی افراد مجاز به ارسال بار می‌توانند انواع بارهای مسافری، مهاجری، کالاهای تجاری، لوازم و اثاثیه منزل، آثار هنری، مواد خوراکی و… خود را بدون هیچگونه محدودیتی از جنبه نوع بار، وزن بار و حجم آن از طریق سیستم فریت بار به کشور بلژیک ارسال کنند.

 • دریافت مشاوره های رایگان و سایر خدمات جانب از شرکت های فریت بار به بلژیک

شرکت های فریت بار که در بخش باربری فرودگاه امام خمینی مستقر شده اند، وظیفه دارند تا در صورت درخواست فرستنده بار و مشتری، به ارائه مشاوره های رایگان و سایر خدمات جانبی حمل بار هوایی به کشور‌های خارجی نظیر بلژیک، به آنها بپردازند. همچنین وظیفه نحوه اجرای صحیح و درست قوانین و مقررات گمرکی و تعامل شرکت های هواپیمایی و نهادهای دیگر با فرستندگان بار نیز برعهده شرکت های فریت بار است.

 

 

فریت بار به بلژیک از ایستگاهی به نام پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی

 • مکان دقیق پایانه هوشمند بار

به هنگام مراجعه به فرودگاه امام از سمت اتوبان تهران قم یا همان بزرگراه خلیج فارس، پس از طی حدود بیست و سه کیلومتر از عوارضی اتوبان از سمت تهران به قم، از خروجی فرودگاه امام خارج شده، در بزرگراه فرودگاه از دومین خروجی سمت راست خارج شده ، مجددا  اولین خیابان سمت راست را ادامه داده تا به بلوار پایانه هوشمند بار( بلوار خاتم) برسید، بعد از طی حدود یک کیلومتر در سمت راست شما به ورودی  پایانه هوشمند بار فرودگاه امام می رسید.

نکته مهم: جهت آگاهی شما از فاصله تقریبی چند میدان اصلی شهر  تهران تا قسمت کارگو فرودگاه امام و مدت زمان رفت و آمد در اینجا ذکر می شود. توجه داشته باشید که مدت زمان ذکر شده جهت رفت و آمد، بدون احتساب ترافیک شهر تهران می باشد و بطور قطع مدت زمان رفت و برگشت به بخش فریت بار فرودگاه از زمان ذکر شده بسیار بیشتر خواهد شد!

 • فاصله میدان تجریش تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود شصت کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) دو ساعت است.
 • فاصله میدان آزادی تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود چهل و شش کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت(بدون احتساب ترافیک شهر تهران) یک ساعت ونیم است.
 • فاصله میدان فاطمی تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه و سه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) یک ساعت و نیم است.
 • فاصله میدان کاج در سعادت آباد تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه و پنج کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران)یک ساعت و نیم است.
 • فاصله میدان هفت تیر تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) دو ساعت است.
 • فاصله میدان هفت حوض تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود شصت و سه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) حدود دو ساعت است.
 • ساعت کاری دقیق پایانه هوشمند بار

پایانه هوشمند تحت نظر گمرک فرودگاه امام از ساعت هشت صبح تا پانزده بعد از ظهر به طور رسمی فعالیت میکند. پایانه هوشمند بار  روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی ، دایر نمی باشد.

 • زمان مورد نیاز جهت انجام امور اداری ارسال هوایی بار در باربری فرودگاه امام خمینی

پروسه و روند ارسال بار به کشور بلژیک علاوه بر بسته بندی بار، شامل مراحلی چون انجام تشریفات گمرکی و امور حراستی، صدور بارنامه و تحویل بار به ایرلاین منتخب نیز می‌شود که از هنگام اظهار بار در گمرک فرودگاه امام خمینی آغاز شده و معمولا به یک روز کامل کاری زمان نیاز دارد.

 • چه کسانی قادر اند از بخش بار فرودگاه امام خمینی جهت فریت بار به بلژیک اقدام کنند

بر اساس آیین نامه و مقررات گمرکی فرودگاه امام خمینی تمامی افراد کشور با هر مرتبه و جایگاهی، اعم از تبعه ایرانی، تبعه غیر ایرانی، مهاجر، مسافر، دانشجو، پزشک، تاجر، کارمند و… می‌توانند با رعایت کامل قوانین وضع شده، اقدام به ارسال بارهای مسافری و یا تجاری خود به کشورهای خارجی نظیر بلژیک کنند.

 • کالاهای مجاز اعلام شده توسط بخش بار و کارگو فرودگاه امام خمینی جهت فریت بار به بلژیک

قوانین وضع شده توسط گمرک و پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی اعلام می‌دارد که عبور برخی کالاها از مرز هوایی ایران و از طریق فریت بار مجاز بوده و عبور‌برخی دیگر از کالاها غیر مجاز است. به گونه ای که در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه با فرد متخلف به شدت برخورد خواهد شد. در ادامه به معرفی برخی کالاهای مجاز جهت ارسال هوایی به کشور بلژیک خواهیم‌ پرداخت. با ما همراه باشید.

  • فرستادن اثاثیه و اسباب های منزل به صورت هوایی به بلژیک

اگر از جمله افرادی هستید که قصد مهاجرت به کشورهای خارجی نظیر بلژیک را دارید، اما نگران چگونگی ارسال لوازم و اثاثیه منزل خود به این کشور هستید، لازم است بدانید که مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی امکان ارسال کالاهای بزرگ و سنگین همچون تلویزیون، یخچال، مبلمان، فرش و …. را به مقاصد دور فراهم کرده است. ارسال بار از طریق این مجموعه عظیم، روشی سریع، ایمن، منحصر به فرد و مقرون به صرفه است که اخیرا مورد استقبال شمار زیادی از افراد قرار گرفته است.

  • فرستادن وسایل شخصی و‌ اضافه بارهای مسافرتی به صورت هوایی به بلژیک

چنانچه قصد سفر به کشور بلژیک را دارید، اما مقدار بارهایی که میخواهید با خود حمل کنید بیشتر از حد مجاز و سقف تعیین شده است، دیگر نیازی نیست که نگران پرداخت جریمه های سنگین بابت اضافه بارهای خود باشید. چرا که مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی انواع بارها نظیر لوازم شخصی، اضافه بارهای مسافری و … را در هر اندازه و حجمی که باشند، با هزینه های بسیار‌کم‌ و اندک به مقاصد دوری نظیر بلژیک ارسال می‌کند.

  • فرستادن لوازم دانشجویی، دانش آموزی و تحصیلی به صورت هوایی به بلژیک

دانشجویانی که به قصد تحصیل به کشور بلژیک سفر می‌کنند به لوازم چون وسایل و امکانات شخصی، کتاب های درسی، مواد غذایی، لوازم منزل و… نیاز دارند. اما به دلیل وجود محدودیت در ارسال بار همراه با مسافر، دانشجویان نمی‌توانند تمام لوازم خود را همراه با خود به این کشور حمل کنند. در چنین شرایطی فریت بار بدون محدودیت و با هزینه مقرون به صرفه بهترین راه جهت ارسال لوازم دانشجویی به کشور بلژیک است.

  • فرستادن انواع مختلف بسته ها به صورت هوایی به بلژیک

شما عزیزان می‌توانید انواع بسته های کوچک و بزرگ خود حاوی هدیه، سوغاتی، وسایل شخصی، کالاهای تجاری، مواد خوراکی و… را با هزینه های مقرون به صرفه و بدون هیچگونه محدودیت در نوع کالا، وزن بار و حجم آن با استفاده از سیستم فریت بار به کشور‌ بلژیک ارسال کنید.

  • فرستادن حیوانات خانگی به صورت هوایی با ایمنی بالا به بلژیک

برخی ایرلاین ها ارسال حیوان های خانگی را مجاز نمی‌دانند و اجازه ارسال آنها را به کشورهای خارجی نظیر بلژیک نمی‌دهند. اما‌ برخی دیگر نیز برای ارسال حیوان های خانگی‌قوانین و شرایطی را تعیین کرده اند که علاقمندان به ارسال حیوان ها ملزم به تبعیت از آنها هستند. سگ، گربه و تعدادی از پرنده ها از بیشترین حیوانات ارسالی به بلژیک از مبدا فرودگاه امام خمینی هستند‌.

  • فرستادن تابوت ها و جنازه ها به صورت هوایی به بلژیک

فرستادن تابوت و جنازه های متوفیان به کشور‌ بلژیک مشمول قوانین و مقررات خاصی است که بهتر است قبل از هرگونه اقدام به ارسال بار از آنها اطلاع حاصل کنید. در واقع در میان تمامی بارهای ارسالی به کشور‌ بلژیک، جنازه و جسد متوفیان از حساسیت بیشتری و بالاتری برخوردار بوده و به مراقبت های بالایی احتیاج دارد. به طوریکه سیستم فریت بار، سریع ترین، امن ترین و مناسب ترین روش ارسال جنازه به بلژیک می‌باشد.

  • فرستادن بارها و کالاهای صادراتی و تجاری به صورت هوایی به بلژیک

کارگو هوایی یکی از جدیدترین روش های حمل بار هوایی به مقاصد دوری نظیر بلژیک است که اکثرا برای ارسال بارهای تجاری استفاده می‌شود و مورد تایید تجار و صادرکنندگان بار به کشورهای خارجی است. تمامی تولیدکنندگان، صادرکنندگان و تجاری که قصد مراودات تجاری با کشور‌ بلژیک را دارند می‌توانند طیف وسیعی از کالاهای مجاز را با بسته بندی های تخصصی و استاندارد و همچنین استفاده از خدمات شرکت های حمل بار از مبدا کارگو فرودگاه امام خمینی به این کشور ارسال کنند.

بخشی از فعالیت های صورت گرفته از مبدا باربری فرودگاه امام خمینی جهت صادرات انواع کالا به کشور بلژیک به شرح زیر است:

   • حمل هوایی فرش و صنایع دستی گوناگون

ارسال هوایی انواع فرش، تابلو فرش و صنایع دستی مختلف نظیر ظروف شیشه‌ای، مسی، چوبی، ظروف سفالی، چرم و… توسط مجموعه فریت بار فرودگاه امام خمینی به صورت ایمن و منحصر به فرد به کلیه شهرهای بلژیک امکان پذیر است.

   • حمل هوایی اقلام صنعتی و نمایشگاهی

نمایشگاه ها و رویدادهای متعدد بین المللی که با موضوعات مختلف تجاری، صنعتی، علمی، فرهنگی، هنری و… هرساله در کشور بلژیک برگزار می‌شود، باعث شده تا بسیاری از تجار، صنعتگران، هنرمندان و… خواهان ارسال بار های نمایشگاهی خود به این کشور باشند. ارسال کالاهای صنعتی و نمایشگاهی با استفاده از سیستم حمل بار هوایی و از طریق مبدا ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی به راحتی امکان پذیر است.

   • حمل‌هوایی مواد غذایی و خشکبار و‌زعفران

سرزمین ایران جایگاه و مرتبه اول را در تولید زعفران و صادرات آن به کشور های خارجی نظیر بلژیک دارد. همچنین خشکبار ایرانی چون کشمش، خرما، میوه های خشک، پسته، گردو و… در رقابت با صادرکنندگان خارجی است. تمامی فرستندگان اینگونه بارها می‌توانند زعفران مرغوب ایرانی، خشکبار با کیفیت و انواع مواد غذایی و… را از طریق سیستم فریت بار و با بسته بندی های تخصصی و استاندارد به کشور بلژیک ارسال کنند.

  • فرستادن آثار هنری و انواع تابلوها به صورت هوایی به بلژیک

کلیه هنرمندان، مجموعه داران، گالری ها و‌ موسسات هنری، منتقدان و علاقمندان به هنر می‌توانند تابلو های نقاشی و سایر آثار هنری خود از قبیل انواع مجسمه و… را با بسته بندی های تخصصی شرکت های حمل بار، توسط سیستم فریت بار هوایی در مبدا پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی به کشور بلژیک ارسال کنید.

فریت بار به بلژیک

فریت بار به بلژیک

 

 

عوامل منع کننده در ارسال کارگو به بلژیک

توجه داشته باشید جهت ارسال بار از مبدا  ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی به کشور بلژیک به صورت هوایی پ با استفاده از هواپیما شما عزیزان بایستی از سه دست قوانین تبعیت کنید که عبارت اند از:

 • مصوبه های منع کننده توسط پایانه هوشمند بار و‌گمرک فرودگاه امام خمینی

کلیه مسافران، مهاجران و تجار ملزم هستند تا جهت حمل بار هوایی به کشور بلژیک از قوانین گمرکی فرودگاه های این کشور و دستورالعمل های شرکت های هواپیمایی اطلاعات لازم را کسب کرده و از آنها به طور کامل تبعیت کنند. در صورتی که مسافران نسبت قوانین و ممنوعیت های تعیین شده بی توجه باشند و در صورت سهل انگاری، مجبور به پرداخت هزینه های سنگین‌ بابت جریمه ارسال بار خواهند شد.

ارسال هوایی انواع مواد مخدر ، سلاح و مهمات اعم از سرد و‌ گرم ، انواع عتیقه و زیرخاکی ، طلا بیش از ۱۵۰ گرم ، پول نقد بیشتر از حد مجاز و… به کشور بلژیک ممنوع می‌باشد. مهاجران می‌توانند پس از بسته بندی های تخصصی بار، انجام تشریفات گمرکی و صدور بارنامه نسبت به ارسال بار هوایی خود از طریق مبدا باربری فرودگاه امام خمینی اقدام کنند. تجار و صادرکنندگان نیز می‌توانند با ارائه کارت بازرگانی، مدارک شغلی مرتبط و انجام تشریفات گمرکی مخصوص ارسال بارهای تجاری، انواع بارهای صادراتی خود را به کشور بلژیک ارسال کنند.

 • مقررات خطوط هوایی جهت ارسال هوایی بار به بلژیک

تمامی فرستندگان و صادرکنندگان بارهای تجاری و مسافری جهت حمل بار هوایی به کشورهای خارجی نظیر بلژیک ملزم هستند که از قوانین و ممنوعیت های تعیین شده توسط خطوط هوایی که به جهت حفظ سلامت مسافران، هواپیما، خدمه پرواز و محموله های ارسالی تعیین شده است، تبعیت کنند. این قوانین شامل موارد زیر است:

تبعیت از دستورالعمل تعیین شده مبنی بر بسته بندی های تخصصی بارهای ارسالی به کشور بلژیک تبعیت از دستورالعمل های تعیین شده توسط سازمان حمل هوایی IATA در رابطه با ممنوعیت ارسال کالاهای خطرناک توجه داشته باشید در صورت عدم توجه به مواد فوق بارهای مورد نظر  شما توسط شرکت های هواپیمایی پذیرش نمی‌شود.

 • مصوبه های منع کننده توسط گمرک بلژیک

کلیه مسافران، تجار و مهاجران مستلزم هستند تا قبل از هرگونه اقدام به ارسال هوایی بار به کشور بلژیک با گمرک این کشور  در تماس باشند و از ضوابط، قوانین و ممنوعیت های این کشور اطلاعات لازم را کسب کنند. در غیر این صورت در روند ارسال دچار مشکل شده و مشمول پرداخت هزینه‌های سنگین گمرکی بنا به قوانین گمرکی کشور بلژیک خواهد شد.

کارشناسان مجموعه ما در خدمت شما عزیزان هستند تا در صورت لازم تمام اطلاعات لازم در زمینه‌ی ممنوعیت‌های گمرکی بلژیک را در اختیار شما قرار دهند.

موارد تاثیرگذار در تعیین هزینه ارسال هوایی بار به بلژیک

توجه داشته باشید که هزینه های ارسال بار به کشور بلژیک رابطه مستقیمی با  نوع کالا ، حجم کالا و همچنین وزن بار ارسالی شما دارد که در ادامه به اختصار در رابطه با آنها توضیح می‌دهیم. جهت کسب اطلاعات تکمیلی در این زمینه می‌توانید با مشاوران مجموعه فریت بار فرودگاه امام خمینی تماس حاصل کرده و از مشاوره های رایگان بهره مند شوید.

 • نوع بار ارسالی

منظور از نوع بار در روند حمل بار هوایی به کشور بلژیک تجاری یا مسافری بودن آن است. پروسه ارسال بار تجاری نسبت به بارهای مسافری بیشتر بوده و نیازمند انجام مراحل پیچیده تر گمرکی، حراستی و اداری مختلف است. در واقع ارسال بارهای تجاری به بسته بندی های تخصصی و ارائه مدارکی نظیر کارت بازرگانی، گواهی مبدا، مجوز تایید اصالت کالا و… نیاز دارد. همچنین هنگام ترخیص این گونه بارها در فرودگاه های کشور بلژیک، عوارض گمرکی که مختص به بارهای تجاری است نیز به محموله ارسالی شما تعلق می‌گیرد.

در حالیکه ارسال بارهای مسافری تنها به بسته بندی جزئی جهت امنیت بار نیاز داشته و عوارض گمرکی نیز به آن تعلق نمی‌گیرد.

 • حجم بار ارسالی

یکی از اصلی ترین عوامل موثر در هزینه های ارسال بار به کشور بلژیک، وزن و حجم بار است که رابطه مستقیمی با هزینه ارسال هوایی بار دارد. مطابق با یک قانون بین المللی برای محاسبه وزن محاسباتی ، یک بسته بار به ابعاد یک متر مکعب بایستی حداقل صد و شصت و هفت کیلوگرم محاسبه شود.

  در واقع از مقایسه وزن حجمی یک بسته با وزن باسکولی آن، وزن محاسباتی بدست می‌آید.  فرمول بین المللی برای محاسبه وزن حجمی یک بسته به این صورت است: وزن حجمی یک بسته از حاصلضرب ابعاد بسته به سانتی متر، تقسیم بر عدد شش هزار، به دست می آید. شرکت های حمل بار از بین وزن باسکول و  وزن حجمی بسته، عدد بزرگتر را به عنوان وزن محاسباتی در نظر می‌گیرند.

 • طرز گزینش وسایل

توجه داشته باشید که نوع وسایلی که برای ارسال به کشور بلژیک انتخاب می‌کنید، از مهم ترین عوامل هزینه های ارسال هوایی بار به این کشور است. به طور مثال چنانچه بارهای شما حاوی فرش، لوازم شخصی، لباس، کتاب و البوم های خانوادگی و… باشد، هیچگونه احتیاجی به پالت و یا جعبه های چوبی جهت بسته بندی های تخصصی نیست. همچنین در گمرک فرودگاه های بلژیک عوارض گمرکی نیز به آنها تعلق نمی‌گیرد.

اما در صورتی که بارهای شما حاوی لوازم و اسباب و اثاثیه منزل باشد،هزینه‌ های پالت و جعبه های مخصوص حمل بار برای بسته بندی های تخصصی برای آن لحاظ می‌شود. همچنین در صورت تشخیص افسر گمرک بر تجاری بودن برخی اجناس، عوارض گمرکی نیز به بار مورد نظر تعلق می‌گیرد.

زمان حمل هوایی بار به بلژیک از باربری فرودگاه امام خمینی حدودا چه قدر است؟

مدت زمان رسیدن بار هوایی به کشور بلژیک با توجه به شرکت هواپیمایی و مسیر پرواز و ترافیک بار در ترمینال باربری فرودگاه امام خمینی متغیر است.  اما به طور معمول حمل بار هوایی به کشورهای خارجی نظیر بلژیک با استفاده از هواپیما از مبدا باربری فرودگاه امام خمینی حدود چهار الی پنج روز کامل کاری به طول می انجامد.

نکته های ترخیص بار از گمرک فرودگاه های بلژیک که بایستی بدانید

در تمام کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا هستند هیچ گونه محدودیتی برای ارسال بار در نوع کالا، وزن و حجم آن وجود ندارد. همانطور که پیشتر بیان کردیم کالاهایی که به قصد تجاری وارد گمرک فرودگاه های بلژیک می‌شوند مورد بررسی قرار گرفته و عوارض گمرکی به آنها تعلق می‌گیرد، درحالیکه بارهای مسافری مشمول عوارض و مالیات نمی‌شوند. پس از ورود بار به فرودگاه های بلژیک شما عزیزان تا ۴۸ ساعت زمان دارید که نسبت به تحویل و ترخیص بار خود اقدام نمایید. در غیر این صورت بار به انبار فرودگاه منتقل شده و هزینه های جابجایی و انبارداری نیز برای شما لحاظ می‌شود.

 

حمل بار به بلژیک

حمل بار به بلژیک

 

 

مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام در زمینه ارسال کارگو به بلژیک چه نوع خدماتی را عرضه می‌کند؟

 • بسته بندی بار

مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی انواع بار را اعم از لوازم منزل، وسایل شخصی، چمدان لباس، آثار هنری، مواد غذایی و… با بهترین کیفیت و مناسب ترین هزینه به طور تخصصی و استاندارد بسته بندی کرده و جهت ارسال هوایی به کشور بلژیک تحویل شرکت هواپیمایی منتخب می‌دهد.

 • ترابری بار

پس از ثبت درخواست شما جهت حمل بار هوایی به کشور بلژیک و بسته‌ بندی آن، بار شما از سراسر کشور توسط این مجموعه عظیم با کمترین هزینه به فرودگاه امام خمینی منتقل می‌شود.

 • انبارداری بار

مجموعه ما امکان انبارداری انواع بارهای ارسالی چون مواد غذایی و کالاهایی که برای ارسال به زمان‌بندی نیاز دارند را در صورت درخواست فرستنده بار فراهم کرده است.

 • امور‌گمرکی ارسال بار

مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی کلیه مراحل تشریفات گمرکی را به نیابت از فرستنده بار انجام می‌دهد. این تشریفات شامل مراحلی چون وزن کردن محموله، تایید اصالت کالا و دریافت مدارک لازم جهت خروج قانونی بار از مرز هوایی کارگو فرودگاه امام خمینی و… می‌باشد. جهت انجام مراحل اداری و تشریفاتی فوق به مدارک ذیل نیاز پیدا خواهید کرد:

 • لیست بسته ‌بندی کالاهای ارسالی  به همراه ابعاد آنها
 • اصل پاسپورت فرستنده و تحویل گیرنده بار
 • اصل کارت ملی فرستنده و تحویل گیرنده بار
 • کپی بلیط
 • آدرس کامل فرستنده و گیرنده همراه با کد پستی گیرنده بار و شماره تلفن وی در مقصد
 • صدور بارنامه

پس از بسته بندی بار و انجام مراحل اداری، حراستی و تشریفات گمرکی، بارنامه  هوایی جهت ارسال بار به کشور بلژیک با بهترین نرخ حمل بار صادر می‌شود. شما عزیزان می‌توانید با استفاده از کد رهگیری درج شده در بارنامه از  وضعیت و زمان دقیق رسیدن بار خود به فرودگاه های بلژیک اطلاع حاصل کنید.

جهت کشب اطلاعات بیشتر می‌توانید به وب سایت رسمی مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی مراجعه کرده و یا با این مجموعه تماس حاصل کنید. در پایان لازم به ذکر است که مجموعه ما با کسب تجارب فراوان طی سالها فعالیت در  زمینه حمل بار هوایی به کشورهای خارجی نظیر بلژیک آماده خدمت و یاری رسانی به شما عزیزان است.

 

سوالات متداول