فهرست مطالب

“ارسال بار به آلمان” به ‌صورت حمل هوایی کارگو، فریت بار یا اضافه بار مسافری، از خدمات مهم مجموعه ما می باشد. چنانچه مایل به ارسال بار یا انواع کارگو تجاری به شهرهای مختلف کشور آلمان هستید،‌ ما کامل‌ترین شبکه خدمات حمل بار هوایی خارجی مستقر در ترمینال بار فرودگاه امام خمینی را جهت ارسال بار یا کارگو شما ، به تمامی شهرهای آلمان، با معتبرترین شرکت های هواپیمایی بین‌المللی فعال در ایران را فراهم نموده ایم.

شما از طریق حمل هوایی بار و با استفاده از ناوگان مدرن شرکت های هواپیمایی فعال در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی ، می توانید انواع بار و یا کارگو خود را اعم از خرده‌بار شخصی، اضافه بار مسافری، لوازم منزل و یا هر گونه کارگو تجاری و صادراتی را با رعایت قوانین “فریت بار به آلمان” ارسال کنید.

حمل هوایی بار، امن‌ترین، آسان ترین ، مقرون به صرفه ترین و سریع‌ترین مسیر برای ارسال بار به آلمان است. اگر تمایل دارید بار شما در کمترین زمان و ارزان ترین قیمت به آلمان برسد تنها کافی است با مجموعه ما تماس بگیرید، ما با ارائه خدماتی همچون مشاوره رایگان، بسته بندی تخصصی انواع بار و کارگو، حمل زمینی محمولات تا پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی، انجام امور گمرکی ، تهیه مدارک اداری و صدور بارنامه هوایی، جهت “حمل بار به آلمان” و با مناسب ترین هزینه، در خدمت شما هستیم.

قصد دارید اضافه بار، اسباب و اثاثیه منزل یا کارگو صادراتی خود را به آلمان ارسال کنید؟! ولی مسیرش را نمی دانید، با ما همراه باشید تا در این مقاله با بهترین ، ساده ترین و بی دردسر ترین شیوه حمل بار مسافری ، مهاجری و یا کارگو تجاری آشنا شوید. بهتر است قبل از هر چیزی مقداری با کشور آلمان و موقعیت جغرافیایی‌اش آشنا شوید.

ارسال بار به آلمان

ارسال بار به آلمان

آلمان شاهراه حمل و نقل اروپا

آلمان ( Germany ) کشوری در قلب اتحادیه اروپا که دارای مرز سیاسی با ۹ کشور است، این کشور از جنوب به اتریش، سوئیس از شمال با دانمارک از غرب با هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، فرانسه و از شرق با لهستان، جمهوری چک هم مرز است. علاوه بر این آلمان از شمال به آب‌های آزاد متصل است، و دریای شمال، دریای بالتیک دیگر همسایگان شمالی این کشور اروپایی هستند.

موقعیت خوب جغرافیایی آلمان باعث شده قطب حمل و نقل اتحادیه اروپا باشد. آلمان به دلیل شرایط خوب اقتصادی همیشه مورد توجه مهاجران و تجار از سراسر دنیا بوده است. شرایط ویژه و خوب آلمان هم از نظر سیاسی ، اجتماعی و هم از نظر اقتصادی باعث شده از قدیم مورد توجه تجار و مهاجران ایرانی قرار گیرد و مقصد خیلی از کالاهای تجاری و لوازم منزل و زندگی مهاجرین باشد.

ارسال بار به آلمان با هواپیما چگونه انجام میگیرد؟

ارسال بار به آلمان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مسافران، مهاجران به کشور آلمان  و همچنین تجار است، با توجه به قوانین مسافری ایرلاین‌ها ، هر مسافر تنها قادر است مقدار محدودی بار همراه خود به المان ببرد و از آن مقدار بیشتر باید هزینه گزافی جهت جریمه اضافه بار مسافری پرداخت کند، بنابراین مسافرین به آلمان در صورت نیاز به حمل بیشتر بار همراه ، همیشه به دنبال مسیری امن و مطمئن ، بی دردسر و آسان ، با هزینه ای مناسب ، برای ارسال بار خود به آلمان هستند.

از روش های پیش رو جهت حمل بار به آلمان می توان به سرویس پست پیشتاز، خدمات حمل سریع شرکت‌های کوریر، حمل و نقل زمینی و حمل دریایی اشاره کرد، اما با توجه به محدودیت‌های بسیار در سرویس پست پیشتاز ، یا سرعت کم در حمل و نقل دریایی و زمینی، همچنین هزینه‌ بسیار بالای خدمات کوریر و…. ما به شما سرویس دیگری که همان حمل هوایی خرده بار و اضافه بار مسافری با هواپیما، از طریق سرویس فریت بار می‌باشد را پیشنهاد می‌کنیم. در این زمانه فریت بار و ارسال کارگو با هواپیما بی شک مقرون به صرفه ترین، امن‌ترین و سریع ترین مسیر برای ارسال بار به آلمان میباشد.

با توجه به سیل عظیم مهاجرت به آلمان در چند سال گذشته ، بسیاری از مهاجران تمایل دارند اسباب و لوازم منزل خود را چه به صورت خرده بار همچون ارسال کتاب ها ، آلبوم، لوازم آشپزخانه و‌…. چه به صورت کلی ، یعنی تمام اسباب و لوازم منزل را به کشور آلمان ارسال کنند‌.

اما اکثریت این افراد در مواجهه با قوانین گمرکی کشورهای ایران و آلمان، اشتباه در نحوه محاسبه هزینه ها به علت بی اطلاعی از صنعت حمل هوایی بار و همچنین بی اطلاعی از قوانین و محدودیت‌های ایرلاین ها در سرویس حمل هوایی انواع بار و کارگو ، دچار سرگردانی می‌شوند. در راستای آشنایی بیشتر شما با نکات ذکر شده ، ما در این مقاله به امن ترین، سریع ترین، مقرون به صرفه‌ترین مسیر یعنی ارسال هوایی بار به آلمان می پردازیم.

مزیت های حمل هوایی بار به آلمان از قسمت بار فرودگاه امام چیست؟

1- کاهش مدت زمان ارسال بار به المان

به لطف رشد صنعت و تکنولوژی در این زمانه، ارسال بار به المان از طریق مسیر هوایی و با استفاده از ناوگان مدرن شرکت های هواپیمایی فعال در بخش کارگو فرودگاه امام خمینی، سریع ترین راه است زیرا محدودیت‌های حمل و نقل زمینی و دریایی را ندارد، همچنین ارسال بار با هواپیما ترافیک‌های جاده‌ای را شامل نمی شود.

۲- حمل خرده بار و کارگو به المان، مقرون به صرفه

ارسال بار هوایی به المان نسبت به سرویس کوریر علاوه بر سریع تر بودن ارزان تر است، همچنین استفاده از کانتینر های حجیم دریایی و یا اجاره کل فضای کامیون ها و یا تریلی ها برای حمل بار و کارگو در حجم و وزن کم ، غیر عقلانی و بی صرفه است. بنابراین اگر تجار، مسافرین و مهاجرین قصد ارسال خرده بار ، چه بصورت اضافه بار مسافری و یا اسباب و اثایه منزل و یا چه بصورت تجاری و کارگو، به کشور آلمان را دارند، ارسال بار به المان از طریق مسیر هوایی و با استفاده از ناوگان مدرن شرکت های هواپیمایی فعال در قسمت کارگو فرودگاه امام، به صرفه ترین ،بی دردسر ترین و ساده ترین شیوه است.

۳- حمل هوایی به آلمان، امن ترین شیوه برای ارسال بار و کارگو به آلمان

همان طور که ذکر شد ارسال بار هوایی ایمن ترین راه برای ارسال بار به آلمان است زیرا نسبت به سایر مسیرها جا‌به‌جایی کمتر صورت می گیرد و فرودگاه ها در تمام دنیا به عنوان یکی از امن ترین اماکن عمومی حمل ونقل شناخته میشوند، به همین دلیل احتمال بروز خسارت و آسیب به بار بسیار کمتر از شیوه های دیگر حمل مبیاشد.

۴- ارسال بار به المان فراگیر و بدون هیچگونه محدودیت

ارسال بار به المان یا فریت بار بوسیله هواپیما، به گونه ای است که تمام افراد جامعه اعم از مسافر، مهاجر، دانش آموز و دانشجو ، تاجر ، معلم، هنرمند و… می‌توانند از این مسیر برای انتقال بارهای خود به آلمان استفاده کنند و هیچگونه محدودیت برای اشخاص جهت ارسال بار به المان ، با رعایت قوانین و مقرارت، وجود ندارد.

5- شرکت های فریت بار به المان (فرواردر)، مشاوره و خدمات جانبی

بطور معمول پرسنل شرکت های هواپیمایی به علت مشغله روز مره و سختی کار شبانه روزی حمل و نقل هوایی در فرودگاه امام ، جوابگوی متقاضیان ارسال بار به المان نیستند و این امر جزو دستورات و وظایف کاری ایشان نمیباشد. از طرفی دیگر کسب اطلاعات و قوانین گمرکی در مورد ارسال بار به المان ، جه بصورت فریت بار مسافری و یا مهاجری و یا چه بصورت کارگو و بار صادراتی به آلمان ، علی الخصوص در ایران و بصورت تخصصی و مورد به مورد ، امری بس دشوار میباشد.

در این بین شرکت های فریت بار مسقر در باربری فرودگاه امام یا همان بخش کارگو فرودگاه امام خمینی هستند که به عنوان نمایندگان قانونی شرکت های هواپیمایی وظیفه تعامل بین فرستندگان بار به المان و نهادهای دیگر و همچنین نظارت بر اجرای قوانین گمرکی و دستورالعمل های شرکت های هواپیمایی را دارند.

شرکت های فریت بار در قسمت فریت بار فرودگاه امام خمینی وظیفه ارائه مشاوره و سایر خدمات جانبی به فرستندگان بار و کارگو به المان را دارند و از طرفی دیگر موظف به اعمال تمامی قوانین و دستور العمل های شرکت های هواپیمایی در پذیرش بار از فرستنده و تحویل ان به ایرلاین هستند.

در این صورت تمامی افراد جامعه با مراجعه به شرکت های فریت بار مستقر در پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی میتوانند با دریافت اینگونه خدمات از این شرکت ها به سادگی و بدون دردسر بار خود را به المان ارسال کنند. در صورت نیاز به دریافت مشاوره جهت حمل بار به المان و یا درخواست ارائه سایر خدمات با این مجموعه تماس بگیرید.

فریت‌بار از فرودگاه امام خمینی به چه صورت امکان‌پذیر است؟

پایانه هوشمند بار در فرودگاه امام خمینی کجاست؟

به هنگام مراجعه به فرودگاه امام از سمت اتوبان تهران قم یا همان بزرگراه خلیج فارس، پس از طی حدود بیست و سه کیلومتر از عوارضی اتوبان از سمت تهران به قم، از خروجی فرودگاه امام خارج شده، در بزرگراه فرودگاه از دومین خروجی سمت راست خارج شده ، مجددا اولین خیابان سمت راست را ادامه داده تا به بلوار پایانه هوشمند بار( بلوار خاتم) برسید، بعد از طی حدود یک کیلومتر در سمت راست شما به ورودی پایانه هوشمند بار فرودگاه امام می رسید.

نکته مهم: جهت آگاهی شما از فاصله تقریبی چند میدان اصلی شهر تهران تا قسمت کارگو فرودگاه امام و مدت زمان رفت و آمد در اینجا ذکر می شود. توجه داشته باشید که مدت زمان ذکر شده جهت رفت و آمد، بدون احتساب ترافیک شهر تهران می باشد و بطور قطع مدت زمان رفت و برگشت به بخش فریت بار فرودگاه از زمان ذکر شده بسیار بیشتر خواهد شد!

 • فاصله میدان تجریش تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود شصت کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) دو ساعت است.
 • فاصله میدان آزادی تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود چهل و شش کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت(بدون احتساب ترافیک شهر تهران) یک ساعت ونیم است.
 • فاصله میدان فاطمی تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه و سه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) یک ساعت و نیم است.
 • فاصله میدان کاج در سعادت آباد تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه و پنج کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران)یک ساعت و نیم است.
 • فاصله میدان هفت تیر تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) دو ساعت است.
 • فاصله میدان هفت حوض تا پایانه هوشمند بار در قسمت کارگو فرودگاه امام خمینی حدود شصت و سه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) حدود دو ساعت است.

ساعات کاری پایانه هوشمند بار در قست باربری فرودگاه امام چگونه است؟

پایانه هوشمند تحت نظر گمرک فرودگاه امام از ساعت هشت صبح تا پانزده بعد از ظهر به طور رسمی فعالیت میکند. پایانه هوشمند بار روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی ، دایر نمی باشد.

پروسه اداری ارسال بار به المان در باربری فرودگاه امام چقدر طول میکشد؟

پروسه اداری فریت بار در حالت معمول، خوشبینانه، یک روز کامل کاری را از اظهار بار در گمرک تا صدور بارنامه، انجام امور حراستی و تحویل بار به ایرلاین به طول خواهد کشید.

چه کسانی میتوانند از قسمت بار فرودگاه امام به المان بار ارسال کنند؟

همه. تقریبا تمامی افراد جه ایرانی و چه غیر ایرانی، مسافر، مهاجر (حتی پس از مهاجرت از کشور) ، دانش آموز و دانشجو، هنرمند و تاجر و….با رعایت ضوابط و قوانین میتوانند از سرویس فریت بار جهت ارسال بار خود به المان اقدام نمایند.

چه کالاهایی را میتوان از بخش بار و کارگو فرودگاه امام خمینی به المان ارسال کرد؟

 • ارسال اسباب و اثاثیه و لوازم منزل به آلمان

مهاجرین به المان میتوانند قبل از مهاجرت به کشور المان با مشخص نمودن اقلامی از وسایل منزل ، نسبت به ارسال آنها به کشور المان اقدام نمایند. ارسال اقلامی مانند فرش، کتاب، آلبوم های خانوادگی، بعضی از وسایل الکترونیکی، وسایل آشپزخانه …. به آلمان، همیشه مقرون به صرف بوده و در روزهای نخستین مهاجرت از هزینه های اضافی خرید مجدد این وسایل جلوگیری میکند.

همچنین مهاجرینی که در حال حاضر در کشور آلمان هستند و تمایل به ارسال بخشی و یا تمامی وسایل خانه خود به منزل جدید در کشور آلمان را دارند میتوانند نسبت به حمل هوایی وسایل منزل خود به کشور المان از طریق باربری فرودگاه امام اقدام نمایند.

 • ارسال لوازم شخصی و اضافه بار مسافری به آلمان

در صورتی که شما مسافر کشور آلمان هستید و مایل به ارسال مقدار بیشتری بار و چمدان با خود هستید، میتوانید بدون پرداخت جریمه اضافه بار در پای کانتر پرواز و فقط از طریق استفاده از خدمات فریت بار در قسمت بار فرودگاه امام خمینی ، اضافه بار و لوازم شخصی خود را بطور قانونی و به آسانی و بی دردسر و با قیمتی بسیار مناسبتر از جریمه اضافه بار به آلمان ارسال کنید.

 • فریت بار لوازم دانشجویی به آلمان

دانشجویان برای شروع زندگی جدید در آلمان قطعا احتیاج به حمل قسمتی از لوازم منزل و همچنین کتب درسی و مقرای خوراکی و… دارند. محدودیت های حمل بار همراه مسافر مانع به همراه بردن وسایل دانشجویان نخواهد چون میتوانند بوسیله سیستم فریت بار به آلمان در قسمت کارگو فرودگاه امام نسبت به ارسال تمامی وسایل لازم به آلمان بدون دردسر و با قیمتی مناسب اقدام نمایند.

 • ارسال بسته به آلمان

ارسال انواع بسته حاوی وسایل شخصی، هدیه و یا مقادیر مشخصی از مواد غذایی با بسته بندی تجاری با حداقل وزن 45 کیلوگرم و با موافقت دایره فریت گمرک فرودگاه امام خمینی به آلمان از دیگر خدمات ارائه شده در ترمینال بار فرودگاه امام خمینی میباشد. قبل از ارسال اینگونه محمولات حتما از قوانین گمرکی کشور آلمان در خصوص نحوه ترخیص هدیه، لوازم شخصی و مواد غذایی آگاهی کامل کسب نمایید.

 • فرستادن حیوانات خانگی به آلمان

علاقه مندان به حیوانات خانگی با در نظر گرفتن ضوابط و قوانین ، میتوانند نسبت به حمل هوایی حیوان خانگی خود به کشور آلمان از قسمت کارگو فرودگاه امام اقدام نمایند. مدارک بهداشتی حیوان خانگی بر مبنای قوانین ایران و کشور آلمان جهت حمل حیوان خانگی به المان ضروری میباشد، همچنین قوانین شرکت هواپیمایی میبایست به طور دقیق اجرا گردد.

 • حمل هوایی تابوت و جنازه متوفی به آلمان

در صورتیکه نیاز به حمل تابوت متوفایی که شهروند کشور آلمان باشد و یا اینکه متوفی یکی از بستگان مهاجرین به کشور المان باشد و بنا به درخواست بستگان نیاز به ارسال تابوت متوفی به المان باشد. این مهم میتواند از طریق سیستم فریت بار واقع در قسمت بار فرودگاه امام با ضوابط و قوانین مشخص و در اسرع وقت انجام گیرد.

 • ارسال هوایی بار صادراتی و تجاری به آلمان

تولید کنندگان ، صادر کنندگان و تجاری که در حال مراودات تجاری با کشور المان هستند، همیشه به دنبالی راهی سریع، ایمن و مقرون به صرفه جهت رساندن بار تجاری خود به این کشور هستند. همانطور که قبلا ذکر شد حمل هوایی بار های تجاری و انواع کارگو به المان از قسمت بار و فریت فرودگاه امام خمینی و بوسیله ناوگان مدرن شرکت های هواپیمایی فعال در ایران صورت میگیرد. بخشی از فعالیت های صورت گرفته از مبدا فرودگاه امام جهت صادرات انواع کالا به کشور المان بدین صورت هستند:

  • ارسال فرش و صنایع دستی به آلمان

فرش یکی از مهمترین کالاهای صادراتی از ایران به آلمان است که سالیان زیادی بوسیله ناوگان هواپیمایی مدرن فعال در قسمت کارگو فرودگاه امام به آلمان ارسال میگردد. لازم به ذکر است به علت امنیت و سرعت در حمل، ارسال فرش و صنایع دستی به آلمان با هواپیما بهترین روش حمل این کالای با ارزش به این کشور میباشد.

  • حمل هوایی کالای صنعتی و نمایشگاهی به آلمان

معمولا کالاهای صنعتی جهت تعمیر و تعویض به صورت موقت از کشور ما به آلمان ارسال میگردد. به علت امنیت و سرعت در پروسه حمل هوایی به آلمان، کالاهای صنعتی از قسمت بار بری فرودگاه امام به آلمان ارسال میگردد. همچنین نمایشگاه های معتبر تجاری ، فرهنگی و هنری با مشارکت سایر کشور ها در کشور آلمان ، به طور دائم در حال اجرا میباشد و طیف گسترده ای از متقاضیان اعم از تاجر و تولیدکننده و هنرمند ، مایل به شرکت در این نمایشگاه ها میباشند.

حمل هوایی کالای نمایشگاهی، چه جهت تجارت و چه برای نمایشگاه های هنری در کشور آلمان بهترین روش جهت انتقال امن و سریع این محمولات به کشور آلمان میباشد. سالانه مقادیر زیادی از این محمولات از قسمت بار تجاری فرودگاه امام و با هواپیماهای مدرن به این کشور ارسال میگردد.

  • فریت بار مواد غذایی ، خشکبار و زعفران به آلمان

مواد غذایی ایرانی پسند و زعفران و خشکبار ایرانی از موارد مهم صادراتی از ایران به آلمان میباشد که مورد استفاده مهاجرین ایرانی مقیم این کشور میباشد. حمل هوایی این نوع از کالا به دلیل اهمیت در زمان رسیدن آن به المان ، قبل از تاریخ انقضای کالا، میبایست با سرعت و امنیت انجام گیرد. سالانه مقادیر زیادی از مواد غذایی ایرانی، همچنین خشکبار و زعفران ایرانی از بخش کارگو فرودگاه امام خمینی به آلمان ارسال میگردد.

  • ارسال آثار هنری و تابلو با هواپیما به آلمان

هنرمندان و هنر دوستان مایل به ارسال تابلوهای نقاشی هرساله جهت شرکت در نمایشگاه های هنری تابلو و آثار هنری خود را از طریق سیستم فریت بار در فرودگاه امام به آلمان ارسال میکنند.
هنردوستان نیز از این امکان استفاده کرده و با اطمینان خاطر ، تابلو های هنری مورد علاقه خود را با رعایت قوانین کشوری و دستورالعمل های شرکت های هواپیمایی در رابطه با بسته یندی اصولی این محمولات، به آلمان ارسال میکنند.

نکته مهم: مجموعه ما ، مستقر در قسمت بار فرودگاه امام خمینی، با بهره گیری از نیروی های مجرب بسته‌بندی بار، گمرکی ، فنی و فروش بار هوایی با تجربه فعالیت سال های متمادی در دپارتمان کارگو فرودگاه امام، گمرک فرودگاه امام خمینی و با سابقه کاری و مدیریت در بخش کارگو ایرلاین های معتبر فعال در ایران،کلیه خدمات حمل هوایی از قبیل: حمل و انتقال بار از تمام نقاط کشور به قسمت بابری فرودگاه امام خمینی، انجام تشریفات گمرکی در گمرکات کشور جهت ارسال بار و خروج کارگو از تمامی مرزهای هوایی ایران، صدور بار نامه شرکت های هواپیمایی را در سریع ترین زمان ممکن و‌منصفانه ترین مبلغ ، امکان‌پذیر کرده اند.

بنابراین چنانچه مهاجر، مسافر یا تاجر باشید، می توانید از خدمات این مجموعه جهت ارسال بار به آلمان با هواپیما با این مجموعه تماس بگیرید، پرسنل متخصص این مجموعه صفر تا صد پروسه امر را بدون نیاز به حضور شما با مناسبترین هزینه انجام خواهند داد.

حمل بار هوایی به آلمان

حمل بار هوایی به آلمان

قوانین و محدودیت های ارسال بار به المان چیست؟

توجه داشته باشید جهت ارسال بار از ایران به آلمان به صورت هوایی ، شما باید از سه دست از قوانین تبعیت کنید:

 1. قوانین و محدودیت ها در باربری فرودگاه امام
 2. قوانین و محدودیت های حمل بار شرکت های هواپیمایی
 3. قوانین و محدودیت های گمرک کشور آلمان

لازم به ذکر است طبق قانون در سراسر دنیا فرستنده بار ملزم به دانستن و اجرای تمام قوانین ارسال بار است ، در صورت رعایت نکردن قوانین فرستنده بار ملزم به پرداخت جریمه های مربوطه به شرکت هواپیمایی و فرودگاهی می باشد ، ولی جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد شما می توانید با یک تماس با ما از مشاوره رایگان بهرمند شوید و از تمام قوانین حمل هوایی مربوط به ارسال بار به آلمان، اطلاعات کامل را کسب کنید.

هر مسافر ، مهاجر و یا تاجر می تواند با مراجعه به گمرک فرودگاه امام خمینی چه به صورت مستقیم و چه از طریق نماینده خود، اضافه بار مسافری ، لوازم منزل و یا کارگو صادراتی خود را از طریق سرویس فریت بار و رعایت مبادی گمرکی با صدور بار نامه شرکت های هواپیمایی به آلمان ارسال کند.

 • قوانین و محدودیت ها در باربری فرودگاه امام و گمرک فرودگاه امام

‌مواد مخدر ، سلاح و مهمات ، انواع عتیقه ، طلا بیش از ۱۵۰ گرم ، پول نقد و…

نکته مهم: مهاجرین می‌‌توانند بعد از بسته‌بندی مناسب تمام لوازم مستعمل خود را با سرویس فریت بار به صورت قانونی با صدور بارنامه هوایی شرکت هواپیمایی به کشور آلمان ارسال کنند.

تجار و صادر کنندگان نیز فقط با استفاده از کارت بازرگانی و رعایت تشریفات گمرکی می‌توانند بار صادراتی خود را به کشور آلمان ارسال‌کنند. فرستادن بار تجاری در دوره های مختلف سیاسی اقتصادی در ایران، مشمول قوانین مختلف می‌شود که توسط گمرک ایران صادر می‌گردد، جهت کسب اطلاع بیشتردر مورد قوانین به روز گمرکی جهت ارسال بار و کارگو به المان، با مشاوران این مجموعه تماس بگیرید.

 

بیشتر بدانید: آیا نیاز به حضور مسافر جهت فریت بار مسافری به فرودگاه می باشد؟

 

 • محدودیت های شرکت های هواپیمایی جهت حمل هوایی بار به آلمان

‌شرکت‌های هواپیمایی جهت حفظ جان مسافرین، خدمه پرواز و همچنین سرمایه خود که همان هواپیما و تجهیزات فرودگاهی می باشد قوانین و مقرارتی را وضع کرده‌اند، که مهاجر، مسافر و تاجر جهت حمل هوایی بار خود ، ملزم به رعایت دقیق آن می‌باشند و در صورت عدم اجرا این قوانین بار مورد پذیرش قرار نخواهد گرفت.

انواع بار هوایی طبق دستور العمل بار هوایی باید از قوانین حمل کالاهای خطرناک که توسط سازمان حمل هوایی IATA تبعیت کند، همچنین “بسته بندی اصولی و تخصصی” جهت حمل هوایی هر نوع کالا باید رعایت گردد. حمل هرگونه بار که “احتمال” صدمه به هواپیما یاایجاد خسارت به مسافرین و پرسنل فرودگاهی را داشته باشد، بدون رعایت دستورالعمل ها ، کاملا ممنوع میباشد.

 • محدودیت های گمرک کشور آلمان

‌مسافران ملزم هستند که قبل از ارسال بار به آلمان ، با گمرک کشور آلمان در تماس بوده و از قوانین گمرکی آلمان جهت بار خود اطلاعات کسب کنند، در غیر این صورت مشمول پرداخت هزینه سنگین گمرکی بنا به مقرارت کشور آلمان خواهد شد. مشاوران مجموعه ما در خدمت شما هستند تا هر گونه اطلاعات در زمینه‌ی ممنوعیت‌های گمرکی را در اختیار شما بگذارند.

هزینه فریت بار به آلمان، به چه عواملی بستگی دارد؟

در ابتدای امر باید گفت هزینه‌های ارسال بار رابطه مستقیمی به نوع کالا و حجم و وزن بار ارسالی شما دارد، در این قسمت به اختصار در باره این مطالب به شما توضیح خواهیم داد. جهت کسب “اطلاعات کامل” در مورد هزینه فریت بار به آلمان ، به “چگونه در هزینه فریت بار صرفه جویی کنیم ؟” مراجعه کنید.

 • تاثیر نوع بار ارسالی در هزینه های فریت بار به آلمان

هزینه های مختلف برای بار های مختلف جهت ارسال بار به آلمان ، طبیعتاً بر هزینه ای که فرستنده بار به آلمان میبایست بپردازد تاثیر دارد. بطور مثال بار لوازم منزل و شکستنی ها مستلزم انجام بسته بندی مناسب و تهیه جعبه های چوبی میباشد. اما اگر بار شما فقط کتاب و فرش و البسه باشد ، فی الواقع هزینه هایی جزئی برای بسته بندی خواهد داشت.

اگر بار شما تجاری باشد مستلزم انجام پروسه تجاری صادراتی در گمرک میباشد و تهیه مدارکی مانند گواهی مبدا و… که هزینه های مربوط به خود را دارد. ولی اگر بار شما چند عدد چمدان محتوی البسه شخصی و خوراکی هست ، هزینه های گمرکی بسیار تقلیل پیدا میکند به هزینه دریافت پته مسافری از گمرک مسافری فرودگاه امام.

اگر بار شما محتوی کالای خطرناک باشد، میبایست هزینه های بسته بندی کالای خطرناک ، طبق دستورالعمل های جهانی پرداخت گردد و شرکت های هواپیمایی نیز مبلغی جهت انجام امور اداری اینگونه بارها از فرستنده کالا طلب میکنند ، این در حالی است که بار های تجاری فاقد خطر مانند فرش و سبزیجات و کتاب و… نیازی به پرداخت اینگونه هزینه ها ندارند. پس نوع و ماهیت بار شما جهت ارسال بار به آلمان در هزینه های نهایی بسیار موثر است.

 • تاثیر حجم بار شما در هزینه های ارسال بار به آلمان

قانون بین المللی نحوه محاسبه “وزن محاسباتی” در حمل هوایی بار می گوید: یک بسته بار به ابعاد “یک متر مکعب” میبایست حداقل یکصدو شصت و هفت کیلو گرم محاسبه گردد. وزن محاسباتی از مقایسه “وزن حجمی” یک بسته و “وزن باسکول” همان بسته بست می آید: فرمول جهانی محاسبه “وزن حجمی” یک بسته بدین صورت است: “وزن حجمی یک بسته از حاصلضرب ابعاد بسته به سانتی متر، تقسیم بر عدد شش هزار، به دست می آید.

شرکت های هواپیمایی عدد بزرگتر را از بین “وزن باسکول” و “وزن حجمی” ، به عنوان “وزن محاسباتی”، برای بار شما در نظر میگیرند.”

 

بیشتر بدانید: نحوه اندازه گیری وزن بار هوایی در پروسه فریت بار ، چگونه است ؟

 

حال در صورتیکه بار شما نسبت به قانون فوق حجیم به حساب بیاید، مبنای هزینه های شما برای ارسال بار به آلمان “وزن حجمی” خواهد بود. در صورتیکه بار شما بالفطره بار سنگینی به حساب بیاید، مانند ماشین الات صنعتی، فرش، کتاب و….، “وزن باسکول” ، مبنای محاسبه برای حمل هوایی بار شما به آلمان میشود.

معمولا ارسال بار از باربری فرودگاه امام به آلمان چقدر طول میکشد؟

زمان رسیدن بار به آلمان در پروسه فریت بار به آلمان ، بسته به شرکت هواپیمایی و مسیر پرواز و ترافیک بار در ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی متغیر است. بطور معمول ارسال بار به آلمان بصورت هوایی و از مقصد باربری فرودگاه امام، چهار تا پنج روز به طول می انجامد.

ترخیص بار در فرودگاه آلمان به چه صورت است؟

در آلمان و تمام کشورهای اتحادیه اروپا هیچ محدودیتی در مقدار و ارزش کالاهایی که برای مصرف شخصی هست وجود ندارد. کالاهای که به قصد تجارت وارد می‌شوند از لحاظ گمرکی مورد بررسی قرار می‌گیرند تا مقدار کالا مطابق با لیست ارائه شده باشد. ترخیص کالا توسط گمرک شهر مقصد صورت می‌گیرد. شما بعد از ۴۸ ساعت باید برای ترخیص بار خود اقدام کنید.، پس از آن بار شما به انبار انتقال پیدا می‌کند و از آن به بعد هزینه انبارداری برای شما منظور می‌گردد.

ترخیص بار در فرودگاه آلمان به چه صورت است؟

پس از اتمام پروسه فریت بار به آلمان شما باید توجه داشته باشید که در کشور آلمان و تمام کشورهای اتحادیه اروپا هیچ محدودیتی در مقدار و ارزش کالاهایی که برای مصرف شخصی هست وجود ندارد. کالاهای که به قصد تجارت وارد می‌شوند از لحاظ گمرکی مورد بررسی قرار می‌گیرند تا مقدار کالا مطابق با لیست ارائه شده باشد. ترخیص کالا توسط گمرک شهر مقصد صورت می‌گیرد. شما بعد از ۴۸ ساعت باید برای ترخیص بار خود اقدام کنید.، پس از آن بار شما به انبار انتقال پیدا می‌کند و از آن به بعد هزینه انبارداری برای شما منظور می‌گردد.

ارسال هوایی بار به آلمان

ارسال هوایی بار به آلمان

چه خدماتی جهت ارسال بار متقاضیان به آلمان ارائه میشود؟

۱-بسته بندی کالا برای ارسال بار هوایی به آلمان

همانطور که میدانید در هر جا‌به‌جایی بسته‌بندی لوازم از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا یک بسته‌بندی اشتباه ممکن است باعث آسیب و خسارت جدی و جبران ناپذیری شود. فریت بار به آلمان در این مورد نیز استثنا نبوده، بنابراین دقت در بسته بندی باعث محافظت از کالا می‌شود، پیشنهاد ما به شما این است برای حفظ لوازم از هرگونه آسیب در ارسال بار هوایی بسته‌بندی کالا را به فردی متخصص بسپارید، مجموعه فرودگاه امام با داشتن کادری حرفه ای در بسته‌بندی کالا می‌تواند به بهترین شکل ممکن لوازم شما را بسته‌بندی کرده و خیال شما را از هر جهت در این مورد آسوده کند.

 

بیشتر بدانید: بسته بندی مناسب جهت فریت بار چگونه می باشد ؟

 

۲-حمل و نقل بار از تمام نقاط کشور

بعد از ثبت درخواست شما برای ارسال بار به آلمان و بسته‌بندی کالا بار شما از هر نقطه در کشور توسط این مجموعه با کمترین هزینه به باربری فرودگاه امام خمینی منتقل می‌شود.

۳-انبارداری و نگهداری بارهای مشتریان

ممکن است فرستنده بار بنا به دلایل مختلفی قبل از حمل بار به آلمان تصمیم بگیرد چند وقتی بار خود را در انبار نگهداری کند در این شرایط مجموعه ما این امکان را برای مشتریان فراهم کرده تا کالاها خود را تا زمان ارسال به کشور مقصد در انبار این مجموعه نگهداری کنند. مجموعه ما تا مدت معینی هزینه ای انبارداری را برای مشتری محاسبه نمی‌‌کند.

۴-تشریفات گمرکی برای ارسال بار مسافرین و مهاجرین به المان  

 تشریفات  شامل وزن کردن محموله و دریافت مدارک لازم جهت خروج قانونی بار از مرز هوایی ترمینال کارگو فرودگاه امام ، دریافت پته مسافری و یا جواز گمرکی بوسیله پرسنل مستقر در باربری فرودگاه امام و با به همراه داشتن مدارک ذیل جهت فریت بار به آلمان ممکن میباشد:

 • لیست بسته‌بندی کالا به همراه ابعاد 
 • اصل پاسپورت فرستنده و گیرنده
 • اصل کارت ملی فرستنده و گیرنده
 • کپی بلیت 
 • آدرس کامل فرستنده و گیرنده همراه با کد پستی گیرنده بار و شماره تلفن وی در مقصد

۵-صدور بارنامه و ارسال بار

بعد از مرحله تشریفات گمرکی بار شما توسط مجموعه باربری فرودگاه امام با یکی از ایرلاینهای معتبر فعال در قسمت بار فرودگاه امام خمینی ، بارنامه شده و به آلمان ارسال می گردد. در کل مسیر حمل بار شما می توانید، از طریق پایانه‌ی رهگیری بار با درج شماره بارنامه ، محموله خود را پیگیری کنید. به این صورت می‌توانید زمان دقیق رسیدن وسایلتان به فرودگاه مقصد را بدانید تا در زمان مناسب برای ترخیص اقدام کنید

سوالات متداول