فهرست مطالب

چنانچه از جمله افرادی هستید که قصد ارسال بار به ایرلند را دارید، و یا به دنبال راهی مقرون به صرفه و منحصر به فرد جهت ارسال اضافه بارهای مسافری و‌مهاجری خود به این کشور هستید، می‌توانید از  مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه  امام خمینی در زمینه ارسال هوایی بارهای خود به این کشور و حتی سایر کشورهای خارجی یاری بجویید.

در واقع شما عزیزان می‌توانید انواع بارهای تجاری، اضافه بارهای مسافری، مایحتاج شخصی، کالاهای صادراتی و… خود را با استفاده از سرویس فریت بار و کارگو هوایی به مقاصد دوری نظیر ایرلند به کمک این مجموعه عظیم‌ ارسال کنید. لازم است بدانید که مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی یکی از کامل ترین و معتبر ترین شرکت های فعال در زمینه حمل بار هوایی به کشوهای خارجی همچون ایرلند می‌باشد.

این مجموعه، با سابقه فعالیت بالا در جا به جایی انواع بار در اقصی نقاط دنیا و به کارگیری بهترین پرسنل و همچنین با سابقه فعالیت در زمینه حمل هوایی، امکان ارسال بار به مقصد مورد نظر شما عزیزان را از مبدا ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی فراهم کرده است. مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی با ارائه بهترین خدمات ارسال هوایی بار به کشور ایرلند از جمله بسته بندی تخصصی بار، ترابری بار از سراسر کشور، انبارداری و نگهداری بار در صورت لزوم، انجام تشریفات گمرکی و صدور بارنامه با مناسب ترین قیمت حمل هوایی  و…. یاری رسان شما عزیزان در پروسه و روند ارسال بار به این کشور است.

 

ارسال بار به ایرلند

ارسال بار به ایرلند

 

ایرلند، سرزمینی در جوار اقیانوس اطلس

سرزمین ایرلند جزیره‌ ای وسیع در ناحیه شمال غربی قاره اروپا و دومین جزیره بزرگ در کل دنیا است که بیشتر از ۹ میلیون نفر جمعیت دارد. مردم این کشور به دو زبان ایرلندی و انگلیسی صحبت می‌کنند. جمعیت ایرلند هرساله با افزایش چشمگیری رو به رو است. چراکه علاوه بر مهاجرت مردم از سرایر دنیا به این کشور، میزان زاد و ولد نیز دو برابر مرگ و میر در این کشور می‌باشد.

مانستر گلندالاف، تماشاخانه ی کولتورد، قلعه بلارنی ایرلند، خلیج دینگل، صخره های صعب العبور موهر، بن بالبن، جزایر کرک، تایتانیک بلفاست و پارک ملی کیلارنی از جاذبه های دیدنی و بسیار زیبای این کشور است که سالانه شمار زیادی از گردشگران را به خود جذب می‌کند. از جمله کالاهای صادراتی ایرلند به کشور های خارجی نظیر ایتالیا، فرانسه، آلمان و … می‌توان به گوشت و مواد لبنی، قهوه و انواع ادویه، کودهای شیمیایی مختلف، زغال سنگ، مواد دارویی و درمانی، مواد پلاستیکی، ماشین های صنعتی پیشرفته، پارچه و الیاف، لوازم و امکانات صوتی و ارتباطی اشاره کرد.

حمل بار هوایی به ایرلند چگونه صورت می‌گیرد؟

از جمله مشکلات و مسائل اساسی که اکثر مهاجران، مسافران و‌ تجار هنگام سفر هوایی و انتقال بار به کشور ایرلند با آن رو به رو هستند، طریقه ارسال بار، مشکلات مربوط به اضافه بار و هزینه های سنگین آن‌ می‌باشد. به همین سبب تمامی افراد مذکور همواره دنبال راهی هستند تا بتوانند انواع بارهای خود را بدون پرداخت جریمه های سنگین اضافه بار و همچنین بدون هیچگونه محدودیت در وزن و حجم به ایرلند و دیگر کشورهای خارجی ارسال کنند.

لازم به ذکر است که در میان تمامی روش های حمل بار، از ارسال بار به صورت زمینی و دریایی گرفته تا پست پیشتاز و شرکت های کریر، فریت بار به صورت هوایی و با استفاده از هواپیما توانسته با اخذ ویژگی هایی نظیر هزینه های پایین و مقرون به صرفه، ایمنی بالا، سرعت زیاد و همچنین حذف محدودیت هایی که اغلب در ارسال بار با استفاده سایر روش‌ های حمل بار با آن رو به رو هستیم، بارهای مسافران را بدون هیچگونه دردسر و به صورت کاملا قانونی به کشور ایرلند ارسال کند.

در واقع شما عزیزان می‌توانید با به کارگیری از سیستم فریت بار و ارسال کارگو، انواع بارهای مسافری، اضافه بار و خرده بارهای شخصی، لوازم منزل، محموله های تجاری و‌…. خود را از مبدا ترمینال بار فرودگاه امام خمینی به شهر مقصد خود در ایرلند ارسال کنید.  چنانچه با پروسه و روندهای اداری لازم جهت حمل بار هوایی به کشور ایرلند، قوانین گمرکی فرودگاه امام خمینی و ایرلند، نحوه محاسبه هزینه ها و… آشنایی ندارید، توصیه می‌کنیم با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

فریت بار به ایرلند توسط مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام چه فایده ای دارد؟

 • ارسال بار به ایرلند در زمان کم

در میان تمامی وسایل و‌ابزار نقلیه ساخته شده به دست بشر تا به امروز، هواپیما ها رکورد دار سرعت زیاد و طی مسافت های طولانی در زمان اندک بوده و هستند. به نحوی که می‌توان با کمک آنها به دورترین نقاط دنیا در کمترین زمان ممکن سفر کرد. طبق گفته کارشناسان طی دهه های آینده و با پیشرفت تکنولوژی می‌توان در دو الی سه ساعت به دورترین نقاط دنیا سفر کرد.

با تفاسیر مذکور استفاده از هواپیما و سیستم حمل بار هوایی ارائه شده از جانب مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی می‌تواند بهترین و سریع ترین گزینه جهت ارسال انواع بار به کشورهای خارجی نظیر ایرلند باشد.

 • ارسال بار به ایرلند با هزینه های اندک‌ و‌ باور نکردنی

ارسال هوایی بار با استفاده از وسیله نقلیه ای به نام هواپیما نسبت به سایر روش های ارسال بار نظیر زمینی، دریایی، شرکت های پست پیشتاز و …. ایمن تر و سریع تر بوده و محدودیت های آنها را در روند و پروسه انتقال بار به کشور ایرلند شامل نمی‌شود. لذا هزینه‌ های ارسال نیز در این روش بسیار مقرون به صرفه‌ ‌تر و کمتر از سایر روش های ارسال بار است.

 • ارسال‌هوایی بار به ایرلند، روشی مطمئن و‌ با ایمنی بالا

همان طور که گفته شد و همان طور که می‌دانید، حمل بار هوایی با استفاده از هواپیماها امن ترین روش جهت ارسال انواع بار به کشورهای خارجی نظیر ایرلند است. چرا که جابه جایی بار به کمترین حد خود رسیده و مانعی در روند ارسال نیز وجود ندارد. به همین سبب خبری از مشکلات جاده‌ ای همچون ترافیک و تصادفات خطرناک نمی‌باشد‌. اینگونه است که شما عزیزان می‌توانید انواع بارهای خود  اعم از لوازم قیمتی، گرانبها و … خود را با خیالی آسوده به مکان و مقصد های دور مانند ایرلند بفرستید.

 • ارسال هوایی بار به ایرلند بدون هرگونه محدودیت و همه جانبه

کلیه افراد جامعه از قبیل مهاجر، مسافر، تاجر، معلم، دانشجو و… می‌توانند انواع بار های تجاری و مسافری خود را اعم از لوازم منزل، وسایل آشپزخانه، آثار هنری، تجهیزات ورزشی، کالاهای صادراتی و… را بدون محدودیت در نوع، وزن و حجم آنها به ایرلند‌ و سایر کشورهای خارجی ارسال کنند.

 • شرکت های فریت بار به ایرلند

شرکت های فریت بار که در بخش باربری فرودگاه امام خمینی مستقر شده اند، نماینده قانونی شرکت های هواپیمایی هستند که وظیفه نظارت بر نحوه فعالیت ایرلاین‌ها، شرکت های هواپیمایی و تعامل آنها با مسافران را بر عهده دارند. این شرکت ها همچنین وظیفه دارند در صورت درخواست فرستنده بار به ارائه مشاوره های رایگان و تخصصی و سایر خدمات جانبی مخصوص حمل بار هوایی به آنها بپردازند.

ارسال هوایی بار خود به ایرلند را به پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی بسپارید!

 • مکان دقیق پایانه هوشمند بار در فرودگاه امام خمینی

به هنگام مراجعه به فرودگاه امام از سمت اتوبان تهران قم یا همان بزرگراه خلیج فارس، پس از طی حدود بیست و سه کیلومتر از عوارضی اتوبان از سمت تهران به قم، از خروجی فرودگاه امام خارج شده، در بزرگراه فرودگاه از دومین خروجی سمت راست خارج شده ، مجددا  اولین خیابان سمت راست را ادامه داده تا به بلوار پایانه هوشمند بار( بلوار خاتم) برسید، بعد از طی حدود یک کیلومتر در سمت راست شما به ورودی  پایانه هوشمند بار فرودگاه امام می رسید.

نکته مهم: جهت آگاهی شما از فاصله تقریبی چند میدان اصلی شهر  تهران تا قسمت کارگو فرودگاه امام و مدت زمان رفت و آمد در اینجا ذکر می شود. توجه داشته باشید که مدت زمان ذکر شده جهت رفت و آمد، بدون احتساب ترافیک شهر تهران می باشد و بطور قطع مدت زمان رفت و برگشت به بخش فریت بار فرودگاه از زمان ذکر شده بسیار بیشتر خواهد شد!

 • فاصله میدان تجریش تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود شصت کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) دو ساعت است.
 • فاصله میدان آزادی تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود چهل و شش کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت(بدون احتساب ترافیک شهر تهران) یک ساعت ونیم است.
 • فاصله میدان فاطمی تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه و سه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) یک ساعت و نیم است.
 • فاصله میدان کاج در سعادت آباد تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه و پنج کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران)یک ساعت و نیم است.
 • فاصله میدان هفت تیر تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) دو ساعت است.
 • فاصله میدان هفت حوض تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود شصت و سه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) حدود دو ساعت است.

 

 • ساعات کاری پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی چگونه است؟

پایانه هوشمند تحت نظر گمرک فرودگاه امام از ساعت هشت صبح تا پانزده بعد از ظهر به طور رسمی فعالیت میکند. پایانه هوشمند بار  روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی ، دایر نمی باشد.

 • انجام امور اداری مربوط به ارسال هوایی بار در باربری فرودگاه امام خمینی چه قدر طول می‌کشد؟

انجام امور اداری، حراستی و گمرکی مربوط به ارسال هوایی بار به کشور های خارجی همچون ایرلند، از هنگام اظهار بار در پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی و انجام مراحل تشریفات گمرکی، صدور بارنامه و تحویل بار‌به ایرلاین منتخب جهت ارسال هوایی به ایرلند به طور خوشبینانه و بدون در نظر گرفتن هیچگونه معطلی و تاخیر، به یک روز کامل کاری زمان نیاز دارد.

 • چه افرادی می‌توانند جهت حمل بار‌هوایی به ایرلند با همکاری بخش بار فرودگاه امام خمینی اقدام کنند؟

بر اساس آیین نامه های تصویب شده توسط‌ گمرک‌ وپایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی تمامی افراد اعم از ایرانی و غیر ایرانی، مسافر، تاجر، دانشجو، مهاجر، معلم، هنرمند و… می‌توانند نسبت به ارسال بار به مقاصد دوری نظیر ایرلند از مبدا باربری فرودگاه امام خمینی اقدام کنند.

 • چه نوع کالا و بارهایی را می‌توان توسط بخش بار و‌کارگو فرودگاه امام خمینی به ایرلند فرستاد؟

همان طور که می‌دانید، عبور برخی از کالاها از مرزهای هوایی و مبدا ترمینال بار فرودگاه امام خمینی غیر مجاز بوده و هرگونه تخلف در این زمینه، پیگرد قانونی دارد. اما در مقابل ارسال برخی از کالاها مجاز است و به راحتی به طور کاملا قانونی صورت می‌گیرد. در ادامه به معرفی برخی از کالاهای مجاز جهت ارسال هوایی به مقصد ایرلند می‌پردازیم.

  • حمل هوایی اسباب و اثاثیه منزل به ایرلند

حمل و نقل هوایی بار به صورت هوایی و با استفاده از هواپیما بهترین روش جهت ارسال انواع بار از جملع لوازم و اثاثیه منزل به ایرلند و دیگر کشورهای خارجی می‌باشد. چراکه مهاجران می‌توانند تمامی لوازم منزل خود شامل وسایل آشپزخانه، فرش، لوازم الکترونیک، ظروف شیشه‌ ای، مبلمان، تخت و… را بدون هیچگونه محدودیت در میزان وزن و حجم آنها، با نهایت سرعت و امنیت بالا به شهر مقصد خود در کشور ایرلند ارسال کنند.

  • ارسال هوایی لوازم و امکانات شخصی و اضافه بارهای مسافرتی به ایرلند 

از جمله مشکلات و مسائلی که ذهن اکثر افراد مسافر به کشورهای خارجی را درگیر خود کرده است، محدودیت ایرلاین ها در مقدار ارسال بار و هزینه های بالای ارسال اضافه بار است. اما نیازی به نگرانی نیست! چرا که شما عزیزان می‌توانید بدون پرداخت جریمه های سنگین اضافه بار و بدون هیچگونه محدودیت انواع بارهای خود را در هر‌ میزان وزن و حجم، از مبدا باربری فرودگاه امام خمینی و از طریق سیستم فریت بار به مقصد مورد نظر خود در کشور ایرلند ارسال کنید.

  • فریت لوازم تحصیلی و‌ دانشجویی به ایرلند

دانشجویان عزیزی که به قصد ادامه تحصیل به کشورهای خارجی‌ نظیر ایرلند مهاجرت می‌کنند، می‌توانند از طریق سیستم فریت بار و حمل‌ هوایی تمامی لوازم مورد نیاز خود از قبیل وسایل شخصی، چمدان های لباس، کتاب های درسی و بخشی از مایحتاج خانه جدید را بدون هیچگونه محدودیت به این کشور ارسال کنند.

  • فرستادن انواع بسته با هواپیما به ایرلند

در صورتی که قصد دارید انواع بسته های بزرگ یا کوچک حاوی لوازم شخصی، مواد غذایی، هدیه، سوغاتی و… را برای بستگان خود که مقیم ایرلند هستند ارسال کنید، ارسال هوایی بار با استفاده از هواپیما بهترین گزینه جهت ارسال سریع، ایمن و بدون محدودیت به مقصد مورد نظر است.

  • ارسال حیوان های خانگی به صورت کارگو به ایرلند

انتقال انواع حیوان های خانگی به‌ کشور ایرلند با قوانین و محدودیت هایی در ارسال هوایی رو به رو است، که علاقمندان به ارسال حیوان ها می‌بایست حتما از آنها اطلاع داشته باشند. به طور مثال برخی ایرلاین ها اجازه ارسال حیوان را نمی‌دهند یا محدودیت هایی برای آن قائل می‌شوند. برخی ایرلاین ها نیز شرایطی خاصی را معین کرده که فقط تحت آن شرایط می‌توان اقدام به ارسال حیوان های خانگی به کشورهای خارجی‌کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه توصیه می‌کنیم از مشاوره های رایگان و تخصصی مشاوران مجموعه ما بهره ببرید.

  • حمل تابوت و جنازه متوفی به صورت هوایی و ایمن به ایرلند

به جهت حساسیت بالای جنازه های متوفیان در برابر شرایطی چون گذر زمان و امکان فاسد شدن آنها، ارسال اجساد بایستی با نهایت دقت، سرعت و ایمنی انجام گیرد.  از این رو بهترین و مناسب ترین روش جهت ارسال تابوت و جنازه های متوفیان استفاده از سرویس فریت بار است که توسط مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی به بهترین نحو انجام می‌شود. توجه داشته باشید که به جهت ارسال هوایی جنازه، حضور یکی از بستگان نزدیک متوفی جهت درخواست حمل هوایی  به کشور‌ ایرلند و انجام امور اداری آن الزامی می‌باشد.

  • ارسال بارهای تجارتی و صادراتی به صورت هوایی به ایرلند

تجار، صادرکنندگان و تولید کنندگان می‌توانند انواع بارهای صادراتی و تجارتی خود را بدون هیچگونه محدودیت در نوع کالا، وزن و حجم آن، با بسته بندی  های تخصصی و مخصوص حمل هوایی، با سرعت بالا و ایمنی کامل به کشورهای خارجی نظیر ایرلند ارسال کنند. در ادامه مطلب به معرفی بخشی از محصولات صادراتی از مبدا ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی به مقصد ایرلند می‌پردازیم:

   • فرش ها و انواع صنایع دستی گوناگون

نقش و نگار فرش های بافته شده به دست هنرمندان وطنی و تنوع صنایع دستی که نشان دهنده قدمت، فرهنگ، تمدن و آیین ایران و ایرانی است، توجه علاقمندان فراوانی را به خود جلب می‌کند. به طوری که اینگونه اقلام خواهان بسیاری در کشورهای خارجی به خصوص ایرلند دارند.

اینگونه است که هرسالع ارسال هوایی این کالاهای ارزنده به ایرلند برای ایرانیان مقیم آنجا و مردم بومی این کشور با هواپیما به صورت هوایی صورت می‌گیرد. لذا چنانچه قصد فروش تولیدات  این چنینی خود را در جایی غیر از بازارهای داخلی ایران دارید، می‌توانید از کارگو هوایی جهت ارسال محصولات خود به ایرلند بهره ببرید.

   • اقلام صنعتی و کالاهای نمایشگاهی

برگزاری نمایشگاه های متنوع و معتبر تجاری، فرهنگی، هنری، علمی و…که با مشارکت سایر کشور های خارجی در شهر های مختلف  کشور ایرلند برگزار شده و با بازدید های بین المللی مردم رو به رو است، سبب شده تا شمار زیادی از هنرمندان، تاجران، تولیدکنندگان، صنعتگران و علاقه ‌مندان مایل به شرکت در این نمایشگاه ها به جهت ارائه آوار خود باشند. فریت بار کالاهای نمایشگاهی و… سریع ترین و امن ترین راه ارسال این محمولات به ایرلند است.

   • مواد غذایی مانند زعفران و خشکبارها

جالب است بدانید که سرزمین ما ایران اولین و اصلی ترین کشور دنیا در تولید و صادرات زعفران یا به عبارتی طلای سرخ به کشور های خارجی نظیر ایرلند می‌باشد. همچنین در تولید خشکبار هایی مانند، پسته، انجیر خشک، کشمش، خرما، بادام و… رقیب بزرگی برای سایر کشور های تولید کننده خشکبار است.

شما عزیزان می‌توانید محصولات کشاورزی، مواد غذایی، خشکبار و زعفران های‌خود  را با استفاده از سرویس فریت بار و با انجام بسته بندی تخصصی، بدون هیچگونه محدودیت به کشور ایرلند ارسال کنید.

  • حمل هوایی آثار هنری و تابلوهای گوناگون به ایرلند

هنرمندان و هنردوستانی که قصد شرکت در نمایشگاه ها و رویدادهای هنری ایرلند را دارند، می‌توانند جهت ارسال تابلو های نقاشی و سایر آثار هنری خود همچون مجسمه، ظروف سفالی و… از طریق مجموعه خدمات فریت فرودگاه امام خمینی اقدام به بسته بندی تخصصی و ارسال هوایی آثار خود به کشور ایرلند کنند. در واقع حمل بار هوایی اینگونه آثار سریع ترین و امن ترین روش ارسال به ایرلند است.

 

فریت بار به ایرلند

فریت بار به ایرلند

برخی ممنوعیت ها و محدودیت های موجود جهت ارسال کارگو به ایرلند

توجه داشته باشید که جهت انتقال انواع بار به صورت هوایی و با استفاده از هواپیما از مبدا باربری فرودگاه امام خمینی به مقصد ایرلند،  بایستی از  قوانین و مقررات وضع شده تبعیت کنید که برخی از آنها عبارت اند از:

 • قانون های وضع شده توسط‌ پایانه هوشمند بار و گمرک فرودگاه امام خمینی

تمامی مسافران و مهاجرانی که قصد ارسال بار به کشور ایرلند را دارند، می‌توانند پس از بسته بندی تخصصی بار  و انجام تشریفات گمرکی و  همچنین دریافت بارنامه هوایی ارسال بار، نسبت به تحویل بار خود به شرکت های هواپیمایی منتخب  اقدام کنند. بر طبق مقررات گمرکی و پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی ارسال انواع ‌مواد مخدر ، سلاح و مهمات ، انواع عتیقه و زیرخاکی ، طلا بیش از ۱۵۰ گرم ، پول نقد فراتر از سقف معین شده و… به ایرلند ممنوع می‌باشد.

ارسال بار های تجاری و صادراتی به ایرلند نیز در دوره های مختلف سیاسی و اقتصادی ایران مشمول قوانین گمرکی و محدودیت های مختلفی می‌شود که بهتر است قبل از هرگونه اقدام جهت ارسال بار از آنها اطلاع حاصل کنید. مشاوران مجموعه ما یاری رسان شما عزیزان در پروسه ارسال بار به ایرلند خواهند بود.

 • قانون های خطوط هوایی منتخب جهت فریت بر به ایرلند

مسافران، مهاجران و تجار جهت ارسال بار به کشورهای خارجی نظیر ایرلند ملزم به رعایت دو دسته از قوانینی هستند که توسط شرکت های هواپیمایی به جهت حفظ سلامت مسافران، خدمه و ایمنی هواپیما و تجهیزات فرودگاهی وضع شده است، و در صورت عدم اجرای این قوانین بار مدنظر مورد پذیرش قرار نخواهد گرفت. این دو دسته عبارت اند از: ارسال انواع بار مسافری و تجاری باید از

 1. افراد جهت ارسال هوایی بار به مقاصد دور بابستی از قوانین مربوط به ارسال کالاهای خطرناک که توسط سازمان حمل هوایی ‌IATA تعیین شده، تبعیت کند.
 2. انجام بسته بندی تخصصی و مطابق با استاندارد های بین المللی می‌بایست جهت ارسال انواع بارهای تجاری و غیر تجاری رعایت شود تا منجر به بروز آسیب و‌خسارت به بار ارسالی، هواپیما و مسافران نشود.
 • قانون های وضع شده توسط گمرک ایرلند

تمامی مسافران، مهاجران و تجار ملزم هستند جهت اطلاع از قوانین گمرکی کشور ایرلند همچون نحوه پذیرش بار، چگونگی ترخیص بار و نحوه محاسبه هزینه های ارسال بارهای مسافری و تجاری به این کشور، با گمرک ایرلند در ارتباط بوده و اطلاعات لازم را دریافت کنند. در غیر این صورت مشمول پرداخت هزینه های سنگین گمرکی بنا بر مقررات کشور ایرلند خواهند شد. مشاوران مجموعه ما در خدمت شما هستند تا تمام اطلاعات لازم در زمینه‌ی ممنوعیت‌های گمرکی کشور مقصد را در اختیار شما بگذارند.

هزینه نهایی فریت بار به ایرلند بر چه اساسی تعیین می‌شود؟

از مهم ترین عوامل موثر در هزینه حمل بار هوایی به کشورهای خارجی نظیر ایرلند می‌توان به تاثیر نوع بار، حجم و وزن بار و نحوه انتخاب وسایل اشاره کرد که در ادامه به اختصار در رابطه با آنها توضیح داده ایم.

 • بررسی تأثیر‌نوع بار

ارسال هوایی بارهای تجاری و مسافری به ایرلند هرکدام مستلزم انجام پروسه های اداری مختص به خود است که هزینه‌ های اداری و گمرکی مخصوص خود را نیز مطالبه می‌کند. در صورتی که قصد ارسال بار تجاری به کشور ایرلند را دارید بایستی جهت بسته بندی تخصصی بار، انجام امور اداری و ارائه مدارکی چون کارت بازرگانی، گواهی تایید اصالت کالا، گواهی مبدا و… هزینه هایی را پرداخت کنید.

همچنین هنگام ترخیص بار از گمرک فرودگاه های ایرلند نیز عوارض و‌مالیات های گمرکی که مخصوص بارهای تجاری است به بار شما تعلق می‌گیرد. در حالیکه برای ارسال بار های مسافری تنها به بسته بندی جزئی نیاز داشته و عوارض گمرکی و مالیات میز شامل حال بارهای شما نمی‌شود.

 • بررسی تأثیر‌حجم‌ بار

هرچه وزن محموله شما بیشتر باشد و حجم زیادتری را اشغال کند(به اصطلاح بار حجمی شود) هزینه های ارسال آن به مقصد ایرلند نیز بیشتر خواهد بود. لازم است بدانید شما عزیزان می‌توانید به جهت ارسال بارهای حجمی و محموله هایی که بیش از ۴۵ کیلوگرم وزن دارند، از سیستم فریت باری که توسط مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی ارائه می‌شود، استفاده کنید. در واقع فریت بار  سریع ترین، امن ترین و مقرون به صرفه ترین روش رسال بار به ایرلند است.

 • بررسی تأثیر نحوه انتخاب وسایل

اینکه بارهای ارسالی شما شامل چه نوع محتویاتی است می‌تواند نقش زیادی در تعیین هزینه های ارسال بار به مقصد داشته باشد. به طور مثال در صورتی که بارهای شما حاوی مایحتاج شخصی، خرده بارهای مسافری، چمدان های لباس، آلبوم های خانوادگی، کتاب و… باشد، برای بسته بندی به موادی چون پالت، داربست، جعبه های مخصوص حمل بار و… که لازمه بسته بندی تخصصی هستند نیازی پیدا نمی‌کند.

همچنین چون چون اجناس تجاری میان بارهای شما وجود ندارد عوارض گمرکی نیز به آن تعلق نمی‌گیرد. اما در صورتی که بار شما حاوی لوازم شکستنی، ظروف چینی، تابلوهای هنری و مجسمه، لوازم الکترونیک و لوازم منزل همچون میز و صندلی، تخت و… باشد، جهت جلوگیری از آسیب های احتمالی  نیاز به بسته بندی تخصصی دارد. همچنین ممکن است بنا به تشخصی افسر گمرک مبنی بر وجود اجناس تجاری در بار، به محموله شما عوارض تعلق بگیرد.

اساسا زمان بندی حمل بار هوایی به ایرلند چگونه است؟

به طور معمول بارهای ارسالی به کشور‌ ایرلند طی چهار الی پنج روز کاری به مقصد می‌رسد. البته لازم به ذکر است با توجه به نقش عواملی چون شرکت هواپیمایی، مسیر پرواز و ترافیک بار در ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی مدت زمان مذکور جهت حمل بار هوایی به ایرلند ممکن است تغییر کند.

پس از مراحل فریت بار به ایرلند، چگونه بایستی آن هارا از گمرک فرودگاه های این کشور ترخیص کرد؟

بر اساس قوانین گمرکی فرودگاه های کشور ایرلند شما عزیزان می‌توانید انواع بارهای تجاری و غیر تجاری خود را بدون محدودیت و با رعایت قوانین به این کشور ارسال کنید. طبق قوانین این کشور کالاهایی که به جهت تجارت وارد این کشور می‌شوند بایستی از لحاظ گمرکی مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرند و با لیست ارائه شده در بارنامه تطبیق داده شوند.

پس از آن گیرنده بار می‌تواند بعد از پرداخت عوارض گمرکی که به بار های تجاری تعلق می‌گیرد، بار خود را تحویل بگیرد. لازم به ذکر است که به بارهای مسافری عوارض گمرکی تعلق نمی‌گیرد. از هنگام رسیدن بار به ایرلند شما تا ۴۸ ساعت فرصت دارید تا برای ترخیص بار خود اقدام کنید. در غیر اینصورت بار مذکور به انبار فرودگاه ایرلند منتقل شده و هزینه های انبارداری و جابه جایی نیز  برای شما منظور می‌گردد.

 

حمل بار به ایرلند

حمل بار به ایرلند

 

مجموعه فریت بار فرودگاه امام خمینی، مجموعه ای با انواع خدمات های مربوطه جهت ارسال هوایی بار به ایرلند

 • انجام بسته بندی تخصصی بار

بسته بندی نقش مهمی را در  ارسال  بار به صورت سلامت  به مقصد ایفا می‌کند. لذا بهتر است انواع مواد غذایی، لوازم و اثاثیه منزل، خرده بار شخصی، آثار هنری، لوازم الکترونیک و… را هنگام ارسال بار به ایرلند به طور اصولی و با حفظ استاندارد های حمل بار، با دقت بسته بندی کرده تا هنگام جا به جایی و ارسال دچار آسیب و خسارت نشود.

 • انجام ترابری بار در تمامی شهرهای ایران

کارکنان مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی پس از ثبت درخواست شما عزیزان مبنی بر ارسال بار به مقصد ایرلند و بسته بندی بار، جهت انجام خدمات مربوط به ارسال هوایی خدمت رسیده و بار مذکور  را با کمترین هزینه ممکن به فرودگاه امام خمینی منتقل می‌کنند.

 • انجام امور مربوط به نگهداری و انبارداری بارها

مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی امکان ارائه خدمات نگهداری و انبارداری بار را تا فرا رسیدن زمان ارسال به مقصد برای مشتریان خود فراهم کرده است. لذا شما عزیزان می‌توانید جهت نگهداری بارهای خود که برای ارسال به زمان ‌بندی نیاز دارند، از خدمات این مجموعه جهت نگهداری بارهای خود استفاده نمایید.

 • انجام امور مربوط‌ به گمرک جهت فریت بار

انجام مراحلی چون وزن کردن بار، تایید اصالت کالا، ارزیابی بار توسط مامور گمرک، ارائه مدارک لازم برای ارسال بار و دریافت مجوز خروج بار از مرزهای هوایی گمرک فرودگاه امام خمینی، جهت ارسال بار به مقصد ایرلند ضروری می‌باشد. لازم است بدانید که برای انجام مراحل فوق به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

 • لیست بسته ‌بندی کالاهای ارسالی به همراه ابعاد آنها
 • اصل پاسپورت فرستنده و گیرنده
 • اصل کارت ملی فرستنده و گیرنده
 • کپی بلیط
 • آدرس کامل فرستنده و گیرنده همراه با کد پستی گیرنده بار و شماره تلفن وی در مقصد
 • انجام امور مربوط به صدور بارنامه

پس از طی مراحل بسته بندی تخصصی بار، مراحل اداری، حراستی و کسب مجوزهای خروج قانونی بار از مرزهای هوایی گمرک فرودگاه امام خمینی، بارنامه هوایی محموله مدنظر جهت ارسال به مقصد ایرلند با  مقرون به صرفه ترین هزینه ممکن صادر می‌شود. لازم به ذکر است که فرستنده و گیرنده بار می‌توانند با استفاده از کد رهگیری درج شده در بارنامه برای اطلاع از زمان دقیق رسیدن بار به مقصد استفاده کنند.

جهت کسب اطلاعات تکمیلی با مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه‌ امام خمینی تماس گرفته تا از‌مشاوره های رایگان و تخصصی در زمینه مربوط بهره کند شوید. این مجموعه یاری رسان شما عزیزان برای ارسال بارهای خود به کشورهای خارجی نظیر ایرلند است.

 

سوالات متداول