فهرست مطالب

ارسال بار به بحرین مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی یکی از کامل ترین و معتبر ترین شرکت های باربری فعال در بخش ترمینال کارگو و فریت بار فرودگاه امام خمینی است. این مجموعه عظیم با به کار گیری بهترین و مجرب ترین متخصصان در زمینه حمل بار هوایی و همچنین کسب تجارب ارزنده فراوان طی سالها فعالیت و ارسال انواع بارهای تجاری و غیر تجاری به اقصی نقاط دنیا اقدام به ارائه بهترین و منحصر به فرد ترین خدمات حمل و نقل هوایی بار به تمامی افراد کرده است.

بسته بندی تخصصی بار، ترابری بار از تمام نقاط کشور، انجام تشریفات گمرکی و امور اداری، صدور بارنامه های هوایی، بیمه نامه هوایی و… از جمله خدمات این مجموعه بزرگ در راستای فریت بار به بحرین می‌باشد.

شما عزیزان می‌توانید جهت ارسال بار به بحرین با مشاوران و متخصصان این مجموعه در ارتباط بوده و با خیالی آسوده انواع بارهای خود را به مقصد‌مورد نظر خود در بحرین و سایر کشورهای خارجی ارسال کنید. در نظر داشته باشید که سیستم حمل بار به بحرین ارائه شونده توسط مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی سریع ترین، مقرون به صرفه ترین و ایمن ترین روش انتقال بار به مقاصد دوری همچون بحرین می‌باشد که محدودیتی را در وزن و حجم بار شامل نمی‌شود.

ارسال بار به بحرین

ارسال بار به بحرین

بحرین، سرزمینی در ناحیه جنوبی خلیج فارس

بحرین کشوری جزیره‌ای و از جمله کشور های عربی بوده که در ناحیه جنوبی خلیج همیشه فارس واقع شده است. مردم این کشور به دو زبان عربی و انگلیسی صحبت می‌کنند. بحرین کشوری با درآمد بالا می‌باشد؛ لذا از وضع اقتصادی نسبتا خوبی برخوردار است. در واقع این طور باید گفت که این کشور بخش زیادی از درآمد اقتصادی خود را مدیون بانکداری، بنادر مجهز صنعتی، صنایع ساخت و تعمیر کشتی و ناوها، شرکت های هواپیمایی موفق و خدمات فراوان فرودگاهی، گردشگری و همین طور درآمد حاصل از ذخایر نفت و ارسال ماهی است.

تولید آلومینیوم تنها صنعت سنگین این کشور محسوب می‌شود که بحرین را به رتبه نخست در تولید این محصول در سراسر جهان تبدیل کرده است. لازم است بدانید که در سالهای اخیر اخیر مهاجرت به این کشور نیز سیر صعودی داشته و افزایش یافته است. به طوری که حدود ۴۹ درصد از جمعیت این کشور را مهاجران سایر کشورها تشکیل می‌دهند. از جمله مکان های گردشگری بحرین که هر ساله شمار زیادی از افراد و توریست ها را به خود جذب می‌کند می‌توان به شهر  تاریخی منامه (پایتخت فرهنگ عربی ها)، شهر ریفا، شهر محرق، روستای بنی جمره، شهر الجسره، جزیره هوار و …. اشاره کرد.

چنانچه قصد سفر و یا مهاجرت به کشور بحرین را دارید توصیه می‌کنیم به هیچ وجه دیدن از مکان های فوق را از دست ندهید.

اطلاعات مختصری در رابطه با ارسال هوایی بار به بحرین

بی شک یکی از اصلی ترین مشکلات و مسئله هایی که  متوجه مسافران و مهاجران  به بحرین است، نحوه ارسال انواع بار به این کشور می‌باشد. در واقع با توجه به قوانین سختگیرانه ایرلاین ها مبنی بر اینکه هر مسافری فقط و فقط می‌تواند مقدار مشخص شده ای از بار را همراه با خود به بحرین ارسال کند، مسافران، مهاجران و حتی تجار همواره به دنبال راه و روشی هستند که علاوه بر نداشتن محدودیت در ارسال بار، مدت زمان ارسال آن نیز کم بوده، از امنیت بالایی برخوردار باشد و هزینه های مقرون به صرفه‌ای را مطالبه کند.

با توجه به ویژگی ها و مشخصه های ذکر شده، در میان تمامی راه های ارسال بار به کشورهای خارجی نظیر بحرین، از حمل و نقل زمینی و دریایی گرفته تا ارسال بار از طریق پست پیشتاز و شرکت های کریر؛ استفاده از سیستم فریت بار و ارسال بار با  استفاده از هواپیما بهترین روش حمل بار به کشور بحرین و حتی سایر کشورهای خارجی می‌باشد. چرا که معضلات روش های پیشین را نداشته و بسیار مقرون به صرفه تر است.

با توجه به اینکه طی سالهای اخیر توجه بسیاری از تجار، مسافران و مهاجران به این نوع روش از حمل بار جلب شده به این دلیل که می‌توانند تمامی وسایل خود از قبیل لوازم و اثاثیه های منزل، وسایل شخصی، بار های صادراتی، ابزار هنری، تجهیزات ورزشی و..و را با خیال آسوده به مقصد مورد نظر خود ارسال کنند، اما متاسفانه بسیاری از آنها با قوانین گمرکی دو کشور مبدا و مقصد و یا مقررات بین المللی حمل بار هوایی آشنایی ندارند. لذا در گمرک فرودگاه مقصد و مبدا با مشکلات فراوانی رو به رو می‌شوند.

بنابراین قبل از هرگونه اقدام به ارسال بار به صورت هوایی، می‌بایست از قوانین و مقررات مربوط اطلاع حاصل کرد. چنانچه قصد ارسال بار به کشور بحرین را دارید، می‌توانید به بخش باربری فرودگاه امام خمینی مراجعه کرده و با استفاده از ناوگان های مدرن شرکت های حمل بار اقدام به ارسال بار خود نمایید. همچنین می‌توانید در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با قوانین و مقررات حمل بار به صورت هوایی و با استفاده از هواپیما بیشتر آشنا شوید.

مزیت های فرستادن بار با هواپیما به بحرین، دلیلی بر همکاری با مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی

 • فریت بار به بحرین در زمان اندک

در میان تمام وسایل نقلیه ساخته شده به دست بشر تا به امروز، هیچ کدام از آنها به اندازه هواپیما دارای سرعت بالا نیستند. به نحوی که اکنون شما عزیزان می‌توانید با استفاده از هواپیما به دورترین نقاط دنیا سفر کنید و در کمترین زمان ممکن به آنجا برسید. فریت بار با هواپیما نیز همانند جا به جایی افراد، با سریع ترین حالت و کمترین زمان ممکن صورت می‌گیرد.

 • فریت بار به بحرین با هزینه های اندک

با توجه به اینکه استفاده از سرویس فریت بار ارائه شده از جانب مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی محدودیتی در ارسال بار ندارد، نسبت به ارسال بار به صورت های زمینی و دریایی از سرعت بیشتری برخوردار است و همچنین بارهای مسافران در حداقل زمان ممکن به مقصد می‌رسد، قطعا هزینه آن ن نسبت به سایر روش ها کمتر بوده و به صرفه تر است.

 • فریت بار به بحرین با ایمنی بسیار بالا

با توجه به اینکه فرودگاه ها از ایمن ترین مکان های دنیا محسوب می‌شوند و هنگام ارسال بار از ترافیک های جاده‌ای خبری نیست، لذا نسبت به سایر راه های ارسال بار از امنیت بیشتری برخوردار هستند و احتمال بروز آسیب به بار در آنها کمتر است. البته اینکه در ارسال بار به صورت هوایی جابجایی های بار به حداقل ممکن می‌رسد نیز در کاهش خطر بروز آسیب بی تاثیر نیست.

 • فریت بار به بحرین به صورت همه جانبه و بدون محدودیت

توجه داشته باشید که شما عزیزان  می‌توانید انواع بارهای مسافری و غیر مسافری خود را در هر اندازه و وزنی که باشند، بدون هیچ گونه محدودیتی با هزینه های مقرون به صرفه و منحصر به فرد، به مقاصد دوری نظیر بحرین ارسال کنید. در واقع این چنین باید گفت که مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی امکان ارسال انواع بار را برای مشتریان خود به صورت هوایی و ایمن فراهم کرده است.

 • شرکت های فریت بار به بحرین و دریافت مشاوره و خدمات جانبی دیگر

شرکت های فریت بار که در بخش باربری و ترمینال بار فرودگاه امام خمینی مستقر هستند، وظیفه دارند تا در رابطه با نحوه ارسال بار، نحوه پذیرش و ترخیص بار در گمرک فرودگاه های بحرین، چگونگی محاسبه هزینه های حمل بار و… به ارائه مشاوره های رایگان و سایر خدمات جانبی حمل هوایی بار به مسافران و مشتریان بپردازند. شرکت های فریت بار همچنین موظف هستند تا ناظر بر اجرای درست و صحیح قوانین گمرکی توسط شرکت های هواپیمایی و ایرلاین ها و تعامل آنها با فرستندگان بار باشند.

مقدمات صورت گرفته توسط پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی برای ارسال کارگو به بحرین

 • برای همکاری با پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی به کجا بایستی مراجعه کرد؟

به هنگام مراجعه به فرودگاه امام از سمت اتوبان تهران قم یا همان بزرگراه خلیج فارس، پس از طی حدود بیست و سه کیلومتر از عوارضی اتوبان از سمت تهران به قم، از خروجی فرودگاه امام خارج شده، در بزرگراه فرودگاه از دومین خروجی سمت راست خارج شده ، مجددا  اولین خیابان سمت راست را ادامه داده تا به بلوار پایانه هوشمند بار( بلوار خاتم) برسید، بعد از طی حدود یک کیلومتر در سمت راست شما به ورودی  پایانه هوشمند بار فرودگاه امام می رسید.

نکته مهم: جهت آگاهی شما از فاصله تقریبی چند میدان اصلی شهر  تهران تا قسمت کارگو فرودگاه امام و مدت زمان رفت و آمد در اینجا ذکر می شود. توجه داشته باشید که مدت زمان ذکر شده جهت رفت و آمد، بدون احتساب ترافیک شهر تهران می باشد و بطور قطع مدت زمان رفت و برگشت به بخش فریت بار فرودگاه از زمان ذکر شده بسیار بیشتر خواهد شد!

 • فاصله میدان تجریش تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود شصت کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) دو ساعت است.
 • فاصله میدان آزادی تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود چهل و شش کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت(بدون احتساب ترافیک شهر تهران) یک ساعت ونیم است.
 • فاصله میدان فاطمی تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه و سه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) یک ساعت و نیم است.
 • فاصله میدان کاج در سعادت آباد تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه و پنج کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران)یک ساعت و نیم است.
 • فاصله میدان هفت تیر تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) دو ساعت است.
 • فاصله میدان هفت حوض تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود شصت و سه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) حدود دو ساعت است.
 • ساعات رسیدگی به درخواست مشتریان توسط پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی

پایانه هوشمند تحت نظر گمرک فرودگاه امام از ساعت هشت صبح تا پانزده بعد از ظهر به طور رسمی فعالیت میکند. پایانه هوشمند بار  روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی ، دایر نمی باشد.

 • زمان لازم جهت انجام امور اداری فریت بار به بحرین در باربری فرودگاه امام خمینی

لازم است بدانید که برای انجام امور گمرکی‌ و تشریفات اداری به جهت ارسال هوایی بار به کشورهای خارجی نظیر بحرین تقریبا یک روز کامل کاری زمان نیاز است. توجه داشته باشید که زمان اعلام شده به صورت تقریبی و حدودی بوده و ممکن است در شرایط خاص اندکی بیشتر و یا حتی کمتر شود.

 • افرادی که می‌توانند جهت فریت بار به بحرین با بخش بار فرودگاه امام خمینی همکاری کنند

بر اساس قوانین و مقررات گمرکی وضع شده، تمامی افراد در هر قشر و‌ موقعیتی که باشند، اعم از تبعه های ایرانی، تبعه های غیر ایرانی، مسافران، مهاجران، تجار، دانشجویان و…. صلاحیت همکاری با مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی را داشته و می‌توانند جهت ارسال بارهای خود به صورت هوایی به مقصد مورد نظر اقدام نمایند.

 • انواع کالاهای فاقد محدودیت جهت ارسال به بحرین به واسطه بخش بار و کارگو فرودگاه امام خمینی

قبل از هرگونه اقدام به ارسال هوایی بار به کشورهای خارجی نظیر بحرین، حتما در ابتدا اطلاع حاصل کنید که آیا محتوای بار شما از اقلام مجاز اعلام شده توسط گمرک و پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی است یا خیر! چرا که در صورت غیر مجاز بودن محتوای بار شما، ارسال صورت نخواهد گرفت. در ادامه به معرفی برخی از کالاهای مجاز اعلام شده توسط گمرک و پایانه هوشمند بار فرودگاه‌ امام خمینی می‌پردازیم.

  • اسباب و اثاثیه و لوازم مورد استفاده در منزل

از جمله دغدغه های افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای خارجی همچون بحرین را دارند، نحوه ارسال لوازم و اثاثیه های خانه به مقصد (خانه جدید) و هزینه های مربوط به ارسال آنها بوده و است. این افراد توجه داشته باشند که دیگر جای هیچگونه نگرانی نیست. چرا که مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی امکان ارسال لوازم بزرگ و کوچک منزل به مقاصد دوری نظیر بحرین را با کمترین هزینه های ممکن فراهم کرده است.

  • اضافه بار های مسافری و یا لوازم شخصی

مسافرانی که قصد سفر به کشورهای خارجی نظیر بحرین را دارند، همواره در هنگام ارسال بارهای خود با مشکلات و‌مسائلی‌همچون اضافه با روبه رو می‌شوند. در واقع این افراد با وجود قوانین ایرلاین ها تنها می‌توانند مقدار معینی از بار را با خود همراه کنند. در غیر این صورت بایستی هزینه های زیادی را به جهت ارسال اضافه بار پرداخت کنند. اما جای هیچگونه نگرانی و پرداخت هزینه های گزاف نیست! چرا که استفاده از سیستم فریت بار جهت ارسال بارهای مسافری و غیر مسافری با کمترین هزینه، بهترین روش برای مسافران به کشور بحرین می‌باشد.

  • بارها و لوازم دانشجویی

دانشجویان عزیزی که قصد ارسال لوازم دانشجویی خود همانند چمدان های لباس، کتاب های درسی، وسایل منزل، امکانات تحصیلی و… را به مقصد بحرین دارند، می‌توانند جهت ارسال سریع و ایمن بارهای خود به فرودگاه های بحرین، از مبدا پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی اقدام به فریت لوازم خود کنند.

  •  بسته های ارسالی

چنانچه قصد ارسال، خرده بارهای شخصی، هدیه، سوغاتی و… برای خانواده، بستگان و یا دوستان خود که مقیم بحرین هستند را دارید، بهترین راه برای ارسال بسته های شما، فریت بار با استفاده از هواپیما است. چرا که این روش از ارسال بار سریع ترین، امن ترین و مقرون به صرفه ترین روش حمل بار به کشورهای خارجی نظیر بحرین می‌باشد.

  • حیوان های خانگی

با توجه به قوانین و مقررات گمرکی دو کشور مبدا و مقصد مبنی بر ارسال حیوان های خانگی، حمل و انتقال آنها مشمول قوانینی و مراحل اداری است که بایستی قبل از هرگونه اقدام به ارسال، از آنها اطلاع داشته باشید. توجه داشته باشید که ارسال حیوان های خانگی نیازمند قرنطینه و انجام آزمایش های مخصوص، جهت اطمینان از سلامت حیوان و ارائه مدارک خاصی است که بدون وجود آنها ارسال به هیچ وجه صورت نمی‌گیرد.

  • تابوت و جنازه های متوفیان

همانطور که می‌دانید ارسال جنازه های متوفیان می‌بایست به درخواست یکی از بستگان نزدیک متوفی صورت بگیرد و معمولا برای انجام اموری اداری و تشریفات گمرکب لازم جهت ارسال جنازه به کشورهای خارجی همچون بحرین حضور یکی از بستگان نزدیک ضروری است. همچنین با توجه به حساسیت بالای جنازه در برابر شرایط محیطی مانند فشار، دما و…، درخواست، انجام مراحل اداری و ارسال آن بایستی به سرعت انجام شود لذا بهترین روش برای ارسال آن حمل هوایی با استفاده از هواپیما است که توسط همکاری با مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی امکان پذیر است.

  • بارهای صادراتی و تجاری

بخش زیادی از صادرات ایران به کشورهای حوزه خلیج فارس همانند بحرین است. تجار و صادرکنندگانی که قصد ارسال بار های تجاری یا تولیدات خود را به این کشور دارند، می‌توانند از سیستم حمل  بار هوایی ارائه شده توسط مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی جهت ارسال سریع بارهای خود به این کشور اقدام کنند.

در ادامه به بررسی برخی از کالاهای صادراتی به بحرین از طریق ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی می‌پردازیم :

   • حمل هوایی فرش ها و انواع صنایع دستی به بحرین

شما عزیزان می‌توانید تمام صنایع دستی تولیدی خود را از طریق پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی با نهایت سرعت و ایمنی به کشور بحرین و حتی سایر کشورهای خارجی ارسال کنید. توجه داشته باشید که ارسال انواع صنایع دستی و فرش مشمول قوانین و مقررات خاصی است که عدم اطلاع از آنها می‌تواند مشکلات و مسائل فراوانی را برای شما رقم‌ بزند.

   • حمل هوایی کالاهای صنعتی و آثار نمایشگاهی

اگر از جمله افرادی هستید که قصد شرکت در نمایشگاه های مختلف صنعتی، علمی، هنری و… که در شهر های مختلف بحرین برگزار می‌شود را دارید، اما‌ اطلاعات کافی در رابطه با نحوه ارسال بار و هزینه های ارسال ندارید، می‌توانید با مشاوران مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی جهت مشاوره های رایگان و تخصصی تماس بگیرید تا اطلاعات لازم و کامل را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

   • حمل هوایی مواد غذایی، خشکبار و زعفران

زعفران که با عنوان طلای سرخ شناخته شده و شهرت دارد، گرانترین ادویه دنیا بوده که طرفداران زیادی را در بحرین و سایر کشورهای عربی و حتی کشورهای اروپایی به خود جذب کرده است. به طوری که صادرات این کالا به بحرین از  جانب ایران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. شما عزیزان می‌توانید زعفران را در کنار سایر مواد غذایی همچون خشکبار، شیرینی، سبزیجات، میوه و… از طریق سیستم فریت بار به صورت کاملا ایمن و به صرفه به مقصد بحرین ارسال کنید.

  • آثار هنری نظیر تابلو های نقاشی و…

برگزاری نمایشگاه های هنری که سالانه در شهر های مختلف بحرین با موضوعات متفاوت در زمینه هایی اعم از نقاشی، عکاسی، مجسمه سازی، موسیقی و… برگزار می‌شود، سبب جلب توجه بسیاری از هنرمندان و هنردوستان شده است. به طوری که هر ساله شمار زیادی از افراد به قصد شرکت در این نمایشگاه ها اقدام به ارسال آثار هنری خود از طریق سیستم حمل بار هوایی ارائه شده از جانب مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی به مقصد بحرین می‌کنند.

فریت بار به بحرین

فریت بار به بحرین

برخی موانع موجود در پروسه ارسال کارگو به بحرین

 • الزامات پایانه هوشمند بار و گمرک فرودگاه امام خمینی

بر اساس قوانین، مقررات و دستورالعمل های تصویب شده جهت حمل بار هوایی در فرودگاه امام خمینی تمامی تجار، مسافران و فرستندگان بار به کشور بحرین می‌توانند پس از طی مراحلی نظیر بسته بندی تخصصی بار، ارائه مدارک لازم، انجام تشریفات گمرکی، صدور بارنامه هوایی و پرداخت صورتحساب ارسال بار به بحرین، نسبت به تحویل بارهای خود به شرکت هواپیمایی منتخب اقدام نمایند. همچنین بر طبق قوانین و‌مقررات فرودگاه امام خمینی ارسال انواع مواد مخدر، عتیقه و زیرخاکی، اسلحه و مهمات اعم از سرد و‌ گرم، طلا بیش از ۱۵۰ گرم و پول نقد بیش از حد مجاز ممنوع می‌باشد.

مشاوران مجموعه ما در خدمت شما عزیزان هستند تا هر گونه اطلاعات لازم را در زمینه‌ قوانین گمرکی فرودگاه امام در اختیار شما قرار دهند و یاری رسان شما در پروسه و روند ارسال بار به بحرین باشند.

 • الزامات خطوط هوایی منتخب جهت فریت بار به بحرین

از جمله تدابیرهای شرکت های هواپیمایی جهت حفظ سلامت مسافران، هواپیما، تجهیزات فرودگاهی و بارهای ارسالی، قوانین و مقرراتی است که جهت حفظ امنیت و رفاه وضع شده اند و کلیه مسافران، مهاجران و تجار جهت پذیرش بارهای خود ملزوم به رعایت مقررات مذکور می‌باشند. مطابق با این قوانین و مقررات تمامی بارهای ارسالی بمی‌بایست از دستورالعمل های مربوط به حمل هوایی کالاهای خطرناک که توسط سازمان حمل هوایی تعیین شده تبعیت کنند. همچنین تمامی بارهای ارسالی، تجاری و مسافری بایستی به طور تخصصی و مطابق با استانداردهای حمل و نقل هوایی بسته بندی شده تا جلوی هرگونه آسیب و خسارت احتمالی به بار، مسافران، خدمه پرواز و هواپیما گرفته شود.

 • الزامات گمرک بحرین

کلیه افرادی که قصد ارسال بار به کشورهای خارجی به خصوص بحرین را دارند، بایستی با گمرک این کشورها در ارتباط بوده و کلیه اطلاعات لازم را در رابطه با نحوه ارسال بار، نحوه پرداخت هزینه های ارسال، چگونگی ترخیص بار از فرودگاه های این کشور و… کسب کنند. در غیر این صورت مشمول پرداخت هزینه های سنگین و گزاف گمرکی بنا به قوانین و مقررات کشور بحرین خواهند شد.

عامل هایی که می‌توانند در هزینه نهایی فریت بار به بحرین تغییر ایجاد کند

عوامل متعدد و متنوعی وجود دارند که می‌توانند در هزینه های فریت بار به کشور بحرین تغییرات زیادی ایجاد کنند، که از جمله آنها می‌توان به نوع بار، وزن و حجم بار، نرخ ارز، فاصله هوایی کشور مبدا تا مقصد، نحوه انتخاب وسایل، قوانین گمرکی دو کشور مبدا و مقصد، ایرلاین منتخب و … اشاره کرد. در ادامه به برسی سه عامل مهم در تعیین هزینه های ارسال بار به بحرین می‌پردازیم. شما عزیزان جهت کسب بیشتر و تکمیلی در رابطه با هزینه های فریت بار به بحرین می‌توانید به وب سایت رسمی مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی مراجعه کنید.

 • نوع بار ارسالی در تعیین هزینه نهایی موثر است

یکی از عواملی که می‌تواند تاثیر بالایی و بسزایی در هزینه های نهایی ارسال بار به کشور بحرین داشته باشد را می‌توان نوع بار (یعنی تجاری یا مسافری بودن آن) قلمداد کرد. چنانچه بار ارسالی شما به بحرین تجاری باشد، بایستی پروسه مربوط به ارسال بار های تجاری و صادراتی را در گمرک فرودگاه امام خمینی طی کرده. توجه داشته باشید که پروسه مذکور نیازمند به ارائه مدارکی مانند کارت بازرگانی، گواهی مبدا و مدارک شغلی مرتبط است که هزینه های مربوط به خود را دارد.

همچنین لازم به ذکر است که به بار های تجاری عوارض گمرکی نیز تعلق می‌گیرد، و صاحب محموله می‌بایست هنگام ترخیص بار در فرودگاه بحرین آن را نقدا پرداخت کند. اما برای ارسال بار های مسافری، خرده بارهای شخصی و اضافه بارهای مسافری، چمدان های لباس، لوازم دانشجویی و… نیازی به بسته بندی تخصصی نیست و عوارض گمرکی نیز به آنها تعلق نمی‌گیرد.

 • حجم بار ارسالی در تعیین هزینه نهایی موثر است

همانطور که می‌دانید حجم بار از جمله عواملی است که تاثیر بسزایی در تعیین هزینه های مربوط با ارسال آن دارد. اما شاید برایتان جالب باشد که این عامل مهم چگونه محاسبه می‌شود. در واقع از مقایسه وزن حجمی یک بسته با وزن باسکولی آن، وزن محاسباتی بدست می‌آید و طبق قوانین بین المللی برای محاسبه وزن محاسباتی ، یک بسته بار به ابعاد یک متر مکعب باید حداقل صد و شصت و هفت کیلوگرم محاسبه شود. در واقع فرمول بین المللی برای محاسبه وزن حجمی یک بسته به شرح زیر می‌باشد:

وزن حجمی یک بسته از حاصلضرب ابعاد بسته به سانتی متر، تقسیم بر عدد شش هزار، به دست می آید. شرکت های هواپیمایی از بین وزن باسکول و  وزن حجمی بسته، عدد بزرگتر را به عنوان وزن محاسباتی در نظر می‌گیرند.

 • نحوه انتخاب وسایل در تعیین هزینه نهایی موثر است

نحوه انتخاب وسایل را می‌توان از اصلی ترین فاکتور های موثر در تعیین هزینه های ارسال بار به کشور بحرین دانست. در‌ واقع اینکه برای ارسال بار به بحرین چه وسایلی را برگزیده‌ اید و قصد انتقال آن را دارید، می‌تواند در هزینه های نهایی تاثیر بسزایی داشته باشد. به طور مثال چنانچه بار شما حاوی لوازم شخصی، چمدان های لباس، فرش، خرده بار شخصی و یا مسافری و… باشد، بار شما حجمی نبوده و نیازی به استفاده از پالت ها، جعبه های مخصوص حمل بار و سایر ابزار لازم برای بسته بندی تخصصی نیست.

علاوه بر آن نیازی به پرداخت عوارض گمرکی نیز نخواهد بود. اما در صورتی که بارهای ارسالی شما حاوی لوازم بزرگ منزل چون مبلمان، تخت، میز و… باشد، بار حجمی بوده و جهت بسته بندی نیز هزینه های استفاده از پالت ها، جعبه های چوبی و مقوا و..برای آن لحاظ می‌شود. همچنین بنا به تشخیص افسر گمرک مبنی بر تجاری بودن برخی وسایل، عوارض گمرکی نیز به بار تعلق می‌گیرد.

بر‌حسب تقریب مدت زمان لازم برای ارسال هوایی بار به بحرین چه قدر است؟

با در نظر گرفتن عواملی که بر مدت زمان ارسال بار موثر اند، همچون ارسال بار توسط شرکت هواپیمایی منتخب، مسیر پرواز (فاصله کشور مبدا تا کشور مقصد) و ترافیک بار در ترمینال فریت بار و کارگو فرودگاه امام خمینی ، ارسال بین  ۴ الی ۵ روز کامل کاری به طول می‌انجامد.

مرحله های ترخیص قانونی محموله های ارسالی از گمرک فرودگاه های بحرین

با استناد به قوانین گمرکی کشور بحرین، هیچ گونه محدودیتی در ارسال بارهایی که برای استفاده شخصی به این کشور انتقال داده می‌شوند وجود ندارد. در واقع کالاهایی که به وسیله تجار و تولید کنندگان به این کشور صادر می‌شوند و جنبه تجاری دارند بایستی از لحاظ گمرکی مورد بررسی قرار گرفته و با لیست ارائه شده در بارنامه تطابق داده شوند. توجه داشته باشید پس از ورود بار به گمرک شهر مقصد، شما عزیزان فقط تا ۴۸ ساعت زمان دارید که جهت ارائه مدارک و ترخیص بار خود اقدام نمایید. در غیر این صورت بار  مذکور به انبار فرودگاه منتقل شده و هزینه های انبارداری نیز برای شما منظور می‌گردد.

حمل بار به بحرین

حمل بار به بحرین

مجموعه فریت بار فرودگاه امام خمینی و‌خدماتی که جهت حمل بار هوایی به بحرین عرضه می‌دارد

 • بسته بندی بارها به صورت تخصصی

بسته بندی تخصصی و استاندارد مهم ترین عامل در حفظ سلامت بار و جلوگیری از ایجاد آسیب و خسارت احتمالی به بار در پروسه و روند ارسال به کشور بحرین شناخته می‌شود. پرسنل مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی با بسته بندی تخصصی بار، باعث آسودگی خاطر شما جهت ارسال سالم بار به مقصد می‌شوند.

 • ترابری بارها از سراسر کشور

فرقی نمی‌کند در کجای کشور زندگی می‌کنید، پرسنل مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی، پس از ثبت درخواست شما مبنی بر ارسال بار به کشور بحرین جهت بسته بندی و انتقال بار شما به فرودگاه امام خمینی اقدام می‌کنند.

 • نگهداری بارها و انبارداری آن ها

مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی این امکان را برای شما عزیزان فراهم کرده است تا در صورت لزوم بتوانید بارهای خود را که برای ارسال به زمانبندی نیاز دارند، در انبار مجموعه نگهداری کنید.

 • انجام امور گمرکی مورد نیاز 

ارسال بار های مسافری و تجاری به کشور بحرین مستلزم انجام مراحل اداری، مرتبط با نوع بار ، ارائه مدارک و دریافت مجوز خروج بار از گمرک هوایی فرودگاه امام خمینی است که انجام آن برای کلیه فرستندگان بار به هر مقدی ضروری است.

توجه داشته باشید که به جهت انجام امور گمرکی لازم برای ارسال بار به مدارک زیر نیاز پیدا خواهید کرد:

 • لیست بسته ‌بندی کالاها و اقلام ارسالی به همراه ابعاد آنها
 • اصل پاسپورت فرستنده و گیرنده بار
 • اصل کارت ملی فرستنده و گیرنده بار
 • کپی بلیط
 • آدرس کامل فرستنده و گیرنده همراه با کد پستی گیرنده بار و شماره تلفن وی در مقصد
 • صدور بارنامه

پس از انجام مراحل ذکر شده محموله ارسالی شما عزیزان توسط مجموعه باربری فرودگام امام خمینی در ایرلاین منتخب در قسمت ترمینال بار فرودگاه امام بارنامه شده و با مناسب ترین قیمت حمل بار به کشور بحرین ارسال می‌شود.  شما می‌توانید با استفاده از کد رهگیری درج شده در بارنامه محموله خود را پیگیری کنید و از زمان دقیق رسیدن بار به مقصد اطلاع حاصل کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت رسمی‌ مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی مراجعه کرده و یا با مشاوران این مجموعه تماس حاصل کرده و از مشاوره های رایگان و تخصیی در زمینه مربوط بهره مند شوید. فراموش نکنید که مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه‌ امام خمینی با کسب تجارب فراوان طی سالها فعالیت در زمینه فریت بار، یاری رسان شما عزیزان در روند ارسال هوایی بار به کشورهای خارجی به خصوص بحرین می‌باشد.

سوالات متداول