فهرست مطالب

همان طور که در جریان هستید، در جهان امروز‌ با توسعه فناوری و تکنولوژی، بهترین، سریع ترین، امن ترین و مقرون به صرفه ترین روش حمل بار به کشورهای خارجی و مقاصد دوری نظیر آفریقای جنوبی ارسال هوایی بار با استفاده از هواپیما است.

به گونه ای که شما  عزیزان می توانید به سادگی و با استفاده از سیستم ‌فریت بار و کارگو هوایی که توسط مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی ارائه می‌شود، انواع محموله های تجاری و غیر تجاری خود را، در کمترین زمان ممکن و مقرون به صرفه ترین هزینه ها به کلیه شهر های مورد نظر در آفریقای‌ جنوبی ارسال کنید.

در‌واقع ارسال اضافه بارهای مسافری، خرده بارهای شخصی، بارهای تجاری و لوازم مهاجران به صورت حمل هوایی و کارگو از جمله خدمات این مجموعه عظیم می‌باشد.توجه داشته باشید همان طور که پیشتر اشاره کردیم که شما عزیزان می‌توانید از طریق حمل بار هوایی و با استفاده از ناوگان های مدرن شرکت های هواپیمایی معتبر و فعال در قسمت ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی کلیه بار های تجاری و غیر تجاری خود را بدون هیچگونه محدودیت به مقصد فرودگاه های آفریقای جنوبی و سایر کشوها ارسال کنید.

مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی با ارائه خدماتی نظیر مشاوره های رایگان، بسته بندی تخصصی بار، تشریفات گمرکی، حمل بار به بخش ترمینال بار فرودگاه امام خمینی، صدور بارنامه و…. یاری رسان شما عزیزان در روند ارسال بار به افریقای‌ جنوبی می‌باشد.  چنانچه قصد دارید از سایر خدمات این مجموعه و نحوه ارسال بار به آفریقای جنوبی و‌ دیگر کشورها بیشتر آشنا شوید با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

 

ارسال بار به افریقای جنوبی

ارسال بار به افریقای جنوبی

آفریقای جنوبی، سرزمینی در‌جوار اقیانوس های اطلس و‌هند

آفریقای جنوبی کشوری واقع در بخش جنوبی قاره آفریقا بوده که در جوار دو اقیانوس عظیم و وسیع هند و اطلس قرار گرفته است. این کشور از ناحیه شمالی با کشور بوتسوانا و از ناحیه شرقی با کشور‌ موزامبیک دارای مرز مشترک است. کشور آفریقای جنوبی از معدود و محدود کشور های قاره آفریقا است که از اقتصاد خوبی و متعادلی بهره‌ مند بوده و از بزرگترین تولید کنندگان اورانیوم، پلاتین، زغال سنگ، الماس، آلومینیوم، کروم، مس و… به شمار می‌رود.

تولیدات بالای میوه، پشم و ذرت و… که از طریق دامداری و کشاورزی مردم آفریقای جنوبی  حاصل می‌شوند، حدود یک سوم از صادرات این کشور به سراسر‌جهان را تشکیل می‌دهند. آفریقای‌ جنوبی همچنین بزرگترین صادرکننده طلا در دنیا است و دارای چیزی بالغ بر ۴۰ درصد از ذخایر طلا در جهان می‌باشد. لازم به ذکر است که وجود معادن دارای طلا، کروم، مس، پلاتین و… باعث جلب توجه مردم و تجار فراوانی شده و اسباب تجارت را با این کشور فراهم کرده است.

چگونگی حمل بار هوایی به آفریقای جنوبی

اکثر افرادی که قصد مهاجرت یا مسافرت به کشور های خارجی نظیر آفریقای جنوبی را دارند، همواره با مشکلات و مسائل نحوه حمل بار و هزینه های ارسال اضافه بار رو به رو هستند. از اینرو کلیه مسافران، مهاجران و حتی  به دنبالی راهی ایمن و آسان هستند که علاوه بر ارسال سریع بار به مقصد از هزینه های مناسب و مقرون به صرفه ای نیز برخوردار باشد.

در میان کلیه روش های حمل بار، از حمل بار به صورت زمینی و دریایی گرفته تا شرکت های حمل سریع کریر و پست پیشتاز، هر کدام مشکلات و معایب خاص خود را دارند. در این بین ارسال بار به صورت هوایی و با استفاده از هواپیما بهترین و کم دردسر ترین روش ارسال بار به کشور آفریقای جنوبی و دیگر کشورهای جهان می‌باشد.

شما عزیزان می‌توانید با استفاده از سیستم فریت بار و ارسال کارگو، انواع بارهای مسافری، اضافه بارهای مسافری،خرده بارهای شخصی، لوازم منزل و محموله های تجاری خود را از مبدا ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی به مقصد مورد نظر خود واقع در آفریقای جنوبی ارسال کنید. لازم‌ به ذکر است که سیستم‌ حمل بار هوایی ارائه شده از جانب مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه‌‌ امام خمینی بهترین، سریع ترین و مقرون به صرفه ترین روش حمل بار به کشور آفریقای جنوبی می‌باشد.

مزیت های قابل توجه فریت بار به آفریقای جنوبی به واسطه مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی

 • حمل بار هوایی در زمان اندک و بسیار کم

در میان کلیه مسیر های حمل بار، ارسال بار با استفاده از هواپیما از طریق کاهش مسافت، سرعت بالای حرکت و نبود ترافیک های جاده‌ای باعث کاهش چشمگیر جا به جایی شدع و سرعت ارسال بار را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد. ارسال بار به صورت هوایی و از طریق شرکت های هواپیمایی معتبر و فعال در قسمت باربری فرودگاه امام خمینی امکان پذیر است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه‌ امام خمینی تماس حاصل کرده و از مشاوره های رایگان و تخصصی بهره مند شوید.

 • ارسال خرده بار و کارگو با هزینه مقرون به صرفه و اندک

از جمله مزیت های مهم حمل بار به صورت هوایی و با استفاده از هواپیما، امکان ارسال انواع بار با هر میزان وزن و حجم است. به گونه ای که شما عزیزان می‌توانید بارهای مجاز خود را در هر وزن و ابعادی که مدنظر دارید، مانند بسته های کوچک حاوی هدیه و سوغاتی تا لوازم بزرگ منزل و…  با هزینه های معقول و بسیار مقرون به صرفه به شهر مقصد خود در آفریقای جنوبی ارسال کرده و برای ارسال آن از ناوگان های مدرن شرکت های هواپیمایی معتبر در ترمینال بار فرودگاه امام خمینی استفاده کنید.

 • فریت بار به آفریقای جنوبی به صورت مطمئن و ایمن

ارسال بار از طریق سیستم فریت بار و رعایت بسته بندی تخصصی و استاندارد که توسط پرسنل مجرب و متخصص مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی انجام می‌شود، می‌تواند تا حد زیادی ایمنی بارهای ارسالی شما را حفظ کرده و از بروز آسیب و خطرهای احتمالی همچون شکستن، فاسد شدن، از بین رفتن، خش افتادن و… جلوگیری کند.

 • ارسال انواع بار به آفریقای جنوبی  بدون محدودیت و همه جانبه 

فرقی نمی‌کند شما تاجر باشید و قصد ارسال بارهای تجاری به آفریقای جنوبی را داشته باشید، و یا دانشجو باشید و برای ارسال بارهای دانشجویی و امکانات تحصیلی خود اقدام کرده باشید. در واقع کلیه افراد جامعه اعم از مهاجران، مسافران، ورزشکاران، هنرمندان، صنعتگران و… می‌توانند جهت ارسال بار های مسافری، تجهیزات ورزشی، تابلو های نقاشی، بار های صنعتی و… بدون هیچگونه محدودیت در وزن و حجم بار، از طریق سیستم حمل بار هوایی مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی اقدام نمایند.

 • دریافت مشاوره های تخصصی و رایگان و سایر خدمات جانبی

کلیه مسافران و فرستندگان بار می‌توانند جهت دریافت اطلاعات لازم در رابطه با نحوه ارسال بار، مراحل تحویل و ترخیص بار، قوانین گمرکی کشورهای مبدا و مقصد، هزینه های ارسال بار، نحوه رزرو بار و… از شرکت های فریت بار مستقر در بخش ترمینال بار فرودگاه امام خمینی که به نمایندگی از شرکت های هواپیمایی در حال فعالیت هستند، اقدام به دریافت مشاوره های تخصصی و رایگان نموده و کلیه اطلاعات لازم را در رابطه با ارسال بار به کشور آفریقای جنوبی و یا سایر کشورها دریافت کنند.

همچنین کلیه مسافران، مهاجران و تجار می‌توانند از سایر خدمات ارائه شده توسط این شرکت ها نظیر جا به جایی و دریافت مدارک برای خروج بار از گمرک هوایی فرودگاه امام خمینی و سایر خدمات حمل هوایی بهره‌مند شوند.‌ شما عزیزان می‌توانید جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و  مشاوره رایگان جهت ارسال بار به آفریقای جنوبی با این مجموعه تماس حاصل کنید.

 

درخواست حمل بار هوایی به آفریقای جنوبی از پایانه هوشمند فرودگاه امام خمینی

 • آدرس دقیق پایانه هوشمند بار در فرودگاه امام خمینی

به هنگام مراجعه به فرودگاه امام از سمت اتوبان تهران قم یا همان بزرگراه خلیج فارس، پس از طی حدود بیست و سه کیلومتر از عوارضی اتوبان از سمت تهران به قم، از خروجی فرودگاه امام خارج شده، در بزرگراه فرودگاه از دومین خروجی سمت راست خارج شده ، مجددا  اولین خیابان سمت راست را ادامه داده تا به بلوار پایانه هوشمند بار( بلوار خاتم) برسید، بعد از طی حدود یک کیلومتر در سمت راست شما به ورودی  پایانه هوشمند بار فرودگاه امام می رسید.

نکته: جهت اطلاع شما عزیزان فاصله حدودی چند میدان اصلی شهر  تهران تا قسمت کارگو فرودگاه امام و مدت زمان رفت و آمد در ادامه ذکر می شود. توجه داشته باشید که مدت زمان رفت و برگشت بدون احتساب ترافیک شهر تهران محاسبه شده است.

 • فاصله میدان تجریش تا پایانه هوشمند بار در بخش کارگو فرودگاه امام خمینی حدود شصت کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون در نظر گرفتن ترافیک شهر تهران) دو ساعت است.
 • فاصله میدان آزادی تا پایانه هوشمند بار در بخش کارگو فرودگاه امام خمینی حدود چهل و شش کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون در نظر گرفتن ترافیک شهر تهران) یک ساعت ونیم است.
 • فاصله میدان فاطمی تا پایانه هوشمند بار در بخش کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه و سه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون در نظر گرفتن ترافیک شهر تهران) یک ساعت و نیم است.
 • فاصله میدان کاج در سعادت آباد تا پایانه هوشمند بار در بخش کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه و پنج کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون احتساب ترافیک شهر تهران) یک ساعت و نیم است.
 • فاصله میدان هفت تیر تا پایانه هوشمند بار در بخش کارگو فرودگاه امام خمینی حدود پنجاه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون در نظر گرفتن ترافیک شهر تهران) دو ساعت است.
 • فاصله میدان هفت حوض تا پایانه هوشمند بار در بخش کارگو فرودگاه امام خمینی حدود شصت و سه کیلومتر و مدت زمان رانندگی فقط جهت رفت و برگشت (بدون در نظر گرفتن ترافیک شهر تهران) حدود دو ساعت است.

 

 • زمان بندی های کاری پایانه هوشمند بار

پایانه هوشمند تحت نظارت گمرک فرودگاه امام از ساعت هشت صبح تا پانزده بعد از ظهر به طور رسمی فعالیت میکند. پایانه هوشمند بار  روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی ، دایر نمی باشد.

 • برای انجام مراحل اداری فریت بار‌ به آفریقای جنوبی چه مقدار زمان لازم است؟

با احتساب مراحل صدور بارنامه، تشریفات اداری و گمرکی و همچنین تحویل بار به ایرلاین‌ منتخب، از هنگام اظهار بار در گمرک فرودگاه امام خمینی، پروسه اداری ارسال بار حدودا یک روز کامل کاری طول خواهد کشید.

 • چه افرادی قادر به ارسال هوایی بار به آفریقای جنوبی به واسطه پایانه هوشمند بار فرودگاه‌ امام هستند؟

در پاسخ به این سوال باید اینطور بیان کرد که کلیه مسافران، مهاجران، تجار، ورزشکاران، هنرمندان، داشجویان و… می‌توانند به سادگی و با رعایت کلیه قوانین و مقررات حمل بار هوایی، انواع بارهای خود را به کشور آفریقای جنوبی ارسال کنند.

 • چه‌ نوع کالاهایی را می‌توان از بخش بار و کارگو فرودگاه‌ امام به آفریقای جنوبی ارسال کرد؟

گمرک و پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی به جهت برقراری امنیت و جلوگیری از خروج برخی کالاهای ممنوعه از کشور، در قالب قانون عبور شماری از کالاها و اقلام را از مرزهای هوایی غیر مجاز دانسته و در مقابل، عبور شماری از کالاها و را مجاز و بلامانع شمرده است؛ و در صورت هرگونه تخلف از حیث عبور محموله های غیر مجاز، با فرد متخلف برخورد خواهد شد. در ادامه به معرفی تعدادی از کالاهای مجاز جهت حمل هوایی به آفریقای جنوبی توسط مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی می‌پردازیم.

  • فریت هوایی اثاثیه و اسباب منزل به آفریقای جنوبی

کلیه افرادی که قصد مهاجرت به کشور‌ آفریقای جنوبی را دارند، و یا هم اکنون مقیم آنجا هستند و میخواهند تعدادی از لوازم خانگب مورد نیاز خود را به منزل خود در آفریقای جنوبی ارسال کنند، می‌توانند با استفاده از خدمات ارائه شده توسط مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی، جهت بسته بندی تخصصی بارهای خود اقدام نموده، و آنها را با هزینه  های بسیار کم و به صرفه به مقصد مورد نظر  خود در آفریقای جنوبی ارسال نمایند.

  • فریت هوایی وسایل و لوازم شخصی و اضافه بارهای مسافری به آفریقای جنوبی

چنانچه تا به حال تجربه سفر هوایی را داشته اید، قطعا می‌دانید که بسیاری از مسافران با مشکلاتی از قبیل اضافه بار و هزینه های سنگین مربوط به جریمه های آن رو به رو هستند. لذا اگر میخواهید لوازم شخصی و اضافه بارهای مسافری خود را با هزینه های مقرون به صرفه و اندک به مقصد مورد نظر خود ارسال کنید، استفاده از سیستم فریت بار بهترین روش جهت حمل بار به کشور آفریقای جنوبی است.

  • فریت هوایی لوازم دانشجویی و امکانات تحصیلی به آفریقای جنوبی

شروع تحصیل و زندگی در کشور جدید مخصوصا در روز های آغازین و ابتدایی با سختی ها و چالش های فراوانی همراه است و هزینه های زیادی را طلب میکند. مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی جهت کاهش هزینه های دانشجویان هنگام مهاجرت تحصیلی، امکان فریت بار و حمل هوایی کلیه لوازم دانشجویی را با هزینه های بسیار مناسب و مقرون به صرفه فراهم کرده است.

  • فریت هوایی هرگونه بسته های ارسالی کوچک‌ و بزرگ به آفریقای جنوبی

ارسال بسته های حاوی لوازم شخصی، هدیه، سوغاتی، خرده بارهای مسافری و… از طریق سیستم فریت بار فرودگاه امام خمینی به راحتی و بدون هیچ گونه محدودیت امکان پذیر است. شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و تکمیلی با مشاوران مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی در تماس باشید.

  • فریت هوایی حیوان های خانگی به آفریقای جنوبی

در طی سالهای اخیر امکان ارسال حیوان های خانگی در کنار بار های ارسالی به کشور آفریقای جنوبی فراهم شده است. لذا چنانچه از جمله افرادی هستید که قصد ارسال حیوان های خانگی خود را به شهرهای مختلف آفریقای جنوبی دارید، می‌توانید پس از آگاهی کامل از قوانین و مقررات حمل هوایی حیوانات و رعایت کلیه ضوابط و دستورالعمل ها، نسبت به ارسال حیوان های خانگی خود اقدام کنید.

  • فریت هوایی تابوت و جنازه های متوفیان به مقصد آفریقای جنوبی

درصورتی که در شرایط های خاص نیاز به حمل جنازه و تابوت فرد متوفی به مقصد آفریقای جنوبی باشد، شما می‌توانید پس از ثبت درخواست مبنی بر فریت جسد، نسبت به ارسال هوایی آن از طریق پایانه هوشمند بار واقع شده در فرودگاه امام خمینی اقدام نمایید.  توجه داشته باشید که حمل جنازه و‌ جسد از حیث حساسیت های فراوان نسبت به شرایط و عوامل محیطی به آفریقای جنوبی، مستلزم رعایت قوانین و مقررات خاصی است که بهتر است قبل از هرگونه اقدام به ارسال، از آنها اطلاع داشته باشید.

  • فریت هوایی کالاها و اقلام صادراتی و تجاری به آفریقای جنوبی

علاوه بر بار های مسافری، کلیه تجار و صادرکنندگان انواع بار نیز می‌توانند بار های مجاز و فاقد مشکل خود را از طریق کارگو بار هوایی فرودگاه امام خمینی و با هزینه های مقرون به صرفه به کلیه شهر های واقع در آفریقای جنوبی ارسال کنند. در ادامه به معرفی تعدادی از کالاهای صادراتی از مبدا ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی به مقصد آفریقای جنوبی پرداخته‌ ایم:

   • حمل هوایی فرش و صنایع دستی 

با توجه به کیفیت بسیار بالا و تنوع نقش و نگار مسحور کننده فرش ایرانی، صادرات و فروش آن در بازار های خارجی مورد استقبال بسیار زیادی قرار گرفته است و ارسال آن همواره بیشتر از هر کالای دیگری موضوعیت دارد. از طرفی همین امر باعث وجود قوانین سختگیرانه در ارسال هوایی آن شده است. مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی با سالها فعالیت در این زمینه و کسب تجارب فراوان یاری رسان شما عزیزان جهت ارسال فرش و انواع صنایع دستی به صورت هوایی به کشور آفریقای جنوبی و دیگر کشورهای جهان می‌باشد.

   • حمل هوایی کالاها و اقلام صنعتی و نمایشگاهی

از آنجایی که سالانه تعداد بسیار بالایی از کالاهای صنعتی و الکترونیکی ساخت کشور های خارجی وارد ایران می‌شود، ممکن است گاهی جهت تعمیر، تعویض و… نیاز به ارسال و برگشت آن به خارج از کشور باشد. حمل بار با هواپیما با افزایش سرعت و ایمنی بالا در روند ارسال بار به آفریقای جنوبی بهترین و مناسب ترین گزینه جهت ارسال این اقلام به این کشور است.

   • حمل هوایی مواد غذایی ، خشکبار‌ و زعفران

بهترین و منحصر به فرد ترین روش جهت ارسال مواد غذایی که در معرض فاسد شدن هستند، ارسال آنها به صورت هوایی و با استفاده از هواپیما از طریق پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی است. در‌ واقع مواد غذایی به دلیل حساسیت و آسیب پذیری بالایی که در برابر شرایط و عوامل محیطی دارند، نیازمند ارسال سریع، بسته بندی تخصصی و استاندارد و همچنین امنیت بالا در روند ارسال به آفریقای جنوبی هستند.

با این تفاسیر همانطور که پیشتر اشاره کردیم مناسب ترین روش جهت ارسال مواد غذایی به کشورهای خارجی نظیر آفریقای جنوبی سیستم فریت بار است که توسط مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی به افراد ارائه می‌شود.

  • فریت هوایی اثرهای هنری و تابلو به آفریقای جنوبی

چنانچه قصد شرکت در نمایشگاه ها و رویداد های مختلف هنری و فرهنگی واقع در کشور آفریقای جنوبی را دارید، می‌توانید جهت بسته بندی و فریت بار آثار  هنری خود با مشاوران مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی در تماس باشید و اطلاعات لازم در این زمینه را کسب کنید.

فریت بار به افریقای جنوبی

فریت بار به افریقای جنوبی

محدودیت هایی که در روند ارسال هوایی بار به آفریقای جنوبی بایستی به آنها توجه کنید

جهت ارسال هوایی انواع بار های تجاری و  غیر تجاری به مقصد آفریقای جنوبی و یا سایر کشورها، می‌بایست از سه دسته از قوانین و مقررات پیروی و تبعیت کنید. در صورت هرگونه سرپیچی از قوانین، بار ارسالی توسط شرکت های هواپیمایی پذیرش نشده و با فرد متخلف برخورد به طور‌ قانونی برخورد خواهد شد. قوانین و مقررات مذکور عبارت اند از:

 • مقررات وضع شده توسط پایانه هوشمند بار و‌گمرک‌ فرودگاه امام خمینی

لازم است بدانید که ارسال بارهای تجاری و صادراتی با توجه به شرایط متفاوت اجتماعی، سیاسی و اقتصادی حاکم بر ایران، مشمول قوانین، ضوابط و محدودیت های متفاوتی می‌شود که لازم است قبل از هرگونه اقدام به ارسال بار از آن مطلع شوید. همچنین به همراه داشتن کارت بازرگانی و پرداخت عوارض گمرکی از ملزومات ارسال بارهای تجاری به آفریقای جنوبی است.

کلیه مسافران و مهاجران نیز می‌توانند کلیه بار های مجاز خود را پس از بسته بندی تخصصی و انجام تشریفات لازم به شرکت حمل بار هوایی منتخب  جهت ارسال به کشور آفریقای جنوبی تحویل دهند. توجه داشته باشید که به همراه داشتن کالاهای ممنوعه نظیر سلاح و مهمات، انواع عتیقه و زیرخاکی، طلا و پول نقد بیش از حد مجاز و… بر طبق قوانین گمرکی فرودگاه امام خمینی ممنوع است.

 • محدودیت و ممنوعیت های خطوط‌ هوایی منتخب جهت حمل بار هوایی به آفریقای جنوبی

همانطور که می‌دانید و در جریان هستید، حمل بار به صورت هوایی و با استفاده از‌ هواپیما به این معنا نیست که شما می‌توانید هر میزان و‌ مقدار از بار را که بخواهید با خود به هواپیما ببرید. بلکه کلیه ایرلاین ها و شرکت های هواپیمایی محدودیت ها و ممنوعیت هایی را جهت ارسال هوایی بار به کشور آفریقای جنوبی و دیگر کشورها تعیین کرده اند، که لازم است قبل از هرگونه اقدام به ارسال بار از آن اطلاع حاصل کنید، تا در هنگام تحویل و ترخیص بار دچار مشکل نشوید.

همچنین مطابق با قوانین و مقررات ایرلاین ها رعایت نکاتی چون عدم حمل کالاهای خطرناک و بسته بندی تخصصی بار، از مهم ترین نکاتی است که هنگام حمل بار هوایی  می‌بایست رعایت کنید.

 • مقررات وضع شده توسط گمرک آفریقای جنوبی

برای کلیه مسافران و فرستندگان بار ضروری است که قبل از هرگونه اقدام به ارسال بار به مقصد آفریقای جنوبی از قوانین و مقررات گمرکی این کشور نظیر نحوه پذیرش بار، رزرو بار، نحوه محاسبه هزینه های ارسال انواع بار و… اطلاع حاصل کنند. در غیر این صورت پس از ارسال بار و همچنین در هنگام ترخیص بار در فرودگاه های آفریقای جنوبی، مشمول پرداخت هزینه و جریمه های سنگین گمرکی بنا بر مقررات گمرکی آفریقای جنوبی خواهند شد.

مشاوران مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی جهت ارائه اطلاعات تکمیلی در رابطه با قوانین گمرکی آفریقای جنوبی، آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز می‌باشند.

شاخص های تعیین کننده در هزینه های ارسال کارگو به آفریقای جنوبی

 • نوع بار منتخب جهت ارسال هوایی به آفریقای جنوبی

منظور از نوع بار در اینجا تجاری بودن و یا غیر تجاری بودن بارهای ارسالی شما می‌باشد. در‌ واقع ارسال بارهای تجاری نسبت به بار های مسافری نیازمند ارائه کارت بازرگانی، مدارک متفاوت و طی مراحل مختلف اداری بوده که مسیر بیشتری را به نسبت بار های غیر تجاری طی می‌‌کند، و همین امر هم باعث پرداخت هزینه های بیشتر می‌شود. بسته بندی تخصصی در ارسال بار های تجاری اهمیت بالایی داشته و برای آن از جعبه ها، کارتن و پالت های مخصوص حمل بار استفاده می‌کنند در حالیکه ارسال بار های مسافری تنها به بسته بندی جزئی نیاز  دارد.

 • حجم بار ارسالی به آفریقای جنوبی

حجم بار از جمله عوامل مهمی است که تاثیر بالا و بسزایی در تعیین هزینه های ارسال هوایی بار دارد. بر طبق فرمول محاسبه حجم بار که در شرکت های هواپیمایی اجرا می‌شود، چنانچه حجم بار شما از حداکثر حجم تعیین شده بیشتر باشد شما موظف به پرداخت هزینه های بیشتری خواهید بود.

توجه داشته باشید که اگر بار ارسالی شما  بالفطره سنگین باشد مانند خودرو، ماشین آلات صنعتی، لوازم منزل، وسایل الکترونیکی و… برای محاسبه وزن آن از باسکول استفاده می‌شود و همان وزن را در محاسبه قیمت لحاظ می‌کنند. (در این موارد از فرمول محاسبه حجم بار استفاده نمی‌کنند).

 • طرز انتخاب و‌گزینش وسایل 

با توجه به اینکه وسایلی که برای ارسال انتخاب کرده اید نیاز به چه نوع مراقبت هایی دارند و آیا از حساسیت های بالایی در جا به جایی بهره‌مند هستند یا خیر، می‌تواند نقش بسزایی در تعیین هزینه های نهایی ارسال بار داشته باشند. به طور مثال ارسال وسایل شکستنی و ظروف آشپزخانه ای نیازمند بسته بندی تخصصی و حفظ احتیاط هنگام جا به جایی است. در حالیکه ارسال چمدان های حاوی لباس فقط و فقط به مراقبت های جزئی نیاز دارد. لذا ارسال ظروف شکستنی هزینه های بیشتری را نسبت به چمدان های لباس طلب می‌کند.

زمان مورد نیاز جهت فریت بار به آفریقای جنوبی از مبدا باربری فرودگاه امام خمینی

به طور معمول، زمان رسیدن بار از مبدا ترمینال بار فرودگاه امام خمینی به مقصد گمرک فرودگاه های آفریقای جنوبی با احتساب مسیر پرواز، ترافیک بار در باربری فرودگاه امام و شرکت هواپیمایی منتخب، بین ۴ الی ۵ روز کامل کاری زمان میبرد.

نکات قابل توجه جهت ترخیص بارهای ارسالی از گمرک فرودگاه های آفریقای جنوبی

توجه داشته باشید که به دلیل تفاوت قوانین و مقررات گمرکی فرودگاه های آفریقای جنوبی با فرودگاه امام خمینی لازم است قبل از اعلام آمادگی جهت ارسال بار، اطلاعات لازم را از قوانین گمرکی کشور  مقصد کسب کنید. بر طبق قوانین گمرکی  فرودگاه های آفریقای جنوبی، پس از ورود بار به گمرک شما تا ۴۸ ساعت زمان دارید تا جهت تحویل و ترخیص بار خود اقدام نمایید.

در غیر این صورت بار شما به انبار فرودگاه منتقل شده و هزینه انبارداری نیز برایتان لحاظ می‌شود. همچنین برای بارهای تجاری عوارض و مالیات های گمرکی لحاظ می‌شود. اما در صورتی بارهای مسافری شامل اجناس نو و تجاری نباشد این عوارض و‌مالیات ها مشمول بار های مسافری نمی‌شود.

حمل بار به افریقای جنوبی

حمل بار به افریقای جنوبی

خدمات قابل ارائه از مجموعه فریت بار فرودگاه امام جهت ارسال کارگو به آفریقای جنوبی

 • بسته بندی اختصاصی بارهای ارسالی

ارسال سالم اقلامی چون مواد غذایی، لوازم شکستنی، ظروف شیشه‌ای، تابلو های نقاشی، آثار ارزشمند، لوازم منزل، لوازم الکترونیک و … که از حساسیت بالایی برخوردار فقط و فقط با رعایت اصول تخصصی بسته بندی محقق می‌شود و چنانچه بار شما به طور تخصصی بسته بندی نشوند، می‌تواند خسارت های مالی و معنوی فراوان و‌جبران ناپذیری را ایجاد کنند. توجه داشته باشید که پرسنل مجرب مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی کلیه بار های ارسالی شما عزیزان را به بهترین نحو بسته بندی کرده و آن را آماده ارسال به مقصد آفریقای جنوبی می‌کنند.

 • ترابری انواع بار از تمامی نقاط کشور

پرسنل مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی پس از ثبت درخواست شما عزیزان جهت ارسال بار به کشور آفریقای جنوبی و یا سایر کشورهای جهان، در هر جا و هر نقطه از کشور که باشید جهت بسته بندی و انتقال بار به بخش باربری فرودگاه امام خمینی اقدام می‌کنند.

 • انبارداری بارهای مشتریان

مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی امکان انبارداری بارهای مسافری و تجاری شما عزیزان را تا مدت زمان معین شده جهت ارسال هوایی فراهم کرده است. لذا شما می‌توانید در صورت بروز مشکل در پروسه ارسال بار، بار خود را در انبار این مجموعه عظیم نگهداری کنید. لازم به ذکر است که این مجموعه تا مدت زمان مشخصی هزینه ای بابت نگهداری بار از شما دریافت نمی‌کند.

 • انجام تشریفات لازم و امور اداری

امور اداری که در اصطلاح به آن تشریفات گمرکی گفته نیز می‌شود، شامل مراحلی همچون وزن کردن بار، ارزیابی بار توسط افسر گمرکی، تایید اصالت کالا، تطبیق اسناد و مدارک جهت خروج قانونی بار از مرز های هوایی گمرک ایران است، که انجام آن الزامی بوده و نیازمند به همراه داشتن مدارک زیر می‌باشد:

 • پکینگ لیست کالاها و اقلام ارسالی به همراه ابعاد دقیق آنها
 • اصل پاسپورت فرستنده و گیرنده بار
 • اصل کارت ملی فرستنده و گیرنده بار
 • کپی بلیط 
 • آدرس کامل فرستنده و گیرنده همراه با کد پستی گیرنده بار و شماره تلفن وی در مقصد
 • صدور بارنامه ارسالی

پس از انجام مراحل فوق و تایید افسر گمرک، بارنامه هوایی متخص بار شما جهت ارسال به مقصد آفریقای جنوبی با مناسب ترین‌و به صرفه ترین قیمت حمل بار به آفریقای جنوبی صادر می‌شود، که پس از پرداخت صورتحساب ذکر شده در بارنامه توسط فرستنده بار و تطبیق بارنامه با محموله ارسالی، بار جهت ارسال تحویل شرکت هواپیمایی منتخب داده می‌شود. شما عزیزان می‌توانید در طول مسیر از طریق کد رهگیری درج شده در بارنامه از آخرین وضعیت بار خود مطلع شوید.

مجموعه خدمات فریت بار فرودگاه امام خمینی با سالها فعالیت تخصصی در زمینه حمل بار هوایی و کسب تجارت ارزنده در این مسیر، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان جهت ارسال هوایی بار به مقاصد دوری نظیر آفریقای جنوبی است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و تکمیلی در این زمینه می‌توانید با مجموعه تماس حاصل کرده و از مشاوره های رایگان بهره مند شوید.

سوالات متداول