فهرست مطالب

“ارسال بار به اتریش” با هواپیما، فریت بار یا همان اضافه بار مسافری، از جمله سرویسهای ویژه این مجموعه است. اگر تمایل به فریت بار یا ارسال کارگو تجاری به شهرها و فرودگاه های مختلف کشور اتریش دارید،‌ این مجموعه به صورت کاملا حرفهای خدماتی از جمله ارسال بار هوایی خارجی از طریق بخش کارگو فرودگاه امام خمینی جهت فریت بار یا کارگو شما، به هر کجای اتریش، با معتبرترین شرکت های هواپیمایی بین‌المللی فعال در ایران را برای شما مهیا نموده است.

شما به وسیله حمل و نقل هوایی بار و با استفاده از ناوگان سازمان یافته شرکت های هواپیمایی فعال در ترمینال بار فرودگاه امام خمینی ، قادر هستید انواع بار و یا کارگو خود را من جمله خرده‌بار شخصی، اضافه بار مسافری، اثاثیه منزل و یا هر گونه کالای تجاری و صادراتی را با رعایت قوانین حمل و باربری هوایی به اتریش ارسال کنید.

حمل و نقل هوایی، امن‌ترین، آسان ترین، مقرون به صرفه ترین و از همه مهم تر، سریع‌ترین راه برای “حمل بار به اتریش” می باشد. اگر شما تمایل دارید بار خود را در کمترین زمان و با ارزان ترین نرخ به اتریش برسانید،فقط کافی است با مجموعه ما تماس بگیرید، تیمی حرفه ای با ارائه خدماتی مثل مشاوره کاملا رایگان، بسته بندی تخصصی انواع بار صادراتی و کارگو، حمل و نقل زمینی مرسولات تا پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی، انجام کارهای گمرکی، تهیه اسناد اداری و صدور بارنامه هوایی، جهت “فریت بار به اتریش” و با مقرون به صرفه ترین هزینه، در خدمت شما است.

آیا می خواهید اضافه بار مسافری، اثاث منزل یا کارگو تجاری خود را به اتریش بفرستید و مسیرش را نمی دانید؟ همراه ما باشید تا در این نوشتار با بهترین، ساده ترین و آسان ترین روش حمل بار مسافری، مهاجری و یا ارسال بار تجاری آشنا شوید. قبل از هر چیزی کمی درباره کشور اتریش و موقعیت جغرافیایی‌ اش بخوانید.

ارسال بار به اتریش

ارسال بار به اتریش

اتریش در قلب حمل و نقل اروپا

اتریش (Austria) کشوری زیبا در مرکز اتحادیه اروپا که دارای مرز سیاسی با8 کشور است. این کشور از جنوب با اسلوونی و ایتالیا، جمهوری چک از شمال، با آلمان و سوئیس از غرب، با مجارستان و اسلواکی از شرق، مرز سیاسی دارد. علاوه بر این ها اتریش از جنوب و به وسیله همسایگانش به آب‌های آزاد متصل می باشد.

موقعیت بسیار عالی جغرافیایی اتریش باعث شده به یکی از شاهراه های اصلی حمل و نقل اتحادیه اروپا تبدیل شده باشد. اتریش به خاطر شرایط اقتصادی بسیار خوبی که دارد، همیشه توجه مهاجران و تجار از سراسر دنیا را به خود جذب کرده است. شرایط ویژه و خوب اتریش هم از نظر سیاسی، اجتماعی و هم از نظر اقتصادی باعث شده از قدیم الایام مورد توجه تجار و مهاجران به ویژه مهاجران ایرانی قرار گیرد و مقصد خیلی از کالاهای تجاری و لوازم منزل و همچنین زندگی مهاجرین باشد.

حمل و نقل بار به اتریش با هواپیما چگونه انجام پذیر است؟

ارسال بار یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های اصلی مسافران، مهاجران و بالاخص تجار است. با عنایت به قوانین مسافری ایرلاین‌ها، هر مسافر تنها می تواند مقدار بسیار محدودی بار همراه خود به اتریش ببرد و از آن مقدار بیشتر می باید هزینهای گزاف جهت جریمه اضافه بار مسافری به شرکت هواپیمایی پرداخت کند فلذا مسافرین به اتریش در صورت نیاز به حمل بیشتر بار همراه، همیشه به دنبال راهی امن و مطمئن، بی دردسر و کاملا آسان، با هزینه ای بسیار مناسب، برای ارسال بار خود به اتریش هستند.

 

بیشتر بدانید: فریت بار چیست ؟

 

از راه های مناسب جهت ارسال بار به اتریش، می توان به خدمات پست پیشتاز، خدمات حمل سریع شرکت‌های کوریر، حمل و نقل زمینی و حمل دریایی اشاره کرد. اما با دانش به آن که محدودیت‌های بسیار زیاد در سرویس پست پیشتاز، سرعت بسیار کم در حمل و نقل دریایی و زمینی، علاوه بر آن هزینه‌ بسیار بالای خدمات کوریر و… دارد، ما به شما سرویس دیگری که همان حمل و نقل هوایی بار و اضافه بار مسافری با هواپیما، از طریق خدمات ویژه فریت بار می‌باشد را پیشنهاد می‌کنیم.

در این ایام، فریت بار و ارسال کارگو با هواپیما یقینا ارزان ترین، امن‌ترین و سریع ترین روش برای ارسال بار به اتریش می باشد. با توجه به سیل عظیم مهاجرت به اتریش در چند سال گذشته از سراسر جهان، بسیاری از مهاجران تمایل دارند اثاثیه منزل خود را که به صورت بار می باشد مثل کتاب، آلبوم عکس، لوازم آشپزخانه و‌… و یا بارهایی که به صورت کلی و حجیم هستند، یعنی همهی اسباب منزل را به کشور اتریش ارسال کنند‌.

اما اغلب این افراد در مواجهه با قوانین گمرکی کشورهای ایران و اتریش، اشتباه در نحوه محاسبه هزینه ها به علت بی اطلاعی از صنعت حمل و نقل هوایی بار و همچنین بی اطلاعی از قوانین و محدودیت‌های خطوط هوایی ها در سرویس حمل هوایی انواع بار و کارگو، دچار سردرگمی می‌شوند. در جهت آشنایی بیشتر شما با نکات گفته شده، ما در این نوشتار به امن ترین، سریع ترین، مقرون به صرفه‌ترین مسیر یعنی ارسال بار هوایی به اتریش می پردازیم.

حمل هوایی بار به اتریش از بخش بار فرودگاه امام خمینی چه مزیت هایی دارد؟

۱- زمان بسیار کم ارسال بار به اتریش

به لطف رشد صنعت و تکنولوژی در این زمانه، ارسال بار به اتریش از طریق مسیر هوایی و با استفاده از سرویس های مدرن هواپیمایی های فعال در قسمت کارگو فرودگاه امام، سریع ترین راه است زیرا محدودیت‌های حمل و نقل زمینی و دریایی وجود ندارد همچنین ارسال بار با هواپیما ترافیک‌های جاده‌ای را شامل نمی شود.

۲- حمل بار و کارگو به اتریش، ارزان و مطمئن

ارسال بار هوایی به اتریش نسبت به سرویس کوریر علاوه بر سریع تر بودن، به شدت ارزان تر است. همچنین استفاده از کانتینر های حجیم کشتی های دریایی و یا اجاره کل فضای تریلی ها و یا کامیون ها برای حمل بار و کارگو در حجم و وزن کم، غیر منطقی و پر هزینه است. پس اگر تاجرین، مسافرین و مهاجرین قصد ارسال خرده بار، چه بصورت اضافه بار مسافری و یا اثاثیه منزل و یا چه بصورت تجاری و کارگو، به کشور اتریش را دارند، فرستادن بار به اتریش از طریق راه هوایی و با استفاده از ناوگان مدرن شرکت های هواپیمایی فعال در بخش کارگو فرودگاه امام، به صرفه ترین، آسان ترین و ساده ترین روش است.

۳- ارسال هوایی بار به اتریش، امن ترین راه برای حمل بار و کارگو به اتریش

همان طور که پیش تر گفته شد حمل بار هوایی ایمن ترین راه برای ارسال بار به اتریش است چرا که در مقایسه با سایر مسیرها جا‌به‌جایی کمتر صورت می گیرد و فرودگاه ها در تمام دنیا به عنوان یکی از امن ترین مکان های عمومی حمل و نقل شناخته می شوند، به همین خاطر احتمال بروز خسران و آسیب به بار شما بسیار کمتر از شیوه های دیگر حمل می باشد.

۴- حمل بار به اتریش جامع و بدون هیچگونه انحصار

حمل بار به اتریش یا فریت بار به وسیله هواپیما، به گونه ای است که تمام افراد جامعه من جمله مسافر، مهاجر، دانش آموز و دانشجو، تاجر، معلم، هنرمند و… می‌توانند از این مسیر برای جابجایی بارهای خود به اتریش استفاده کنند و هیچ شکل محدودیتی برای اشخاص جهت ارسال بار به اتریش، با رعایت شروط و مقرارت، وجود ندارد.

5- موسسات حمل بار به اتریش (فرواردر) ، مشاوره و خدمات جانبی

به طور عادی اعضای شرکت های هواپیمایی به علت فعالیت روزمره و سختی کار شبانه روزی حمل و نقل هوایی در فرودگاه امام، جوابگوی درخواست کنندگان ارسال بار به اتریش نیستند و این امر جزو دستورات و وظایف کاری ایشان نمی باشد. از طرفی دیگر احراز اطلاعات و قوانین گمرکی در مورد فرستادن بار به اتریش، چه به صورت فریت بار مسافری و یا مهاجری و یا چه بصورت کارگو و بار صادراتی به اتریش، به ویژه در ایران و به صورت تخصصی و مورد به مورد، کاری بسیار دشوار است.

در این بین شرکت های فریت بار برقرار در باربری فرودگاه امام یا همان بخش کارگو فرودگاه امام خمینی هستند که به عنوان عاملان قانونی شرکت های هواپیمایی نقش سر و کار بین فرستندگان بار به اتریش و موسسات دیگر و همچنین بازرسی اجرای دستورات گمرکی و دستورالعمل های شرکت های هواپیمایی را دارند.

موسسات فریت بار در قسمت فریت بار فرودگاه امام وظیفه مشورت و ارائه سایر خدمات جانبی به فرستندگان بار و کارگو به اتریش را دارند و از طرفی دیگر موظف به اجرای تمامی قوانین و دستور العمل های شرکت های هواپیمایی در تقبل بار از فرستنده و تحویل آن به ایرلاین هستند. در این صورت تمامی افراد جامعه با مراجعه به شرکت های فریت بار مستقر در پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی میتوانند با دریافت اینگونه خدمات از این شرکت ها به سادگی و بدون دردسر بار خود را به اتریش ارسال کنند. در صورت نیاز به مشورت جهت حمل بار به اتریش و یا درخواست ارائه سایر خدمات با این مجموعه تماس بگیرید.

حمل بار از فرودگاه امام به چه نحوی امکان‌پذیر است؟

مکان پایانه هوشمند بار در فرودگاه امام کجاست؟

به هنگام مراجعه به فرودگاه امام از سمت اتوبان تهران – قم یا همان بزرگراه خلیج فارس، پس از طی حدود بیست و سه کیلومتر از عوارضی اتوبان از سمت تهران به قم، از خروجی فرودگاه امام خارج شوید، در بزرگراه فرودگاه از دومین خروجی سمت راست خارج شوید، دوباره اولین خیابان سمت راست را ادامه دهید تا به بلوار پایانه هوشمند بار( بلوار خاتم) برسید، پس از گذشت حدود یک کیلومتر در سمت راست شما به ورودی پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی می رسید.

نکته مهم: برای آگاهی شما از فاصله حدودی چند میدان اصلی شهر تهران تا بخش کارگو فرودگاه امام خمینی و مدت زمان رفت و آمد در اینجا گفته می شود. توجه داشته باشید که مدت زمان گفته شده جهت رفت و آمد، بدون در نظر گرفتن ترافیک شهر تهران می باشد و بطور قطع مدت زمان رفت و برگشت به بخش فریت بار فرودگاه از زمان ذکر شده بسیار بیشتر خواهد شد!

 • فاصله میدان تجریش تا پایانه هوشمند بار در بخش کارگو فرودگاه امام خمینی حدود شصت کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون در نظر گرفتن ترافیک شهر تهران) دو ساعت است.
 • فاصله میدان آزادی تا پایانه هوشمند بار در بخش کارگو فرودگاه امام خمینی حدود چهل و شش کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون در نظر گرفتن ترافیک شهر تهران) یک ساعت ونیم است.
 • فاصله میدان فاطمی تا پایانه هوشمند بار در بخش کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه و سه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون در نظر گرفتن ترافیک شهر تهران) یک ساعت و نیم است.
 • فاصله میدان کاج در سعادت آباد تا پایانه هوشمند بار در بخش کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه و پنج کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) یک ساعت و نیم است.
 • فاصله میدان هفت تیر تا پایانه هوشمند بار در بخش کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون در نظر گرفتن ترافیک شهر تهران) دو ساعت است.
 • فاصله میدان هفت حوض تا پایانه هوشمند بار در بخش کارگو فرودگاه امام خمینی حدود شصت و سه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون در نظر گرفتن ترافیک شهر تهران) حدود دو ساعت است.

ساعات کاری پایانه هوشمند بار در بخش باربری فرودگاه امام به چه شکل است؟

پایانه هوشمند زیر نظر گمرک فرودگاه امام از ساعت هشت صبح تا پانزده بعد از ظهر رسما فعالیت میکند. پایانه هوشمند بار روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی، دایر نمی باشد.

فرآیند اداری ارسال بار به اتریش در باربری فرودگاه امام چقدر به طول می انجامد؟

فرآیند اداری فریت بار در حالت معمول، به صورت خوشبینانه، یک روز کامل کاری را از اعلام بار در گمرک تا فرستادن بارنامه، انجام امور حراستی و تحویل بار به ایرلاین به طول خواهد کشید.

چه کسانی قادرند از بخش بار فرودگاه امام به اتریش بار بفرستند؟

همه! تقریبا تمامی افراد چه ایرانی و چه غیر ایرانی، مسافر، مهاجر (حتی پس از مهاجرت از کشور)، دانش آموز و دانشجو، هنرمند و تاجر و… با رعایت شرایط و قوانین میتوانند از خدمات فریت بار جهت فرستادن بار خود به اتریش اقدام نمایند.

چه نوع کالاهایی را میتوان از قسمت بار و کارگو فرودگاه امام به اتریش فرستاد؟

ارسال اثاثیه لوازم منزل به اتریش

مهاجرین به اتریش می توانند پیش از مهاجرت به کشور اتریش با تعیین اقلامی از اثاثیه منزل، نسبت به ارسال آنها به کشور اتریش اقدام کنند. ارسال اقلامی مانند فرش، کتاب، آلبوم های خانوادگی، برخی از وسایل الکترونیکی، وسایل آشپزخانه و… به اتریش، همیشه بسیار مقرون به صرف بوده و در روزهای آغازین مهاجرت از هزینه های اضافی خرید دوباره این وسایل جلوگیری میکند.

همچنین مهاجرینی که در حال حاضر در کشور اتریش هستند و مایل به ارسال بخش یا تمامی اسباب خانه خود به منزل جدید در کشور اتریش هستند، می توانند نسبت به حمل هوایی وسایل منزل خود به کشور اتریش از راه باربری فرودگاه امام اقدام کنند.

ارسال وسایل شخصی و اضافه بار مسافری به اتریش

اگر شما مسافر کشور اتریش هستید و تمایل به ارسال مقدار اضافه تری بار و چمدان با خود دارید، میتوانید بدون پرداخت جریمه اضافه بار در پای کانتر پرواز و فقط از طریق استفاده از سرویس فریت بار در بخش باربری فرودگاه امام، اضافه بار و وسایل شخصی خود را به طور کاملا قانونی و به آسانی و بی دردسر و با قیمتی بسیار مناسب تر از جریمه اضافه بار به اتریش ارسال بفرمائید.

فریت بار اثاثیه دانشجویی به اتریش

دانشجویان برای شروع زندگی جدید در اتریش حتما نیاز به حمل بخشی از لوازم منزل و همچنین کتب درسی و مقداری خوراکی و… دارند. محدودیت های اعمال شده بر حمل بار همراه مسافر مانع از به همراه بردن وسایل دانشجویان نخواهد شد. چرا که می توانند به وسیله سامانه فریت بار در بخش کارگو فرودگاه امام خمینی نسبت به ارسال همه وسایل لازم به اتریش بدون دردسر و با قیمتی مناسب اقدام کنند.

ارسال محموله به اتریش

ارسال انواع محموله حاوی وسایل شخصی، هدیه و یا مقادیر مشخصی از مواد غذایی با بسته بندی تجاری با حداقل وزن 45 کیلوگرم و با موافقت دایره فریت گمرک فرودگاه امام خمینی به اتریش از دیگر امکانات ارائه شده در ترمینال بار فرودگاه امام خمینی می باشد. قبل از ارسال اینگونه محمولات حتما از ضوابط گمرکی کشور اتریش در خصوص نحوه ترخیص هدیه، لوازم شخصی و مواد غذایی آگاهی کامل کسب فرمایید.

ارسال حیوان خانگی (پت) به اتریش

علاقه مندان به حیوانات خانگی با در نظر گرفتن شرایط و قوانین، می توانند نسبت به حمل هوایی حیوان خانگی خود به کشور اتریش از بخش کارگو فرودگاه امام خمینی اقدام فرمایند. مدارک بهداشتی حیوان خانگی بر مبنای قوانین ایران و کشور اتریش جهت حمل حیوان خانگی به اتریش ضروری است، همچنین قوانین شرکت هواپیمایی می بایست به طور دقیق و مو به مو اجرا شود.

حمل هوایی تابوت و جنازه در گذشته به اتریش

در صورتی که نیاز به حمل تابوت متوفایی که شهروند کشور اتریش باشد و یا اینکه متوفی یکی از بستگان مهاجرین به کشور اتریش باشد و بنا به درخواست اقوام نیاز به ارسال تابوت متوفی به اتریش باشد، این امر می تواند از راه سامانه فریت بار واقع در بخش بار فرودگاه امام با ضوابط و قوانین مشخص و در سریع ترین وقت ممکن انجام گیرد.

ارسال هوایی بار صادراتی و بازرگانی به اتریش

تولید کنندگان، صادر کنندگان و تاجران بسیاری که هم اکنون در حال همکاری بازرگانی با کشور اتریش هستند، همیشه به جستجوی راهی سریع، ایمن و مقرون به صرفه جهت تحویل بار تجاری خود به این کشور هستند. همانگونه که قبلا گفته شد حمل هوایی بار های تجاری و انواع کارگو به اتریش از قسمت بار و فریت فرودگاه امام خمینی و بوسیله ترابری به روز شرکت های هواپیمایی فعال در ایران صورت میگیرد. بخشی از فعالیت های صورت گرفته از مبدا فرودگاه امام جهت صادرات انواع کالا به کشور اتریش بدین شکل هستند:

فرستادن فرش و صنایع دستی به اتریش

فرش یکی از مهمترین کالاهای صادراتی از ایران به اتریش می باشد که سالهای زیادیست به وسیله حمل و نقل هواپیمایی مدرن پرکار در قسمت کارگو فرودگاه امام به اتریش ارسال می گردد. لازم به ذکر است به علت ایمنی و سرعت در حمل، ارسال فرش و صنایع دستی به اتریش با هواپیما بهترین طریق حمل این کالای با ارزش به این کشور می باشد.

حمل و نقل هوایی کالاهای صنعتی و نمایشگاهی با ارزش به اتریش

به طور معمول کالاهای صنعتی جهت ترمیم و معاوضه به صورت موقت از کشور ما به اتریش ارسال میگردد. به علت امنیت و سرعت در فرآیند حمل هوایی به اتریش، کالاهای صنعتی از بخش باربری فرودگاه امام به اتریش ارسال میگردد. همچنین نمایشگاه های معتبر تجاری، فرهنگی و هنری با شراکت سایر کشور ها در کشور اتریش، همیشه در حال اجرا است و طیف گسترده ای از تقاضا کنندگان تشکیل شده از تاجر، تولیدکننده و هنرمند، مایل به شرکت در این نمایشگاه های ارزشمند می باشند.

حمل و ارسال هوایی کالای نمایشگاهی، چه جهت تجارت و چه برای نمایشگاه های هنری در کشور اتریش، بهترین روش جهت انتقال و ارسال امن و سریع این محمولات به کشور اتریش می باشد. لازم به ذکر است سالانه مقادیر زیادی از این مرسولات از قسمت بار تجاری فرودگاه امام و با هواپیماهای فوق مدرن به این کشور ارسال می گردد.

حمل و نقل و ارسال مواد غذایی، خشکبار و زعفران به اتریش

مواد غذایی ایرانی پسند، زعفران و خشکبار ایرانی از موارد مهم صادراتی از ایران به اتریش می باشد که مورد استفاده مهاجرین ایرانی مقیم این کشور و حتی غیر ایرانی ها است. حمل هوایی این نوع از کالا به دلیل مهم بودن در موعد رسیدن آن به اتریش، قبل از فرا رسیدن تاریخ انقضای کالا، می بایست با سرعت و امنیت قابل قبولی انجام گیرد. سالیانه مقادیر بسیار زیادی از مواد غذایی ایرانی، همچنین خشکبار و زعفران ایرانی از بخش کارگو فرودگاه امام به اتریش ارسال میگردد.

ارسال آثار هنری و تابلو های نفیس با هواپیما به اتریش

هنرمندان و هنر دوستان مایل به ارسال تابلوهای نقاشی، هر ساله جهت شرکت در نمایشگاه های هنری تابلو و آثار هنری خود را از راه سامانه فریت بار در فرودگاه امام به اتریش ارسال می کنند. هنردوستان نیز از این امکان استفاده کرده و با اطمینان خاطر کامل، تابلو های هنری مورد علاقه و مورد نظر خود را با رعایت قوانین کشوری و آیین نامه های شرکت های هواپیمایی در ارتباط با بسته بندی اصولی این مرسولات، به اتریش ارسال می کنند.

نکته مهم: مجموعه ika freight ، در قسمت بار فرودگاه امام خمینی قرار دارد.

با بهره گیری از نیروی های مجرب و متخصص در بسته‌بندی بار، گمرکی، بخش فنی و فروش بار هوایی با تجربه فعالیت سال های طولا در دپارتمان کارگو فرودگاه امام، گمرک فرودگاه امام خمینی و با سابقه کاری و ریاست در بخش کارگو ایرلاین های معتبر فعال در ایران، کلیه خدمات حمل هوایی از قبیل حمل و جابجایی بار از تمام نقاط کشور به قسمت باربری فرودگاه امام خمینی، انجام تشریفات گمرکی در گمرک های کشور جهت ارسال بار و خروج کارگو از تمامی مرزهای هوایی ایران، صدور بارنامه شرکت های هواپیمایی را در سریع ترین زمان ممکن و‌منصفانه ترین هزینه، امکان‌پذیر کرده اند.

پس اگر مهاجر، مسافر یا تاجر هستید، می توانید از خدمات این مجموعه برای ارسال انواع مرسوله به کشور اتریش با هواپیما با این مجموعه تماس بگیرید. کارکنان متخصص این مجموعه صفر تا صد فرآیند این امر را بدون نیاز به حضور شما با مناسب ترین هزینه انجام خواهند داد.

فریت بار به اتریش

فریت بار به اتریش

اتریش چه قوانین و محدودیت های ارسال باری دارد؟

توجه داشته باشید برای ارسال بار از ایران به اتریش به صورت هوایی، نیاز است شما از سه بخش کلی از قوانین تبعیت کنید:

 1. قوانین و محدودیت ها در بخش باربری فرودگاه امام
 2. قوانین و محدودیت های حمل و نقل بار شرکت های هواپیمایی
 3. قوانین و محدودیت های گمرک کشور اتریش

گفتنی است مطابق با قانون در سراسر دنیا “فرستنده بار باید نحوه و اجرای تمام قوانین ارسال بار را بداند”،در صورت عدم رعایت قوانین “فرستنده بار ملزم به پرداخت جریمه به شرکت هواپیمایی و فرودگاهی است”، ولی اصلا جای نگرانی وجود ندارد چرا که شما به راحتی می توانید با یک تماس با ما از مشاوره کاملا رایگان بهرمند شوید و از تمام قوانین حمل هوایی مربوط به ارسال بار به اتریش، اطلاعات کامل را کسب نمایید.

هر مسافر، مهاجر و یا تاجر می تواند با مراجعه حضوری به گمرک فرودگاه امام چه به صورت مستقیم و چه از طریق وکیل خود، اضافه بار مسافری، اثاث منزل و یا کارگو صادراتی خود را از روش سرویس فریت بار و رعایت اصول گمرکی با صدور بارنامه شرکت های هواپیمایی به اتریش ارسال کند.

قوانین و ضوابط در ترانزیت و گمرک فرودگاه امام خمینی

‌مواد مخدر، سلاح و مهمات، انواع عتیقه، طلا بیش از ۱۵۰ گرم، پول نقد و… نکته مهم: مسافرین قادر هستند بعد از بسته‌بندی مناسب تمام لوازم مورد نیاز خود را با خدمات فریت بار به صورت کاملا قانونی و حرفهای با صدور بارنامه هوایی شرکت هواپیمایی به کشور اتریش ارسال کنند. بازرگانان و صادر کنندگان نیز فقط با استفاده از کارت بازرگانی و رعایت تشریفات گمرکی می‌توانند بار صادراتی خود را به کشور اتریش ارسال کنند.

فرستادن بار تجاری در دوره های مختلف سیاسی و اقتصادی در ایران، مشمول قوانین مختلف است که توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران صادر می‌گردد. جهت کسب اطلاع بیشتر درباره قوانین به روز گمرکی برای فریت بار به اتریش، با مشاوران مسلط به این امر در مجموعه ما تماس بگیرید.

 

محدودیت ها و شرایط شرکت های هواپیمایی من باب حمل هوایی بار به کشور اتریش

شرکت‌های هواپیمایی برای حفظ جان مسافرین، خدمه پرواز و البته سرمایه خود که همان هواپیما و تجهیزات فرودگاهی می باشد، قوانین و مقرراتی را ترتیب داده اند، که مهاجر، مسافر و تاجر جهت حمل هوایی بار خود، ملزم به رعایت دقیق و مو به موی آن می‌باشند و در صورت عدم اجرا این قوانین بار مورد نظر به هیچ عنوان مورد پذیرش قرار نخواهد گرفت.

انواع بار هوایی طبق دستور العمل بار هوایی باید از قوانین حمل کالاهای خطرناک که توسط سازمان حمل هوایی IATA وضع شده است تبعیت کند، همچنین “بسته بندی اصولی و تخصصی” جهت حمل هوایی هر نوع کالا باید به طور کامل رعایت شود. حمل هر نوع بار که “احتمال” صدمه به هواپیما یا ایجاد کمترین خسارت به مسافرین و پرسنل فرودگاهی را داشته باشد، بدون رعایت هر دستورالعملی، کاملا ممنوع می باشد.

ضوابط گمرکی کشور اتریش

مسافران ملزمند که پیش از ارسال بار به اتریش، با گمرک کشور اتریش تماس حاصل نموده و از قوانین گمرکی اتریش جهت بار خود اطلاعات کسب کنند، در غیر این حال باید هزینه نسبتا سنگین گمرکی بنا به مقرارت کشور اتریش را پرداخت کنند. مشاوران مجموعه IKA freight در خدمت شما هستند تا هر نوع اطلاعات در زمینه‌ی ممنوعیت‌های گمرکی را در اختیار شما بگذارند تا فریت بار راحت تری داشته باشید.

عوامل موثر در هزینه فریت بار به اتریش چه چیزهایی هستند؟

قبل از هر چیزی باید به اطلاعتان برسانیم که هزینه‌های ارسال بار به اتریش رابطه مستقیمی به جنس کالا، حجم و صد البته وزن بار ارسالی شما دارد، در این قسمت به طور خلاصه در مورد این مطالب به شما توضیح خواهیم داد. برای کسب “اطلاعات کامل” در مورد هر نوع هزینه فریت بار به اتریش، می توانید به صفحه چگونه در هزینه فریت بار صرفه جویی کنیم ؟ مراجعه کنید.

نوع بار ارسالی در هزینه های فریت بار به اتریش چه تاثیری دارد؟

هزینه های مختلف برای انواع بار های مختلف برای ارسال بار به اتریش، طبیعتاً بر هزینه ای که فرستنده بار به اتریش می بایستی پرداخت کند تاثیر به سزایی دارد. برای مثال می توان به بار اثاثیه منزل و شکستنی ها که مستلزم انجام بسته بندی مناسب و تهیه جعبه های چوبی هستند اشاره کرد. اما اگر مرسوله شما فقط کتاب و فرش و البسه باشد، فی الواقع هزینه هایی بسیار جزئی و به نسبه کمتر برای بسته بندی خواهد داشت.

اگر بار شما تجاری باشد لازمه انجام پروسه تجاری صادراتی در گمرک می باشد و تهیه مدارکی همچون گواهی مبدا و… که هزینه های مربوطه را دارد. ولی اگر بار شما چند عدد چمدان محتوی البسه شخصی و اغذیه هست، هزینه های گمرکی بسیار تقلیل پیدا میکنند و به هزینه دریافت پته مسافری از گمرک مسافری فرودگاه امام تبدیل می شوند.

اگر بار شما محتوی کالای خطرناک باشد، لازم است هزینه های بسته بندی کالای خطرناک، طبق دستورالعمل های جهانی پرداخت شود و شرکت های هواپیمایی نیز مبلغی را به جهت انجام امور اداری این چنین بارها از ارسال کننده کالا دریافت میکنند. این در حالی است که در بار های تجاری بدون خطر مانند فرش و سبزیجات و کتاب و… نیاز به پرداخت اینگونه هزینه ها نیست. پس نوع و ماهیت بار شما برای ارسال به اتریش در هزینه های نهایی بسیار موثر خواهد بود.

اثر حجم بار در هزینه فریت بار شما به اتریش

در حمل هوایی بار، قانون بین المللی نحوه محاسبه “وزن محاسباتی” را داریم: یک بسته بار به ابعاد “یک متر مکعب” باید حداقل یکصد و شصت و هفت کیلو گرم محاسبه گردد. همچنان، می دانیم که از مقایسه “وزن حجمی” یک بسته و “وزن باسکول” همان بسته، وزن محاسباتی به دست می آید: فرمول جهانی محاسبه “وزن حجمی” یک بسته بدین صورت است: “وزن حجمی یک بسته از حاصلضرب ابعاد بسته به سانتی متر، تقسیم بر عدد شش هزار، به دست می آید.

“بدیهی است که شرکت های هواپیمایی عدد بزرگتر را از بین “وزن باسکول” و “وزن حجمی”، به عنوان “وزن محاسباتی”، برای بار شما در نظر می گیرند.

حال اگر بار شما نسبت به قانون فوق حجیم به حساب بیاید، مبنای محاسبه هزینه های شما برای ارسال بار به اتریش “وزن حجمی” خواهد بود. در صورتی که بار شما ذاتا بار سنگینی به حساب بیاید، مثل ماشین آلات صنعتی، فرش، کتاب و…، “وزن باسکول”، مبنای محاسبه برای حمل هوایی بار شما به اتریش خواهد بود.

آیا می دانید که “نحوه انتخاب بار ارسالی” توسط شما، در هزینه حمل هوایی به اتریش چه تاثیر دارد؟

اگر بار شما شامل وسایل شخصی و یا اسباب و اثایه منزل است و شما خواهان ارسال آن را به اتریش هستید، روشن است که اولین فاکتور در هزینه حمل بار به اتریش، نحوه انتخاب وسایلی است که شما میخواهید به اتریش ارسال کنید. مثلا، در حالی که بار شما لوازم رایج مانند فرش، کتاب و آلبوم خانوادگی باشد، طبیعتا بار شما حجمی نمی شود، چرا که احتیاجی به پالت و یا جعبه چوبی برای حمل هوایی، نیست.

همچنین در مقصد مشمول عوارض ورود و مالیات های سنگین نخواهد بود. اما در صورتی که شما مصمم به ارسال تمامی لوازم منزل داشته باشید طبیعتا بار شما بصورت حجمی محاسبه خواهد شد، هزینه های بسته بندی، جعبه چوبی و پالت های صنعتی به آن اضافه خواهد شد و در صورتی که افسر گمرک در اتریش تشخیص دهد که این وسایل مستعمل و کارکرده نیستند و یا جنبه شخصی و لوازم منزل را ندارند، هزینه عوارض و حقوق گمرکی در اتریش به هزینه بار شما اضافه خواهد شد.

 

بیشتر بدانید: بیمه فریت بار هوایی به چه صورت می باشد؟

 

یقینا، با تشریح فوق، نحوه انتخاب وسایل منزل و لوازم شخصی جهت ارسال آنها به اتریش، اصلی ترین فاکتور در تعیین هزینه های شما در ارسال بار به اتریش خواهد بود و بسیار حائز اهمیت است. نکته مهم: عنایت داشته باشید که جرم بار مقبول در حمل هوایی و ارسال بار با هواپیما به اتریش از طریق سرویس فریت بار حداقل ۴۵ کیلوگرم است.

یعنی بارهای زیر ۴۵ کیلوگرم باید از طریق سرویس های دیگر مانند پست پیشتاز یا شرکت‌های کوریر انجام گیرد.

اگر وزن بار شما ۴۵ کیلوگرم یا بیشتر باشد بسیار مقرون به صرفه است به جای استفاده از روش‌های دیگر مثل پست، حمل کوریر و … حتما از سرویس فریت بار در قسمت باربری فرودگاه امام خمینی استفاده کنید. علاوه بر نوع کالا، وزن و حجم بار ارسالی، هزینه های ارسال بار به اتریش بسته به اینکه مرسوله شما به چه شهری ارسال خواهد شد و با کدام یک از خطوط هواپیمایی و از چه مسیری ارسال بار صورت می‌گیرد، بسیار متفاوت است.

مثلا هزینه پرداختی شما، وقتی با ایران ایر بار خود را به وین ارسال می‌کنید با هزینه‌ی ارسال همان بار توسط خطوط هواپیمایی امارات کاملا متفاوت است. شما می توانید جهت آشنایی بیشتر با خطوط هواپیمایی و هزینه ها ارسال بار به شهرهای مختلف اتریش با مشاوران مجموعه ما در تماس باشید.

معمولا ارسال بار از بخش باربری فرودگاه امام خمینی به اتریش به طول می انجامد؟

زمان رسیدن بار به اتریش به شرکت هواپیمایی و مسیر پرواز و ترافیک بار در ترمینال کارگو فرودگاه امام بستگی دارد. ولی به طور معمول ارسال بار به اتریش به صورت هوایی و از مقصد باربری فرودگاه امام، چهار تا پنج روز ممکن است طول بکشد.

 

بیشتر بدانید: مدت زمان فریت بار تا رسیدن به مقصد چقدر می باشد؟

 

شیوه ترخیص بار در فرودگاه اتریش

پس از اتمام پروسه فریت بار به اتریش، چه در کشور  اتریش و چه در کشورهای اتحادیه اروپا هیچگونه محدودیتی در مقدار و ارزش کالاهایی که برای مصرف شخصی هست، وجود ندارد. کالاهای ارسالی که به قصد تجارت وارد می‌شوند از همه لحاظ به ویژه از لحاظ گمرکی مورد بررسی قرار می‌گیرند تا مقدار کالا مطابق با لیست ارائه شده باشد. بدیهی است که ترخیص کالا توسط گمرک شهر مقصد صورت می‌گیرد. فلذا باید شما بعد از ۴۸ ساعت برای ترخیص بار خود اقدام کنید. پس از آن بار شما به انبار منتقل خواهد شد و از آن به بعد هزینه انبارداری نیز برای شما منظور می‌گردد.

حمل بار هوایی به فرانسه

حمل بار به اتریش

خدماتی قابل ارائه جهت ارسال بار متقاضیان به اتریش چه چیزهایی هستند؟

بسته بندی تخصصی و ویژه کالا برای ارسال بار هوایی

همانطور که میدانید در هر جا‌به‌جایی بسته‌بندی لوازم از جمله مهم ترین عامل هاست چرا که در بسته‌بندی، کوچکترین اشتباه ممکن است باعث آسیب و خسارت جدی و جبران ناپذیری شود. ارسال بار به اتریش در این مورد نیز مستثنی نبوده.

بنابراین دقت کافی در بسته بندی باعث محافظت صد درصدی از کالا می‌شود، برای حفظ لوازم از هرگونه آسیب در ارسال بار هوایی پیشنهاد ما به شما این است که بسته‌بندی کالا را به فردی کاملا متخصص بسپارید، مجموعه فرودگاه امام با داشتن کادری بسیار حرفه ای در بسته‌بندی کالاها می‌تواند به بهترین نحو ممکن لوازم مورد نیاز شما را به شکلی مثال زدنی بسته‌بندی کرده و خیال شما را از هر جهت در این مورد آسوده کند.

ترابری بار از تمام نقاط کشور

پس از ثبت درخواست شما برای ارسال بار به اتریش و بسته‌بندی، از هر نقطه در کشور عزیزمان، بار شما توسط این مجموعه با کمترین هزینه و به بهترین شکل به باربری فرودگاه امام منتقل می‌شود.

انبارداری و نگهداری حرفهای بارهای مشتریان

ممکن است فرستنده بار بنا به دلایل مختلفی قبل از فریت بار به اتریش تصمیم داشته باشد به مدت چند وقت بار خود را در یک انبار نگهداری کند در این شرایط مجموعه ما این امکان را برای مشتریان فراهم کرده تا بار خود را تا زمان ارسال به کشور مقصد با خیالی آسوده در انبار این مجموعه نگهداری کنند. مجموعه ما با افتخار تا مدت معینی هزینه انبارداری را برای مشتریاین عزیز محاسبه نمی‌‌کند.

تشریفات گمرکی مورد نیاز برای ارسال بار به اتریش

تشریفاتی همچون وزن کردن محموله، دریافت مدارک لازم جهت خروج قانونی بار از مرز هوایی کارگو فرودگاه امام، دریافت پته مسافری و یا جواز گمرکی بوسیله پرسنل مستقر در باربری فرودگاه امام و با به همراه داشتن مدارک ذیل ممکن میباشد:

 • لیست بسته‌بندی کالا به همراه ابعاد
 • اصل پاسپورت فرستنده و گیرنده
 • اصل کارت ملی فرستنده و گیرنده
 • کپی بلیت
 • آدرس کامل فرستنده و گیرنده همراه با کد پستی گیرنده بار و شماره تلفن وی در مقصد

صدور آسان بارنامه و ارسال بار به راحتی کامل

بعد از به پایان رسیدن مرحله تشریفات گمرکی، بار شما توسط مجموعه باربری فرودگاه امام با یکی از خطوط هواپیمایی معتبر فعال در قسمت بار فرودگاه امام خمینی، بارنامه شده و به اتریش ارسال می گردد. در کل مسیر حمل بار به اتریش شما می توانید، از طریق سامانه رهگیری بار با درج شماره بارنامه، محموله خود را پیگیری کنید. به این صورت زمان دقیق رسیدن وسایلتان به فرودگاه مقصد را می دانید تا در زمان مناسب برای ترخیص اقدام کنید.

سوالات متداول